Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 281256 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #435 -: Февруари 25, 2015, 10:45:04 am »
Мидпойнтът се разглежда като ос мисля , или ако имаш МП Слънце-Луна = 14* Рак, означава че се взема под внимание оста Рак/Козирог в 14* .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Синастрии
« Отговор #436 -: Февруари 25, 2015, 02:48:13 pm »
Не съм добре запозната с композитите, но в двете карти ми направи впечатление, че срещу Слънцето и Меркурий пише + opp.house
Двамата участника в композита да не би да имат Меркурий в опозиция по натал, Слънцата им също в опозиция ли са по натал?

По натал единия Мерк. е на 10 гр. Рак, а другия е  0 гр.Стрелец. Съответно комп. Мерк е на 20 гр. Дева. и е съвсем логично да прогресира в Скорпион. Но защо отива отсреща в Телец и то точно на 25.05.2015....не мога да си го обясня.  :-\

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Синастрии
« Отговор #437 -: Февруари 25, 2015, 04:38:05 pm »
Не е въпросът какво е мидпойнт, а как се смята композитна карта, а също прогресивна композитна
Като гледам взема средната от по-късата дъга. Което означава, че ако дъгата е равна, тоест-прогресивните (не наталните) меркурии са в точна опозиция, програмата може и да се бъгне
Подобен ефект би трябвало да се наблюдава и при обикн (не прогресивна) композитна карта с точна опозиция на съответните планети в наталите
Дано тоз път да съм обяснила добре

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #438 -: Февруари 25, 2015, 04:54:19 pm »
По натал единия Мерк. е на 10 гр. Рак, а другия е  0 гр.Стрелец. Съответно комп. Мерк е на 20 гр. Дева. и е съвсем логично да прогресира в Скорпион. Но защо отива отсреща в Телец и то точно на 25.05.2015....не мога да си го обясня.  :-\
а по прогресия за всеки по отделно на тези дати как са двата Мерка?

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Синастрии
« Отговор #439 -: Февруари 25, 2015, 06:50:19 pm »
Не е въпросът какво е мидпойнт, а как се смята композитна карта, а също прогресивна композитна
Като гледам взема средната от по-късата дъга. Което означава, че ако дъгата е равна, тоест-прогресивните (не наталните) меркурии са в точна опозиция, програмата може и да се бъгне
Подобен ефект би трябвало да се наблюдава и при обикн (не прогресивна) композитна карта с точна опозиция на съответните планети в наталите
Дано тоз път да съм обяснила добре
Не е въпросът какво е мидпойнт, а как се смята композитна карта, а също прогресивна композитна
Като гледам взема средната от по-късата дъга. Което означава, че ако дъгата е равна, тоест-прогресивните (не наталните) меркурии са в точна опозиция, програмата може и да се бъгне
Подобен ефект би трябвало да се наблюдава и при обикн (не прогресивна) композитна карта с точна опозиция на съответните планети в наталите
Дано тоз път да съм обяснила добре


Аха, ето го ключа от палатката! На 25.05. 2015 г.единия прогр. Мерк е на 21.17 в Лъв, а другия е на 21.17 гр. Водолей - точна опозиция !!! :clap:
Благодаря ви за разянението ! :38:

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Синастрии
« Отговор #440 -: Март 08, 2015, 05:49:40 pm »
Здравейте! Какво ви е мнението за тази синастрия...какви биха били плюсовете и минусите в тази връзка и има ли смисъл да допускам този човек до себе си?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #441 -: Март 08, 2015, 05:59:02 pm »
Здравейте! Какво ви е мнението за тази синастрия...какви биха били плюсовете и минусите в тази връзка и има ли смисъл да допускам този човек до себе си?
А този човек много ли напира.  :012:
Ти кой цвят си и кой пол  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Синастрии
« Отговор #442 -: Март 08, 2015, 06:03:38 pm »
Момиче съм.. Синият.
« Последна редакция: Март 08, 2015, 06:05:34 pm от plutonian93 »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #443 -: Март 08, 2015, 06:06:21 pm »
Момиче съм.. Синият.
Значи вътрешният кръг е твой?
А човекът много ли напира да сте заедно?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Синастрии
« Отговор #444 -: Март 08, 2015, 06:09:32 pm »
Така поне твърди...
« Последна редакция: Март 08, 2015, 06:15:05 pm от plutonian93 »

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Синастрии
« Отговор #445 -: Март 08, 2015, 06:14:47 pm »
Вътрешния кръг е моя...извинявам се за поправките... за първи път правя синастрия.
« Последна редакция: Март 08, 2015, 06:19:42 pm от plutonian93 »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #446 -: Март 08, 2015, 06:52:52 pm »
Предстоящите транзити на Плутон към твоя Рачешки стелиум,дори и натално да са в тригон предвещава период с доста изпитания или поне ти престои да променяш кардинално вижданията си по темите на планетите там.Той (асц Скр и Плутон там) съвсем отговаря на човека,от който ще дойдат тези събития,но това ще допринесе и за твоето лично израстване по 9Д.Той има Марс в 7Д,заточен,което се връзва с с твоя асц Скр.
Не ми харесва квадратът Нептун към негов Юпитер.Той ще смята,че го мамиш или имаш резерви.Този ваш аспект може да го подхлъзне към алкохол или хазарт.
Негов Юпитер квадрат твоя Венера-ще смяташ,че прави разходи,които не са по възможностите му и е много високопарен.От друга страна неговият изстрадал ретро Сатурн в 4Д,ще ти засвидетелства стабилност,вярност и лоялност,от което твоята Венерка ще се чувства на сигурно място.Марсът му в дева изглежда,че също предано ще се грижи за Твоята Венера и заедно бихте постигнали благополучие в общите цели с тези два земни марса в 10/6Д.
Към опасния съвпад твой Сатурн с Негови Нептун/Уран и опозицията към 9Д мисля,че имате достатъчно хармонични,обходни пътища,за да се справите.
Според мен,ако ти предлага сериозни неща като брак няма да съжаляваш,ако приемеш.Марсът му У1 е 10тодомен и получава само добри синастрични аспекти-мисля,че имате добро бъдеще
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Синастрии
« Отговор #447 -: Март 08, 2015, 07:08:40 pm »
Мерси за изчерпателния отговор. Само малка поправка - сатурн му е в 3ти дом, а не в 4...както и марсът му е в телец, моя е в дева..
« Последна редакция: Март 08, 2015, 07:21:28 pm от plutonian93 »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #448 -: Март 08, 2015, 07:14:20 pm »
Мерси за изчерпателния отговор. Само малка поправка - сатурн му е в 3ти дом, а не в 4.
Неговият Сатурн в син цвят е във вашите четвърти домове в тази карта
Ок.Друг път ще гледам.Няколко пъти сменихме цветовете.Значи това,което писах за него важи за теб.А това значи,че можеш и без него.Но тези отношения с добро или лошо укрепват твоя У1 в 10Д,твоето кариерно разгръщане,а това не е малко.
« Последна редакция: Март 08, 2015, 07:21:51 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Синастрии
« Отговор #449 -: Март 08, 2015, 07:22:30 pm »
А той иска ли ме или по-скоро не?