Автор Тема: Марс  (Прочетена 273906 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #330 -: Юни 03, 2014, 11:46:04 pm »
Yaya,значи трябва да те мързи -наслади се на същността си . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Марс
« Отговор #331 -: Юни 04, 2014, 07:12:34 am »
Аз също нямам никаква енергия напоследък...От понеделник до сега нищо не съм свършила,ходя на работа ,имам да пиша,притисната съм от срокове,но просто стоя...днес е последния ден в който трабва "да се напъна" :012: и да свърша всичко за някакви си 4-5 часа.Това да правя нещата в последния момент,под напрежение ми е приоритет :012:
Явно обичам стреса :-X
Но както казвате,дали е от марс? При мен се подвизава в трети дом...

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #332 -: Юни 04, 2014, 09:43:22 am »
Yaya,значи трябва да те мързи -наслади се на същността си . ;)

въпроса може и да е глупав, ама този мързел откъде следва? От Марс във Везни ли?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Марс
« Отговор #333 -: Юни 04, 2014, 10:02:20 am »
... този мързел откъде следва? От Марс във Везни ли?

Надали, щом е само от седмица, най-вероятно Венера в Телец им е разхайлазила я марса, я слънцето негде из картите. :012:
De omnibus dubitandum est

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Марс
« Отговор #334 -: Юни 04, 2014, 10:14:05 am »
А, Дидка, не е това. Венера си е изначално при мен в Телец, а до възврата има цели 7гр. Не мисля, че транзитът в Телец като цяло дава такива резултати. Подозирам Марса твърдо  :012: Имам секстил на тр. СЛВ с Марса, но едва ли е това.
Може пр. Луна в Лъв да ме прави по-лежерна (не мога за Лъв да използвам думата мързелива  :85:) Но, ако ще е така 2.5г, направо ще трябва да преразгледам намеренията си за професионален разтеж при Луна в 10д  :D
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #335 -: Юни 04, 2014, 11:16:27 am »
Надали, щом е само от седмица, най-вероятно Венера в Телец им е разхайлазила я марса, я слънцето негде из картите. :012:

ама Диди, то този мързел само при Акрукс е от седмица. При другите не е така. А аз питам, защото и аз имам такъв проблем - не ми се работи, а това не е хубаво .... И не знам нито как да се справя, нито пък откъде идва. 4 дом си ми е натоварен - марс, СЛВ, пр Луна ...., Сатурн е в 5-ти ...., с 12 нямам вече нищо общо (и си мислех, че като излезе планетата оттам ще се оправя, но ... не би ) .... 

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Марс
« Отговор #336 -: Юни 04, 2014, 11:56:31 am »
ама Диди, то този мързел само при Акрукс е от седмица. При другите не е така. А аз питам, защото и аз имам такъв проблем - не ми се работи, а това не е хубаво .... И не знам нито как да се справя, нито пък откъде идва. 4 дом си ми е натоварен - марс, СЛВ, пр Луна ...., Сатурн е в 5-ти ...., с 12 нямам вече нищо общо (и си мислех, че като излезе планетата оттам ще се оправя, но ... не би ) ....

При мен е от около 2-3 седмици макс. Да ти кажа, като мина през АЦто директно, че и после известно време наобратно пак си бях доста активна. Аз съм си по принцип бързак. Сега що така стана  :bedtime2:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #337 -: Юни 04, 2014, 12:11:01 pm »
При мен е от около 2-3 седмици макс. Да ти кажа, като мина през АЦто директно, че и после известно време наобратно пак си бях доста активна. Аз съм си по принцип бързак. Сега що така стана  :bedtime2:

е, значи не е от марс ... нещо друго ще е вероятно ... аз лично го отписвам от картинката :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #338 -: Юни 04, 2014, 01:59:51 pm »
въпроса може и да е глупав, ама този мързел откъде следва? От Марс във Везни ли?

От наталната карта на Yaya-Слънце в Риби в 5-ти дом,Марс в Лъв ... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Марс
« Отговор #339 -: Юни 04, 2014, 02:08:06 pm »
Рени, не обобщавай така, че и аз съм със същите позиции Слънце в Риби (само че е в 11 дом) и Марс в Лъв, пък обожавам динамиката, спорта под всякаква форма, хич не съм мързелива.  ;)
Serve, love, give

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #340 -: Юни 04, 2014, 02:15:27 pm »
Love-me,не коментирам кой е мързелив ,с помощта на астрологията ,а защо в периода   при Yaya,има тенденция за такова състояние,а отговорът е винаги в натала. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Марс
« Отговор #341 -: Юни 04, 2014, 02:35:04 pm »
Рени, не съм те разбрала и се зачудих защо обобщаваш, което не е присъщо за теб  ;)
 
Намесих се в темата, защото с Yaya нали сме астрални близначки, а сме толкова различни и транзитите ни влияят различно. Мен сега, откакто Марс стана директен, ми дойде такъв power, че подхванах няколко спорта, не се спирам, постоянно съм в движение. Сякаш се събудих от зимен сън  :57:
Serve, love, give

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #342 -: Юни 04, 2014, 02:39:47 pm »
Рени, не съм те разбрала и се зачудих защо обобщаваш, което не е присъщо за теб  ;)
 
Намесих се в темата, защото с Yaya нали сме астрални близначки, а сме толкова различни и транзитите ни влияят различно. Мен сега, откакто Марс стана директен, ми дойде такъв power, че подхванах няколко спорта, не се спирам, постоянно съм в движение. Сякаш се събудих от зимен сън  :57:

Усетих,че в бързината ,си пропуснала тази малка подробност,затова поясних.При теб е възможна друга тенденция ,защото във всеки натал има специфика плюс извън него. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Марс
« Отговор #343 -: Юни 04, 2014, 02:49:43 pm »
Ако на ЯЯ натален Марс й е в Лъв, се помещава в последната четвърт на марсовия си цикъл, а това си е период на спихване, което обаче е по-дълготрайно от седмица-две. На акрукс наталния Марс май е в Козирог (или не?) и тогава по няма обяснение, защото би трябвало да е горе-долу на върха на марсовата енергия в момента - първа квадратура. Въобще марсовете от Везни до Овен би трябвало да се намират в известна мобилизация, а марсовете от Овен до Везни да са с по-ниски енергийни депа, в зависимост от силата на наталния.

Примерно може Марс да ти е в момента във втората половина на цикъла - някъде между седми и четвърти дом от наталния Марс -
Цитат
година и нещо след марсовия възврат почваме да губим енергията си - вътрешният ни атомен реактор остава без гориво и сме принудени да си набавяме тази енергия от вън - чрез храна, стимуланти, дрога, чрез външни стимули, чрез екстремни, адреналинови преживявания, емоционални драми и сблъсъци. Обичайно това време на липса на мотивация и вътрешна енергия се изживява като разколебаване на целта, мислим, че не сме на прав път, щом вече ни е отмиляла работата, връзката, хобито, целта и щом нямаме сили за нея и започваме да мислим, че трябва да сменим целта, вместо просто да се оттеглим и да си презаредим батериите. Това е времето в цикъла, когато трябва да се пестим и да сме в нисък режим, а обикновено точно тогава нещо ни тика да стартираме нещо ново и да правим радикални промени.

или пък между четвърти и първи дом на наталния марс -
Цитат
при последната квадратура сме толкова изстискани, че може и да се разболеем или подменяме автентичната си - идваща от Марс - мотивация и страст за живот с някаква друга, идваща от другаде - от Сатурн, от Луна и т.н.  Тогава и най-често си налагаме да започнем занимания с нествойствени дейности - такива, за които наталният ни Марс никога не би се сетил - тръгваме на фитнес, записваме се на йога, тичаме, и т.н. Това обикновено трае кратко - до възврата, когато Марс си тръгва по новия цикъл и ни информира откъде идва и за какво ще отива енергията ни най-адекватно.
De omnibus dubitandum est

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Марс
« Отговор #344 -: Юни 04, 2014, 02:54:00 pm »
Аз обаче не разбирам.
При Марс във Везни тази година, при първото минаване, както и през АЦто бях включила на 6та скорост и хвърчах като изстреляна от Байконур.
Сега Марса пак е директен, наталните ми аспекти са същите, няма особена промяна в небето... а мен ме мързи :-)
А и Рени, трудно ми е да схвана как транзитен Марс във Везни ще ми влияе от 12 дом без аспекти върху Слънце в Риби в 5 дом, защото Марсът ми е в Лъв в 10 дом. Тоест, 10 дом показва, че аз няма да имам динамика, а ограничение на енергията по Сатурн ли?

А Нептун от 12д къде се губи? Щото аз мързелът го свързвам с Венера и Везни. По-скоро Венерата в Телец в момента и Марсът във Везни са причината - Венерата ми е в дом на Везни, а Марсът е в знак на Венера в момента. Въпреки че такава апартия не помня за 34г... :57: Ето, сега 2 месеца поне ще почивам, докато реша къде да ходим на море. Или може да го пропуснем... не знам, не ми се мисли още :-)

Честно казано, изтощих се - 3 екскурзии за месец и половина - общо 18 дни от 45 съм в състояние на екстремна обиколка. Връщам се и започвам да мисля да пера багажа, да свърша работата в офиса, че да замина на следващата, където "какъв багаж да взема", да правя програма какво трябва да видя там, откъде до къде как да стигна, за да видя максималното... май съм просто изтощена  :012:
« Последна редакция: Юни 04, 2014, 02:57:10 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински