Автор Тема: Марс  (Прочетена 274168 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1785 -: Август 28, 2020, 03:19:16 pm »
Много се мисли, малко се живее.
Талантът изяжда амбицията.
Никой никъде не е обещавал, че като блъскаш и ще постигнеш нещо, в рамките на колкото ти е драснато, както и никой не Го интересува/там горе, отстрани/, колко си блъскал, но  в усилията  има смисъл.
Всички философии, учения, вярвания/религии, астрологии, магии, езотерики, хомеопатии, теософски ала-бала, са измислени от хора, чийто ежедневие преминава в бездействие. В последните 20г на нас хората, определено не ни се работи и съвсем резонно се отвориха портали, вибрации, светилища, кодове. Много по-често търсим причини да не правим, отколкото да си намерим повод  да го случим.
Понеже сме в темата "Марс"- Запада феминизира Марс, бавно, но сигурно за 1700 г, да не кажа, че почти го кастрира. Изтока затова все още тук-там е естествен, защото е маскулизиран, уж, за сега.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1786 -: Октомври 06, 2020, 05:48:21 pm »
Марс най-близо до Земята в 10 ч тази сутрин.
Тези, които се смятат за 'марсианци" или естествено работят с неговите принципи, както и тези, които им е трудно да въведат Марс в ежедневието си, по - различен прилив на енергия, сила, там, където е Марс в картата ви  ?! :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #1787 -: Октомври 06, 2020, 07:24:42 pm »
https://bgnesagency.com/lifestyle/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%81-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BE-%D0%B4%D0%BE-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D1%89%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/

"Най-близката среща между двете планети се случва, когато Марс е най-близо до Слънцето и Земята се намира по-далеч от голямата звезда. В този момент би ги разделяло разстояние от 54,6 милиона километра. Това явление се нарича “опозиция” и никога не е била регистрирана в перфектно състояние.

В миналото най-близкото приближаване, регистрирано някога, се е случило през 2003 г., когато Марс е бил на 55,7 милиона километра от Земята. През 2018 г. беше на 57,6 милиона километра. Очаква се, че през 2035 г. планетата Земя ще бъде на разстояние 56,9 милиона километра от „червената планета“.
 днес ще се позиционира на 62 милиона километра разстояние "

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1788 -: Октомври 06, 2020, 08:08:15 pm »
Днес е най-близо  за тази година,  седмица преди  опозиция със Слънце, това имах предвид, а не че въобще е най-близо до Земята.
Всички следят неговите 15-17 г.периоди, когато "слиза" достатъчно близо до Земята, но има данни, че до 10 в. почти всяка година заедно с Венера са били на достатъчно близко разстояние до нас. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Марс
« Отговор #1789 -: Октомври 08, 2020, 06:31:12 am »
Сред близки познати имам три марсианки,асц овен-и трите са много ангажирани ,"на нокти“.
Грижи около близки хора,най-вече тази с Марс в козирог.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1790 -: Октомври 14, 2020, 11:45:14 am »
Възползвате ли се от силата на  Марс в кулминация или горят бушоните ви ? Защото след седмица започва да "залязва" и лека- полека намалява мощта му ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1791 -: Октомври 14, 2020, 01:12:42 pm »
Еее, неприятно. :( Акрукс, да се възстановиш по-бързо. А, нали казват, че там, където е кулминацията -вземай решения, направи избор, за да се осъществи същественото. Ти си споделяла, тук, че имаш грижи около наследства, може би промяна в поведението да обърне нещата, да се направи компромис, да се откажеш от нещо, за да имаш друго, в този ред на мисли. То сега се проверява къде (ще) имаме резултат, успех от нашите кураж и смелост и къде провал, разочарования.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1792 -: Октомври 14, 2020, 03:18:38 pm »
Акрукс, всяко нещо струва друго нещо. Избор. Всеки избор ни лишава от нещо. Не може все да (ни/му) е пълна чашата, нали в това е смисълът на процесите отразени от фазите. Конкретно по кулминацията на Марс, отложим ли сега решенията си по двойката домове, където е опозицията Слънце- Марс, остава за следващия път, но не и без да сме претърпели провал, ако усилията в тези сфери не дават резултати, по начин, който смятаме, че е най-правилният ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Марс
« Отговор #1793 -: Октомври 14, 2020, 04:31:37 pm »
Възползвате ли се от силата на  Марс в кулминация или горят бушоните ви ? Защото след седмица започва да "залязва" и лека- полека намалява мощта му ?  ;)
Аз се събудих с болки в мускулите и общо неразположение, дано е просто настинка.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Марс
« Отговор #1794 -: Октомври 14, 2020, 04:48:22 pm »
Възползвате ли се от силата на  Марс в кулминация или горят бушоните ви ? Защото след седмица започва да "залязва" и лека- полека намалява мощта му ?  ;)

