Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304584 пъти)

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #795 -: Ноември 13, 2015, 09:04:03 am »
При мен в момента транзитния Юпитер съвпада със Сатурн в 12 дом. Ами май нищо няма да ми донесе, защото всячески саботирам възможностите си за успех и развитие,  не ги искам. Знам, че с каквото и да се захвана ще бъде успешно. Но се питам постоянно - за какво ми е? / Юпитер по натал съвпада с купсидата на 12-и дом. Там ли да го броя в крайна сметка?/

Ами този транзит на Юпитер през 12 дом ми е един такъв тежичък. Много неща загубих, наистина много :(  и странното е, че дори доброволно стана. Освободих се от отъждествяването с успеха,  от много хора, от това да съм слаба и да позволявам на други хора да управляват живота ми. Зарязах това, което градих ... може би 12 години. Чувствам се гола като пушка, но много силна!!!

Добрата новина е, че ми предстои съвпад на Юпитер със Слънцето и Асцендента съвсем скоро, а после както са ми наредени  в 1-ви дом ще има съвпади с  Меркурий, Венера и Плутон. Направо нов живот!

Сега не искам никакви успехи, нищо ново, но се усещам в подготовка. Не искам да се виждам с никого, нищо не правя, мотая се, губя си времето, слушам музика,  но си възвърнах вътрешния баланс и съм силна като скала. Разбрах, че всичко идва отвътре и външните събития и случки са ми носили само повърхностно самочувствие и чувство за щастие. 12-и дом, какво да го говорим ;)


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #796 -: Ноември 13, 2015, 09:14:07 am »
Юпитер в 12ти дом по-скоро те е предпазвал от лошите неща, а това, което описваш е типично за транзит на Сатурн. Той някъде около ИЦ ли е?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #797 -: Ноември 13, 2015, 09:17:31 am »
ladycharm, според мен Юпитер се е изявил много точно по 12 дом - с освобождаването от излишни неща :) При някои хора носи и отчждение, самота.

А проявата на здрав разум и въздържание , критичната преценка е била по Сатурн :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #798 -: Ноември 13, 2015, 09:19:20 am »
Юпитер не освобождава, а разширява.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #799 -: Ноември 13, 2015, 09:32:26 am »


Сега като се замисля обаче, въпреки че няма никакви събития, за мен си е много добър период - започнах да казвам НЕ на девишката си природа да помагам и не се напъвам за никого вече. Режа наред и се въздържам да "помагам" на близките си.

Ето транзитите ми в момента

 :58:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #800 -: Ноември 13, 2015, 09:37:23 am »
Юпитер не освобождава, а разширява.

Е, хубаво - разширява загубите :)

В някои случаи освобождава хората от земните им тегоби и ги изпраща на далечно пътуване :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #801 -: Ноември 13, 2015, 09:43:59 am »
Не разширява загубите, напротив - Юпитер винаги при други тежки транзити действа малко като damage control, удържа положението да не стане съвсем зле.

 Ladycharm е имала юпитеров възврат като по същото време тр. Сатурн е квадратирал наталния и транзитен Юпитер. Според мен от това е имало загуби и осъзнаване на цели и ценности - и двете планети са свързани с обществената реализация и целите на индивида в социален план.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #802 -: Ноември 13, 2015, 09:49:17 am »
Terry, това четох и за Юпитер в 12 дом - че се явява като ангел хранител и че спасява в последния момент, като по филмите. И наистина е било много пъти така.

a.l.e.n.a, така е. Обикновено в нашето общество успехът се отъждествява с щастие, а в момента зарязала успеха си се чувствам по-щастлива и освободена. Предполагам, че мине това усещане скоро, но за следващите си успехи аз ще съм научила доста уроци, най-важният, от които е Човек да мисли за себе си и да се научи да бъде Егоист - в позитивния смисъл. Разбрах, че и това да се грижат за теб носи самочувствие, удовлетворение и сила.

Но разбира се, моят Меркурий няма да ме остави много дълго така, шило в торба на стои, но в момента хич не се натиска.

И с тези възли не е лесно да ви кажа :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #803 -: Ноември 13, 2015, 09:53:30 am »
Съгласна съм :) Успехът те ангажира да поддържаш ниво и достигната висота, това изморява и ти се искаш да се скриеш някъде, където никой няма да очаква от теб да си нон-стоп свръх човек :) 12 дом прекрасно ти е дал убежище след изявите по 11 дом :)

А предстоящият транзит в 1 дом ще даде фокус над теб самата и това, което споделяш :) Как хубаво са наредени домовете в картата :)
Над силата е само умението да я владеем!

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #804 -: Ноември 13, 2015, 10:07:39 am »
 :-*

Хубаво са наредени, но щеше по-добре това да е карта на мъж. Щеше да е известен писател, милиардер, режисьор, професор или нещо такова. Щеше вече да е преполовил света.  В картата на жена, която  е майка и трябва да прояви женската си природа, носи доста противоречия и много тъга. И май трябва да си натискам парцалките :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #805 -: Ноември 13, 2015, 10:11:12 am »
Ми смени си пола, какъв е проблема :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #806 -: Ноември 13, 2015, 10:14:17 am »
Твърде съм красива, Terry! Не си струва загубата в световен мащаб  :57:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #807 -: Ноември 13, 2015, 10:16:02 am »
Твърде съм красива, Terry! Не си струва загубата в световен мащаб  :57:

Що бе - светът има нужда от един нов млад Ален Делон :29:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #808 -: Ноември 13, 2015, 10:19:16 am »
Много ми е гладка кожата, а физиката - крехка. Вместо Ален Делон ще излезе някой Джорджано, а поне да пеех добре... А пък и никога не съм имала чар за раздаване на всички, късметлията прибира концентрацията. Ален Делон отпада. Пробвай някой друг.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #809 -: Ноември 13, 2015, 10:25:11 am »
Много ми е гладка кожата, а физиката - крехка. Вместо Ален Делон ще излезе някой Джорджано, а поне да пеех добре... А пък и никога не съм имала чар за раздаване на всички, късметлията прибира концентрацията. Ален Делон отпада. Пробвай някой друг.

Принс :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.