Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304636 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #870 -: Февруари 12, 2016, 05:42:45 pm »
Дияна, много добри препоръки, ще си ги запиша  :D

Цитат
Незначителна спънка. Или ще я ректифицираме. Или ще го отдадем на соларните асценденти в скорпион и козирог и влиянието на приказния марс.

Леле, как ми се подиграваш на Марса, не те ли е срам  ;D

..........

Стар, за една година ли ще издребняваме, въобще не го оправдава ;D

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #871 -: Февруари 12, 2016, 05:43:56 pm »
Леле, как ми се подиграваш на Марса, не те ли е срам  ;D


Вярно се оказа много могъщ в онези солари, в първия е бил и профекционен управител. Но е интересно по този повод как е била рибешката профекция 2008-2009 година?
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #872 -: Февруари 12, 2016, 05:47:34 pm »
Вярно се оказа много могъщ в онези солари, в първия е бил и профекционен управител. Но е интересно по този повод как е била рибешката профекция 2008-2009 година?

Мисля, че нищо интересно.. не си спомням.

п.п. А може и да излъгах, но не съм напълно сигурна коя година беше, но може би 2008 да се записах да уча Анимация /ама то веднъж ли беше, че да си спомням  ;D /, доста месеци ходих и на уроци по рисуване.
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 05:51:17 pm от Satin »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #873 -: Февруари 12, 2016, 06:09:14 pm »
Имате ли идеи защо Юпитер действа като малефик в картата ми, не е супер в натала, но не е и чак толкова зле  :017:

Някои по-големи събития
Смърт на дядо- квадрат на Юпитер към Слънце /тр. Сатурн по това време е в Козирог/
Баща ми изчезва от живота ми- квадрат на Юпитер към Слънце /тр. Сатурн върху Слънце/
Смърт на другия дядо- квадрат на Юпитер към Слънце /тр. Сатурн в Лъв/
Смърт на баба- опозиция на Юпитер към Слънце  /тр. Сатурн в Стрелец, далеч е от аспект със Слънцето/
Невъзможна любов довела до депресия- започнала съвпад на Юпитер със Слънце /тр. Сатурн в опозиция със Слънце /
Има и още.....
Сатурн ясно, че е ми действа зле, ама защо и Юпитер... вярно че няма особени достойнства, но в радост по дом, държи Слънцето, вижда асц и У1, най-високо е в картата /ако изключим трассатурновите/, ама в знак на Сатурн /не ми се връзва само това да е проблема/, а носи загуби откъдето и да го погледне човек.
И защо пък Юпитер да е действал като малефик, а и какво им е толкова малефичното на събитията? Нормално е внучето да надживее баби и дядовци, например аз не съм заварила баба си жива- починала е 4г преди да се родя, комшийка докато беше бременна (на 39г от втория си мъж) погреба майка си и свекърва си, детето ѝ също не завари живи бабите и дядовците си. Ти си имала щастието да ги познаваш. Татко ти забегнал- това също е заложено в мъжката пророда, да оплодят женската и да си бият шута, но поне знаеш кой е баща ти. Юпитер е бенефик и смекчава лошите аспекти на Сатурн, но за тази цел трябва да извършва положителни аспекти, а в изброените случаи квадратира Слънцето, на което е диспозитор. Освен това носи разширение, но не винаги на хубавото, а и на проблемите, както се е получило при нещастната ти любов- тр Сатурн У12 опозиция на Слънцето У6 в 12д, тр Юпитер е върху Слънцето, на което е диспозитор и в квадрат с Уран У12, на който също е диспозитор- транзитната опозиция Юпитер- Сатурн е заформила Тау с наталните ти Слънце У6 в 12д и Уран У12 , затова си се чувствала зле психически в този период.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #874 -: Февруари 12, 2016, 06:12:09 pm »
Другото е стъкмистика.  :d030:

Стъкмистика, друг път  :d030:. Ще видиш като си купи слон ;D
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #875 -: Февруари 12, 2016, 06:34:51 pm »
Стъкмистика, друг път  :d030:. Ще видиш като си купи слон ;D

 :D

И защо пък Юпитер да е действал като малефик....

Само оправдания му намирате, което не променя картинката  :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #876 -: Февруари 12, 2016, 07:10:48 pm »
Е, добре де, както самите те се презентират с партньора му и съучредител на школата Стивън Форест "психологическа астрология в комплект с метафизика", за мен си е мнооого юнгианско, но това не го изтъквам като недостатък  :012:

За другото, какво - юпитер управлява 9-ти и донякъде 12-ти дом на Сатен, скиталчеството и неудовлетворението от чужбинския опит и паническите атаки може би се описват добре от този юпитер. Ще гледа да не става гуру, ще се пази от езотерични, псевдопсихологически и псевдофилософски/псевдоокултни учения, ще избягва да се събира с хора с неустойчива психика, обсесивни и пристрастени, щото са ѝ заразни. Ще пътешества само чрез Слънце (управител на триплицитета на 9-ти) - за удоволствие, любов, екскурзии и творчески проекти, а не по работа, а 12-ти ще си отработва с Венерини ексцесии - никакви самотности, изолации и страхове - глезунчене, любови, шоколад, бижута и флиртове. А като е в юпитерова профекция ще заобикаля отдалече психодиспансерите и ще пътува само третодомно. А, и в никакъв случай да не завъжда едри животни, защото са ѝ много противопоказни - само малки палета и дребна твар, нищо, което да е по-тежко от нея и по-високо от половината ѝ ръст, особено крави, коне и слонове. Да си прави кръвни тестове и да не препива с фалшив алкохол, за да не си порази дроба. Ей ти спретнат not to do лист, на прима виста.

Сатенче, извинявай  :-*

е, това вече е друго нещо - нямам идея дали е правилно, но факта, че има съвет за/против ме устройва  :08:

В предния вариант беше много пораженческо  :58:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #877 -: Февруари 12, 2016, 07:52:49 pm »
Вървежът е нещо циклично. 2005 г. вървежно, сега - не. Последно време не се включваше с недоволни коментари. Явно сега нещо е провокирало това да се случи. Прави впечатление, че кривият Юпитер ти е на дневен ред при тригон между Плутон и Юпитер, които при теб са в квадратура. Квадратурата е възможно да бърка юпитеровите дела.

А нямах за цел да мрънкам този път по изключение, само ми беше интересно, що е бъгав ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #878 -: Февруари 12, 2016, 07:55:35 pm »
Юпитер рядко изсипва кошницата си с блага над тези, които наистина го заслужават. Много му е сбъркана логиката.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #879 -: Февруари 12, 2016, 08:10:23 pm »
Юпитер рядко изсипва кошницата си с блага над тези, които наистина го заслужават. Много му е сбъркана логиката.

Като вземе все пак, че ги изсипе и минава 'инкасатора' да си ги прибере.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #880 -: Февруари 12, 2016, 08:16:10 pm »
Като вземе все пак, че ги изсипе и минава 'инкасатора' да си ги прибере.

Днес тъкмо прочетох едно изказване в астрологичната група, за неочаквания късмет. Ставаше въпрос за това, че дори да му провърви на човек, да има някаква по-крупна печалба/победа, никога не знаеш по какъв начин може да се възстанови балансът и къде ще му донесат сметката за разплащане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #881 -: Февруари 12, 2016, 08:20:14 pm »
Ако седнем да гледаме в комплект термата, триплицитета, деканатът, сектата, видимост спрямо асцендента, не рискуваме ли в желанието си да обясним нещо, което няма да е никак сложно при толкова опции, да се размие основното ? Да не остане принцип, който да не е накачулен и свързан с есенцията на планетата.  :d030:

Е, ако въпросът ти е сериозен, "термата, триплицитета, деканатът, сектата" не са нищо повече от различните букви за изписване на думичката в началото на поста - перегрин. Ако планетата е перегрин, не е ефективен управител и действа чрез/през/по подобие на планетата с най-много сила в мястото ѝ. Ако има някаква сила (със знак+ или -) в мястото си, термата, триплицитетът...., и така нататък заемат второстепенно място.

Оценката за един или друг период/планетно влияние е субективна, но се определя на първо място от очакванията ни. Ако очакванията са за тримачтова яхта, придобиването на рибарска лодка може и да не се оцени като благодеяние. Ако обаче драпаш за сал, а се сдобиеш с лодка, Юпитеровият транзит може и да се окаже най-големият благодетел.

Между другото, мисля си напоследък, дали не е по-добре да се верифицира влиянието на планетата по-скоро при транзит към нея, а не от нея? И да се проследява на кои домове влияе и как?

В случая със Сатен, ако ползваме горния подход, освен за 9-ти дом, Юпитер би трябвало да споделя отговорност и за 4-ти и 5-ти дом, защото събира еднакъв бал с Луната.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #882 -: Февруари 12, 2016, 08:30:49 pm »
А не мислиш ли, че Юпитер е само фактор, който натиска спусъка. И когато аспектира планети с неблагоприятно влияние, ни спохождат кризи и някакви загуби?
Ето това конкретно изречение от поста на Лила имам предвид - първо е сигнификаторът, промисорът след това.
De omnibus dubitandum est

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #883 -: Февруари 12, 2016, 08:48:20 pm »
Днес тъкмо прочетох едно изказване в астрологичната група, за неочаквания късмет. Ставаше въпрос за това, че дори да му провърви на човек, да има някаква по-крупна печалба/победа, никога не знаеш по какъв начин може да се възстанови балансът и къде ще му донесат сметката за разплащане.

Съществува ли някаква астрологична закономерност според теб ?


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #884 -: Февруари 12, 2016, 08:51:28 pm »
Има резон да се изследват и транзитите към Юпитер, за да се потвърди или опровергае силата му на влияние. Моят, когато беше активиран чрез опозиция от транзитния Сатурн, окончателно се доказа като планета с неблагоприятно влияние и баш по финансови въпроси и свързани с бизнес отношения. Що лъжи и празни обещания се изредиха през изминалата година, всичко беше тотален фейк. Не ме пожали и предколедно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui