Автор Тема: Венера  (Прочетена 170593 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #270 -: Юли 24, 2016, 10:50:53 pm »
Слънце в Риби и Венера в Овен. По знак е след Венера - нали Овен е първия знак, но иначе изгрява преди нея.

Мисля, че оттук идва цялото объркване.
Овен е първият знак само в модерната тропическа астрология, където се приема, че там е пролетното равноденствие.

Но ако гледаме посоката на движение по реда на зодиакалните знаци, планетите преминават от Риби в Овен /от Овен минават в Телец и т.н./, а не от Овен в Риби. А в случая с източни и западни планети става въпрос за астрономически феномен. Като поставим символично Слънцето на Асцендента, можем да видим кои планети символично се появяват на хоризонта преди или след него.

Обаче в случая Венера като Вечерница се появява на западния хоризонт /ДС/ около залез слънце. Докато Венера Зорница ще се дири на източния хоризонт /АС/ около изгрев слънце. ДС е точката на залеза, оттам нататък планетите символично слизат "под земята".



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #271 -: Юли 24, 2016, 11:49:11 pm »
Не съм гледала, само знам, че фазата на Венерата ми е вечерница - намира се в знак след Слънцето. Иначе при Слънце в първия градус на Риби и Венера в Овен вероятно съвпадът е бил във Водолей, където е и пренаталното новолуние. Ей сега ще проверя.

П.П. Еха! Какво открих! Имало е точен съвпад на Слънце, Венера и Марс в първия градус на Дева на 25 август 1987 г. - шест месеца преди да се родя. По-важното е, че този цикъл е в точна опозиция с наталното ми Слънце и се намира в натален осми дом. Хм..сега сее запалих да търся какво значи.

Сега виждам коментара ти :) Убегнал ми е :)

Аз от изв. време изследвам тази точка и за момента не откривам как действа моята (на 3 гр. в Дева), обаче виждам, че при намагнетизирането с други хора - засягам тяхната такава точна. Изкл. силно когато попада върху моя Юпитер и активира големия огнен тригон с Луната и Нептун. Също много силно е при двама души, при които тяхната точка съвпада с моя СЛВ.

При теб, наистина е интересно - Венера и МАрс са се слели заедно в Слънцето и след това при раждането тя пада е негов плен, заедно с Луната, ако помня правилно картата от луната, който качи. А той е ъглов и силен  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Венера
« Отговор #272 -: Юли 24, 2016, 11:53:51 pm »
Ден преди точния съвпад в Дева там е имало и новолуние, Мерк -диспозитора на цялото нещо също е там. Цял девешки нов цикъл. А на мен в Дева ми е ЮЛВ. Прилепват ми се само Луни в началните градуси на Дева, но го отдавах на рибешкото ми Слънце. Не се сещам за близък приятел или партньор, който да има изразена Дева точно в първия градус.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #273 -: Юли 25, 2016, 12:03:30 am »
Ще го разгледам утре :) Благодаря, че сподели  :-*
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #274 -: Юли 25, 2016, 09:58:42 pm »
Не съм гледала, само знам, че фазата на Венерата ми е вечерница - намира се в знак след Слънцето. Иначе при Слънце в първия градус на Риби и Венера в Овен вероятно съвпадът е бил във Водолей, където е и пренаталното новолуние. Ей сега ще проверя.

П.П. Еха! Какво открих! Имало е точен съвпад на Слънце, Венера и Марс в първия градус на Дева на 25 август 1987 г. - шест месеца преди да се родя. По-важното е, че този цикъл е в точна опозиция с наталното ми Слънце и се намира в натален осми дом. Хм..сега сее запалих да търся какво значи.

Ден преди точния съвпад в Дева там е имало и новолуние, Мерк -диспозитора на цялото нещо също е там. Цял девешки нов цикъл. А на мен в Дева ми е ЮЛВ. Прилепват ми се само Луни в началните градуси на Дева, но го отдавах на рибешкото ми Слънце. Не се сещам за близък приятел или партньор, който да има изразена Дева точно в първия градус.

Точният съвпад е бил на  23 август 1987г. на последния градус в Лъв - 29 гр и 36 мин и по-интересното е, че това е първият съвпад в Лъв за нашето поколение. Не зная дали си разглеждала циклите на Венера и Слънцето - съвпадите - са през 72 градуса, т.е.  в 5 знака. Примерно за периода 1970 - 1979г са били в знаците Водолей, Скорпион, Дева, Близнаци и Овен. Едно извъртане по пентаграма на долен или горен съвпад в един знак е за 8 години, като следващия долен/долен или горен/горен съвпад е с два градуса назад. Така пентаграмът се приплъзва по знаците. През 1982г за последно има съвпад във Водолей на 1 гр и 2 мин и след това, когато се извъртат 4 знака, петият е на 29гр. 17мин в Козирог през 1986г. В твоя случай е първия съвпад в Лъв - на последния градус, а преди това - този лъч на пентаграма е бил в Дева - за последно през 1983г. на 1 гр и 25 мин.

В твоя случай и Марс е там и доукрасява ситуацията  :29:  :) Съвпадът е в Лъв и неговият диспозитор в твоя натал в е опозиция на точката, но все пак не е в изгнание на последен градус във Водолей  :012: а на първите в Риби :) Изглежда се формира поляризиране на твоята слънчева същност и партньорите, които се чувстват привлечени от теб  ::) Чувствала ли си се в ситуацията "или-или"  ::) все едно няма златна среда, няма баланс, а само две крайности  ::)

Съвпадът е бил горен и триото Венера, Слънце и Марс са се движили заедно изв. време,  затова би следвало да е резонен коментара ти за Девите, но мисля и Лъвове и Овни или Марсови акценти - следва да се имат предвид  :) Още повече, че в натала ти и Венера и Луната се управляват от Марс, който е  силен и ъглов :) Ти си знаеш как ги усещаш, аз все още ти разглеждам картата :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Венера
« Отговор #275 -: Юли 26, 2016, 09:20:30 am »
Попаднах на нещо интересно за Пентаграма и цикъла на Венера.  :)

"На всеки осем години Венера описва абсолютно правилен пентакъл по голям кръг на небесната сфера. В древността това явление било забелязано и Венера и нейният символ се превърнали в символи на съвършенството, хармонията, здравето, красотата и любовта. Познавайки  това явление,  древните гърци устройвали олимпийските игри на всеки осем години. Малцина днес знаят, че съвременните олимпиади следват половината от цикъла на Венера. Още по-малко хора знаят, че петоъгълната звезда едва не станала символ на олимпийските игри, но в последния момент я модифицирали: петте края на звездата били заменени с пет кръга; според организаторите те отразявали по-добре духа и хармонията на игрите. Но в западната окултна традиция – например доктор Папюс (Жерар Анкос) в едно от всекидневните си заклинания, т.нар. “Заклинание на четирите Стихии” споменавал за това движение на Венера, което той наричал “утринна звезда”. Така наричали Венера в западната езотерична традиция."
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #276 -: Юли 26, 2016, 11:08:51 am »
Наистина интересно :) Не знаех за връзката с олимпийския цикъл :)

