Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845760 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #810 -: Юли 10, 2014, 11:29:50 pm »
22 гр. Везни, в тригон с Венера в Близнаци.

хъх, не е от него, ако е от юпитер в/у сатурн големи харчове идват, аз за къщата ги похарчих, за мен само един потник :)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #811 -: Юли 17, 2014, 03:29:41 pm »
Работа ли напускаш? Ще ми кажеш ли при какви транзити ти се случва (подаваш молба)? Ако искаш може и в темата 'събития и транзити'.

Главно, когато тр. Уран мина през Луната(У6) - Уран е в 10 дом в много точен тригон с У10 Юпитер, Марс опозе Луната, Юпитер на К6.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Събития и транзити
« Отговор #812 -: Юли 17, 2014, 03:34:37 pm »
Главно, когато тр. Уран мина през Луната(У6) - Уран е в 10 дом в много точен тригон с У10 Юпитер, Марс опозе Луната, Юпитер на К6.
Мерси! На мен Уран (У6) също ми мина през Луната (У11) и пак ще минава. Отдавна ме стяга шапката де ;) . Явно си чакам движение и по 10 дом и У10 за да стане нещо.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #813 -: Юли 21, 2014, 05:41:51 pm »
Enigma,Лили ,бихте ли дали астрологичен прочит на бунта си срещу...(няма да ви цитирам ) ?!?
 Благодаря, предварително.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #814 -: Юли 21, 2014, 06:29:02 pm »
Enigma,Лили ,бихте ли дали астрологичен прочит на бунта си срещу...(няма да ви цитирам ) ?!?
 Благодаря, предварително.  :)
Нямам идея, няма съществено събитие с аспект в допустима орбиса. Уран, плутон напуснах аспекта с луната. В солара имам указания-Марс в близнаци в 10 дом квадрат луна в дева. Но....това са перифериите, аз съм второстепенна роля в събитията, както бях споменала, колеги се сбиха, а други не си говорят в онази...стаичка сме 10 човека. Десет години работиха в мир въпреки подводните камъни, сега какво им стана:-\ Иначе-работим в културна институция.
Върху рожденните точки няма нищо транзитно и прогресно,но...марс е в 4 дом рождено, ъглов с точна опозиция. Това е последният период от живота като тайминг, ами, ето го....иска признание и изява за мен, иначе -ще го видя от другите. дори и косвено, ама косвен марс...хм. Пр. асц. е бил съвпад с уран, но...значително по-рано.
Не винаги най-сложният метод е нужен, за да си обясним нещо. Прогресивният асцендент е бил в съвпад с уран, а той ми е един анаретен, осакатен, с квадрат от слънце. Да, може да се каже, че по уран вътрешно узрях за важни житейски промени по 4-10 домове, преди имах страх от промяна. Но това няма връзка със случая, от който тръгнахме.
« Последна редакция: Юли 21, 2014, 06:34:46 pm от enigma »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #815 -: Юли 21, 2014, 06:36:08 pm »
Хайде да се маха този кардинален Марс, че и без това са много кардиналните планети ... ;D

хайде де, че мен уж не ме засягаше, но сега наближава точния квадрат с козьото Слънце на мъжа ми и се оказах аз потърпевша  :) :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #816 -: Юли 21, 2014, 06:41:32 pm »
Аз съм дроб-сърма. Гледам лошо Марс за виновен. Направи си възврата, мина Сатурн и Плутон, чакам да се нанесе в терариума, че да ми дойде малко power.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #817 -: Юли 21, 2014, 06:45:07 pm »
Нямам идея, няма съществено събитие с аспект в допустима орбиса. Уран, плутон напуснах аспекта с луната. В солара имам указания-Марс в близнаци в 10 дом квадрат луна в дева. Но....това са перифериите, аз съм второстепенна роля в събитията, както бях споменала, колеги се сбиха, а други не си говорят в онази...стаичка сме 10 човека. Десет години работиха в мир въпреки подводните камъни, сега какво им стана:-\ Иначе-работим в културна институция.
Върху рожденните точки няма нищо транзитно и прогресно,но...марс е в 4 дом рождено, ъглов с точна опозиция. Това е последният период от живота като тайминг, ами, ето го....иска признание и изява за мен, иначе -ще го видя от другите. дори и косвено, ама косвен марс...хм. Пр. асц. е бил съвпад с уран, но...значително по-рано.
Не винаги най-сложният метод е нужен, за да си обясним нещо. Прогресивният асцендент е бил в съвпад с уран, а той ми е един анаретен, осакатен, с квадрат от слънце. Да, може да се каже, че по уран вътрешно узрях за важни житейски промени по 4-10 домове, преди имах страх от промяна. Но това няма връзка със случая, от който тръгнахме.

А какво ще кажеш да включим и Нептун ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #818 -: Юли 21, 2014, 06:48:29 pm »
Аз съм дроб-сърма. Гледам лошо Марс за виновен. Направи си възврата, мина Сатурн и Плутон, чакам да се нанесе в терариума, че да ми дойде малко power.
а-а, в терариума и аз го любя, прави съвпъдъци с моя Марс и с Нептун и ще съм като напушена

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #819 -: Юли 21, 2014, 06:53:23 pm »
Enigma,Лили ,бихте ли дали астрологичен прочит на бунта си срещу...(няма да ви цитирам ) ?!?
 Благодаря, предварително.  :)

Както казах, добро "оправдание" би бил сходящият съвпад на Уран с нат. Меркурий, но и без уранови транзити имам ниска толерантност към някои изяви. А Уран прави така, че почва да те стяга чепика.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #820 -: Юли 21, 2014, 07:49:27 pm »
А какво ще кажеш да включим и Нептун ?!? :)
Че защо? Има/х/м проблеми с границите? Работя върху това...
Факт, е че разпознавам гнева в другите дори когато го крият и това ме натоварва.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #821 -: Юли 21, 2014, 08:15:00 pm »
Че защо? Има/х/м проблеми с границите? Работя върху това...
Факт, е че разпознавам гнева в другите дори когато го крият и това ме натоварва.

Уран е (по)бутнал и при двете ви първо Луна  после Венера -реагирате  възмутително на/към другите (7/10 ) ,пускайки в действие ядосаният  си Марс ,когато тр.Нептун ви е показал ясната картина по казуса или пък не.И при двете Венера упр.ъгъл,а Марс е нептуново оцветен и във връзка с Меркурий (много шум за нищо),повтарят се натални предпоставки,които са били посочени от тр.Сатурн във Везни с "трябва" и тр.Плутон с "край на неудобствата" .Сега е резултата ,а какъв ще бъде -в натала.

Зададох въпроса си ,защото исках да разбера къде се цели Слънце в Близнаци и Слънце в Овен ,като първото е с АСЦ в Лъв ,а другото с АСЦ Скорпион,Луната е сходна -Рак ,психичен дом?!?
Марс опозиция Меркурий                 Марс в дом на Меркурий ... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #822 -: Юли 21, 2014, 08:17:22 pm »
Рени, да уточня - Уран все още е доста далеч от Венерата ми.  :)

Много шум за нищо - в какъв смисъл? Да не е сън в лятна нощ - по Нептун? Някои сънуват будни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #823 -: Юли 21, 2014, 08:23:31 pm »
Рени, не - пр венера при Лила е съвпад с юпитер, и сега транзитен сатурн, това е достатъчно, но може и още
Енигма не разбрах от какво се оплаква, ако иска да повтори?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #824 -: Юли 21, 2014, 08:26:16 pm »
Прогресивна Венера на един градус от нат. Слънце, но няма да направи точен съвпад, тръгва напред.

Дирекционна Венера в сходящ съвпад с нат. Юпитер в 7 дом.
Транзитният Сатурн в знака на АС не прави дисхармонични аспекти - нито към светилата, нито към Меркурий, Венера или Марс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui