Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 239377 пъти)

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1620 -: Август 11, 2023, 01:39:26 pm »
От известно време имам проблем с дясното рамо (болки, ограничено движение), на който не обърнах достатъчно внимание. Започнах стандартното лечение с НСПВС, но то не дава резултат засега. Вече е засегнат и нерва по хода на ръката. Зададох въпрос ще се наложи ли операция на рамото?
Късен асц и ретро Сатурн в 7 дом може би показват точно закъснялото ми посещение при лекар. Аз съм слънце в 12 дом и Луна  в 10 дом. У8 Нептун не прави аспекти към Луна или Слънце, но ако приемем Юпитер за У8, той прави разходящ квадрат към Слънцето. У7 (лекаря) в 10 дом (лечението) сходящ квадрат със Слънце. Луна обаче ще направи сходящ квадрат с Меркурий (мисля той отговаряше за рамената и нервната система) и Марс (операциите). Все пак мисля, че ще ми се размине заради липсата на аспекти между У8 и мен, и ще се оправя, но ще бъде по-трудно и продължително. Как мислите?
« Последна редакция: Август 11, 2023, 01:41:23 pm от Nana »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1621 -: Август 11, 2023, 02:52:46 pm »
От известно време имам проблем с дясното рамо (болки, ограничено движение), на който не обърнах достатъчно внимание. Започнах стандартното лечение с НСПВС, но то не дава резултат засега. Вече е засегнат и нерва по хода на ръката. Зададох въпрос ще се наложи ли операция на рамото?
  10д описва лечението, управител ретро Венера, която върви към съвпад Слънце в 12д – твоят управител по картата, мазилата ще те излекуват
Луната с последен аспект квадрат Нептун У8 в 8д – Не, няма да се стигне до операция

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1622 -: Август 11, 2023, 03:31:49 pm »
akruks,
Да, наясно съм с това, но при мен стана от залежаването и обездвижването.
Иначе до преди това не съм имала проблем.
Не вярвам за 3-дни изведнъж кръста ми да откаже да носи товара, с който беше свикнал (бебка е 800гр, а аз съм качила само 3кг). Просто трябва да се движа, за да ми свикват мускулите с товара и центъра на тежестта.
В този момент съм много по-добре, не ме боли толкова много, но аз доста се движа вкъщи и слизам веднъж на ден до магазина да купя нещо, но разбира се с асансьора. Не пускам прахосмукачки и не мия пода, не се прегърбвам.
Започнах си и малко йога и упражнения на Норбеков и нещата малко по малко влизат в нормалния им вид.
Като се има предвид, че бебка ще стане двойа до края на месеца, аз трябва да се движа. Взех си свинска мас и ми е добре, смесвам я с друг ароматен крем и нещата с кожата също са окей за сега, не ми опъва и боли толкова много около зоната на корема и ребрата.
 :-*
Вече психиката ми е друго нещо, опитвам се да се разсейвам и да не мисля за глупости, защото аз съм цар на фантазиите.  :'(

fortunades , бебето като расте в теб и измества навън извивката на кръстните прешлени, оттам е болката, нали гръбначният стълб е с формата на S
Мене ме болеше много след раждането няколко месеца, докато се прибират на старото си място.
Прави йога за бременни, както са ти казали и не се залежавай, успех!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1623 -: Септември 10, 2023, 06:46:56 pm »
Цитат
Здравейте,

откриха ми киста на яйчника и първото, което ми предложиха е да ми премахнат и двата яйчника с лапароскопска операция. ..... Въпрос: Ще се наложи ли операция за премахване на яйчниците


ОВ
Три месеца по-късно, се указа, че кистата е изчезнала, и че не се налагат никакви операции, Иначе беше доказана от двама лекара и в края на февруари си беше там с размер 6,5 см. Не съм правила никакво лечение, почти веган съм, ям само айца, веднъж на 2 седмици, никави млечни Наблягам на варено жито, личец, овесени ядки Бяло брашно и захар почти не употребявам Може би и храненето да е помогнало за тази развръзка,
Благодаря на всички за коментарите!
Хубав ден! :-*

Благодаря за обратната връзка! :)

А да попитам дали тези лекари са ти назначавали някакви лекарства, въпреки това че не си ги пила?

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1624 -: Септември 10, 2023, 07:00:59 pm »
От известно време имам проблем с дясното рамо (болки, ограничено движение), на който не обърнах достатъчно внимание. Започнах стандартното лечение с НСПВС, но то не дава резултат засега. Вече е засегнат и нерва по хода на ръката. Зададох въпрос ще се наложи ли операция на рамото?
Късен асц и ретро Сатурн в 7 дом може би показват точно закъснялото ми посещение при лекар. Аз съм слънце в 12 дом и Луна  в 10 дом. У8 Нептун не прави аспекти към Луна или Слънце, но ако приемем Юпитер за У8, той прави разходящ квадрат към Слънцето. У7 (лекаря) в 10 дом (лечението) сходящ квадрат със Слънце. Луна обаче ще направи сходящ квадрат с Меркурий (мисля той отговаряше за рамената и нервната система) и Марс (операциите). Все пак мисля, че ще ми се размине заради липсата на аспекти между У8 и мен, и ще се оправя, но ще бъде по-трудно и продължително. Как мислите?

