Автор Тема: Блокирани стихии  (Прочетена 15331 пъти)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Блокирани стихии
« -: Август 29, 2013, 02:26:28 am »
Така и така задръстихме излишно астрометеото, а Рени пуска тук разни любопитки, че направо е за тема.

Какви са признаците, как се блокират стихии и възможно ли е въобще? Ако имате примери, още по-хубаво.

Хора ,които реагират на времето ,по-чувствителни са към метеорологичните промени.
Астрологично предполагам ,че блокирани стихии Вода и Огън дават такива предпоставки.

Да кажа направо, че ми е трудно да го възприема като теория, но ще ми е интересно да споделите вие какво мислите.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Блокирани стихии
« Отговор #1 -: Август 29, 2013, 10:39:28 am »
Трябва да е мнооого специфичен случай, даже ми е трудно да си го представя, но примерно-грандиозен стелиум?
Или пък неаспектирани планети...и все пак-диспозиторът им все ще получава аспект, ако не-неговия диспозитор...

Аз лично нямам блокирани стихии, но е факт, че усещам бурите
Даже последните години-и земетресенията, но не винаги, много е странно-получавам нещо като сърцебиене, а по принцип и при тежки житейски ситуации не ми прескача сърцето

Преди няколко нощи докато спях ми се случи, даже си мислех, че съм сънувала
А после се оказа, че имало слабо земетресение край Перник май
В началото въобще не правех връзка

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Блокирани стихии
« Отговор #2 -: Август 29, 2013, 11:12:12 am »
На мен времето много ми влияе психически. Преди буря и в моментна в които загърми и засвятка, но без още да е заваляло, ставам много нервна и усещам напрежение, все едно съм под налягане. Щом се изсипе дъжда ми олеква  :)
Силното земетресение преди година и нещо, го усетих преди да е започнало. Събудих се страшно уплашена и след минута всичко се разтресе. По време на труса не ме беше страх, даже се върнах да се легна. Има ли магнитни бури ми става лошо-сърцебиене, промяна в кръвното налягане, главоболие и силно напрежение.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Блокирани стихии
« Отговор #3 -: Август 29, 2013, 12:26:50 pm »
Реагирам по много подобен начин на Satin по отношение на метеорологичните промени. Според вас Луната замесена ли е пр. като доминанта в натала ?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Блокирани стихии
« Отговор #4 -: Август 29, 2013, 12:39:02 pm »
Според мен точно Луната е отговорна за това.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #5 -: Август 29, 2013, 02:49:39 pm »
Така и така задръстихме излишно астрометеото, а Рени пуска тук разни любопитки, че направо е за тема.

Какви са признаците, как се блокират стихии и възможно ли е въобще? Ако имате примери, още по-хубаво.

Хора ,които реагират на времето ,по-чувствителни са към метеорологичните промени.
Астрологично предполагам ,че блокирани стихии Вода и Огън дават такива предпоставки.

Да кажа направо, че ми е трудно да го възприема като теория, но ще ми е интересно да споделите вие какво мислите.

Да приемем,че у вас на двора има кладенец,от което следва ,че там някъде на определена дълбочина има вода,но поради ред причини-затрупан с камъни ,вехтории,отпадъци и т.н. ти не можеш да ползваш тази вода или в случая тя е блокирана .
Аналог в натална карта,приемаме че стихията Вода при теб присъства в радикса ти под някаква форма ,но към нея има специфични аспекти от планети ,които я блокират и реално ,ти не можеш да я 'ползваш ".
Връщаме се на кладенеца ,можеш да разчистиш ,онова което пречи да функционира кладенеца ,но при условие ,че имаш тази възможност,чрез съответният инструментариум -сама или чрез чужда помощ,ако нямаш такава ,пак не можеш да я ползваш.
Връщаме се при натала ти  ,ако към Водата в картата ти има съответните аспекти/планети даващи възможност да "потече" същата ,тогава я ползваш ,ако ли не ...
Това е. :)

Мога да ти дам и друга гледна точка,ще ползвам моята карта ,за да е практически опит,наблюдение.При мен има акцент на две стихии в натала -Огън и Вода .Огънят чувства ,че Водата ще го угаси ,следователно нерядко мрази тежестта на емоционалността на Водата ,Водата пък не харесва особено  перченето,силните личности ,карайки а да "завира" ,така че аз дефакто ползвам Водата под формата на клокочеща лава.Имам аспект между планета в огнен и воден знак,който блокира същите.Поради присъствието и на стелиум в стихията Огън в натала ми ,притиснат от Земя (Сатурн участва в стелиума) ,дефакто ползвам Огънят под формата на засъхнала лава.И аз съм сякаш извън елемента/стихията си ,защото моето Слънце е в Риби ,във воден дом ,тригон с диспозитора си ,който е на АСЦ ,но Луната ми е в Овен като участник в стелиум и аз се опитвам да отричам копнежите си по нептуновите дейности и се препитавам с такива на Овен/Лъв.И ако аз не компенсирам ,ангажирайки се с творчески,духовни ,"отнесени' дейности,постепенно ще се изчерпя,защото Водата ми ще се изчерпи.Моето Слънце обаче е достатъчно "натоварено" ,затова и стихията вода при мен е блокирана ,което естествено рефлектира по някакъв начин върху здравето ми ( както при всички разбира се ) под една или друга форма ,аз ставам свръхчувствителна към всичко заобикалящо ме -хора ,природа,климат ,това е прекомпенсация,защото не искам или може би нямам възможност ( но по-скоро е първото ) да си "изчистя' кладенеца. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Блокирани стихии
« Отговор #6 -: Август 29, 2013, 05:17:47 pm »
Са ми обясни на мен кое ми е блокирано, само да не кажеш вода, щото по последни сметки с уж възд асц съм била студ и влага по темперамент, демек-вода

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #7 -: Август 29, 2013, 07:29:48 pm »
Ако нещо липсва ,няма как да е блокирано . :P
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Блокирани стихии
« Отговор #8 -: Август 29, 2013, 11:14:31 pm »
A aз обичам бурите и заредения с електричество въздух преди тях. Небето да е сгрочено и ниско и само светкавици- раздирайки го, да му добавят малко колорит. Пречистена се чувствам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #9 -: Август 29, 2013, 11:25:21 pm »
A aз обичам бурите и заредения с електричество въздух преди тях. Небето да е сгрочено и ниско и само светкавици- раздирайки го, да му добавят малко колорит. Пречистена се чувствам.


Не си сменяй ,ник-а  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Блокирани стихии
« Отговор #10 -: Август 30, 2013, 12:11:06 am »
Ако нещо липсва ,няма как да е блокирано . :P

Много смешно  8)

Но...все повече си мисля за този по-ранен асц

Както и да е-бурите са хубаво нещо, светкавици, вятър...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #11 -: Август 30, 2013, 12:33:54 am »
Ако нещо липсва ,няма как да е блокирано . :P

Много смешно  8)

Но...все повече си мисля за този по-ранен асц

Както и да е-бурите са хубаво нещо, светкавици, вятър...

Може да се каже ,че Въздуха при теб е блокиран,но ти се занимаваш с достатъчно интелектуална дейност в свободното си време ,така че ....дишай ,дишай  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Блокирани стихии
« Отговор #12 -: Август 30, 2013, 01:09:34 am »
Никога не бих предположила, че ми е блокиран възфуха :)
Какви са другите симптоми?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #13 -: Август 30, 2013, 01:26:19 am »
Фанатизъм,дистанциране,синдромът "Много шум за нищо". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Блокирани стихии
« Отговор #14 -: Август 30, 2013, 09:53:42 am »
Фанатизъм,дистанциране,синдромът "Много шум за нищо". :)

Нямам прояви
Единствено се колебаех за фанатизъм, но гаджето каза, че съм невротична, не фанатична  :)