Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304433 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1140 -: Октомври 06, 2016, 12:45:27 pm »
Защо да не е по темата, Юпитер е във Везни- какво ще търсим през следващите 11 месеца, Венера разбира се.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1141 -: Октомври 06, 2016, 12:46:33 pm »
Ооооо, това пък съвсем не го съобразих :) Ето, ново парченце се подрежда в пъзела, но го бях съобразила това :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1142 -: Октомври 06, 2016, 12:47:41 pm »
Няма да коментирам, за да не спамя, но още се връщам да препрочитам и ми напира да драсна два реда :)

Ако имаме тема за Венера, драсни го там, за да не създаваме излишни вълнения тук.  :)

Ето: http://astra.la/forum/index.php?topic=143.msg128187#msg128187

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1143 -: Октомври 06, 2016, 02:26:33 pm »
Не трябва ли първо да установим виновникът? Кое беше в основата на всичко?

Пасаж на Венера е имало през юни и двете години - 2004 и 2012. Той би могъл да активира темата за операции от гледна точка на това, че Венера е в 8 дом. Уран също е там и затова и той е важен като се разглежда този въпрос. Марс като сигнификатор на лекари и операции, челюст; Юпитер като планета в 1 дом и Сатурн - кости/зъби. Аз така бих подходила, ако разглеждам тази тема. :)
Костта ли започна да се разгражда през 2004/2005? Имаше ли грешна диагноза или неправилно лечение през 2011/2012?

Да, може малко да излезем от еуфорията и да погледнем по-дистанцирано на картата. Но пък отговорът със сигурност не е за тази тема, защото транзит на Юпитер през 7 дом със сигурност не дава операция.

Аз ще си напиша нещо, а пък Папи да мести където й харесва:

за дирекции и прогресии въобще няма да говоря, а директно минавам на транзити:
- тр Юпитер, на К7, от 1, У9+10 и стар У1 в куинконс със себе си - едва ли ще се намери подходящия специалист
- тр Сатурн през 5 тригон Венера в 8 - единствения хубав аспект - Алена иска да е хубава и си е избрала операция
- тр Уран, в 8, У12 е в тригон със себе си, но операцията е направена при стационарното му положение, преди ретропохода, което си предполага втора операция. Психологическия аспект тук няма да го засягам
- тр Нептун, 9 дом, У1 е в квадрат с Венера в 8 дом,У2 (долна челюст) и е ретро - отново
- тр Плутон, 7 дом, У8 е в опозиция с Марс, 3 дом, съУ1 и съУ8 - отново ретро

за планетите под Юпитер въобще няма да пиша, защото ще е просто безумие да се обосноваваме с тях за такова значимо събитие (освен ако не ги търсим за тригери)

та .... не знам каква й е ролята на Венера тук, нито на Юпитер ..... виновника? - за мен Алена е имала съвсем други, вътрешни, психологични проблеми и е решила да ги реши, като подобри външния си вид, но не е избрала подходящото време (е, всички сме го правили, естествено - просто резултатът е различен)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1144 -: Октомври 06, 2016, 02:42:24 pm »
Защо да не гледаме планетите до Юпитер като основно правило е да се гледа марс за хирургически интервенции, а също и Меркурий да не е ретро по време на операцията. Аз много не проследих за каква операция става дума - естетическа или наложителна по медицински причини, но все трябва да се гледа марс. ако е естетическа с още по-голямо основание, защото венерата на Алена е в скорпион, с диспозитор - марс.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1145 -: Октомври 06, 2016, 02:48:33 pm »
Защо да не гледаме планетите до Юпитер като основно правило е да се гледа марс за хирургически интервенции, а също и Меркурий да не е ретро по време на операцията. Аз много не проследих за каква операция става дума - естетическа или наложителна по медицински причини, но все трябва да се гледа марс. ако е естетическа с още по-голямо основание, защото венерата на Алена е в скорпион, с диспозитор - марс.

Тери, визирам транзитните малки. Каквото и друго да има по картата, тези аспекти на тежките планети определено не дават възможност за положителен изход. И трите най-големи са ретро, и трите засягат или У1 или У8.
Естествено, че ако и трите бяха в подходяща позиция, след това ще търсим подходящо време за малките транзити, както и добри дирекции/прогресии. Но в тази ситуация .... е безсмислено.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1146 -: Октомври 06, 2016, 02:51:58 pm »
..............
Костта ли започна да се разгражда през 2004/2005? Имаше ли грешна диагноза или неправилно лечение през 2011/2012?

Делфи, ще споделиш ли кое те наведе на тази мисъл?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1147 -: Октомври 06, 2016, 03:22:44 pm »
....
та .... не знам каква й е ролята на Венера тук, нито на Юпитер ..... виновника? - за мен Алена е имала съвсем други, вътрешни, психологични проблеми и е решила да ги реши, като подобри външния си вид, но не е избрала подходящото време (е, всички сме го правили, естествено - просто резултатът е различен)

Коментарите ми по темата започнаха от възвратната карта на Юпитер и така тръгна дискусията ... А нито една от операциите не е била за красота.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1148 -: Октомври 06, 2016, 03:32:21 pm »
И Папи попита по-горе, а и аз мислех да те питам, Алена, каква е причината за операциите, кое ги е наложило, какъв е коренът на проблема?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1149 -: Октомври 06, 2016, 03:33:38 pm »
Не е много венерианско, нито за завиждане да тръгне да ти се руши някоя лицево-челюстна кост и затова да ти се наложи да правиш козметични подобрения. Но да не търсим под вола теле.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1150 -: Октомври 06, 2016, 03:41:50 pm »
Коментарите ми по темата започнаха от възвратната карта на Юпитер и така тръгна дискусията ... А нито една от операциите не е била за красота.

Да, знам откъде тръгна дискусията, ти не си виновна. Просто тук се пише без да се чете преди това ...

За причината - елементите на твоя 6 дом са Слънце и Луна - транзитните няма да ги гледаме.
- Прогр Слънце е на път да сменя знак, но има цял градус дотогава, наталното Слънце не е засегнато,
- прогр Луна си минава през 6 дом, но няма аспекти.
- Дир Луна е на Дсц и прави секстил с Венера. А дир Венера прави тригон с нат Луна.

Откъде да дойде проблема, който те е принудил да правиш операциите? От наталния квадрат между двете? Ако е това, тогава те какво общо имат с костите? Чакам Делфи да ми отговори на въпроса - може да е нещо, което аз не виждам.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1151 -: Октомври 06, 2016, 04:23:41 pm »
Не е много венерианско, нито за завиждане да тръгне да ти се руши някоя лицево-челюстна кост и затова да ти се наложи да правиш козметични подобрения. Но да не търсим под вола теле.

Именно - нищо красиво няма в цялата работа.

Няма ясна причина - в основата са ген, неправилно лечение, а след това и лекарски грешки ... Един самозабравил се лекар, който е решил да доказва успешността на отдавна отречени практики. Но генетичната предразположеност е налице - проблемите ги има в рода по бащина линия.

Хипотези имаше за автоимунно, инфекция, следствие от Чернобил - като първопричина, преди последвалите грешки, но ... само хипотези - нищо черно на бяло с аргументи.
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1152 -: Октомври 06, 2016, 05:03:36 pm »
Именно - нищо красиво няма в цялата работа.

Няма ясна причина - в основата са ген, неправилно лечение, а след това и лекарски грешки ... Един самозабравил се лекар, който е решил да доказва успешността на отдавна отречени практики. Но генетичната предразположеност е налице - проблемите ги има в рода по бащина линия.

Хипотези имаше за автоимунно, инфекция, следствие от Чернобил - като първопричина, преди последвалите грешки, но ... само хипотези - нищо черно на бяло с аргументи.

Алена, никой не казва, че е красиво. Нито  пък е лесно. Но ми се струва, че тук коментираме основание и причина за операция. Но може би ти искаш нещо друго ..... ще изтрия по-късно писаниците си в такъв случай.

И за да се върнем в началото - няма как възврат на Юпитер да дава насоки към операция - ако ще всички планети да са в 8 дом. Юпитер означава нещо съвсем, ама съвсем друго. При предния ми възврат Юпитер е бил в стелиум в 12 дом - определено не съм била в болница, нито съм емигрирала. Но пък ми харесваше да си се усамотя и да чета неща, разширяващи светоразбирането и усещането ми.
« Последна редакция: Октомври 06, 2016, 05:16:45 pm от Happy58 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1153 -: Октомври 06, 2016, 06:22:57 pm »
Като в тема за Юпитер, повече  образователно отколкото взискателно. ;)
Венера има отношение към 6-ти дом, както и големият огнен тригон, значи Юпитер участва и той. Защо Венера да е "причината" , защото има  връзка 6-8-ми домове по казуса. Алена каза, че интервенциите са свързани с челюстта, а единствено от цялата глава на Венера се пада долната челюст. И красота, и баланс, и хармония има в тези интервенции, продължаващи толкова години, защото това е Венера и тя винаги иска да е красива. 12 г. не е  никак малко време, за да се върне синхронна, в случая касаещ лицето. Венера в Скорпион в 8-ми дом може всичко да "издълбае" или да й "издълбаят", да я "разпорят", но винаги може наново да се възроди още по-по-.... Как живее Венера Скорпион/ 8мидом, в аспект с Плутон, без да може да излъчва сексапил, без да съблазнява, по-добре да ...?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1154 -: Октомври 06, 2016, 10:47:36 pm »
Хубаво е, като има различни гледни точки. Асоциирах Юпитер с операциите, защото управлява физическото ми тяло и е в 1 дом. Ако беше възврат на Сатурн - щях да го отнеса към темите на оста 5/11  :08:
Над силата е само умението да я владеем!