Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284289 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1680 -: Януари 04, 2022, 01:02:20 pm »
Да,Люба,това,което си описала е вярно и много точно.Живяха заедно около 4години,но от миналата година са в различни населени места,поради независещи от тях обстоятелства.Наложи се девойката да се включи в семейния бизнес,да помага.Много силни 8ми домове имат и двамата.
« Последна редакция: Януари 04, 2022, 01:24:08 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1681 -: Януари 04, 2022, 03:32:00 pm »

Лисана, ти си със стелиум в Близнаци и отсреща е Луна /мама/. Виждаш мама със Слънце, Меркурий, Венера и Юпитер и имаш очаквания тя да бъде Слънце, Меркурий, Венера, Юпитер.
Провери, дали тя изпълнява тези условия.
Обърнала ли си внимание, че и двете се родени на фаза пълнолуние, с тази разлика, че мама има силно Светило, ти- не.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1682 -: Януари 04, 2022, 04:34:56 pm »
Какво мислите за тази синастрия?Много напрегнати аспекти,възлите са намесени.Не се ориентирам в тези карти ,но съм чела,че по-добре да има връзка между планетите,дори и напрегната,отколкото никаква.
Сатурн, паднал в Овен мачка душичката на Луната, заточена в Козирог;  Сатурн в Риби на дамата мачка егото на Слънцето в Дева; Уран-Венера, взаимно в негативни аспекти, показва внезапна раздяла в даден момент.
С действията си и двамата не удовлетворяват нуждите на другия- негативно аспектирана Луна от Марс и при двамата.
Имат и хубави аспекти от страна на Юпитер- негов с нейната Луна и Венера, нейния с негова Венера и Марс; Меркурий в хармоничен аспект- това показва добра комуникация между тях, на един акъл са, Луните им са в хармония- споделят сходни потребности; нейната Луна в хармония с неговото Слънце, има/ла е нужда от него, но както отбелязах вече, с действията си той не е задоволявал нейните потребности, тя неговите- също.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1683 -: Януари 04, 2022, 06:19:56 pm »
Допълваща и отразяваща синастрия.
(М) Венера съвпад Марс -(Ж) АСЦ Овен с Марс тригон АСЦ
(М) Луна с Юпитер -(Ж) Слънце Стрелец
(М) силни Луна- Венера в рецепция- (Ж) слабо поставени Луна и Венера
(М) слаби Слънце и Марс - (Ж) силно поставени Слънце- Марс
 и т.н.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1684 -: Януари 05, 2022, 04:38:10 am »
Акрукс,Рени,благодаря!

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Синастрии
« Отговор #1685 -: Януари 05, 2022, 08:12:47 pm »
Момичета, благодаря!
Люба, да - права си и за мен, всичко е точно така. Сама не мога да си оценя и разбера моята си карта, не е като чужда. За баща ми не писах, защото той е тук, но никога не е бил сила, никога не съм усещала подкрепа от него или да мога да му разчитам. Само кавги е имало между тях, пие и агресира след това.
 За всякаква помощ, която поискам се е сърдел. Имам приятели с бащи в чужбина - ами чуват се и са много по- близки от нас. И другото е така - винаги съм искала да се харесам, забравих себе си и когато осъзнах колко съм сгрешила и се записах какво искам аз...ами, не знам какво искам от живота, за да съм щастлива и пълноценна. Сменявах работни места - все не е моето, винаги си договорям по-лоши условия, работя много, навлизам бързо и обикновено оправям бакиите на тези преди мен. Уж са много доволни началниците, но като си поискам подобаващо възнаграждение и удрям на камък и това ме отказва. Тъпча на едно място. Освен това много трудно преживявам факта, че работата зад бюро 9-18 ми краде от свободата, всеки ден е еднакъв и съм неудовлетворена. Винаги съм си мислела, че трябва да си с нещо уникален, ценен, да имаш умение, нещо творческо или занаят, с който да се занимаваш и съм се надявала, че това ще е пътят ми. Уви, явно в нищо не съм толкова добра, нито пък уникална, учих трудна, но безинтересна специалност и работя банално нещо. Върша си задълженията, но нямам стимул и огънче да гоня кариера по тия офиси. Ако беше да майсторя нещо, да работя с ръцете си, щях наистина денонощно да се занимавам и нямаше да усетя, че работя.
Рени, от така представени нещата също виждам логиката - аз съм търсела от нея подкрепа за всичко, едва ли не от малка съм позволила тя за мен да е всичко, единсвена истина и мерило за добро и лошо. По този начин давам сила да ми влияе на всички тези нива. Но когато това не ми харесваше вече и възроптах, моето его (слънце) е много по-слабо от това на овена и той бързо ме стъпква. Моя марс първо е пасивно-агресивен, после вече не издържа и избухва в случаен момент, без видима причина за околните. Обаче като ми съснат, започвам да търся мина в себе си и пак да насочват всичко навътре. Изобщо 12-домния рачешки марс е отврат, бре хора!  Накрая аз по близнашки се приспособявам и си слагам някоя от маските до следващия път.
Връзка в пълнолунията не съм търсила, знам, че много повече хора (и животни) се раждат в тази фаза от цикъла на луната. Около мен има много пълнолунни хора :)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Синастрии
« Отговор #1686 -: Януари 22, 2022, 04:17:39 pm »
^ Като човек от другата страна (да речем артист), мога да те уверя, че не е по-хубаво и след дадена възраст стресът от несигурността, финансова, битова, етц. натежава толкова много, че няма как да си твориш и животът да е песен. Животът просто не е песен, а е серия от избори (кои са ни предначертани, кои не, е предмет на друга дискусия), никога не може да е всичко, винаги нещо е за сметка на друго, колкото и прекрасно да е то.
Успокой се и намери свое нещо/бягство/страст, която да ти държи огънчето живо, докато се занимаваш с битовата част. Ще стане))

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Синастрии
« Отговор #1687 -: Януари 22, 2022, 07:51:44 pm »
Лисана, постът ти ми напомни нещо подобно, което четох споделено от приятел във ФБ. Отнасяше се до напъните на родителите училището да престане да бъде скучно и мнението на автора, че животът е рутина и ако училището те учи, че всеки ден трябва да е интересен, то от теб няма да стане добър служител, защото в повечето случаи работим рутинни професии .
Радвай се, ако работата ти е спокойна и не ти носи вътрешно напрежение и конфликти. Знам какво е да си имаш Марс в 12- ти- прецаканият винаги си ти или човек, който най- малко го заслужава.
Всяка професия в един момент става скучна и предвидима, понякога изгубвам нишката кой ден и месец сме. Да , има разнообразие- дали Иван е обидил Петър, или Мишо- Симеон, но общо- взето всеки ден е едно и също. По ми е важно да се прибирам спокойна след работа с удовлетворението , че и този ден е минал без инциденти. Защото това състояние да си нон стоп нащрек ме изтощава.
Една моя съседка счетоводител сега учи за учител. Казва- много ми е спокойна и скучна работата , ама ми изтекоха очите на компютъра. Отговарям със смях- като започнеш новата работа, очите ще са наред, но спокойствието и скуката ще си ги забравила .
Нищо не пречи да пробваш нещо различно като нея, тя е на 45 и ѝ се възхищавам на тези години да се реши радикално да смени попрището.
« Последна редакция: Януари 22, 2022, 07:54:25 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Синастрии
« Отговор #1688 -: Януари 22, 2022, 09:12:42 pm »
Доста хора днес се преквалифицират на по-късни години, според мен това е най-нормалното нещо. Говори за човек, който се търси и развива, нищо лошо;


По темата:
Появи се едно момче. Не искам да казвам много, но е малко "твърде добре, за да е истина". За по-романтичните - той говори и прави нещата досущ като идеалния нереалистичен мъжки образ от едновремешните ми тийнейджърски мечтания. ;D Подигравам му се за това. Как не пише чиклит не зная. Издигнала съм всички стени на света, но той успява ги свали (не ги прескача). Решили сме да останем в животите си, дори да не ни се получи, но все пак ми стана любопитно и построих синастрия.

Ще се радвам да споделите мнения. Особено по отношение на това дали ще успея да отговоря на очакванията/търсенията му. (чувствам се твърде нормална, недостатъчно артистична покрай него, което е ново за мен:Д)
//уж държа фронта, но съм като няк'во учениче (това Козирог да чувства чувства, не си е работа...)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1689 -: Януари 22, 2022, 10:42:54 pm »
Арт, ти как намираш самотната му Венера в синастрията? Ще й дадем жокер, че е в първия ти дом. Тя единствено ми вгорчава картинката. Защо не пуснеш композит, за да видим как се държи в него?
Не очаквах да си толкова земна, толкова много Козирог. Мъжете Овен си остават калпазета докрай, винаги някаква несериозност прозира, някакво дете, което играе и лудува, не могат да свалят дяволитостта от лицата си. Твоята Луна ще преживее ли неговите подвижни женски планети?
Той те разчупва, оживява и забавлява, но когато поискаш опора, ще я намериш ли?
Офтопик, виж Киро Премиера, дори торбичките под очите, които направи за един месец и леката досада, която прозира от умората напоследък, не могат да замаскират "свежарката" в него, вродения хлапак. Не може докрай да излъчи безапелационен сатурнов авторитет.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Синастрии
« Отговор #1690 -: Януари 22, 2022, 11:03:13 pm »
Венера в Курваци е баш по чиклитите, а ? ;D И тази бездна между Луните ви,ти тук,той там... в свой филм, продуциран от транзитен Нептун.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1691 -: Януари 22, 2022, 11:17:27 pm »
Абе, какво е "чиклит"?  ::)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Синастрии
« Отговор #1692 -: Януари 23, 2022, 12:12:08 am »
Арт, ти как намираш самотната му Венера в синастрията? Ще й дадем жокер, че е в първия ти дом. Тя единствено ми вгорчава картинката. Защо не пуснеш композит, за да видим как се държи в него?
Не очаквах да си толкова земна, толкова много Козирог. Мъжете Овен си остават калпазета докрай, винаги някаква несериозност прозира, някакво дете, което играе и лудува, не могат да свалят дяволитостта от лицата си. Твоята Луна ще преживее ли неговите подвижни женски планети?
Той те разчупва, оживява и забавлява, но когато поискаш опора, ще я намериш ли?
Офтопик, виж Киро Премиера, дори торбичките под очите, които направи за един месец и леката досада, която прозира от умората напоследък, не могат да замаскират "свежарката" в него, вродения хлапак. Не може докрай да излъчи безапелационен сатурнов авторитет.
За Венерата - години преди да се запознаем или изобщо да знам кой е, изкуството му ми усмихваше деня, когато попаднех на него.
Иначе, защо самотна? Големи са орбисите, но мисля, че се виждат с моите женски. Опитва да ми се харесва по тази Венера доста усърдно, аз не харесвам много ласкателства, подаръци, жестове, но неговите ми стоплят сърцето, така се проявява. //понякога ги виждам като наиграни, но за него са естествени и си застава зад тях, за което евала.

Не знам колко ще е адекватно на реалността това помежду ни. Малко ни виждам като Хензел и Гретел, които не излизат от гората. Т.е. приказка е, няма нищо... земно(?) в него, всичко реално е в главите ни. Повече в неговата, за първи път срещам човек, който си намечтава повече от мен...
Та Луната ми... Аз не умея да си почивам, не си позволявам да се забавлявам, може би ще науча това от него. За подкрепа в сериозните моменти. Той действително е дете (баща ми е такъв...), но и аз съм такова, моментът и за двамата е момент на (закъсняло) порастване, преди да се срещнем всеки за себе си е решил, че е време да бъде сериозен и да предприеме определени стъпки в тази посока.

Ахаха, Бека, ако го чуеш какви реплики произвежда, ще го счупиш от ебавки. Тотално е във филм, трудно ми е да го приемам насериозно...
Вадя го от главата му от време на време и това не му харесва, със сигурност. Но е красиво там, ако знаех, че няма да се удавя, бих плувала.))
//Иначе се заяви като моногамен:Д Колко е моногамен той си знае, фактът, че съвсем наскоро е приключила дълга негова връзка, не може да ми спре червената лампа, че всичко в момента е компенсаторно, проекция, момент на "преживяване".


Люба, "женска литература", любовни романи.
 

Благодаря ви за коментарите!))
« Последна редакция: Януари 23, 2022, 12:14:08 am от art7ess »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1693 -: Януари 23, 2022, 06:26:34 am »
Арт, всичко, което пишеш е толкова хубаво, че си длъжна да го изживееш и питанки във форума само могат да вгорчават. Отдавай се на тази любов, пък кот такоз. Няма нужда от синастрии и транзити.  :-*

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Синастрии
« Отговор #1694 -: Януари 23, 2022, 11:45:58 am »
art7ess ,мисля че и аз бих го харесала,особено сред масата краткосрични " мачовци" или псуващи каруцари ;)Тъй че ползвай ескеейпизма ,докато му е отредено време, пък ,ако настояваш" докато смърта ви раздели"-пречукай го. ;D