Възползвам се... Мина обратно през Луната и К7 и сега влезе в 6д. Опозицията със Слънце ще ми е по 6-12 домове. И ще окаже влияние, защото натално имам куинконс между Марс и Слънце, а Марс е У6.
Та, засега нещата се нареждат в моя полза, натоварено ми е много, но бавно и упорито търся начини за разреждане на напрежението. А и така се случва, че в последния момент някаква фортуна ми помага :)
Като цяло, прави ми впечатление, че въпреки всички катастрофични прогнози за миналата и тази седмица, при тези тежки квадратури, при мен е спокойно. Сигурно заради ретро Марса.
Дори не изтрещявам. Все още :))))
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Марс
« Отговор #1795 -: Октомври 14, 2020, 05:47:25 pm »
Възползвате ли се от силата на  Марс в кулминация или горят бушоните ви ? Защото след седмица започва да "залязва" и лека- полека намалява мощта му ?  ;)
При мен Марс в 12 дом.Ще се върне до съвпад с наталния и там ще спре.Кулминацията е в хубав аспект с близнашката ми Луна където е и транзитен възел в момента.
Аз съм по течението от 20-годишна,като наблюдател само.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #1796 -: Октомври 15, 2020, 07:49:37 am »
Възползвате ли се от силата на  Марс в кулминация или горят бушоните ви ? Защото след седмица започва да "залязва" и лека- полека намалява мощта му ?  ;)
Възползвах се,той моя Марс нали девешки на Асц.,в каре слънце на к4-влязох в ролята на Пепеляшка,яхнах метлата и кулминирах енергийно в миене на прозорци и пране на пердета,прибрах цветята от балкона,по едно време ми писна от търкане,та се обадих на моята фризьорка,див Овен и за двадесет минути ме вмъкна в графика си без предварителен час,сега съм с прическа "септември е,влизам мамо в казармата" и ми е добре,след това довърших прозорците или те мен и до великден няма да ги погледна :) но пък въздухът  у дома ухае на ариел-лавандула ,заслужаваше си усилията
и аз гледах внука болен,зачервено гърло и кашлица,но от вчера е на градина
« Последна редакция: Октомври 15, 2020, 08:01:15 am от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1797 -: Октомври 15, 2020, 10:53:54 am »
Акрукс, когато сме силно емоционално ангажиране с определена сфера, личен казус, даже и обсебени от същите, знаеш, няма как да реагираме с главата си и сме субективни. Обикновено при кулминациите използваме момента, за да видим цялата картина, максимално сме дистанцирани от това, което е на дневен ред и така е по-вероятно да отсъдим обективно ситуацията. Твоето справедливо не е задължително да бъде като справедливото на някой друг. Истината няма нищо общо със справедливостта-това пък е житейската тема на Везни за разрешаване. Коментарът ми не е на човек, който е с юридеческо образование. Може би прекалено буквално прочете написаното от мен за "отказвам се". " За "чашата"- някои са родени с пълна чаша, други, с такава, която ще пълнят. Ти, нали си родена на пълнолуние ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Марс
« Отговор #1798 -: Октомври 15, 2020, 11:15:41 am »
Стреличка направо си удивително възхитителна, като израз и енергия  :D Аз, като видна анти Дева, отдавна реших по сталински проблемите-няма перде -няма проблеми ,няма килими -няма проблеми, перални и прахосмукачки  :D По-светло и просторно ми е и се чудя, защо хората имат килими и пердета  :) Преди малко неочаквано и по принуда ми се наложи да чистя и подредя малко и кучетата изпаднаха в стрес, все едно има земетресение. Гледаха толкова стресирано, незнаейки какво ставва с мен -нещо лошо или бедствие ?Явно откак са родени, не са ме вождали в близък контакт с някои дръжки. Изкарах им леглата ,велоаргометъра и др неща на терасата, защото трябва да влезе непозната в нашата бърлога  :D  PS: Меркурият си каза думата посещението се отложи а аз напразно бърсах прах И то не просто прах а по девешки бърсах прахта с кърпа със спирт  :) Много разговори, срещи писанки а джобът ми е празен. По-скоро бих определила сегашният Марс -много енергия на вятъра .За мен всичко, което не носи пари е енергия на вятъра, чисто и просто ,защото ми трябват пари и ми идва до гуша безкрайните комуникации с непознати хора ,които губя енергия и време, а не печеля пари .Тово са ретро Марс+Меркурий в комбина
« Последна редакция: Октомври 15, 2020, 12:00:34 pm от Ребека »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Марс
« Отговор #1799 -: Октомври 16, 2020, 08:19:57 am »
Килимите и пердетата създават усещане за уют и топлина. Понеже заемат голяма площ, могат да променят изцяло атмосферата на една стая. Пердетата са преграда пред погледите на любопитни съседи. Пред ярка слънчева светлина. Като ги спуснеш добър повод за атмосфера, в която може да релаксираш.

Слънце-Марс е започнал в Дева, с Меркурий, Венера в този знак, в близост до горен съвпад на Меркурий със Слънцето, така че кулминацията е въпрос на даване на гласност, която предполага подреждане, изпиране, изтупване на въпроси свързани с предпочитания, пари, лични ресурси, партньорски взаимооотношения, сдружения.
Разбиха международна банда за пране на пари от хакери, обиски и в България

« Последна редакция: Октомври 16, 2020, 08:34:19 am от starinthenightsky »