Тук от разходящите негативни аспекти на Сатурн У6 вероятно става ясно, че става въпрос за контузия тип хронична. Изглежда упорито и няма индикации за "излекуване" в рамките на срока на хорара.

Бих те посъветвал да пробваш периодични курсове с физиотерапия, евентуално и конзултация с кинезиотерапевт за постепенно раздвижване. До операция може би няма се осмелиш да стигнеш скоро, макар че с този Уран на МЦ ми е непредвидимо тук.

Ти дали си пропуснала да ни споменеш тук част от съществена за хорара информация?
« Последна редакция: Септември 10, 2023, 07:09:07 pm от Теодор »

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1625 -: Септември 11, 2023, 07:28:26 pm »
От известно време имам проблем с дясното рамо (болки, ограничено движение), на който не обърнах достатъчно внимание. Започнах стандартното лечение с НСПВС, но то не дава резултат засега. Вече е засегнат и нерва по хода на ръката. Зададох въпрос ще се наложи ли операция на рамото?
Късен асц и ретро Сатурн в 7 дом може би показват точно закъснялото ми посещение при лекар. Аз съм слънце в 12 дом и Луна  в 10 дом. У8 Нептун не прави аспекти към Луна или Слънце, но ако приемем Юпитер за У8, той прави разходящ квадрат към Слънцето. У7 (лекаря) в 10 дом (лечението) сходящ квадрат със Слънце. Луна обаче ще направи сходящ квадрат с Меркурий (мисля той отговаряше за рамената и нервната система) и Марс (операциите). Все пак мисля, че ще ми се размине заради липсата на аспекти между У8 и мен, и ще се оправя, но ще бъде по-трудно и продължително. Как мислите?

Тук от разходящите негативни аспекти на Сатурн У6 вероятно става ясно, че става въпрос за контузия тип хронична. Изглежда упорито и няма индикации за "излекуване" в рамките на срока на хорара.

Бих те посъветвал да пробваш периодични курсове с физиотерапия, евентуално и конзултация с кинезиотерапевт за постепенно раздвижване. До операция може би няма се осмелиш да стигнеш скоро, макар че с този Уран на МЦ ми е непредвидимо тук.

Ти дали си пропуснала да ни споменеш тук част от съществена за хорара информация?

Благодаря за коментара, Теодор. Да, прав си,  вече е хроничен проблема. От днес започнах и курс физиотерапия. На нея ми казаха, че е рано за раздвижване, защото болките са все още силни. Засега процедурите ще са само с ток и магнити.
Не се сещам нещо относно хорара, което не съм казала. Не знам, може би това, че вече съм в дълъг болничен, което напълно ме устройва за момента, тъй като бях започнала да "прегарям" в работата. С чисто учебна цел, кое точно ти говори за премълчаване на някаква информация?

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1626 -: Септември 11, 2023, 07:49:19 pm »
От известно време имам проблем с дясното рамо (болки, ограничено движение), на който не обърнах достатъчно внимание. Започнах стандартното лечение с НСПВС, но то не дава резултат засега. Вече е засегнат и нерва по хода на ръката. Зададох въпрос ще се наложи ли операция на рамото?
Късен асц и ретро Сатурн в 7 дом може би показват точно закъснялото ми посещение при лекар. Аз съм слънце в 12 дом и Луна  в 10 дом. У8 Нептун не прави аспекти към Луна или Слънце, но ако приемем Юпитер за У8, той прави разходящ квадрат към Слънцето. У7 (лекаря) в 10 дом (лечението) сходящ квадрат със Слънце. Луна обаче ще направи сходящ квадрат с Меркурий (мисля той отговаряше за рамената и нервната система) и Марс (операциите). Все пак мисля, че ще ми се размине заради липсата на аспекти между У8 и мен, и ще се оправя, но ще бъде по-трудно и продължително. Как мислите?

Тук от разходящите негативни аспекти на Сатурн У6 вероятно става ясно, че става въпрос за контузия тип хронична. Изглежда упорито и няма индикации за "излекуване" в рамките на срока на хорара.

Бих те посъветвал да пробваш периодични курсове с физиотерапия, евентуално и конзултация с кинезиотерапевт за постепенно раздвижване. До операция може би няма се осмелиш да стигнеш скоро, макар че с този Уран на МЦ ми е непредвидимо тук.

Ти дали си пропуснала да ни споменеш тук част от съществена за хорара информация?

Благодаря за коментара, Теодор. Да, прав си,  вече е хроничен проблема. От днес започнах и курс физиотерапия. На нея ми казаха, че е рано за раздвижване, защото болките са все още силни. Засега процедурите ще са само с ток и магнити.
Не се сещам нещо относно хорара, което не съм казала. Не знам, може би това, че вече съм в дълъг болничен, което напълно ме устройва за момента, тъй като бях започнала да "прегарям" в работата. С чисто учебна цел, кое точно ти говори за премълчаване на някаква информация?
Когато Сатурн е 7-ми дом има риск "астрологът  ;D " да не получи или да не разбере правилно информацията.

Другото, което ми създаде съмнения, че докато четях коментара ти с върпоса ми се стори, че не е кой знае какво и ще мине само. Но като видях хорара ми се стори проблема няколко идеи по - упорит и тегав.

А също и че У1 и У3 са в твой 12-ти дом, но това явно показва, че си почиваш и че си в болничен, а не че прикриваш инфо. :)

А искаш да кажеш, че според теб работата ти е създала този проблем ли? Ти движиш ли се редовно, спортуваш ли нещо?
« Последна редакция: Септември 11, 2023, 07:58:35 pm от Теодор »

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1627 -: Септември 11, 2023, 08:28:47 pm »

[/quote]
Когато Сатурн е 7-ми дом има риск "астрологът  ;D " да не получи или да не разбере правилно информацията.

Другото, което ми създаде съмнения, че докато четях коментара ти с върпоса ми се стори, че не е кой знае какво и ще мине само. Но като видях хорара ми се стори проблема няколко идеи по - упорит и тегав.

А искаш да кажеш, че според теб работата ти е създала този проблем ли? Ти движиш ли се редовно, спортуваш ли нещо?
[/quote]

 Честно, бях започнала да си мисля, че е психосоматичен проблем, тъй като реално травма няма. Но докторите казват, че е напълно възможно и да е от претоварване в работата и неестествената поза на ръката (работя на компютър и клавиатура, почти не ползвам мишката). От началото на годината работя и почти всяка събота, не ни пускаха в отпуск, и май това ми дойде в повече. Иначе се движа, ходя много пеша. Не съм много по спорта, но в последния месец започнах тренировки по тай чи.
Сега като се замисля, може би истинската причина да задам въпроса е била не толкова притеснението за здравето ми, а по-скоро съм търсила потвърждение, че ще отсъствам от работа по-дълго време, за да си почина психически.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1628 -: Септември 11, 2023, 10:46:45 pm »
Цитат
Когато Сатурн е 7-ми дом има риск "астрологът  ;D " да не получи или да не разбере правилно информацията.

Другото, което ми създаде съмнения, че докато четях коментара ти с върпоса ми се стори, че не е кой знае какво и ще мине само. Но като видях хорара ми се стори проблема няколко идеи по - упорит и тегав.

А искаш да кажеш, че според теб работата ти е създала този проблем ли? Ти движиш ли се редовно, спортуваш ли нещо?


 
Цитат
Честно, бях започнала да си мисля, че е психосоматичен проблем, тъй като реално травма няма. Но докторите казват, че е напълно възможно и да е от претоварване в работата и неестествената поза на ръката (работя на компютър и клавиатура, почти не ползвам мишката). От началото на годината работя и почти всяка събота, не ни пускаха в отпуск, и май това ми дойде в повече. Иначе се движа, ходя много пеша. Не съм много по спорта, но в последния месец започнах тренировки по тай чи.
Сега като се замисля, може би истинската причина да задам въпроса е била не толкова притеснението за здравето ми, а по-скоро съм търсила потвърждение, че ще отсъствам от работа по-дълго време, за да си почина психически.

Ooo, пълно е с хора като нас, които си повредихме гърбовете и тн от висенето на компютър по време на работа. Аз за това принудителен овъртайм не приемам, тъй като последствията за здравето ми ще са изцяло за моя сметка. Аз лично от година и половина имам проблеми с гърба с прищипване на нерв ... След 2 физиотерапии не получих желаното подобрение, имаше такова, но ползата беше съвсем малка, хубавото е, че макар и малък ефектът беше траен. При мен първият път беше магнит и ток, а вторият пак същото плюс нагряваща лампа и лазер. Сега ще пробвам с повече почивка и аз и с упражнения за разтягане.

Няма логика това да ти е на нервна почва. Те и лекарите са свикнали да виждат хора като нас. Аз на млади години се амортизирах вече ...

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1629 -: Септември 23, 2023, 12:59:51 pm »
Здравей,
Давам ОВ по този въпрос: Да, със секцио щ бъда, в края на Октомври. Все още нямам дата, но ще е в периода от 25.10 до 30.10. Тя, ще ми каже коя дата точно, стига да не тръгне сама да си избира ден(но пак ще е секцио).
Притесненията са ми други. Върви с 1 седмица назад(мъничка), което според тях е от проблема ми със стомаха и неяденето и тромбофилията, въпреки хепарина.
Казват ми, че ще ме следят изкъсо, всяка седмица, за да видят дали не изпитва стрес и липса на изхранване през плацентата и пъпната връв. И ако е така, ще я вадят по-рано(около 35 г.с. в края на 8м), което изобщо не е ок за нея. Дано да издържи поне до 37-38г.с.

Секцио ли е този Марс в осми?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1630 -: Септември 24, 2023, 04:49:45 am »
При колко лекари се следиш? Ако е само при един, отивай и при други.
Седмица назад...Как ли, пък го изчислиха, въпреки модерната апаратура. Както нас, възрастните, така и бебетата не са по калъп, дори е възможно различните части на тялото да отговарят на различна гестационна седмица и това не е патология, когато е плюс-минус наоколо. А ако отговаря на 41-ва седмица, какво? Пак ще бързат да го извадят, защото е напреднало ли?
Разбира се, че ще си следиш бебето изкъсо, дори и през два-три дни, но най-важното е да си спокойна и уверена, както и да не се филмираш излишно. Следвай инстинктите си и каквото наистина чувстваш, майчиното усещане е истинско прозрение.
Кураж!

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1631 -: Септември 26, 2023, 11:34:07 am »
Люба, при 3-ма лекараи се следя.
АГ-което, ще ме изражда (тя наистина е много добър специалист), един друг АГ, който е доста дърт, но той е доста точен, който е много близко до вкъщи и АГ - при фетална морфология. Като другата седмица, ще ме гледа втори специалист по Фетална морфология и ще правят доплер.
Коремната обиколка е с 2-назад, а крачетата са с 1, само главата отговаря. Отделно теглото е ниско - за 33 г.с. е 1800гр.
Проблема е, че с моето заболяване на кръвта - тромбофилия, е възможно да не може да се изхранва добре от плацентата и пъпната връв. Плацентата също стареела, има си нива - 0,1,2 и 3. Моята е на границата между 1 и 2, което пак не е окей. А и аз наистина си имам проблеми с яденето на месо-повръщам от него.
Аз предпочитам, ако ще я вадят по-рано да е така, отколкото да се мъчи и да е гладна и да не и давам това, от което има нужда.
Поне, ще я хранят там и ще и се развият белите дробове. В края на другата седмица, вече ще са се развили достатъчно.
Така, че каквото и да стане, ще съм секцио, за да се действа по-бързо и адекватно.

При колко лекари се следиш? Ако е само при един, отивай и при други.
Седмица назад...Как ли, пък го изчислиха, въпреки модерната апаратура. Както нас, възрастните, така и бебетата не са по калъп, дори е възможно различните части на тялото да отговарят на различна гестационна седмица и това не е патология, когато е плюс-минус наоколо. А ако отговаря на 41-ва седмица, какво? Пак ще бързат да го извадят, защото е напреднало ли?
Разбира се, че ще си следиш бебето изкъсо, дори и през два-три дни, но най-важното е да си спокойна и уверена, както и да не се филмираш излишно. Следвай инстинктите си и каквото наистина чувстваш, майчиното усещане е истинско прозрение.
Кураж!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1632 -: Септември 28, 2023, 11:52:48 pm »
При такива потенциални проблеми е много важно да избереш болница с добри неонатолози и апаратура, така че ако все пак се роди мъничка, да е при най-добри условия. Като не може месо, сигурно си хапваш други протеинови заместители (бобови), нали?

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1633 -: Септември 29, 2023, 10:57:07 am »
Здравей, Papy,

Да, болницата е частна и е една от най-добрите.
Вчера бях на тонове и бебка е добре. Не са я мерили и гледали, но аз качих още 1кг, което е много добре.
Не мога да ям газообразуващи храни, но хапвам повече млечни продукти (обезсолени), че и това е доста вредно.
Открих лек за стомаха ми за сега - ябълков оцет(домашен) и пия от него, заедно с вода. Доста ме облекчава и ми помага за перисталтиката и храносмилането.
Вече приключвам 34 г.с. (което е цяла 35-та, така се броят 34 +6 е 35 пълни), така че съм по-спокойна. Остава да отида на доплер следващата седмица и ще се видят нещата на къде вървят. :-*

При такива потенциални проблеми е много важно да избереш болница с добри неонатолози и апаратура, така че ако все пак се роди мъничка, да е при най-добри условия. Като не може месо, сигурно си хапваш други протеинови заместители (бобови), нали?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1634 -: Септември 29, 2023, 09:40:33 pm »
Радвам се, че си намерила нещо, което да ти помага :) стискам палци всичко да мине добре!