Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 82995 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #60 -: Декември 31, 2013, 12:36:40 pm »
Оооооооо,Uran би ли споделила по-подробно,защото това ми е любимото-синастрични аспекти по 12-ти дом ,особено родител/дете -изкушаваш ме... O:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #61 -: Януари 01, 2014, 08:02:07 pm »
Какъв емоционален обмен има според вас тук :

Луна (М) съвпад ИЦ (Ж) -Луна (Ж) съвпад ДСЦ (М)
Сатурн (М) съвпад ДСЦ (Ж) -Сатурн (Ж) съвпад ДСЦ (М)
Лилит (М) опозиция Луна (Ж) -Лилит (Ж) опозиция Венера ( М)   ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #62 -: Януари 02, 2014, 01:22:53 pm »
по луна
1) той е припознава за парнтьор
2) тя го припознава за дома си ( видимо той там е одобрен от близки и родственици начи изглежда доброто момоче) по приницп това е кармично поставена луна и независимо,ч  енеговата е в нейния 7 тя се чувства по- завлечена след него;

по сатурн
 понеже и на дватама им е на ДЦ тъпото е, че  е сериозно, но  пък е недоброволно, нещо не са се харесали за партньори  ей така от 1 поглед  ( ако правилно разбирам  тя има луна съвпад сатурн, което я прави и трудена за харесване)
могда да предположа, че изглежда да с епознават от преди ( може това да значи и друг живот); партньорствоото във взаимен живот ше е трудно и  ще има пречки да се осъществи; основното усещане е за недоброволност- уж се харесват, но ситуацията или хорат не са баш за топ 10 по  моралните стандарти на индивидите; т.е. мног вероятно да има социални ограничения;

по лилит
на него тя  много му дърпа струните, за лщбов, но се чудя дали човека е свободен? и  понеже е по венера тя  най- вероято добре го "цеди" материално :) не, че той не иска да дава; по венера е по- скоро любовница ( не че винаги е така, но  тук венера- лилит го държи залепен)
докато той много я обърква  с неговат лилит опозе лунатай, карая да се чувства  доста женствена, жена, желана, но  не иска да и даде това, от което тя има нужда спрямо съзнателния живот;



Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #63 -: Януари 02, 2014, 01:50:57 pm »
Не ,нейна Луна в негов 7-ми дом ,съвпад с ДСЦ.Иначе -да ,познават се от много години ,но ги дели разстояние и все нещо се случва да не се "сблъскат".Материалното не стои между тях,но за Сатурн си в "десятката "  :clap:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #64 -: Януари 02, 2014, 03:18:54 pm »
Kaya,тя има луна съвпад сатурн, което я прави и трудена за харесване) -много интересно споделяне,в смисъл ,че мъжете не я харесват или тя така си мисли ?!?  ::)

Аз  имам по натал Луна съвпад Сатурн и си мисля,че нещо не ми е "в ред" и не ме харесват,а всъщност не е така .)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #65 -: Януари 02, 2014, 03:40:39 pm »
Познавам жени с Луна в съвпад със Сатурн и огромно самочувствие, при това харесвани и желани от противоположния пол. Но в хороскопа има други показатели за магнетично въздействие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #66 -: Януари 02, 2014, 04:42:36 pm »
Познавам жени с Луна в съвпад със Сатурн и огромно самочувствие, при това харесвани и желани от противоположния пол. Но в хороскопа има други показатели за магнетично въздействие.

За самочувствието не трябва ли да е включена Венера ?!? ::)
Аз не мога да съм обективна по казуса  ,защото при мен са на "сцената " като трио -никой не вижда другия )))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #67 -: Януари 02, 2014, 09:16:29 pm »
класика в жанра е за жена да не се харесва с луна съвпад сатурн,  но според мен сте много трудниза харесване, защото не го позовлявате, много е трудно дасе изрази около вас харесване, да се покаже и т.н. :72:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #68 -: Януари 02, 2014, 09:26:26 pm »
класика в жанра е за жена да не се харесва с луна съвпад сатурн,  но според мен сте много трудниза харесване, защото не го позовлявате, много е трудно дасе изрази около вас харесване, да се покаже и т.н. :72:

Мдааа...не смеят да ми кажат/покажат ,че ме харесват ,защото си мислят ,че ще ги "отрежа" ,не направо ,че ще ги "кастрирам"  ??? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #69 -: Януари 02, 2014, 09:34:29 pm »
Уран, какво опозе на Марсовете си имате.  ;D

То това е цяла композиция с марсово-ураничен характер.  ;D
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #70 -: Януари 03, 2014, 08:59:07 pm »
съгсласна с Kaya за съвпада Луна/Сатурн и нехаресването, но тъй като тук не е жълта астрология, не е едно и също дали съвпада е в Рак, например, или в Козирог

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #71 -: Януари 03, 2014, 09:56:00 pm »
И аз съм почти съгласна ,защото не е точно не харесване,а ще цитирам защото не мога да го обясня :"Не знам какво да очаквам от теб " ,"Не смея да те свалям " -това характеризира аспекта.При мен съвпада е в Овен ,но е част от стелиум,което му придава друга окраска.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #72 -: Април 03, 2014, 12:08:44 pm »
Познавам един близък човек, който има Сатурн правещ квадрат към Луната ми. Чувствах се неразбиран и емоционално подтиснат, когато съм около въпросния човек. Дори се опитва да налага стереотипите си върху мен, но вече спря след като видя, че не му се получва. :D

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #73 -: Април 03, 2014, 12:32:33 pm »
Положителното е, че Сатурн обикновенно става авторитет и имаш контрол над човека по някакъв начин.   :29:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #74 -: Април 03, 2014, 12:59:25 pm »
Значи ли тогава, че ако моя Сатурн квадратура в синастрия Луната на други хора, те се чувстват подтиснати покрай мен? Напоследък много се замислих за това...

Не е задължително ,може ти да се чувстваш уязвим,да ти е пробита " защитата". Разглежда се ,какво се случва и в двете карти и как откликват на съответния планетарен принцип.

Ще ти дам пример с мен: Аз имам по натал Луна/Сатурн и не се чувствам потисната от нечий синастричен Сатурн върху Луната ми ,но ако същия докосне моя Марс ,тогава става страшно -въпрос на темперамент и преценка. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“