Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1039640 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #1950 -: Септември 05, 2014, 12:12:10 pm »
Посирай храната, ама гледай да е нещо вкусно, дроб (свински, пилешки) ще свърши работа, става на пюре, после и го давай с пръст да го ближе или ако можеш и го слагай на езика по-малко, че да и възбудиш апетита, но внимателно да не я задавиш. Не я карай да става на сила.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1951 -: Септември 05, 2014, 07:18:02 pm »
Малко ми е неподходящ въпросът за досегашната тема.

Нощес сънувах, че свиря на цигулка. Беше много освобождаващо. Като дете исках да се науча да свиря на цигулка или пиано. Не стана. Като пораснах сама научих да разчитам партитури по слух и просвирих на пиано. Мъжът ми ми предложи да взема някой урок по цигулка. И въпросите са няколко.
Да взема ли някой урок? Ще ми хареса ли, ще ми остане ли траен интерес. Питам това, защото много неща съм опитвала, но повече отмират. Ще се понауча ли да свиря? Ще се стигне ли да купувам цигулка? Това стига засега. Не знам по кой дом да го гледам. Пети?

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Общи хорари
« Отговор #1952 -: Септември 05, 2014, 09:59:17 pm »
Смарта, аз бих го гледал по пети като нещо, което ти носи удоволствие, а аспектът учене — по девети. На пръв поглед, с Фортуна в пети, рецепцията на Меркурий (У5) и Сатурн (У1) и троновия Марс като У9, най-вероятно ще се понаучиш.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1953 -: Септември 06, 2014, 12:22:42 am »
Веско, и аз така го намислих, да опитам първо, пък после ще му мисля.
Рептил, благодаря ти! Обнадежди ме. :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #1954 -: Септември 06, 2014, 10:05:52 am »
Въпросът касае кучето ми. Тя е почти на 18 години и от вчера не иска да се храни, даваме ѝ вода чрез спринцовка. Въпросът ми е ще бъде ли жива през следващите 2 месеца и ще почне ли отново да яде?
Водихме я вчера на лекар, сложиха я за малко на системи и ѝ биха малко витамини, но казаха, че за старо куче като нея не може много да се направи и е нормално да спре да яде.  ???
В момента спи спокойно, обаче не проявява никакъв интерес към храната.
Няма да умира скоро.
Спряла е да яде - разходящ квадрат между неин У1 - Юпитер и У2 - Марс. Първия и последен аспект на Луната ще е секстил с Марса, така че скоро след положени усилия (секстил) ще започне да яде.
Лошото и състояние в момента е описано от ретро Нептун в 12-ти в разходяща опозиция с неин У6.
« Последна редакция: Септември 06, 2014, 10:09:37 am от Теодор »

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #1955 -: Септември 06, 2014, 02:25:20 pm »
Благодаря ти много, Тео! Дано да си прав!
Значи храненето по 2 дом се разглежда. Не го знаех.
Ами аз по 2-ри го гледам, но не съм сигурен дали е правилно. :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #1956 -: Септември 06, 2014, 02:38:00 pm »
Има логика обаче. Жалко, че нямам други подобни хорари под ръка, за да видя дали там може да се приложи същото.
А това, че У8 за кучето (което е У1 за мен) скоро ще смени знака (минава в знака си на падение), за какво говори според теб?
Че и да умира няма да е скоро - т.е в рамките на хорара, но кучето е доста възрастно и не му остава много. Първият аспект на Венерата след като смени знака си е опозиция с У1 за кучето - Нептун, той е ретро. Когато аспектите са извън рамките на знаците те са проявяват много късно - поне така съм забелязал.
« Последна редакция: Септември 06, 2014, 02:39:33 pm от Теодор »

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #1957 -: Септември 07, 2014, 01:23:36 pm »
Започна да се храни сама, малко по малко.  :)
Радвам се! :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1958 -: Септември 08, 2014, 09:12:07 pm »
Днес ми се случи много неприятна изненада. Имах кандидат-магистърски изпит, за който бях учила. Мислех, че е тест, но се бях заблудила. Оказа се, че има конспект с теми, на който не пише, че е конспектът, и аз изобщо не бях разбрала. На изпита все едно ме поляха със студена вода. Не си излязох само от срам. Това ме накара да помисля по темата и взех, че я написах. От това, което написах, съм доволна, защото в крачка и за малко време направих структура. Опасявам се, че може да съм изпуснала нещо важно. Имам един ден до устния и ще подготвя целия конспект, понеже не знам на какво ще сме изпитват. Това, че не се отказах и преодолях шока, е нещо, което след известно време ще ме накара да се почувствам добре от себе си, но днес ме владее срамът от тъпата ми грешка. Бях като разбита втората половина на дена и се прибрах и легнах да спя. По някое време измежду сънищата ми дойде въпросът как съм се справила на изпита. Отворих очи и видях точния час. Изумих се, защото моментите за хорарни въпроси ги усещам много силно, а явно и сънят не е пречка. И сега си построих картата по този час. Отчасти това как съм се справила ще ми даде представа какво да чакам на устния, но в картата не задавам въпрос какво ще стане или как ще се справя на устния. Водят го по-скоро събеседване за установяване на мотивацията, но може и да си е същински изпит. Също и не питам дали ще ме приемат, защото имам друг хорар такъв отпреди два месеца и разчитам на него. Скоро всичко ще се разбере.  В картата гледам, че девети дом няма много връзка с първи, но трети като за изпит има. При въпроси в минало време гледа ли се последният аспект на Луната? На пръв поглед ми изглежда добре, но не я разгледах внимателно. Не мога да си гледам собствените хорари, не знам защо.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #1959 -: Септември 08, 2014, 09:34:29 pm »
Добре си се справила, ще си доволна като обявят оценките  :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Общи хорари
« Отговор #1960 -: Септември 08, 2014, 09:55:50 pm »
Малко е късно за въпроси, но изглежда си се справила — У1 в Д9 (даже бих казал Д10 и го броя за ъглов), У9 Венера също е ъглова, във взаимна рецепция с Меркурий, Луната ще направи тригон с У1 в рамките на знака. За мен това е "да".

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1961 -: Септември 08, 2014, 10:55:55 pm »
Благодаря ви! До два три дни ще разбера и ще ви кажа.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Общи хорари
« Отговор #1962 -: Септември 09, 2014, 09:54:51 pm »
Напоследък ме мъчат 2 въпроса, които реших да комбинирам в 1 карта.

1. Има ли смисъл да записвам магистратура Х;
2. ще купя ли на добра цена етажа от леля ми;

Притеснява ме това, че Луната няма сходящи аспекти, освен с Марс, а тригонът й със Сатурн У9 е разходящ - относно магистратурата.
А и по транзити Сатурн ми влиза във 2д.
« Последна редакция: Септември 09, 2014, 10:07:54 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1963 -: Септември 09, 2014, 10:05:57 pm »
Напоследък ме мъчат 2 въпроса, които реших да комбинирам в 1 карта.

1. Има ли смисъл да записвам магистратура Х;
2. ще купя ли на добра цена етажа от леля ми;

Притеснява ме това, че Луната няма сходящи аспекти, освен с Марс, а тригонът й със Сатурн У9 е разходящ - относно магистратурата.
А и по транзити Сатурн ми влиза във 2д.
по картата Луната У3, У4 е в разходящ тригон със Сатурн У9, У10 и предстои да извърши последен аспект тригон с Марс У7, съУ12, което дава положителен отговор и на двата въпроса според мене, Венера У1 за теб в 5д е във взаимна рецепция с Меркурий У1 в1д за леля ти, а Меркурий е естествен сигнификатор на търговията и е в сходящ съвпад със СЛВ в 1д на леля ти, който е твой 6д, броено от твоя 3д е 4-ти, показващ крайното развитие на делата по 3д- записването във Вуз и покупката на жилището
« Последна редакция: Септември 09, 2014, 10:11:27 pm от akruks »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Общи хорари
« Отговор #1964 -: Септември 09, 2014, 10:22:40 pm »

Благодаря ти за бързата реакция, Акрукс  :58: :38:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински