Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845040 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #2685 -: Октомври 07, 2015, 02:17:49 pm »
Отношението към антисиите у античните е като към мажорни аспекти :-) - отчитат си се всячески - и натално, и хорарно, и транзитно, виж за прогр./дирекционно и за прогресивно/дир. към натално не знам  ;D.
« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 02:19:40 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #2686 -: Октомври 07, 2015, 03:45:23 pm »
Очаквах включване от теб.

На всяка манджа... капката катран ;D.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2687 -: Октомври 07, 2015, 04:15:59 pm »
Антисия
Мерси за нагледно обяснената статия!!

И понеже пише, че контра-антисията е един вид опозиция, значи малката ми дъщеря като е с точен квадрат между Слънце скорпион и Луна лъв, излиза, че от една страна са в квадрат, а индиректно са в опозиция. При мен в натала се получава за Слънце У12 везни и Уран У6 дева, разположен в 12д.,  че са в контра-антисия, но идея си нямам как да го тълкувам.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #2688 -: Октомври 07, 2015, 08:28:32 pm »
18 гр. Овен кореспондира с 12 гр. Дева - може би това е имала предвид.
Немските астролози го наричат Spiegelpunkt, огледално отражение.

Според някои астролози антисията донякъде е сходна на съвпада, контраантисията - на опозицията.

---
На мен ми активира наталния Меркурий в 18 гр. Овен.
:017: Иначе това е чист квинконс,но действа като съвпад,м?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #2689 -: Октомври 09, 2015, 01:35:57 pm »
Интересно, Венера мина в Дева, Мерка стана стационарен, и хоп, вчера страшна катастрофа на Хемус.  :-X
С кои транзити всъщност бихте свързали вчерашната огромна катастрофа?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2690 -: Октомври 09, 2015, 02:30:20 pm »
Интересно, Венера мина в Дева, Мерка стана стационарен, и хоп, вчера страшна катастрофа на Хемус.  :-X
С кои транзити всъщност бихте свързали вчерашната огромна катастрофа?
Когато се е случила катастрофата вчера, Меркурий все още е ретро, а Венера е в последния градус на лъв, съвпад с Регул- пак късмет е, че не е пламнал пожар, че тогава щеше да е страшно и с повече жертви.
Причината ще установят раследващите, дали действително е имало разлята мазнина преди инцидента или разлятите масла са от катастрофиралите вече превозни средства. Налице е опозицията на ретро Нептун У3 на К3(планетата се свързва с петрола, с разсеяност, заблуда) и Марс на К9 (агресията), който е в съвпад с Юпитер У1, съУ3, който всичко раздува, в случая броя на колите в катастрофата. От друга страна е опозицията на Слънцето в 10д (вижте ме кой съм аз) с Уран в 4д , като Лилит е на МС.
приблизителна карта
 ЮЛВ е съвпад със звездата Шеат, която при съвпад със зловредни планети, с АСЦ или МС в мунданна карта, предвещава катасрофа.
« Последна редакция: Октомври 09, 2015, 02:39:34 pm от akruks »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #2691 -: Октомври 09, 2015, 02:41:49 pm »
Благодаря много, akruks!
Ти винаги успяваш да видиш и малките детайли и да обясниш всичко много добре.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2692 -: Октомври 11, 2015, 12:57:37 am »
При мен в петък беше другата по-тежка операция. Имало е изненади и е продължила доста дълго. По принцип трябваше да се повдигнат синусите с костно в-во, както и да се повтавят костни блокчета на алвеоларния гребен (където е венеца на горната челюст). Имаше наблюдаващи лекари, защото не се прави често такова нещо.  Един от тях е мой приятел и първата изненада за мен беше, че го поканиха да асистира. След това са повдигнали синусите и носа, само, че са решили изграждането на гребена да е с кост от брадичката - аз там кост имам.

Когато предварително си гледах картата - очаквах да е много болезнено след това - тр.Слънце (У6) опозиция на нат. Юпитер (У1, У9 и У10), както квадрат между двамата управители на асцендента - тр.Юпитер и нат. Нептин.

Изненадата, верочтно е от тригона на Уран с нат.Луна. Иначе тр.Луна съвпад с Марс (горна челюст).  Качвам карта за 14ч. Операцията беше планирана за 13ч, но докато попълня всичко, да ме опаковат за масата, приспят и т.н. - станало е след 13:30. Нищо не помня от след това, късно са се обадили на ММ да ме прибере, аз не помня, едва днес се освестих, но явно чистих упойка, защото само спях, дори на контр. преглед заспах на стола. Сега съм по-добре. Учудващо е, че не ме боли, не съвсем, но не е нещо нетърпимо. Пих един аулин да ме освести малко.  Напипвам си конците - под езика, по небцето и навсякъде, но болка няма. Боли ме брадичката и наоколо - само при допир. Може да се каже, че съм добре, но разбира се и много по-добре съм била :)

Картата говори ли Ви още нещо?
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2693 -: Октомври 11, 2015, 02:30:48 am »
Картата говори ли Ви още нещо?
Помолих те напреди да поставяш карти, построени в астрокома, че тези, които публикуваш са ми трудни за разчитане, не знам при другите как е?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #2694 -: Октомври 11, 2015, 10:23:39 am »
При мен в петък беше другата по-тежка операция.

пожелавам ти бързо възтановяване и да останеш доволна от реконструкцията

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2695 -: Октомври 11, 2015, 01:05:54 pm »
Стреличка  :58: благодаря :)

Акрукс, ето карта от сайта  :08:
Над силата е само умението да я владеем!

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #2696 -: Октомври 11, 2015, 05:25:15 pm »
Утре има една антисия и контраантисия, които са свързани - Марс и Уран са в антисия, а Слънцето, което е в опозиция с Уран се намира на контраантисията на Марс.


Как би могло да се тълкува в мунданен план ?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2697 -: Октомври 11, 2015, 06:20:11 pm »
На мен нищо не ми говорят, гледам, че Юпитер се доближава към тригон с Плутон :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2698 -: Октомври 11, 2015, 06:57:46 pm »
Алена, пожелавам ти бързо и успешно възстановяване!  :58:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2699 -: Октомври 11, 2015, 07:01:18 pm »
Happy58  :58: много благодаря :) Много операции съм преживяла, но никога не съм изпитвала толкова страх и несигурност :) Вярвам в добрия изход, се пак :) Не знам вижда ли се страх в картата, може би "несигурност" е по-точната дума, но е факт ;)
Над силата е само умението да я владеем!