Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284648 пъти)

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Синастрии
« Отговор #1770 -: Юли 27, 2022, 02:51:22 pm »
Здравейте , имам няколко въпроса към тази синастрия.Това е моята карта и тази на майка ми. Като цяло се разбираме но усещам в себе си , че тая към нея обида .Имам две деца и тя досега ми е помагала мн малко за тях .Вижда , че съм изморена и не мога и нейна подкрепа е в това да ми каже легни си почини .Като тази обида е много преди да се появят децата , просто не се усещам , че принадлежа към семейството или рода си .Предполагам , че и аз имам вина но не мога да разбера къде . Благодаря на всеки отзовал се .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1771 -: Юли 27, 2022, 06:41:13 pm »
fly, силен акцент върху водната стихия- очакваш другия/-ите да те усетят без думи. Няма как това да се случи, ако нямат и те толкова Вода на места, където Водата има достойнства. Кажи на майка си, от какво имаш нужда, но конкретно, ясно и точно, но без да имаш очаквания, че както си фантазираш/представяш така ще ти бъде оказана помощ/ подкрепа. Определи си някакви граници.
АСЦ Козирог- човек е тук, за да се справя сам в света или поведението, начинът, по които си   възприемана от света като личност зависи само от теб. Създаваш впечатление на човек, който е взел живота си в ръце и се оправя сам. Луна в Овен със Слънце в Телец/ на майката/при такива обстоятелства няма  да се намеси, ако ти не й поискаш съвет, помощ

Цитат
  просто не се усещам , че принадлежа към семейството или рода си
Луна и упр.4 -ти. Тук и Луната, и Венера са есенциално силни и очакваш да си обградена с любими вещи и хора, да цари хармония в отношенията ти с другите.Придирчива си към заобикалящото те, особено към некрасивото, нередното, несправдливото, но по твой критерий.   Смяташ че, като  водиш дипломатични разговори и умело избягваш всякакви конфликти, твоя морал и ценности са най-правилните. За да стигнеш до другия, трябва да се сблъскаш с него, бил той и майка ти. Няма опозиции в картата ти, Луна квадрат Венера в женска карта е предпоставка за ревност, завист, между дъщеря- майка. Луната от 7 ми дом вижда АСЦ- майка ти си я сложила в дома с враговете ?  ;)



„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Синастрии
« Отговор #1772 -: Юли 27, 2022, 10:57:14 pm »
Благодаря Рени за отговорите.

Създаваш впечатление на човек, който е взел живота си в ръце и се оправя сам. "

А аз винаги съм мислила , че изглеждам по - слаба и затова никога не споделям проблемите си .

Луна квадрат Венера в женска карта е предпоставка за ревност, завист, между дъщеря- майка. Луната от 7 ми дом вижда АСЦ- майка ти си я сложила в дома с враговете ?  ;)

Ами аз не я смятам за враг , неразбрана да ( като разбирам , че основната грешка е при мен) .
Луната в Рак ли
ми експонира мн нещата ?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1773 -: Юли 28, 2022, 03:42:15 am »
Моето верую е, че по подразбиране за всичко са виновни родителите, защото едно дете няма как да не иска и да не обича мама, да не въжделее вкъщи. Майката отбива/отблъсква. И в случая мисля, че майката е неспособна да говори с дъщерята, да каже нещо, да изкаже. Много самотен този Меркурий, път не е намерил. В телец трудно говори по принцип, няма думи, идват късно. Може би дъщерята просто иска да чуе окуражение или вербална подкрепа, но мълчанието изглежда като враждебност.
Но тук ще обърна тезата и ще кажа, че и дъщерята не си поплюва, няма милост, определено е враждебна.
С този натален възел в 4 е дадено да не се чувства част от семейството и рода, но това дали не важи и за новото семейство? Трудно е да си част от кой да е род и корен. Домът и семейството са предизвикателство, не идват отвътре.
Знаковото каре луна в 7 Венера в 9 говори за постоянна неудовлетворвност и нещастие по подразбиране в своя семеен живот. Искам да съм съпруга, но свободна като птичка. И така, и иначе все не ми харесва, нищо не ми харесва.
Тази умора и неможене покрай двете деца дали не са резултат от нагласата и вътрешните драми, не толкова от физическо изтощение. Желанието да бъдат оставяни на друг също.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1774 -: Юли 28, 2022, 09:43:51 am »

fly, аз не бих използва точно думата грешка, а свое виждане за нещата. :)
Ти имаш Луна в Рак, в ъглов дом, значи Луните качества, при теб се изявяват и качествено и количествено. При майка ти с Луна в Овен, е затруднен лунния принцип, как искаш от нея да усети, че ти имаш нужда тя да се погрижи от време на време за теб- мисия невъзможно.
Ти имаш Венера във Везни, отново своята обител, т.е. и естествено можеш да заявяваш своята женственост, но само при определени обстоятелства, защото е в падащ дом. Майката ти е с Венера в Риби, тук също има достойнства и вероятно е в дом, където може да я демонстрира по-често от теб, но по-доста драматичен начин.
И Луната, и Венера са нощни планети, а са поставени в дневната половина на картата ти, ти си родена през деня- вместо да охлаждат и с това да балансират интензитета на темперамента ти, те самите са нагорещени и горят навътре, образувайки, както ти сподели обида, на физическо ниво, може и орган да засегне тази енергия .
Ти си тази с по-добре стоящи женски планети, на теб се пада честта, да разбереш мама, защо е такава, тя теб- трудно.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Синастрии
« Отговор #1775 -: Юли 28, 2022, 10:42:07 am »
Здравейте Люба , Благодаря за думите

С този натален възел в 4 е дадено да не се чувства част от семейството и рода, но това дали не важи и за новото семейство? Трудно е да си част от кой да е род и корен. Домът и семейството са предизвикателство, не идват отвътре.
Знаковото каре луна в 7 Венера в 9 говори за постоянна неудовлетворвност и нещастие по подразбиране в своя семеен живот. Искам да съм съпруга, но свободна като птичка. И така, и иначе все не ми харесва, нищо не ми харесва.

