Автор Тема: Ведически карти  (Прочетена 81313 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ведически карти
« Отговор #195 -: Февруари 06, 2016, 09:23:36 pm »
Помоли Лили или Мирабела да ти погледнат картата, те също разбират ведическата, отзивчиви са и достатъчно интелигентни, за да не си трият коментарите, когато ги стяга чипика  :)
Благодаря, помолих Мирабела и тя се отзова  :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ведически карти
« Отговор #196 -: Февруари 13, 2016, 08:07:06 pm »
ЧНГ, аброад! <3
====================================

Който е навътре с техниките и знае картата ми, сигурно има обосновка - Кая е споменавала из темите, че при този Асц, държи 8 дом и е нормално да не очакваме само лежерни моменти. Макар че уж моята се води що-годе ок, не знам до колко е така.

за много и по-добри, съни:)

ти си специфичен случай по отношение Кету главен период, помня
също си спомням еднаквите накшатри на Луните:)

но и до сега не хващам за брак по Кету, нито продължението му отвъд
имах същите предсказания, всъщност, но нематериализирали се

до тук, като обобщение:
- не е най-хубавото, което може да сполети човек в активна възраст;
- последната година удря най-силно, обичайно там, където най-много боли;

макар да има изключения, има общовалидна проява, според водещия главен период

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ведически карти
« Отговор #197 -: Февруари 13, 2016, 10:47:05 pm »
в подкрепа и продължение на горното, имах кандидат жених, появил се в Кету мд, и нищо че е обществено приемлив, не смятах да се обвържа с него по ред причини
преди няколко дни са го приели в болница за операция и диагноза рак
откъм западна - плутон съвпад слънце/управител 7 мъж не ще да остави покрай мен

кету дашата ппиключва след две седмици макс, надявам се, че идва в повече
не че ретрограден управител на махадаша е особено предвидим, но все пак е венера

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #198 -: Февруари 13, 2016, 11:11:49 pm »
И при мен нещо такова се получава - към края на някоя антардаша обикновено идва период на разчистване. И да се появи нещо ново или някой нов, то просто няма мегдан да пусне корен и да даде плод.  ;D

Сега съм в период Сатурн/Луна, като последното полугодие на лунната антардаша е белязано с гореспоменатите тенденции. След броени дни влизам в АД на Марс - подчертано малефично влияние се събира, но имам чувството, че при мен по извратена логика именно периодът на Сатурн/Марс може да донесе някакво развитие. И двете планети са ми в ключови позиции и в Д1, и в Д9. В навамша пряко кореспондират с партньорската тема - рецепция Марс-Сатурн между 7 и 9 дом. И двамата хубавци аспекират Луната в Д9.

Ще видим. Преди няколко години, като видях този период, мислех за умирачка. Тя умирачката мина вече, по други даши-маши. АД Венера беше пълен провал, АД Слънце - бавно и мъчително възстановяване, АД Луна подобно на Венера - резки обрати и удари под кръста. Кой знае, може пък по Марс да ми е най-малкото зло.  :017:

През последните месеци усетих тотално зануляване, сякаш някакъв вакуум се е образувал в живота ми. Чак да се чудиш накъде да поемеш... Мисля, че това усещане не е случайно, има да се случва нещо.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Ведически карти
« Отговор #199 -: Февруари 14, 2016, 01:24:21 am »
Лили стискам палци да дойде нещо по-добро :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #200 -: Февруари 14, 2016, 01:25:58 am »
Благодаря, Грег. В тази антардаша ми е последната надежда. Оттам нататък АД Раху вече не знам накъде ще ме отвее..
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Ведически карти
« Отговор #201 -: Февруари 14, 2016, 01:56:48 pm »
Може ли да разгледаме и моята карта, че си нямам никаква идея от тези ведически карти, но ми стана интересно? Ако е удобно разбира се.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #202 -: Февруари 14, 2016, 02:12:17 pm »
Твоята карта, когато си я поствала в други теми и по други въпроси, съм я тълкувала и по ведическата. И с повечето казуси правя така, на мен повърхностен модерен прочит не ми върши много работа.

Предполагам, че си наясно какво означава цялостен анализ на хороскопа? Ако имаш въпроси по конкретна тема от хороскопа, може и да се включи някой желаещ. Но за пълно тълкуване надали.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Ведически карти
« Отговор #203 -: Февруари 14, 2016, 03:07:12 pm »
Твоята карта, когато си я поствала в други теми и по други въпроси, съм я тълкувала и по ведическата. И с повечето казуси правя така, на мен повърхностен модерен прочит не ми върши много работа.

Предполагам, че си наясно какво означава цялостен анализ на хороскопа? Ако имаш въпроси по конкретна тема от хороскопа, може и да се включи някой желаещ. Но за пълно тълкуване надали.
Не искам да ангажирам никого с пълно тълкуване, но не знам на каква тема точно, затова може ли да обърнем внимание поне само на най-очебийните и забележителни неща от картата т.е. това, което ви направи най-голямо впечатление, ако има такова? Само не знам от къде мога да я направя.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #204 -: Февруари 14, 2016, 03:13:54 pm »
А считаш ли, че ти самата като личност представляваш интересен казус за анализ и обсъждане? Нали за това говорим - взаимодействието да е двустранно? Правиш анализ - получаваш обратна връзка. При условие, че все още си твърде млада, какви части от астрологичния анализ би могла да ни потвърдиш, че са верни?

Струва ми се, че не усещаш разликата между анализ на натална карта в астрологичен форум и лична астрологична консултация. По повод художествените ти способности вече разглеждахме хороскопа. Има ли нещо друго, за което бихме могли да получим обратна връзка по хороскопа?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Ведически карти
« Отговор #205 -: Февруари 14, 2016, 03:30:38 pm »
А считаш ли, че ти самата като личност представляваш интересен казус за анализ и обсъждане? Нали за това говорим - взаимодействието да е двустранно? Правиш анализ - получаваш обратна връзка. При условие, че все още си твърде млада, какви части от астрологичния анализ би могла да ни потвърдиш, че са верни?

Струва ми се, че не усещаш разликата между анализ на натална карта в астрологичен форум и лична астрологична консултация. По повод художествените ти способности вече разглеждахме хороскопа. Има ли нещо друго, за което бихме могли да получим обратна връзка по хороскопа?
Права си. Реших просто да попитам, ако някой изяви желание, но щом още е рано, тогава ще попитам някой друг път, а засега сама ще се опитам да я анализирам.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #206 -: Февруари 14, 2016, 03:33:19 pm »
Ами какво да анализираме в карта на 15-16-годишно девойче?

Рано е да ти се предсказва кога и какъв брак ще имаш, какъв партньор, как ще се развива майчинската тема, какви ще са ти интимните отношения. Рано е да се предсказват кариерни промени, имотни въпроси, болежки, евентуални проблеми с близки...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Ведически карти
« Отговор #207 -: Февруари 14, 2016, 03:48:16 pm »
Ами какво да анализираме в карта на 15-16-годишно девойче?

Рано е да ти се предсказва кога и какъв брак ще имаш, какъв партньор, как ще се развива майчинската тема, какви ще са ти интимните отношения. Рано е да се предсказват кариерни промени, имотни въпроси, болежки, евентуални проблеми с близки...
Аз не исках да ми се предсказва. Исках от астрологична гледна точка да разбера повече за себе си и какво представлявам, за да мога просто да осъзная нещата по-добре, ако ме разбираш, но както и да е.
« Последна редакция: Февруари 14, 2016, 03:51:23 pm от Aquarius »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #208 -: Февруари 14, 2016, 03:59:52 pm »
Ведическата астрология в своята основа не е психологическа, така че въпросът даже не е поместен в правилната тема.

Но по-задълбочен прочит на характера, житейските предпоставки, пътя и съдбата може да се направи. Това обаче отнема доста време, освен ако не те устройва тълкуване "на парче".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Ведически карти
« Отговор #209 -: Февруари 14, 2016, 04:09:25 pm »
Ведическата астрология в своята основа не е психологическа, така че въпросът даже не е поместен в правилната тема.

Но по-задълбочен прочит на характера, житейските предпоставки, пътя и съдбата може да се направи. Това обаче отнема доста време, освен ако не те устройва тълкуване "на парче".
Тогава се извинявам, че съм поставила такъв въпрос в тази тема. Все още не съм наясно с ведическата астрология. Нищо не ме устройва, нямам никакви претенции, на който както му е удобно.