Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845805 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #765 -: Юли 01, 2014, 08:01:17 pm »
Благодаря за инфото, на 24 авг Луната е в рак, в хармония със Слънцето в дева, но Марс пак е ретро в риби в опозиция с Венера в дева, което показва, че ще се имат и няма да се разделят с тази тронова Луна и Мерк в дева, но може би любовта няма да е достатъчна и в леглото да им куцат отношенията, няма да са страстна и гореща двойка от любовните романи
Хубаво е, че имаш силно вярващ брат, в днешно време са малко мъжете като него, в църквата в неделя предимно жени ходят на литургията :)
А колкото до изказването му за картинката покажи му тази да види дванайсте зодиакални знака около Господ и да провери кога е изографисано това и по модел на кой стенопис, това е купола на Хрельовата кула в Рилски манастир
http://www.pravoslavieto.com/manastiri/rilski/stenopisi/2/pantocrator3.jpg

определено страстта я няма такава като по романите :) - но засега пък са стабилна двойка ... много държат един на друг, даже бих казала, че огромна заслуга за това има снаха ми. И той е съвестен и отговорен, но ... все пак ...

благодаря ти за линка .... със сигурност ще му го покажа, ама ти очакваш ли един Козирог да отстъпи :) - поне да видим реакцията му :)

а онова за бременността и сатурн У4 - сатурн е У3, не У4 - и сигурно тогава ще се разтълкува по друг начин, без бременността. Брат ми всъщност я чака да порасне, да завърши и тогава направи крачката - нищо, че през цялото време си живееха заедно. :) А бебока дойде чак когато решиха, че тя е готова за това :) - там всичко е по план :) - да са ми живи и здрави!

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #766 -: Юли 01, 2014, 08:10:18 pm »
Акрукс, правилно ли виждам, че във втория кръг, след този със зодиите, към всяка зодия си има и по един апостол (??? или нещо друго, ама е с ореол) ?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #767 -: Юли 01, 2014, 09:32:27 pm »
а онова за бременността и сатурн У4 - сатурн е У3, не У4 - и сигурно тогава ще се разтълкува по друг начин, без бременността.
аз не съм споменала за съвпада на СЗ със Сатурн У4, съУ3, че е донесъл бременност, а сключване на брак, планетата е свързана с узаконяването, намира се в 8д, който също е свързан със закона, а на ИЦ е водолей, така че Сатурн представлява негов 4д и е диспозитор на вмъкнат знак в 3д, което го прави и съУ3, а 3д е свързан с подписване на документи, 4д с дом и семейство

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #768 -: Юли 02, 2014, 08:27:06 am »
Хепи, имаш страхотен брат, да ти е жив и здрав, създал е прекрасно семейство. Евала на такива мъже, които планират живота си и силно вярват в Господ, а не в приказки от рода "...първият ти брак ще е/няма да е... датата на сватбата е/не е..." Той определено е щастлив човек.

Благодаря ти, Сънили :) - да, да ни е жив и здрав. А пък е и хубавец бе :) Ако имаше пари .... сигурно щяха да се бият за него :) Но и той си има "своите демони", като всеки друг човек :) - например - емоциите са му доста непозната територия :), за разлика от мен - направо сме два полюса. Преди години, той беше избухнал, нарани ме и аз не се обаждах 3 месеца ... преди 1 година се оказа, че въобще не е разбрал, че съм била наранена :) .... добре че тогава беше снаха ми, че да си проговорим :). Но сега вече го познавам (ние с него никога не сме живяли заедно) и подхождам към него вече с новото знание. Много е здрав, стабилен - роден на 8 дата, какъв друг да е :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #769 -: Юли 02, 2014, 08:39:29 am »
аз не съм споменала за съвпада на СЗ със Сатурн У4, съУ3, че е донесъл бременност, а сключване на брак, планетата е свързана с узаконяването, намира се в 8д, който също е свързан със закона, а на ИЦ е водолей, така че Сатурн представлява негов 4д и е диспозитор на вмъкнат знак в 3д, което го прави и съУ3, а 3д е свързан с подписване на документи, 4д с дом и семейство

Благодаря ти. Странно, колко се различават мненията на отделните астролози - за сключване на брак най-различни мнения относно участващите домове - явно основния е 7-ми и оттам нататък .... според случая, според факта, защо въобще се сключва този брак. Аз така си обяснявам тази разлика.
А за бременността - да, дала си ретро У7 в 5 дом, а аз не съм му обърнала внимание. Ще ме побърка този прогр ретро Мерк ...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #770 -: Юли 02, 2014, 09:11:44 am »
Благодаря ти. Странно, колко се различават мненията на отделните астролози - за сключване на брак най-различни мнения относно участващите домове - явно основния е 7-ми и оттам нататък .... според случая, според факта, защо въобще се сключва този брак. Аз така си обяснявам тази разлика.
А за бременността - да, дала си ретро У7 в 5 дом, а аз не съм му обърнала внимание. Ще ме побърка този прогр ретро Мерк ...

Хепи, 7 дом (Везни) са връзките като цяло, ако щеш и на работата, отношенията ти с хората. Когато са намесени 5д - любов, пирятелство, 7д - връзки, 4д - промяна (защото 4д е край на нещо съществувало) в семеен статус, семейство, дом, 9д - закон, съдебна система, административен ред за сключване/узаконяване на гр. брак, а и не само тези домове, тогава комбинираш нещата.
Възможно е, ако У2 или 2д са намесени, или пък 8д по оста 2/8, то човекът да се бракува от финансов интерес и др. такива.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #771 -: Юли 02, 2014, 09:32:45 am »
Хепи, 7 дом (Везни) са връзките като цяло, ако щеш и на работата, отношенията ти с хората. Когато са намесени 5д - любов, пирятелство, 7д - връзки, 4д - промяна (защото 4д е край на нещо съществувало) в семеен статус, семейство, дом, 9д - закон, съдебна система, административен ред за сключване/узаконяване на гр. брак, а и не само тези домове, тогава комбинираш нещата.
Възможно е, ако У2 или 2д са намесени, или пък 8д по оста 2/8, то човекът да се бракува от финансов интерес и др. такива.

Яя, разбирам съображенията, но примерно в 2 книжки пише, че узаконяването било 10 дом (и аз затова всъщност запецнах при картата на брат ми), а Акрукс добавя и 8 дом за узаконяване (явно има някакви съображения за това). Оттам ми идва неопределеността. Ама то пък ако беше много ясно, нямаше да е интересно :). Може би ще взема пак да прочета за 8,9 и 10 дом в определяне на понятието "закон". При брат ми е намесен и 8 дом, но там няма финансов интерес, по-скоро двама млади, с еднакво ниско финансово положение.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Събития и транзити
« Отговор #772 -: Юли 02, 2014, 09:48:24 am »
9ти дом е законът, 10ти - промяна на статус. 8ми и на мен ми е интересно защо се гледа. може би това, което получаваме от другия?
7ми пък би трябвало да се гледа заради подписът, нали е договор бракът.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #773 -: Юли 02, 2014, 10:00:08 am »
9ти дом е законът, 10ти - промяна на статус. 8ми и на мен ми е интересно защо се гледа. може би това, което получаваме от другия?
7ми пък би трябвало да се гледа заради подписът, нали е договор бракът.

9д е законът в общоприетия смисъл на думата - нормата, съдът, регулацията.
10д, както Клер правилно е отбелязала - промени в общественото положение, статус.
7д е договореността между страните, споразумението, общественият договор, в който влизат.
За 8д, сещам се само за секса в този случай, както и 2 от 7. Това, което ще получим. Производен 4 от 4д.

Хепи, в някои книги за втори брак се гледа 9д, в други - 11д. Ръшман разглежда 11д - 7 от 5д. Аз не мога да взема участие, защото при мен и 9д, и 11д са управлявани от Меркурий, който е ретро-паднал в Риби и е в опозиция с Юпитер в Дева.  :57: плюс това съвпада с ЮЛВ... и е в опозиция на У7.... е*ал си е мамата
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #774 -: Юли 02, 2014, 10:16:51 am »
Яя, разбирам съображенията, но примерно в 2 книжки пише, че узаконяването било 10 дом (и аз затова всъщност запецнах при картата на брат ми)

А възможно ли е часът на раждане да е по-ранен и Луна да управлява десети дом, а не Слънце?

МС е замесен не толкова като узаконяване, а в смисъл на промяна в общественото положение на човека - понякога и без фактически развод раздялата е толкова шумна, че за всички е ясно, че бракът е разрушен - това е пак МС. Но в случая с моя партньор например - живеем заедно от сто години, имаме общо имущество, дете, и т.н. - нямаме брак, но по МС всички знаят, че сме двойка.

Тоест, ако те така или иначе са си живели заедно и без брак, за пред света кой знае каква промяна няма, нали? Но тъй като брат ти е дълбоко религиозен, много е вероятно бракосъчетанието в църква да е изживяно по по-драматичен начин. И тогава сигурно в картата му ще се включва девети дом, дванадесети дом, и т.н. Гледай онази дата, не датата на общинския брак.

ПС. И не става с "междинни" дати  :012:. Ако ще включваш МС в сметките, ще ти трябват точни дати, профекция, солар, дирекция и транзит. А това с прогресията е само за фон.
« Последна редакция: Юли 02, 2014, 10:26:18 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #775 -: Юли 02, 2014, 10:26:11 am »
Ако все още ви е интересно - ето тази карта стана причина да се задълбая - има много дирекционни аспекти:

У1 е в/у куспидата на 7 дом
У7 (Луна) тригон Венера (У9, у4)
Уран е на куспидата на 11 дом - тя вече има един брак - дали тук може да стане втори?
Юпитер наближава Слънцето (У7)
Плутон (у10) квадрат Слънце (У7) - не е хубав аспекта, ама го има

липсва ми обаче 5 дом, освен ако не приемем, че сатурн в натала е в него и не отчетем опозицията с Уран, и третото под въпрос - У5 Мерк в куинконс с Уран в 9 дом.

поста ми от 30.06:

http://astra.la/forum/index.php?topic=429.40

сигурно има и още, ама тези евентуално стигат ..... това би ли означавало брак, или някакво друго партньорство?

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #776 -: Юли 02, 2014, 10:32:20 am »
А възможно ли е часът на раждане да е по-ранен и Луна да управлява десети дом, а не Слънце?

МС е замесен не толкова като узаконяване, а в смисъл на промяна в общественото положение на човека - понякога и без фактически развод раздялата е толкова шумна, че за всички е ясно, че бракът е разрушен - това е пак МС. Но в случая с моя партньор например - живеем заедно от сто години, имаме общо имущество, дете, и т.н. - нямаме брак, но по МС всички знаят, че сме двойка.

Тоест, ако те така или иначе са си живели заедно и без брак, за пред света кой знае каква промяна няма, нали? Но тъй като брат ти е дълбоко религиозен, много е вероятно бракосъчетанието в църква да е изживяно по по-драматичен начин. И тогава сигурно в картата му ще се включва девети дом, дванадесети дом, и т.н. Гледай онази дата, не датата на общинския брак.

ПС. И не става с "междинни" дати  :012:. Ако ще включваш МС в сметките, ще ти трябват точни дати, профекция, солар, дирекция и транзит. А това с прогресията е само за фон.

ами маман казва, че е този :) - опитах да направя ректификация сега, когато Марс минаваше през асцендента, но не получих съдействие от негова страна. Правех и други опити чрез прогресии, но си мисля, че е верен.

Такава логика за 9 и 10 вече ме устройва :) - бракът за тях наистина е по-скоро заради деца и общо имущество (8), както и морален ангажимент (9). Не ги интересува общественото положение (10). Това е така, наистина. Значи, оттам може да се тръгне при определяне, дали този вид аспекти ще дават брак или нещо друго. Защото за мен е по-важно да разбера, как може да се оценят настъпващи аспекти, отколкото за анализирам старите. :) Благодаря и на теб за включването :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #777 -: Юли 02, 2014, 10:43:48 am »
ами маман казва, че е този :) - опитах да направя ректификация сега, когато Марс минаваше през асцендента, но не получих съдействие от негова страна. Правех и други опити чрез прогресии, но си мисля, че е верен.

Ами за МС е сравнително лесно - по Луна във Водолей ли работи или по Слънце в Козирог. По-скоро обслужващ персонал/консултант ли е или шефче. В административна йерархична структура или например изследователски/инженерен/ИТ профил.
Не винаги е ясно, но тук би трябвало да е сравнително по-категорично разграничимо.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #778 -: Юли 02, 2014, 10:46:30 am »
Ами за МС е сравнително лесно - по Луна във Водолей ли работи или по Слънце в Козирог. По-скоро обслужващ персонал/консултант ли е или шефче. В административна йерархична структура или например изследователски/инженерен/ИТ профил.
Не винаги е ясно, но тук би трябвало да е сравнително по-категорично разграничимо.

в банка. Имаше възможност преди години да стане шефче, но беше прекалено млад и не пое отговорността. Оттогава си е все персонал.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #779 -: Юли 02, 2014, 10:52:57 am »
а Акрукс добавя и 8 дом за узаконяване (явно има някакви съображения за това)
8д освен секс, парите на другите, наследства, окултни теми, включва също официалните документи, а сключването на брак нали е свързано с подписването 3д на официален документ 8д, което става в юридическа институция 9д и накрая се променя 10д- статуса