Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284363 пъти)

BHC

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Синастрии
« Отговор #960 -: Януари 27, 2016, 05:32:59 pm »
Здравейте,

Бихте ли погледнали тази синастрия и ако може повече информация дали има смисъл да се задълбочава тази връзка в любовно отношение. Отскоро излизам с този мъж и неговото отношение е прекрасно до момента, но след няколко големи разочарования, вече съм изключително предпазлива, поне от начало да си дам сметка дали да влагам много или да  го карам по-леко.

Благодаря Ви предварително.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #961 -: Януари 27, 2016, 06:51:18 pm »
Добра ви е синастрията за продължителна връзка и брак.
Ти ли си водолей?  :)

BHC

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Синастрии
« Отговор #962 -: Януари 27, 2016, 07:26:05 pm »
Благодаря много за отговора. Аз съм Рака,  той е Водолей. А може ли малко повече разяснение по какво се вижда, че биха се получили добре нещата, тъй като много не разбирам от астрология само основни неща и евентуални какви са различията между нас.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #963 -: Януари 27, 2016, 09:42:38 pm »
Благодаря много за отговора. Аз съм Рака,  той е Водолей. А може ли малко повече разяснение по какво се вижда, че биха се получили добре нещата, тъй като много не разбирам от астрология...
Защо да пиша много, като не разбираш много?
Нямам време да изнасям лекции по синастрия, безплатно при това.
Чети назад в темата, както и на други места в интернет- има достатъчно литература.
Питате- отговорям, после се започва "ама защо така си отговорила" - ами щото съм много отворена  :29:

BHC

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Синастрии
« Отговор #964 -: Януари 27, 2016, 09:57:04 pm »
Аз не съм искала да пишете много, още повече да ми изнасяте лекции...просто две - три изречения с който да подкрепите това което ми казахте.

А попринцип ако предлагате услугата и се заплаща за  нея..бих си заплатила с удоволствие.

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Синастрии
« Отговор #965 -: Януари 28, 2016, 10:06:55 am »
Благодаря много за отговора. Аз съм Рака,  той е Водолей. А може ли малко повече разяснение по какво се вижда, че биха се получили добре нещата, тъй като много не разбирам от астрология само основни неща и евентуални какви са различията между нас.
Здравей ВНС :). Погледнах картите и смятам, че Аkruks както винаги е права! Имате обърнати оси, което е първото нещо, което се вижда. Твоето слънце е близо до негов К5, но все пак е в 4 дом и т.н.....
Този линк ще ти даде повече инфо. Ако имаш проблем с попълването ще ти помогна.
http://www.astrowin.org/scripts/synastry_chart_pdf.php

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #966 -: Януари 28, 2016, 10:30:40 am »
Не ме влече синастрията и тъкмо да сложа една, за да я погледнете и като видях квадрати Луна/Слънце, Марс/Луна и Слънца, се отказах  :012:
« Последна редакция: Януари 28, 2016, 11:29:36 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #967 -: Януари 28, 2016, 12:06:38 pm »
Не ме влече синастрията и тъкмо да сложа една, за да я погледнете и като видях квадрати Луна/Слънце, Марс/Луна и Слънца, се отказах  :012:
А, що, знаеш ли колко двойки си (се) карат с години с подобни квадрати? Моя близка с нейния бяха така наквадратени в кардинално-фиксирани знаци, естесвено не са живели общо и година под един покрив като семейство, дори когато узакониха връзката, но после макар и разведени си работеха заедно, бяха музикален дует- казвам бяха, защото мъжът почина преди 2г. , а тя сега страда за него- 24г ревеше от него, сега пък за него- имаха кардинален квадрат Слънце/Слънце  и негов Сатурн към нейно Слънце, квадрати във фиксиран знак Луна/Луна, Марс/Марс, негов Марс с нейна Венера; огледален съвпад Марс/Луна, нейната телешка Луна обаче е съвпад с негов Юпитер, задоволяваше ѝ лакомията за парцалки и пари, неговата водолейска Луна в тригон с нейния Юпитер- сигурно това ги е крепяло и успяха криво-ляво да отгледат и изучат едно дете, пъллнолунно като мен, дето се чудех като малка чия страна да заема- на майка ми или баща ми, че бяха цял живот като на бойно поле.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #968 -: Януари 28, 2016, 12:12:40 pm »
Ами да я сложа. Връзката вече е разпадната, но за практиката, вижте я.
Само да споделя, че там имаше някакво увличащо чувство на безопасност и уют и в същото време разтърсващи страсти, обсебване и контрол.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #969 -: Януари 28, 2016, 01:11:18 pm »
Аз не съм искала да пишете много, още повече да ми изнасяте лекции...просто две - три изречения с който да подкрепите това което ми казахте.

