Автор Тема: Марс  (Прочетена 273812 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Марс
« Отговор #780 -: Юли 06, 2015, 05:54:00 pm »
Аз днес имам нов пробив в системата на Марс. На слв ми е кацнал, на к6. А тр. Луна прави каре към нат. Марс.
Налегнала ме е някаква невероятна енергия и припряност.
И по този повод без да искам се оказах с повърхностно порязване с нож по рамото. Сама се приколих - със способност.
А малко по-рано се сборих с една боксова круша. Тя победи в един от рундовете. Така зловещо паднах, събрах погледа на компанията ми. Едно завъртане, едно подхлъзване и навирваш копита. 

Все едно съм ходила на война. Но пък ми е толкова хубаво. Сякаш се раждам/възраждам. И ми харесва да си отработвам така Марс - малко симулативно. Но по-добре на спаринг и в бой с круша, отколкото друго.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #781 -: Юли 06, 2015, 07:33:42 pm »
Аз днес имам нов пробив в системата на Марс. На слв ми е кацнал, на к6. А тр. Луна прави каре към нат. Марс.
Налегнала ме е някаква невероятна енергия и припряност.
И по този повод без да искам се оказах с повърхностно порязване с нож по рамото. Сама се приколих - със способност.
А малко по-рано се сборих с една боксова круша. Тя победи в един от рундовете. Така зловещо паднах, събрах погледа на компанията ми. Едно завъртане, едно подхлъзване и навирваш копита. 

Все едно съм ходила на война. Но пък ми е толкова хубаво. Сякаш се раждам/възраждам. И ми харесва да си отработвам така Марс - малко симулативно. Но по-добре на спаринг и в бой с круша, отколкото друго.

лелее, вие този Марс го нямате за нищо  :57: :57: :57:

Пази се, ей  :08:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Марс
« Отговор #782 -: Юли 06, 2015, 07:39:38 pm »
Бързи транзити като ми пернат наталния Марс- кратки сблъсъци. При възврат- тежки военни действия, което предполага последващо включване на дипломация.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Марс
« Отговор #783 -: Юли 06, 2015, 10:35:33 pm »
Хепи, той ще е по-опасен при мунданното опозе с Плутон и мунданното каре с Уран.
Но поведението ми се е променило, сама се усещам. Само от каретата.
Наближаващото каре с Венера привлича явно и млади последователи на Дон Жуан. Днес следобед си разговарях с приятел. Едно момиченце си разхождаше бебе мопсче. Което ненадейно се метна на крака ми и го изнасили.  :D Беше изненадващо много. Гледаш го, че едва крета, а какви неща знае. Току да нападна този приятел по случай деня на целувката, а кучето ми провали стратегията.  :85:

Явно и аз излъчвам нещо. Но се чувствам много хубаво. Не ме свърта на едно място, все едно съм ударила някоя енергична дрога.
Явно ще хулиганствам до край на всички карета.  ;D
Такъв живец имам. Сякаш се пробуждам от някакъв сън. След толкова месеци чернилки, бях забравила колко съм дива. Приятелите ми също бяха забравили. Аз бях забравила за себе си.

Толкова да обичам живота.  :clap:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #784 -: Юли 07, 2015, 09:02:23 am »
Ема, много привлекателни за всякакви същества са краката ти :012: - мопсове, фойерверки....
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #785 -: Юли 07, 2015, 12:00:51 pm »
Вчера страхотно главоболие, тъкмо по транзита марс опозиция марс  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Марс
« Отговор #786 -: Юли 07, 2015, 03:35:19 pm »
Тери  :08:

Нежна теория относно Марс. Всичко е енергия. Фойерверките и насилието от мопса все в компанията на един и същ мъж. Със съвпад Слънце Марс в мой 7 дом и в каре с мой Марс. Плутон върху упр на 5/8 в мой 8 дом. Каре Венери. Там нещата са дълбоки, насилнически. Самостоятелните срещи се случват само на обществени места и през деня. В тъмното е с припълзявания и прибежки от моя страна. Едно нагнетяване. Когато не може Марс да се развихри по негов си начин, по-привичен, стават сакатлъци.
Нека е весело. Интересни неща се забелязват. Повърхностни случки. Дълбоки причини.

Ще мъркам на Марс с червеничко - нокти, дрехи, бой, както дойде. Синастричните тъврди аспекти на Марс са много интересни. Но не са за нежни души.

Едит: Мопс и фойерверки харесват един и същ крак.  :85:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #787 -: Юли 07, 2015, 07:41:20 pm »
Тр Марс май се прояви и при мен, въпреки че е на 2,5 гр от точен аспект - квадрат Меркурий. Марса е в 2 дом, У10 (интерсептиран Овен), мерка е в 4, У3,4,12 - от миналата седмица спорим с него за нещо относно заплатата ми и днес вече стана скандал - за първи път си позволявам такова нещо с шеф .... направо не мога да се позная .

Е, това се случва и на фона на Пълнолуние в 6 дом, квадрат пак към Меркурий, и тр Уран (през 10 дом) тригон нат Марс. Втория аспект, вече разходящ, явно дава доста увереност :) - затова не мога да се позная - нямам го по натал.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #788 -: Юли 07, 2015, 07:55:08 pm »
Тр Марс май се прояви и при мен, въпреки че е на 2,5 гр от точен аспект - квадрат Меркурий. Марса е в 2 дом, У10 (интерсептиран Овен), мерка е в 4, У3,4,12 - от миналата седмица спорим с него за нещо относно заплатата ми и днес вече стана скандал - за първи път си позволявам такова нещо с шеф .... направо не мога да се позная .

Е, това се случва и на фона на Пълнолуние в 6 дом, квадрат пак към Меркурий, и тр Уран (през 10 дом) тригон нат Марс. Втория аспект, вече разходящ, явно дава доста увереност :) - затова не мога да се позная - нямам го по натал.
Ей това се опитвах да обясня преди/поздравявам те :08:/. Значи ако натално марс е потиснат и осъзнато го галим със сублимация и ни излиза уртикария, защото не си отстояваме правата, за да сме благовидни, то това не е проблем. Лошото е, че някакъв тип хора свикват да ни газят по главата, или да минават през нас. В един момент това вече е проблем.„
Та, мисля, хубаво е да има такива транзити.
Аз когато се озъбих, после ме уважаваха повече, търпях ситуацията години. Когато ударих шамар на един "пипльо",  не че не го бях предупредила преди, та тогава, макар че ме ритна, спря да се отърква /не/случайно. :72:
За мен-потискам нещо-връщат ми го отвън. Мислех, че ако сатурн е търпението и като екзалтант на марс, щом не отразявам човека и ситуацията непризнаването на мои права, територия ще спре. Но не-марс иска някак да бъде изваден и признат.

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #789 -: Юли 07, 2015, 07:59:44 pm »
Все някога ще трябва да си проявим всичко що е в картата :)

Благодарна съм на всичко и на всички, че ми отвориха очите най-накрая за този Марс. :)  O:-) - било е крайно време вече (Хирон прави възврат)

забравих - натално Марс е точен квадрат с оста на възлите :) - то от него е трябвало да почна, ама ... айде де, като не съм знаела :) ... сега вече навързвам и цифрите си по-цялостно.
« Последна редакция: Юли 07, 2015, 08:01:56 pm от Happy58 »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #790 -: Юли 07, 2015, 08:29:14 pm »
Все някога ще трябва да си проявим всичко що е в картата :)

Благодарна съм на всичко и на всички, че ми отвориха очите най-накрая за този Марс. :)  O:-) - било е крайно време вече (Хирон прави възврат)

забравих - натално Марс е точен квадрат с оста на възлите :) - то от него е трябвало да почна, ама ... айде де, като не съм знаела :) ... сега вече навързвам и цифрите си по-цялостно.
На мен ми се струва при теб го има и от фиксираният марс в лъв и от позицията във 2 дом, падащ, труден за изразяване. Аспекти планета-възел са безспорни, но повече като нагласа, промени в мисленето, тоест марс си няма както чувам от теб реални аспекти с планета. Това затруднява изявата му и точно по транзити съвпади чрез прогресии, например му е момента за изява най-накрая.
« Последна редакция: Юли 08, 2015, 01:27:53 pm от enigma »

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #791 -: Юли 08, 2015, 08:42:55 am »
На мен ми се струва при теб го има и от фиксираният марс в лъв и от позицията във 2 дом, падащ, труден за излазяване. Аспекти планета-възел са безспорни, но повече като нагласа, промени в мисленето, тоест марс си няма както чувам от теб реални аспекти с планета. Това затруднява изявата му и точно по транзити съвпади чрез прогреси, например му е момента за изява най-накрая.

ааа, има си, :) и то какъв аспект, щото му е малко другото :) - квадрат Нептун :), и ако евентуално се брои, 144гр Сатурн.

Да, и прогресии има от 1-2 години - пр Слънце/пр Венера го квадратират

Погледа през възлите ми е някак по-разбираем и по-тълкуваем :) Иначе, както Саспортас казва, информацията е една и съща - въпрос на възприятие просто.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #792 -: Юли 08, 2015, 01:42:25 pm »
Нямам против възлите,  марс е по-първичен дивак, но е и енергия, гориво. Сега разбирам, за нептун-да, труден обмен. Аз днес се чудих дали да си дам орбис за един съвпад в натала марс и нептун са ми на 08, 20 гр., че и в съседни знаци и са във водния 4 дом. Имам предвид психологически усещам как отказвам да ползвам марс винаги, с нептун ми е по-лесно. Но марс не може в усмирителна риза. Например лесно отстъпвам, оставям друг да избере неща от общ интерес. Това е и в служебния и личния живот като знам, че така би трябвало да правят и отсреща. Но не става това, а идват злоупотреби.
Значи имаш нещо подобно на марс в риби.Чувстваш ли понякога, че трудно казваш не, или да имаш проблем с границите?

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #793 -: Юли 08, 2015, 03:16:34 pm »
Нямам против възлите,  марс е по-първичен дивак, но е и енергия, гориво. Сега разбирам, за нептун-да, труден обмен. Аз днес се чудих дали да си дам орбис за един съвпад в натала марс и нептун са ми на 08, 20 гр., че и в съседни знаци и са във водния 4 дом. Имам предвид психологически усещам как отказвам да ползвам марс винаги, с нептун ми е по-лесно. Но марс не може в усмирителна риза. Например лесно отстъпвам, оставям друг да избере неща от общ интерес. Това е и в служебния и личния живот като знам, че така би трябвало да правят и отсреща. Но не става това, а идват злоупотреби.
Значи имаш нещо подобно на марс в риби.Чувстваш ли понякога, че трудно казваш не, или да имаш проблем с границите?

определено :) - думичката НЕ мога да я кажа, ако защитавам чужди права и тогава е по-добре да не ми излизаш насреща, но за себе си - гълтам си езика :). За граници - не знам, не съм се замисляла ... но пък знам, че не знам какво искам :), не мога да определя цел, нямам и не съм имала такива - все става нещо, ама то просто си става, не аз да го предизвикам. Ей те такива работи :)

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #794 -: Юли 19, 2015, 09:54:03 am »

Флора, твоя Марс свърши ли ги някакви на Асц