Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845314 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2640 -: Септември 24, 2015, 04:33:36 pm »
Живяли са в чужбина, но основно в България , сега са си в БГ , там им е добре, нямат желанието и сили са напускат БГ , не им се занимава

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Събития и транзити
« Отговор #2641 -: Септември 24, 2015, 04:37:58 pm »
Според вас има ли смисъл да помогам, винаги съм се опитвал , но мисля , че в този случай е по-добре сами да си поемат нещата ... все пак и аз имам , нещо като ''мой живот'' ...
ако има физическо насилие - да
ако няма - дай заявка, че си готов да окажеш помощ, ако ти я поиска. но човек първо сам трябва да поиска да му се помогне. това извън астрологията.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2642 -: Септември 24, 2015, 04:56:43 pm »
Ами както каза Хепи, да си следваме програмата по Северния възел в Телец , да гледаме себе си ... родителите ми никога нищо не са искали от мен , аз сам се навирам , там където не ми е мястото ...

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2643 -: Септември 24, 2015, 05:00:22 pm »
Добре , а натално този Квадрат ( не знам , какво дали е Тау квадрат) какво означава? Марс-Венера-Уран-Луна-Плутон-Юпитер квадрат ... че и съвпад на Луна с Плутон. Съвпада на Луна с Плутон е дал много трудни отношения с майка й и много трудни раждания на мен и сестра ми. Според мен при нея много карма е дошла от страна на майката ...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2644 -: Септември 24, 2015, 05:07:55 pm »
Живяли са в чужбина, но основно в България , сега са си в БГ , там им е добре, нямат желанието и сили са напускат БГ , не им се занимава
значи са българи, щом живеят основно в България
като съм написала, че за сама жена е трудно да издържа семейство в България, не съм имала предвид нейната националност, а това къде живее и какви средва би могла сама да заработи, и какви издръжки от мъжа си би могла да получи, както и помощи от държавата- законите ни са еднакви за всички, независимо от кой етнос са

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2645 -: Септември 24, 2015, 05:08:14 pm »
Големият квадрат, за разлита от т-квадрата, е затворена структура, а тук освен това са включени и фиксирани знаци. В случая дава голяма устойчивост срещу външни сътресения, издръжлива психика, воля, характер. Но от друга страна - силна съпротива срещу промени в статуквото.

С толкова изразен фикс акцент не знам доколко е изразено в характера ѝ влиянието на изгряващия знак. Може би това е част от нейната програма в този живот - да се научи да бъде по-адаптивна. Имам предвид адаптивност като готовност да се посрещнат промени, а не като нагаждачество /не виждам астрологични предпоставки за второто/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2646 -: Септември 24, 2015, 05:10:53 pm »
Добре , а натално този Квадрат ( не знам , какво дали е Тау квадрат) какво означава?
написах ти, че има голям квадрат и изборих планетите, Тао- квадрат е две планети в опозиция в квадрат с трета, която е връх на Тао-то, в случая са четири планети, които оформят квадрат

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2647 -: Септември 24, 2015, 05:15:43 pm »
значи са българи, щом живеят основно в България
като съм написала, че за сама жена е трудно да издържа семейство в България, не съм имала предвид нейната националност, а това къде живее и какви средва би могла сама да заработи, и какви издръжки от мъжа си би могла да получи, както и помощи от държавата- законите ни са еднакви за всички, независимо от кой етнос са

Майка ми няма проблеми с парите, напротив , ако се разведе , ще е по-добре отколкото като женена. Да в този смисъл са българи , да права си. Извинявай не те разбрах.

От всичко , което написахте за мен извода е , че човек , трябва да вземе дистанция от проблеми, които в крайна сметка не са негови...
« Последна редакция: Септември 24, 2015, 05:27:31 pm от greg07 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2648 -: Септември 26, 2015, 04:21:40 pm »
Сатурн, минаващ през знака на натална Луна, може да индикира по-труден период, а в съчетание с Уран на ДС няма как да не разтърси и отношенията с половинката. Но чак за развод въз основа само на тези транзити не може категорично да се говори, зависи какви прогресии текат в момента, има ли и дали скоро предстоят неблагоприятни дирекции. Ако часът на раждане е точен, по дирекции най-лесно може да се определи дълбочината на кризата в брака. Но също така трябва да се види и хороскопът на съпругата, какви нагласи и тенденции има там към този момент.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Събития и транзити
« Отговор #2649 -: Септември 26, 2015, 04:27:50 pm »
Уранова опозиция изживява ли паралелно със споменатите транзити или не?
Уран е модерен управител на 5-ти дом, както беше споменато - да не се е влюбил?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2650 -: Септември 26, 2015, 05:08:42 pm »
Грег, периода декември -март, ще се правят стъпки към промени в посоката,която  питаш, защото майка ти ще бъде принудена за същите. Не е задължително да поиска развод, в смисъла, който влагаш/питаш, но в края на месец май, статуса й търпи промяна-може да продължи да бъде семейна само по документи.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2651 -: Септември 26, 2015, 06:18:24 pm »
Чак за развод не знам дали може да се говори, по-скоро в картата му се вижда финансов акцент. Чудех се каква връзка може да има с темите на 4 дом, значи било семеен бизнес. В близките 2 години е желателно да се пази от рискови и несигурни вложения, да се постараят да си преразгледат и семейния бюджет. Това ли е причината за техните разногласия? На прима виста не успях да видя други, по-сериозни мотиви. Струва ми се, че по-скоро имат принципни несъгласия със съпругата по някои важни въпроси, отколкото вероятност да се е намесил трети човек в отношенията им.

Период, в който би се разделил със съпругата си заради друга жена, се очертава по-късно. Сега дори ако го направи, няма да е толкова заради намеса на трети човек, колкото поради лични причини.

Като цяло в картата му има слаби предпоставки за семейна хармония.

« Последна редакция: Септември 26, 2015, 06:36:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2652 -: Септември 26, 2015, 07:15:03 pm »
А ти кога виждаш този период заради друга жена, били споделила,?А и какви са семейните предпоставки за слаба семайна хармония, че ми стана интересно?

Първото е само хипотеза, но видях, че след около 3 години предстои съвпад на дирекционен Уран с нат. Луна и на дирекционно Слънце с нат. Венера, трябва да се види и Нептун какви ги върши по прогресия и дирекция. Не съм търсила нещо конкретно по този въпрос, просто ми се стори, че към сегашния момент, макар и да изживява някаква криза в брака, тя не е свързана с навлизане в триъгълник.

За семейния живот погледнах ведическата карта - там се гледа 2 дом, как е поставен у7, позицията на Луната, какво се случва в 4 дом /вътрешна удовлетвореност/.

Той и в западната карта има опозиция Слънце/Марс по оста 1-7 дом, което предполага по-динамични отношения. А и като цяло с Уран и Слънце в 1 дом, Марс в 7ми в съчетание с Луна, Нептун и Венера в Стрелец /Лунните възли също са там/ е човек, който трудно би се капсулирал в едно неудовлетворяващо и формално съжителство. Има нужда от повече динамика и същевременно е с по-идеалистична нагласа. Динамиката дори ако си я набавя периодично посредством семейни кавги и скандали, а нуждите на планетите в Стрелец остават неудовлетворени, създава се трайно усещане за безизходност и празнота.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

deny123

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Събития и транзити
« Отговор #2653 -: Септември 26, 2015, 07:27:34 pm »
Мерси много за уточненията Lilla  :58:
На мен ведическата астрология не ми е сила :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #2654 -: Септември 26, 2015, 07:58:17 pm »
♀ ☌ ☉/☽ — за по-малко от час срещнах две младоженски двойки.