Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284285 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1740 -: Февруари 16, 2022, 05:31:02 am »
Ако в синастрия,Венера е аспектирана с квадрат от партньорско Слънце ,в единия случай,и в квадрат от Сатурн в друг случай,как се чувства Венерата на натива?В коя връзка е по-добре?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1741 -: Февруари 16, 2022, 06:02:30 am »
Венера не желае и не може да си тръгне от Сатурн. Винаги е привлечена, дори той да не дава аванс.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1742 -: Февруари 16, 2022, 06:05:55 am »
Здравейте, с неаспектирана Венера в синастрия... Има ли шанс тази синастрия?  ??? Как би се чувствал човека в такава връзка? Необичан, нежелан?

Има ли други възможни аспекти/положения, които да помогнат или някакъв начин за компенсация?

У7 също е неаспектиран. Само У5 е аспектиран. И У8 е аспектиран, ако има значение. ДСЦ е аспектиран с тригон от партньорско Слънце и секстил от Сатурн - ако това също има някакво значение.
Вероятно ще се чувства необичан и нежелан.В синастрията с мъжа ми,той е с неаспектираната Венера.Моята Венера също няма аспект към нито една негова планета,така че ,Да,потвърждавам.При нас обаче неговия северен възел е съвпад с моята Венера.
Имам карти с много аспектирана Венера в синастрия,което не е указание нито за щастлив брак и любов,нито за финансов просперитет.Така че,много зависи от всичко друго ,от куспиди,диспозитори,управители на домове и т.н.
Но,да,най-общо казано,неаспектирана Венера в синастрия не е ОК.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1743 -: Февруари 16, 2022, 06:07:43 am »
Венера не желае и не може да си тръгне от Сатурн. Винаги е привлечена, дори той да не дава аванс.
Люба,благодаря!Значи Сатурн държи яко до каквото се докопа.
« Последна редакция: Февруари 16, 2022, 06:09:52 am от Сафо »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1744 -: Февруари 16, 2022, 07:40:00 am »
За много хора Сатурн не е предпочитан играч е любовта, скучен бил, невълнуващ. При Сатурн е преданата любов, вярна, дълъг семеен живот, сериозните връзки. Сатурн екзалтира при Венера.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1745 -: Февруари 16, 2022, 02:23:58 pm »
Сатурн отрича, казва "не" или Венера Телец- Сатурн : Харесва ми да не ме пипаш или не ми харесва, ако не ме пипаш. Няма радост при връзките Венера-Сатурн. Има някакъв тип близост, нищо повече. Там е студено.
При Венера-Слънце има значение кой хвърля аспекта. Слънцето хвърля аспект към Венера- енергизира я, поставя я в центъра, осветява я. Обратно, Венера към Слънце- рафинира его принципа и колкото човек да е самодостатъчен се сеща, че има нужда от друг.
Разбира се, гледа се статуса на планетите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1746 -: Февруари 16, 2022, 05:21:37 pm »
Сатурн отрича, казва "не" или Венера Телец- Сатурн : Харесва ми да не ме пипаш или не ми харесва, ако не ме пипаш. Няма радост при връзките Венера-Сатурн. Има някакъв тип близост, нищо повече. Там е студено.
При Венера-Слънце има значение кой хвърля аспекта. Слънцето хвърля аспект към Венера- енергизира я, поставя я в центъра, осветява я. Обратно, Венера към Слънце- рафинира его принципа и колкото човек да е самодостатъчен се сеща, че има нужда от друг.
Разбира се, гледа се статуса на планетите.
Рени,благодаря!Слънцето хвърля аспект към Венера.
Може ли да се каже,че Венера на мъжа ми(18*скорпион)хвърля аспект към моето Слънце(26*водолей).Твърде голям орбис ми се струва,но знаково важи ли същото.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Синастрии
« Отговор #1747 -: Февруари 16, 2022, 05:56:53 pm »
Зависи от аспекта, който Венера прави със Сатурн - тригоните и секстилите са благоприятни примерно, на много места даже ги дават като брачен аспект, има силна привързаност, ангажимент някакъв и той често не е с кофти развръзка. Съвпадът е най-тежък и дава хладни отношения, а квадратурата между тях наистина е сериозно "лепило". Всеки квадрат на Сатурн е такъв и дава дълготрайност, независимо от типа на отношенията. Умиране има, отърване - не или поне не и докато не се минат нужните уроци. Сатурн превъзпитава и кара отсрещния да се чувства един вид задължен задълго.
В последната ми синастрия имам мои Сатурн и СЛВ секстил негова Венера, мое Слънце квадрат с Венерата му, квадрат между Венерите. Понякога, колкото и силно да държи Сатурн, понеже ние имахме и квадратури от моя към негови Слънце и Меркурий, преструктурира ли нещата този, който се явява учител в тая връзка, тя се разпада. Той попи много от мен, но и бе зверски ограничаван, буквално го бях "дресирала" и ми се отчиташе къде е и с кого, направо успях да го изолирам от света, в който има жени. ;D Този, дето го беше подкарал през просото в последните 6-7 години, закопня за семейство и към днешна дата мисля, че аз бях човекът, който имаше търпението и силата да го подготви за Нея, Жената с главно "Ж" в живота му.
Понякога една дирекция дори може да подейства негативно /в случая негов Меркурий У1, У5 просто смени знак и от консервативния козирог ингресира във водолей, и той взе, че си ''прегърна'' свободата и се впусна в отношения, които не задушават като тези с мен и които явно имат бъдеще, понеже вече го няма Сатурн, който да го "удря" през пръстите и да му дави душичката. Затъмненията също успяват да скапят всичко, когато са по оста 1-7, особено когато аспектират зле У4 или У8. Даже и хубавите синастрични двустранни аспекти на Юпитер не помагат. Това е проверено при много приятели.
Иначе неговата Венера се чувстваше силно обичана и обгрижвана от мен, моят Сатурн го караше да усеща себе си защитен и сигурен, че някой винаги е там за него. При Венера, която изобщо не е аспектирана, е кофти /сещам се за познати с подобна синастрия/, та май дори всеки лош аспект е по-добър от никакъв. Макар че ако има достатъчно хубави между други планети и особено ако Луната прави такива, връзката е ярка и има дълбочина. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1748 -: Февруари 16, 2022, 06:38:34 pm »
Сафо, да. Орбисата показва колко силен е  преживяваното по този обмен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Venus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Синастрии
« Отговор #1749 -: Февруари 16, 2022, 11:25:00 pm »
Здравейте, с неаспектирана Венера в синастрия... Има ли шанс тази синастрия?  ??? Как би се чувствал човека в такава връзка? Необичан, нежелан?

Има ли други възможни аспекти/положения, които да помогнат или някакъв начин за компенсация?

У7 също е неаспектиран. Само У5 е аспектиран. И У8 е аспектиран, ако има значение. ДСЦ е аспектиран с тригон от партньорско Слънце и секстил от Сатурн - ако това също има някакво значение.
Вероятно ще се чувства необичан и нежелан.В синастрията с мъжа ми,той е с неаспектираната Венера.Моята Венера също няма аспект към нито една негова планета,така че ,Да,потвърждавам.При нас обаче неговия северен възел е съвпад с моята Венера.
Имам карти с много аспектирана Венера в синастрия,което не е указание нито за щастлив брак и любов,нито за финансов просперитет.Така че,много зависи от всичко друго ,от куспиди,диспозитори,управители на домове и т.н.
Но,да,най-общо казано,неаспектирана Венера в синастрия не е ОК.

Благодаря за пояснението, Сафо. Неговата Венера поне е аспектирана от мои планети. Тригон с Луната ми, квадрат с мои Марс и Нептун (в съвпад са), квадрати със Сатурн/Уран също, само на около 5 градуса. Но пък неговата Венера в Наташа му си е неаспектирана от мажорно аспекти и е ретро. Не знам как ще му се отразяват моите планети така наквадратили Венерата му.

Всъщност моята Венера получава секстил от Асц му, но не знам дали това е някакъв фактор изобщо. И някви минорни аспекти има - 30градуса с неговата Венера. Иначе имаме други, хубави аспекти.... Ама пусти им Венери....

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1750 -: Март 05, 2022, 02:55:55 pm »
Привет на всички  ;)
Отново имам нужда от вашата помощ.
Получих един вид любовно обяснение от един колега, което много ме изненада. Прилагам синастрична карта на двавамата, неговия час е ориентировъчен, тъй като не го знам. Външния кръг е неговият. Моля, погледнете и ми пишете какво се случва. Благодаря ви!  :-*
Той е със слънцето в близнаци.

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1751 -: Март 05, 2022, 02:56:59 pm »
Имам и още една карта. Прилагам и нея.


Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1752 -: Март 09, 2022, 02:46:40 pm »
Момичета, моля, кажете по нещо за тези карти...   :(
Въртя се в някакъв кръг с тези обяснения и не разбирам защо се случват тези неща, а са хора, с които работя и много кофти става положението... :o


Имам и още една карта. Прилагам и нея.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1753 -: Март 09, 2022, 03:35:37 pm »
 Svetla,
Цитат
Получих един вид любовно обяснение от един колега, което много ме изненада

Това не е причина за синастрия, но може да е повод, да си разнообразите ежедневието.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Синастрии
« Отговор #1754 -: Март 16, 2022, 11:45:54 am »
Здравейте , как може да се тълкува съвпада на Хирон(в червено) със СЛВ (в синьо).