А попринцип ако предлагате услугата и се заплаща за  нея..бих си заплатила с удоволствие.
Аха, ясно... две-три изречения, коИто да подкрепят казаното от мен?
Сега ще ти ги напиша:
1. Големите ти разочарования, за които пишеш, не са се случили случайно- трябвало е да отработиш съвпада на твоята Луна със  Сатурн, който е в опозиция на Слънцето ти, което представлява мъжете в живота- било баща, мъж или началника ти. 2. Ако в предишните връзки е имало твърд аспект между твоите светила и партньорски Сатурн, това допълнително те е натоварвало. 3. В настоящата връзка твоето Слънце е връх на конфигурация Йод, с основа негови Сатурн и Слънце/Венера, която по същността си е също кармична, а средната ѝ точка съвпада с негов Нептун У1- това ще рече, че всяка негова инициатива може да приемаш все едно накърнява твоето его, ще приемаш като заплаха едва ли не на здравето, понеже Слънцето при теб управлява дома на здравето и ежедневието, което той може да промени- от друга страна твоят Марс в негов 1д ще го ръчка да е по-инициативен, като двамата може да работите добре в екип- неговият Марс в тригон с твоя и попада в твоя 3д- ще те активира да си по-общителна, да не подхождаш  с агресия, макар и тиха, към другите, заради разположението на твоя Марс в 7д.
И сега ще се аргументирам с няколко изречения, защо на първи прочит на картата снощи написах, че има шанс връзката ви- 1) Негово Слънце в твоя  5-ти дом на любовта, твоето Слънце в негов 4д и съвпад с твоя К5- това са едни от благоприятните за брак разположения на партньорското Слънце по дом. 2) Неговата Луна в съвпад по знак с твоето Слънце- това също е сред хубавите брачни аспекти, като във връзката ти си доминираща, така да се каже- ти ще носиш панталона. 3) Твоята Луна в знаков секстил с негов Марс, а твоя Марс в тригон с  неговата Луна и твоето Слънце- взаимно ще задоволявате с действията си вътрешните си потребности, изразени по Луната, както и външните ти изяви, изразени от Слънцето.
Тригоните ви Венера/Венера и Меркурий/Меркурий допълнително внасят предпоставка за приятно общуване  на хармоничен емоционален фон. Малкото камъче, което може да обърне каруцата е опозицията между негов Уран с твоята ретро Венера- макар да не е аспект, категоричен като квадрата, когато Уран си грабва шапката и забравя адреса, на който да се върне, то съществува риск, защото по натал неговите Венера и Слънце страдат от квадрата с неговия Плутон- може да е отработил вече квадратурите, но може и твоят Плутон да му отвори старите рани, а той да се спаси с бягство от действителността по един или друг начин- Уран е диспозитор на неговите Слънце, Венера и Меркурий.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #970 -: Януари 28, 2016, 01:24:34 pm »
Ами да я сложа. Връзката вече е разпадната, но за практиката, вижте я.
Само да споделя, че там имаше някакво увличащо чувство на безопасност и уют и в същото време разтърсващи страсти, обсебване и контрол.
Нямате толкова напрегнати аспекти, като изключим квадратите Слънце/Слънце и негово Слънце с твоя Луна, а твоя Сатурн с рогата си е разклатил падналата му Луна, заточения ти Марс също е решил да демоснстрира, че е рогат и може да боцка- той е страдал във връзката, а не ти.

BHC

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Синастрии
« Отговор #971 -: Януари 28, 2016, 02:53:28 pm »
Здравей ВНС :). Погледнах картите и смятам, че Аkruks както винаги е права! Имате обърнати оси, което е първото нещо, което се вижда. Твоето слънце е близо до негов К5, но все пак е в 4 дом и т.н.....
Този линк ще ти даде повече инфо. Ако имаш проблем с попълването ще ти помогна.
http://www.astrowin.org/scripts/synastry_chart_pdf.php



Благодаря за отговора и най - вече за линка, който дава доста информация. Справих се с попълването му...остава само да почета доста литература, че да разгадая това, което е написано...но то си е моя грижа.



Аха, ясно... две-три изречения, коИто да подкрепят казаното от мен?
Сега ще ти ги напиша:
1. Големите ти разочарования, за които пишеш, не са се случили случайно- трябвало е да отработиш съвпада на твоята Луна със  Сатурн, който е в опозиция на Слънцето ти, което представлява мъжете в живота- било баща, мъж или началника ти. 2. Ако в предишните връзки е имало твърд аспект между твоите светила и партньорски Сатурн, това допълнително те е натоварвало. 3. В настоящата връзка твоето Слънце е връх на конфигурация Йод, с основа негови Сатурн и Слънце/Венера, която по същността си е също кармична, а средната ѝ точка съвпада с негов Нептун У1- това ще рече, че всяка негова инициатива може да приемаш все едно накърнява твоето его, ще приемаш като заплаха едва ли не на здравето, понеже Слънцето при теб управлява дома на здравето и ежедневието, което той може да промени- от друга страна твоят Марс в негов 1д ще го ръчка да е по-инициативен, като двамата може да работите добре в екип- неговият Марс в тригон с твоя и попада в твоя 3д- ще те активира да си по-общителна, да не подхождаш  с агресия, макар и тиха, към другите, заради разположението на твоя Марс в 7д.
И сега ще се аргументирам с няколко изречения, защо на първи прочит на картата снощи написах, че има шанс връзката ви- 1) Негово Слънце в твоя  5-ти дом на любовта, твоето Слънце в негов 4д и съвпад с твоя К5- това са едни от благоприятните за брак разположения на партньорското Слънце по дом. 2) Неговата Луна в съвпад по знак с твоето Слънце- това също е сред хубавите брачни аспекти, като във връзката ти си доминираща, така да се каже- ти ще носиш панталона. 3) Твоята Луна в знаков секстил с негов Марс, а твоя Марс в тригон с  неговата Луна и твоето Слънце- взаимно ще задоволявате с действията си вътрешните си потребности, изразени по Луната, както и външните ти изяви, изразени от Слънцето.
Тригоните ви Венера/Венера и Меркурий/Меркурий допълнително внасят предпоставка за приятно общуване  на хармоничен емоционален фон. Малкото камъче, което може да обърне каруцата е опозицията между негов Уран с твоята ретро Венера- макар да не е аспект, категоричен като квадрата, когато Уран си грабва шапката и забравя адреса, на който да се върне, то съществува риск, защото по натал неговите Венера и Слънце страдат от квадрата с неговия Плутон- може да е отработил вече квадратурите, но може и твоят Плутон да му отвори старите рани, а той да се спаси с бягство от действителността по един или друг начин- Уран е диспозитор на неговите Слънце, Венера и Меркурий.


Благодаря за разяснението...всичко звучи много добре, на фона на последните няколко години, в които с никой мъж не можех да се разбера и бях постоянно в емоционална краза...сега всичко е спокойно, приятелско, аз съм изключително уравновесена и му вярвам, а при мен това е много трудно да вярвам на мъж.  Но все пак имам едно наум заради бившата му връзка от 5 години, в която  той си е заминал след като е разбрал, че му се изневерява системно. Най-голямото ми притеснение е да не се намеси отново миналото му...не желая повече да страдам заради бивши приятелки.   А какви стари рани има трудно ще разбера защото е доста потаен :) Пожелавам си успех, пък каквото такова, щом е кармична връзка трябва да се изживее ;)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #972 -: Февруари 08, 2016, 08:13:33 am »
Проверих синастрията си с единствения мъж,който ме разби преди мноооого години.Все се чудих как го направи с Лъвски стелиум в тригон с моя в Овен.Набеждавах неговия съвпад Нептун/Марс в Скорпион и квадрата им с моите Марс/Юпитер.Нещата винаги са комплексни и не се изграждат или развалят от един аспект,но все пак преди малко новият прочит много ме стресира.Бях пропуснала да забележа,че Сатурнът,който ми е приковавал стелиума в Овен цели 7 години е бил ретрограден,но това да кажем,че е причината,в която той ме теглеше назад в социалното развитие.Негов Юпитер в Лъв,тригониращ стелиума ми от 2Д не спаси положението изобщо.Кошмарът ме обзе,когато видях неговата Лилит в точен съвпад по градус с моята Луна У1,към който неговото Слънце прави точен тригон.
Направо ще извадя извода,че в синастриите тригоните спомагат за развиването на отрицателния потенциал,не само на положителния.Подло е някой партньорски тригон да ти бие упойка и да не усещаш издевателството.Квадратурите трябва да са по-почтени аспекти.
 В моята карта динамиката с него се случва в моите 2 и 10Д,но в неговата карта това се случва в неговите 12 и 8Д,като стелиума ми беше хванал в негов 8Д. Между другото ретро Сатурн/Овен в 8Д може да прави секс много редовно  :012:
Историята на започването ни е шантава.Първо той никога не е бил мой тип мъж и не желаех да бъда с него,но гадната "магия" на Черна Луна май се случи,защото и аз не разбрах как така започнах да правя секс с него и да живеем заедно.разбира се съм имала астро-обяснения,погледнати от различни ъгли-натални и транзитни.
 
 
« Последна редакция: Февруари 08, 2016, 08:24:30 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #973 -: Февруари 08, 2016, 12:16:39 pm »
.Бях пропуснала да забележа,че Сатурнът,който ми е приковавал стелиума в Овен цели 7 години е бил ретрограден,но това да кажем,че е причината,в която той ме теглеше назад в социалното развитие.
Синастричен Сатурн в твърд аспект със Слънцето не вещае щастлива връзка, та ако ще дузина тригони да има- няма да премахнат напрежението от съвпада Сатурн/Слънце и времето го е показало.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #974 -: Февруари 08, 2016, 06:37:56 pm »
Синастричен Сатурн в твърд аспект със Слънцето не вещае щастлива връзка, та ако ще дузина тригони да има- няма да премахнат напрежението от съвпада Сатурн/Слънце и времето го е показало.
Имам една поредица връзки със Сатурн(в момента все още),но не ретро върху стелиума ми и всичките бяха щастливи,ненатоварващи,по 5/11Д.Приключваха приятелски.Но точно мъжът,за който писах е нещо друго.Всичко,което е той ми е толкова анти,че само да го засека в някой друг и съм на ръба на бесотията,излиза ми пяна от устата.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: