Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304397 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1080 -: Септември 13, 2016, 05:48:06 pm »

Най правилните решения се вземат в спокойна обстановка.

Да. А обстановката е спокойна, когато Сатурн и Меркурий не се притесняват взаимно, нито те притесняват някой; когато Марс и Уран не се предизвикват един друг, както и не предизвикват останалите. Правилните решения, не винаги са  в цвета, който предпочитаме, затова по-често разчитаме на късмета- нека да уважим и Юпитер. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1081 -: Септември 13, 2016, 06:05:06 pm »
юпитер привлича добри възможности, но само ако е ъглов и с прецесия.

Юпитер привлича винаги възможности, той затова е "най-големият", а  как ще се възползваме и доколко/ как ще ги реализираме , зависи от останалите условия ( някои от тях си посочила и ти )  в картата и извън картата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1082 -: Септември 13, 2016, 06:13:35 pm »
И в 11 дом си е доста добре, а при Алена минава във втори. В 6, 8 и 12 дом силата му е редуцирана.

О, благодаря, аз тъкмо вчера си мислех за картата по сидерал - преди много ми се връзваше АС Водолей, като бунтарство, новаторство и т.н., ама като разбрах, че са дългуни - хич не ми се вписва в ръста (165)  :012: Тъкмо реших, че по сидерал не става при мен и сега пак ще гледам.

Как да си направя такава карта?  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1083 -: Септември 13, 2016, 06:15:33 pm »
Аленка, тълкуванията от тропическата астрология не се прехвърлят автоматично в сидералната карта. Даже бих казала, че начинът на интерпретация и подходът са коренно различни. Няма ги изказванията в стил забавно дамско списание.  :)

Цитат
Как да си направя такава карта? 

В астро.кома като построяваш карта, има опция "тропикал" и "сидерал". Избираш Сидерал, цъкаш и на сидерала ти излизат различни видове прецесия - избираш или Фейгън-Брадли /съвпада с вавилонския Зодиак/, или Лахири /ведическият Зодиак/.
« Последна редакция: Септември 13, 2016, 06:18:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1084 -: Септември 13, 2016, 06:25:23 pm »
Благодаря, Лили  :58: Имам един прочит на картата по ведическата и в началото помислих, че се коментира чужда карта, разбирам  :) :08: :38:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1085 -: Септември 13, 2016, 06:28:35 pm »
При теб Юпитер е с преобладаващо благотворно влияние - във 2 дом се намира, в собствен знак, управлява 11ти от Асцендента, при това си дневно раждане. Даже е "дхана йога" /за материален просперитет/ - управлява 10 дом и се намира във втори, аспектира Луната и Сатурн в 6 дом и така смекчава неблагоприятното влияние на дома, в който са разположени. Можеш да успееш, да печелиш добри пари от административни, мениджърски и организаторски позиции.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1086 -: Септември 13, 2016, 06:35:03 pm »
Благодаря  :) Ех, добре, че е скръндза по сидерал :)

Аз, откакто наскоро забелязах, че в натала по тропическата е малко след ретроградие - директен, но в сянка - много криво ми стана :( Това си е живо предателство  ??? Така вече напълно си обяснявам, защо не ми се получава много да пътувам по далечни земи и галактики - 9 дом интерсеприран и Юпитер (У9) - полузацепил в движението си напред, че и в сянка. Имам да си взимам уроци от преди по темата, но се надявам по-късно да си попътувам повечко :) И в кариерен план, донякъде усещам прът в спиците. Може би твърде много си вдигам летвата  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1087 -: Септември 13, 2016, 06:57:36 pm »
О, благодаря, аз тъкмо вчера си мислех за картата по сидерал - преди много ми се връзваше АС Водолей, като бунтарство, новаторство и т.н., ама като разбрах, че са дългуни - хич не ми се вписва в ръста (165)  :012: Тъкмо реших, че по сидерал не става при мен и сега пак ще гледам.

Как да си направя такава карта?  ::)

Майка ми е асцедент водолей и е по-ниска от теб. Не е задължително да отговаряш на всичко в описанието
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1088 -: Септември 13, 2016, 10:46:59 pm »
Алена, АСЦ Водолей, както и останалите три фиксирани "четвъртити" знака , дават тенденция към нисък ръст, разбира се, ако това го потвърждава у АСЦ, планети на АСЦ, аспекти, Слънце, или стелиум/ акцент на неподвижност в картата.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1089 -: Септември 13, 2016, 11:54:04 pm »
Всъщност термата на градуса може би е най-точна, или най-често точна

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1090 -: Септември 14, 2016, 11:47:58 am »
Учебникарско. Транзитен Юпитер (натален у11) в тригон с натален Меркурий (у5) - приятна среща с приятелка, която живее в чужбина.

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1091 -: Септември 18, 2016, 07:05:18 pm »
Аксцедента ми е Везни, та Юпитер... Моля ви се вземето си го! Имам чувството, че пълнея с часове..... аааа! :-)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1092 -: Септември 18, 2016, 07:09:41 pm »
Минавай на марсово-сатурнов режим!  :012:  :96:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1093 -: Септември 18, 2016, 10:24:20 pm »
при мен също ще мине през 1ви и през стелиума и ще направи и възврат. предният път е дал доста събития, сега ще го видим как ще се прояви. като че ли не усещам да приключвам в момента някакви цикли по замесените планети и домове.  ::)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1094 -: Септември 22, 2016, 07:20:50 pm »
Загледах се в ингреса на Слънцето във Везни  на тр.К8, както и в предстоящия нов синодичен цикъл на Слънцето и Юпитер. При мен е на МП Луна/Венера. В Този момент и Марс съвпада със Слънцето в 10 дом. Ще ми е първи ден в офиса и ще съм луднала от работа  :012:
Над силата е само умението да я владеем!