Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037688 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6150 -: Септември 08, 2017, 12:58:02 am »
Колегите по кой дом се разглеждат в хорарите? И ако в даден хорар се пита за спор между колега/и и клиент/и, колегите по кой дом ще са и клиентите по кой?
Колегата ти е по 7д, като партньор, а клиентите му по негов 7д, твой 1-ви, ти не участваш в спора им, за да се вземаш под внимание, въпросът е за колегата ти

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6151 -: Септември 08, 2017, 04:39:09 am »
Благодаря ви!
Ще пробвам вариантите, ще видя кое ще пасне най-добре. Не мисля, че чак по 11 дом ще е колегата, но пък ако клиентът е по 1, а клиентът е помолил мен за съдействие, тогава аз по кой дом ще съм?  :017:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #6152 -: Септември 08, 2017, 09:47:31 am »
В по-заплетени случаи ми се струва добре да се сведат нещата до главните действащи лица, в случая ако твоята помощ е парична, примерно, да фигурираш в хорара само като "чужди пари";
друг вариант е да си само ти и всички други по 7-ми.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6153 -: Септември 08, 2017, 02:45:47 pm »
Благодаря ви!
Ще пробвам вариантите, ще видя кое ще пасне най-добре. Не мисля, че чак по 11 дом ще е колегата, но пък ако клиентът е по 1, а клиентът е помолил мен за съдействие, тогава аз по кой дом ще съм?  :017:
ами то ти си и по 7д. , като астролог и по 1д, като питащ  :012:
Всъщност какъв е въпросът и защо не поставиш карта?

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #6154 -: Септември 08, 2017, 04:51:50 pm »
Това си е един наистина доста подранил въпрос, както е видно и от картата, но все пак - вие бихте ли я тълкували тази карта? Въпросът е "Ще се премести ли Х. да живее на друго място?"

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6155 -: Септември 08, 2017, 06:26:43 pm »
Всъщност какъв е въпросът и защо не поставиш карта?
Иска ми се този път да се опитам да разтълувам картата съвсем сам и да видя след време, ако разбера точно какво е станало, мога ли да се справя и сам с тълкуване на хорарни карти.
В случая, се оплетох кой по кой дом е, но винаги е трудно когато става дума за трима или повече души.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6156 -: Септември 08, 2017, 06:36:50 pm »
Това си е един наистина доста подранил въпрос, както е видно и от картата, но все пак - вие бихте ли я тълкували тази карта? Въпросът е "Ще се премести ли Х. да живее на друго място?"
Мисля, че може би ще си остане в родния дом, но нека и друг да се изкаже, може и да бъркам.

katerina bogoeva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Общи хорари
« Отговор #6157 -: Септември 08, 2017, 09:06:33 pm »
Ще намеря ли подходящ инвеститор за мястото си на
О ? - посочила съм мястото.
21 , 4 мин. гр.Варна


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6158 -: Септември 08, 2017, 09:52:58 pm »
В хорара си улучила не само последния градус, а и последната минута.

Луната, която е сигнификатор на въпроса, се намира в 12 дом. Има някаква неяснота там, във връзка с въпроса. Парцела го гледам по 4 дом като недвижима собственост, там са и земите, териториите, така че Луната още повече има връзка с въпроса и нейната позиция е определяща. Пети дом се пада втори от четвърти, т.е. евентуално какви пари би могла да изкараш от имота.  Неговият управител няма никаква връзка със сигнификатора на въпроса – между тях има не-съвпад, но пък твоят сигнификатор е в лъчите на Слънцето. Според мен това е указание, че засега, на този етап, не си в най-добрата си кондиция да търсиш инвеститори. Трудно би могла да очакваш видим и осезаем резултат. Още повече, че и сигнификаторът на мястото е в 12 дом.

Ако клиенти и контрагенти са по 7 дом, те се управляват от Венера, която пък е поставена в производния 2 дом спрямо недвижимия имот. Между Венера и Луна има разходящ тригон, но това може да показва и надеждите, очакванията на кверента. А щом АС е в последния градус, би могло на по-късен етап да проработи – да се появи някой от онези, с които вече си се свързала, първоначално не са потвърдили интерес, но любезно са оставили една отворена вратичка. Все пак имаме разходящ тригон между Луна и Венера, там се действа по такъв маниер.

Обаче ако се търси връзка между У1 и У7, все пак трябва да се свържеш с някой купувач, пари от само себе си няма да дойдат, там ситуацията не е особено обнадеждаваща - липсва аспектна връзка. И ти си в знак, в който потенциалният клиент е в падение. Чак отблъскващо няма да му се стори твоето предложение, но може да има вял интерес.

Луната е в сходяща опозиция с Юпитер – очаквания има, но на този етап липсват достатъчно подкрепящи обстоятелства и предпоставки. Тригонът със Сатурн идва от неблагоприятен дом, пък и Сатурн е естествен малефик. По-нататък някакви пари може да играят там, производният втори дом е пълен, но на засега реални инвеститори /купувачи/ не виждам. Нещо, което наистина да е сериозно и да не поражда съмнения. Мисля, че на този етап да се прави нещо със заемни средства също не е особено добра идея. Нужно е време, за да се внесе повече яснота по въпроса.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

katerina bogoeva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Общи хорари
« Отговор #6159 -: Септември 08, 2017, 10:24:49 pm »
Инвестиция за балнеология. Чудя се дали по 6-ти или по 12-ти дом се гледа.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6160 -: Септември 08, 2017, 10:56:33 pm »
По-скоро по 6ти - обслужваща сфера. Нали няма да е балнеология за луди, тогава може да мине по 12ти.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

katerina bogoeva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Общи хорари
« Отговор #6161 -: Септември 08, 2017, 11:03:37 pm »
По-скоро по 6ти - обслужваща сфера. Нали няма да е балнеология за луди, тогава може да мине по 12ти.  ;D

защо за луди? :-\ съгласно западната система санаториумите са по 12-ти?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6162 -: Септември 08, 2017, 11:10:00 pm »
Пошегувах се, нали и психиатричните заведения са по 12 дом. И затворен тип институции.

А щом има обслужване, активна грижа, бих го отнесла към 6ти. Там е туризмът, обслужващата сфера – козметични, Спа, балнео процедури.

Като сигнификатори Луна и Венера ли да вземем? Ако не гледаме Нептун.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

katerina bogoeva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Общи хорари
« Отговор #6163 -: Септември 08, 2017, 11:16:56 pm »
Пошегувах се, нали и психиатричните заведения са по 12 дом. И затворен тип институции.

А щом има обслужване, активна грижа, бих го отнесла към 6ти. Там е туризмът, обслужващата сфера – козметични, Спа, балнео процедури.

Като сигнификатори Луна и Венера ли да вземем? Ако не гледаме Нептун.

Би ли поставила карта? ;)

Според мен планетите до Сатурн дават по-точна интерпретация.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6164 -: Септември 09, 2017, 01:38:01 am »
Това си е един наистина доста подранил въпрос, както е видно и от картата, но все пак - вие бихте ли я тълкували тази карта? Въпросът е "Ще се премести ли Х. да живее на друго място?"
На първо време ще си остане където е, по-нататък може да се премести