Действително, ако сега Венера и Слънцето съвпадат в един знак - то след 4г ще имат съвпад в същия знак, но ако преди е бил долен, след 4г е горен ... и след още 4г.  ще е пак долен в същия знак. В един знак се редуват през 4г долен и горен съвпад. Така, ако гледаме само долните съвпади - Венера се извърта ретроградна през петте знака, в които прави долен съвпад и повтаря ретроградие в един и същи знак на всеки 8 години. Тъй като всеки следващ съвпад в знака е на около 2 градуса по-назад - в даден момент следващият съвапд е в нов знак - назад по зодиака - от Дева в Лъв :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #277 -: Юли 26, 2016, 08:26:57 pm »
Попаднах на нещо интересно за Пентаграма и цикъла на Венера.  :)
Обсъждали сме тук цикъла на Венера, бях цитирала статия на Стар, която сега няма как да цитирам отново, че нещо в сайта ѝ липсват статиите, само една страница се отваря.
Но както и да е- пентаграмът се формира от пет съвпада на ретроградна Венера със Слънцето.
Настоящият цикъл е започнал през 2012г на 15* близнаци, следва съвпадът на 21* козирог през 2014г, на 22* лъв през 2015г., на 5* овен през 2017г. и приключва на 3* скорпион през 2018г.
Олимпийските кръгове нямат нищо общо с върховете на пентаграма, образуван от споменатите съвпади, а сивмолизират петте континента на Земята- Европа, Азия, Северна Америка, Южна Америка и Австралия с Нова Зенландия. Олимпиадата през 2012-та не е започнала при началото на венериния 8 годишен цикъл, а тази година няма такъв съвпад, за да се твърди, че Олимпиадата съвпада с половинката на цикъла.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #278 -: Юли 26, 2016, 08:49:32 pm »
Античните Олимпийски игри  са били свързани с Венера, а сега за кръговете е ясно :)
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Венера
« Отговор #279 -: Юли 26, 2016, 09:04:33 pm »
Венера и спортни игри-ще падна то да не е фризьорски и гримьорски симпозиум звучи комично поне да беше цикъл марс нещо си :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #280 -: Юли 26, 2016, 09:09:16 pm »
Венера в античността е била и богиня на войната, има много лица /както и венерините хора/.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Венера
« Отговор #281 -: Юли 27, 2016, 07:49:02 pm »
Точният съвпад е бил на  23 август 1987г. на последния градус в Лъв - 29 гр и 36 мин и по-интересното е, че това е първият съвпад в Лъв за нашето поколение. Не зная дали си разглеждала циклите на Венера и Слънцето - съвпадите - са през 72 градуса, т.е.  в 5 знака. Примерно за периода 1970 - 1979г са били в знаците Водолей, Скорпион, Дева, Близнаци и Овен. Едно извъртане по пентаграма на долен или горен съвпад в един знак е за 8 години, като следващия долен/долен или горен/горен съвпад е с два градуса назад. Така пентаграмът се приплъзва по знаците. През 1982г за последно има съвпад във Водолей на 1 гр и 2 мин и след това, когато се извъртат 4 знака, петият е на 29гр. 17мин в Козирог през 1986г. В твоя случай е първия съвпад в Лъв - на последния градус, а преди това - този лъч на пентаграма е бил в Дева - за последно през 1983г. на 1 гр и 25 мин.

В твоя случай и Марс е там и доукрасява ситуацията  :29:  :) Съвпадът е в Лъв и неговият диспозитор в твоя натал в е опозиция на точката, но все пак не е в изгнание на последен градус във Водолей  :012: а на първите в Риби :) Изглежда се формира поляризиране на твоята слънчева същност и партньорите, които се чувстват привлечени от теб  ::) Чувствала ли си се в ситуацията "или-или"  ::) все едно няма златна среда, няма баланс, а само две крайности  ::)

Съвпадът е бил горен и триото Венера, Слънце и Марс са се движили заедно изв. време,  затова би следвало да е резонен коментара ти за Девите, но мисля и Лъвове и Овни или Марсови акценти - следва да се имат предвид  :) Още повече, че в натала ти и Венера и Луната се управляват от Марс, който е  силен и ъглов :) Ти си знаеш как ги усещаш, аз все още ти разглеждам картата :)

Алена, много благодаря, че си отделила време да провериш точния съвпад!  :58:
Това че е в Лъв коренно променя нещата и вече е в тригон с моите Марс и Юпитер. Затваря ми голям огнен тригон. При мен няма нещо, в което да им баланс, но това си е предпоставка по натал. Не мога да преценя на какво се дължи в партньорствата. Скоро Меркурий и Венера ще минат през 29-я градус на Лъв и ще пиша дали отчитам нещо. Периодът е много добър, защото ще мога до месец да проследя и какво ще донесе Слънцето през този градус. В момента моя прогресивен ДЦ е точно там. Сега с транзитите през точката ще проверя дали е активна.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #282 -: Октомври 06, 2016, 12:56:12 pm »
При Алена Венера си е баш от силните планети. По фиксирания Зодиак минава във Везни, намира се в един от най-благоприятните домове - 9ти от изгряващия знак, а съвпадът с Раху още повече я енергизира, подчертава нейното влияние. Стилното, бляскавото, красивото, съблазняващото, женското излизат на показ. Това, че е източна /Зорница/ не я прави по-слаба, просто може да действа по мъжки в някои женски ситуации. Където е необходимо, да тропне с краче. И малко по-агресивно може да се налагат венерианските качества. Има и точен аспект с Луната, която също е силна. Спрямо Луната има и малавя йога - комбинация, подчертаваща силата на планетата. Забелязах обаче, че спрямо Асцендента такива йоги са по-изявени, тъй като домификацията отчита физическите предпоставки да се реализира дадено нещо и затова придобива повече показност, става по-видимо и забележимо. В такъв случай може да има една красива и бляскава Венера, прикриваща марсова или сатурнова сърцевина /ако аспектират Луната/. При аспект/йога с Луната има връзка повече с нашите вътрешни качества - тези на менталността, съзнанието, душевността, но те също стават видими при определени обстоятелства, най-вече при взаимодействие с обкръжението, в социума /Луната/. Така се проявява и паривартана йога /рецепция/ по накшатра. Не се сещам коя беше атмакарака при Алена /планета с най-висок градус/, тя олицетворява качествата на нейната душа. Оказа се, че ѝ пазя хороскопа - Марс е АК, на второ място е Венера /като подгласничка, помощник/. Венера е много силна и в навамша - в Телец, в един знак с Раху и Слънце. Това показва, че тия качества са на фокус и са особено видими при взаимодействие с другите, в сферата на партньорски отношения. В Д7, която показва нашето физическо взаимодействие с другия пол /сексуално/, както и творческия ни заряд, способностите да създаваме потомство и да оставим някаква следа, Венера се намира в знак на екзалтация. Всичко това предполага, че при Алена има голям ресурс от сексуална енергия - тя не се реализира само в интимните връзки, а и като творчески потенциал. Венера е "животворяща" планета, свързва се със семето на живота - често по някакъв начин е подчертана в картите на творческите хора, които имат силен вътрешен заряд /не говорим за марсови качества, а за по-духовен такъв/. Ако говорим за афетики - по ащакаварга Венера при нея е с максимум точки - 8, следвана от Юпитер - 7, останалите планети имат по-малко. За силна позиция се смята бал от 5 точки нагоре. Така че това, че е "заточена" в Скорпион, не означава нищо. Е, да, може и да ги има съответните поведенчески изяви, но това е впечатление на повърхността, каквото в повечето случаи се гради по символичния Зодиак. "Сложила червено червило и черни кожени гащи" - така "типично" за  Венера в Скорпион.  ;D
...

Лили, огромно благодаря - хем всичко е вътре в мен, а не бих могла така точно да го обясня :)

Винаги съм носила много силно марсово начало, по-изявено в ранните години и по прикрито сега, но по природа не съм колеблива, а доста решителна и с хард действия при нужда. Обаче всичко това се случва под прикритието на Венера, тя е видима. Венера и Марс, макар да са в куинкос в натала по западната/тропик - някак добре се разбират - кой кога и къде му е мястото. И паралелно с марсовите изяви има една Лунна грижовност, която влиза в играта, малко в контра на Марс и Венера.

От моите писания едва ли нещо стана по-ясно за другите, но е важно, че в мен щракна да разбера :) И съм ти изключително благодарна, че си направи труда да погледнеш и напишеш :)  :08: :38:
Над силата е само умението да я владеем!

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Венера
« Отговор #283 -: Октомври 12, 2016, 10:42:28 pm »
и астро.ком предлага точкуване, доста точно мисля, откъм водеща планета и влиянието като центриране на натива по темите и, като философия и подчиненост на основни житейски търсения, въпреки многото вариации за изчисления



дали има пряко влияние върху основни домове или останалите вече е друго

при алена, от споделеното, никак не изглежда Венера да има превес
тя, и моята Луна си остава в Рак сидерално, и в 9ти дом, ама не е преимуществена, по ни една система
не че нямам в архива водеща по точки Венера - в заточение, ретроградна, изгорена, съвпад ЮЛВ и в 12ти, сидерално - в Риби

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #284 -: Октомври 12, 2016, 11:12:21 pm »
Ще видя и аз тая опция, стана ми любопитно. Обикновено системи за точкуване не прилагам, нямам толкова схематично мислене.

Видимостта на една планета също има значение. Има случаи и когато в лъчите на Слънцето остава видима. Изявата при една видима и невидима Венера също се разпознава.
« Последна редакция: Октомври 12, 2016, 11:23:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui