Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845860 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #1410 -: Ноември 08, 2014, 09:41:33 am »
Отклоняваме се от темата, та ако решите да продължите, предлагам да се преместим

Лили, всяка смяна на работа генерира едни от най-високите нива на стрес-доказано
Ако за седмица си се адаптирала, значи много добре се справяш, аз обикновено си давам поне 2, даже и месец. Дотогава само слушам, гледам и изпълнявам, не бързам с изводите

Относно ядосването и викането-според мен е яко да си гъвкав, различните ситуации изискват различен подход, простите хора не разбират от мълчалив игнориращ поглед, а за мен е важно да става каквото аз искам

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1411 -: Ноември 08, 2014, 11:27:45 am »
.Лили и Дъ Уан евала, мацки! Бихте ли споделили нещи повече за наталните си Марсове? Знаци, домове, аспекти? Дъ Уан, да не се въвличаш емоционално в ожесточен спор е проява на изключително високо самообладание. Че вие сте живи йоги бе!   :clap:

Не че не се въвличам емоционално, просто не съм свикнала да викам и тропам. И затова като видя такова държане, се афектирам, много ме дразнят такива кресливи изпълнения. За пълно безразличие и невъвличане е рано да се говори, просто не обичам да се водят спорове на висок тон или някой да ти вика.

На както каза Рару, има немалко простаци, които от равен и спокоен тон не разбират, нито от аргументи. Трябва едва ли не да паднеш до тяхното ниво, да се разтропаш и да крещиш, за да те отразят. И пак не мога, имам си други начини.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #1412 -: Ноември 09, 2014, 02:23:44 pm »
Днес чувствам сякаш приближавам доменна пещ,в която трябва да вляза и се опитвам да контролирам "неизбежно претопяване".Всичко Плутоново,осмодомно,скорпионово ми е активирано към този момент.Емоционално-екстремен луна парк може да сътвори само Плутон,У8 и пр Луна в Скр.  :043: :043:.Да видим колко дълго ще е возенето или ще са моментни състояния.  :d030: :012:
 Загубеният астероид Ерос го хванах да ми пресича ДСЦ,докато се заяжда от квадратура с  Уран(У8).И си мисля,че това е възможната причина за новото ми "потапяне" в осмодомни теми,както и пр Луна съвпад с К5(Скр) от седмица и нещо.   ;D
Плутон(У5) си виси на СЛВ и не ми е пречил до сега.
Уран(У8) съвпада с  Венера(и стелиума ми),но там смятам че бях овладяла нещата.

 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Събития и транзити
« Отговор #1413 -: Ноември 09, 2014, 07:48:56 pm »
транзитен нептун от 8-ми дом е в точен секстил с наталното ми слънце в 10-ти.
слънце упр. 2 дом,  нептун- 9-ти.
много ми е интересно как ще се прояви. нептун е една от любимите ми планети.

п.с. след 1 година тр. нептун ще съвпадне с нат. юпитер в 8 ми дом. това пък ми е още по- интересно.
« Последна редакция: Ноември 09, 2014, 07:52:36 pm от nerealna »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #1414 -: Ноември 10, 2014, 10:38:09 am »

Привет, имам един въпрос за транзитите...

Ако имам 2 транзита, които засягат натален У8 на К7:
1) транзитен втори У8 е в опозиция; и
2) транзитен У4 е в съвпад.
Така се активира цяла конфигурация в картата, а и Луната през периода квадратира У8 и съответно конфигурацията.

Имаме ли двойно подчертаване?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1415 -: Ноември 10, 2014, 05:09:30 pm »
транзитен нептун от 8-ми дом е в точен секстил с наталното ми слънце в 10-ти.
слънце упр. 2 дом,  нептун- 9-ти.
много ми е интересно как ще се прояви. нептун е една от любимите ми планети.

п.с. след 1 година тр. нептун ще съвпадне с нат. юпитер в 8 ми дом. това пък ми е още по- интересно.
Юпитер се явява съУ9 , щом Нептун е У9, а секстилът е хубав и лек аспект, вероятно ще достигнеш хармония в делата по 9-ти и 8-ми дом- може да издадеш езотерична книга  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1416 -: Ноември 10, 2014, 05:23:10 pm »
Привет, имам един въпрос за транзитите...

Ако имам 2 транзита, които засягат натален У8 на К7:
1) транзитен втори У8 е в опозиция; и
2) транзитен У4 е в съвпад.
Така се активира цяла конфигурация в картата, а и Луната през периода квадратира У8 и съответно конфигурацията.

Имаме ли двойно подчертаване?
Това описание сякаш не е по твоя натал  :)
Подчертан е аспектът с по-голяма тежест, но като не са изложени планети няма как да се каже кой точно...
При теб сега тр Мерк У9, У11 е в секстил с Юпитер У3, съУ5 - трябва да ти върви добре комуникацията с приятели, с детето, както и в любофта  :29:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #1417 -: Ноември 10, 2014, 08:09:39 pm »
Това описание сякаш не е по твоя натал  :)
Подчертан е аспектът с по-голяма тежест, но като не са изложени планети няма как да се каже кой точно...
При теб сега тр Мерк У9, У11 е в секстил с Юпитер У3, съУ5 - трябва да ти върви добре комуникацията с приятели, с детето, както и в любофта  :29:

Напротив, точно днес, например, хич не върви   :012: цял ден се занимавам с бившия, който явно иска да му пиша протяжни мейли на празни теми и само ме дразни. Но е само това. С друг, важен за мен... комуникацията нещо прекъсна тези дни.... но съвсем не става въпрос за връзка, или нещо като връзка - доста спорадично от чат на пат.
Иначе, по транзитите и въпроса ми става въпрос за Риби на К8, Непутн на К7 и транзитни Марс върху Нептуна, а Юпитер отсреща. В този момент Луната съвпада с У4 натален Марс. Това са планетите. Прилича ми на болест, натравяне с храна... :017:
Няма  замесен Уран и не разглеждам катастрофи, защото има пътуване в този момент.
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 11:09:04 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Събития и транзити
« Отговор #1418 -: Ноември 11, 2014, 10:21:10 pm »
Юпитер се явява съУ9 , щом Нептун е У9, а секстилът е хубав и лек аспект, вероятно ще достигнеш хармония в делата по 9-ти и 8-ми дом- може да издадеш езотерична книга  :)
благодаря  ::)
книга няма да е ..с нат. опозиция меркурий-уран, нямам дар слово за такова нещо.
но пък съм кандидат радиестезист  :012:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1419 -: Ноември 13, 2014, 01:16:14 pm »
Скъпи астросъфорумци , имам нужда от помощ, както знаете кандидатсват от доста време за работа. Като от всички очаквам една , която доста силно искам. Притеснявам се доста силно от измама по отношения на работа, да не би да ме излъжат както е ми е случвало доста пъти до сега. В неделя Нептун се обръща директен като прави точен тригон към Плутона ми управител 6 ти дом работата? Според вас има ли шанс нещата да потръгнат без проблеми и заблуди след това?

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1420 -: Ноември 13, 2014, 01:28:17 pm »
Грег, ако работата е по Нептун, тогава шансовете са добри, ако не е - просто ще се излъжеш без да се усетиш. така пише по книжките.

Аз виждам и други неща - тр Юпитер, съупр6 е в квадратура с нодалната ос, а тр Слънце е в съвпад с ЮЛВ на този ден. Просто се успокой и изчакай нещата да се развият. Знам, че ти е трудно, но едва ли можеш нещо да направиш в случая, освен да се приготвиш и за двата варианта, но без да изпадаш в паника.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1421 -: Ноември 13, 2014, 01:36:10 pm »
Грег, ако работата е по Нептун, тогава шансовете са добри, ако не е - просто ще се излъжеш без да се усетиш. така пише по книжките.

Аз виждам и други неща - тр Юпитер, съупр6 е в квадратура с нодалната ос, а тр Слънце е в съвпад с ЮЛВ на този ден. Просто се успокой и изчакай нещата да се развият. Знам, че ти е трудно, но едва ли можеш нещо да направиш в случая, освен да се приготвиш и за двата варианта, но без да изпадаш в паника.

да Нептунова е работата , свързана с огработка на газове и т.н. , направо не знам , колко усилия и вси4ко все едно 4е потъва в ръцете ми ....

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1422 -: Ноември 13, 2014, 01:47:07 pm »
да Нептунова е работата , свързана с огработка на газове и т.н. , направо не знам , колко усилия и вси4ко все едно 4е потъва в ръцете ми ....

Това е добре - имаш шансове. Случайно да е свързана с някаква чуждестранна фирма или с чужбина (спрямо твоето местонахождение)?

В дирекциите имаш интересни неща - и квадратури и тригони - смесена работа. Тригона потвърждава работа по Нептун/12 дом, а квадратурите те предупреждават, че нещо от обсега на 9 дом ти нарушава финансите ( Уран квадрат К2/к8). Трябва добре да внимаваш какво правиш.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #1423 -: Ноември 13, 2014, 02:15:49 pm »
Според мен имаш шанс, Нептун У10, Плутон У6, ама с този тр. Сатурн в 6-ти ще трябва да поемеш доста отговорности и да се отнасяш сериозно

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1424 -: Ноември 13, 2014, 03:10:51 pm »
да и двете сте прави Сатин и Хепи , тъй като живея в чужбина , най-вероятно работата трябва е по девети дом и е вярно че работата е много тежка и сериозна, но аз много време исках точно такава работа, за да мога да науча нови неща и дай боже в последствие да се реализирам. Иначе не знам от 9 ти към 2 / 8 ми какво пречи може би това , че по принцип гледат лошо на чужденци и е трудно с намирането на работа. Иначе още не знам , за каква заплата става въпрос , може и това да е.