С този СЛВ в 4 дом явно с това предизвикателство  цял живот ще се боря. Така е да има умора от децата но го възприемат от тази гледна точка , че всичко е временно .
самите са нагорещени и горят навътре, образувайки, както ти сподели обида, на физическо ниво, може и орган да засегне тази енергия .
Ти си тази с по-добре стоящи женски планети, на теб се пада честта, да разбереш мама, защо е такава, тя теб- трудно.  :)

Да Рени , имам физическо заболяване на щитовидната жлеза и напълно разбирам от къде е и защо се е получило. Лекувам се както с медикаменти така и се опитвам психологически да променя нещата .Ще се опитам повече да я разбирам .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1776 -: Юли 28, 2022, 11:29:27 am »
Нищо му няма на възела в 4-ти дом, защото не се разглежда самостоятелно, а заедно с южния възел, а там е Слънцето, в картата на fly . Цялата карта повтаря темите по оста на лунните възли.
Аз съм със северен възел в 4-ти, въобще не се чувствам извън рода си и семейството- как точно фиктивна точка чувства?! 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1777 -: Юли 28, 2022, 11:35:43 am »
От фиктивни точки и астероиди да те е страх.
Не е случайно, че възли и хирон излизат в повечето автоматични карти по подразбиране.

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Синастрии
« Отговор #1778 -: Юли 28, 2022, 12:16:54 pm »
Нищо му няма на възела в 4-ти дом, защото не се разглежда самостоятелно, а заедно с южния възел, а там е Слънцето, в картата на fly . Цялата карта повтаря темите по оста на лунните възли.

Темата семейство /работа кариера .Нали положението на СЛВ показва посоката в която трябва да се движи човек, имам малко познания в тази област .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1779 -: Юли 28, 2022, 12:19:31 pm »
Нищо му няма на възела в 4-ти дом, защото не се разглежда самостоятелно, а заедно с южния възел, а там е Слънцето, в картата на fly . Цялата карта повтаря темите по оста на лунните възли.

Темата семейство /работа кариера .Нали положението на СЛВ показва посоката в която трябва да се движи човек, имам малко познания в тази област .

Правилно. Но защо той да е причината, да не се чувстваш на мястото си.
Кое те кара да имаш такова усещане- хората, които те заобикалят, си израснала с тях или прозореца, килима, в стаята ти ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1780 -: Юли 28, 2022, 12:33:14 pm »
"Трябва" да се движи в посока на слв чоеек, именно, че е малко по принуда. Според мен много по принуда. Не ти идва отвътре, зор е работата със слв.
Някъде зорът идва от нас си, същността ни и светоусещането. Другаде от обстоятелствата, друг ни го причинява. Ако изобщо можем да говорим за такова разделение в дълбочина. Но на повърхността така изглеждат нешата.

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Синастрии
« Отговор #1781 -: Юли 28, 2022, 01:22:44 pm »
Нищо му няма на възела в 4-ти дом, защото не се разглежда самостоятелно, а заедно с южния възел, а там е Слънцето, в картата на fly . Цялата карта повтаря темите по оста на лунните възли.

Темата семейство /работа кариера .Нали положението на СЛВ показва посоката в която трябва да се движи човек, имам малко познания в тази област .

Правилно. Но защо той да е причината, да не се чувстваш на мястото си.
Кое те кара да имаш такова усещане- хората, които те заобикалят, си израснала с тях или прозореца, килима, в стаята ти ?
Хората с които съм израснала , сред тях не съм се чувставала на място .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1782 -: Юли 28, 2022, 06:19:28 pm »
Рени,Луна квадрат Венера е предпоставка за завист/ревност в женска карта между майка и дъщеря си написала.Моята Луна е квадрат с Венерата на свекърва ми.Няколко мои познати имат Луни в квадрат с моята Венера.Тук има ли ревност/завист? ???
Майка има опозиция Луна/Венера с моята Венера.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1783 -: Юли 29, 2022, 04:27:11 pm »
Рени,Луна квадрат Венера е предпоставка за завист/ревност в женска карта между майка и дъщеря си написала.Моята Луна е квадрат с Венерата на свекърва ми.Няколко мои познати имат Луни в квадрат с моята Венера.Тук има ли ревност/завист? ???
Майка има опозиция Луна/Венера с моята Венера.

Сафо, не синастрично.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1784 -: Юли 29, 2022, 04:28:19 pm »
Нищо му няма на възела в 4-ти дом, защото не се разглежда самостоятелно, а заедно с южния възел, а там е Слънцето, в картата на fly . Цялата карта повтаря темите по оста на лунните възли.

Темата семейство /работа кариера .Нали положението на СЛВ показва посоката в която трябва да се движи човек, имам малко познания в тази област .

Правилно. Но защо той да е причината, да не се чувстваш на мястото си.
Кое те кара да имаш такова усещане- хората, които те заобикалят, си израснала с тях или прозореца, килима, в стаята ти ?
Хората с които съм израснала , сред тях не съм се чувставала на място .

Значи възела няма връзка с "не се чувствам на мястото си".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“