Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277825 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Синастрии
« Отговор #525 -: Юни 03, 2015, 09:42:12 am »

този аспект трябва да го имаш с доста хора. сигурна ли си, че него усещаш?  ::)
общи идеали бих предположила

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #526 -: Юни 03, 2015, 10:07:02 am »
този аспект трябва да го имаш с доста хора. сигурна ли си, че него усещаш?  ::)
общи идеали бих предположила
Реално е така, с доста хора го имам този аспект, но не ги познавам- в случая това е втората жена, която познавам и имам взаимоотношения, при която неин Нептун попада на моята Венера У2 във 2д
Сега прочетох за синастричен Нептун във 2д, Подводни много точна интерпретация е направил за това разположение и точно както го е написал, отначало няма да се усещам как ме мами, но в един момент ще си дам сметка, че нещо не е както трябва, но въпреки това ще ми е трудно да разбера, поне в началото, откъде идват проблемите, а като тръгна да  изяснявам нещата с партньора, в случая жената, ответната страна ще извърти нещата и ще приписва вината за всичко на мен, но в крайна сметка тя ще е потърпевша.
При нас има и друго- нейното Слънце, може би и Луната ѝ, също попадат в моя 2д.-не знам часа на раждане и Луната ѝ може да е в моя 1д., но дори и само Слънцето ѝ да попада в моя 2д е достатъчно да използва мои средства за свои цели, както и се получи. Новолунна везна е, с чар, хубава усмивка и сладки приказки ме омая, бръкна в портмонето ми,  ще си развее трътката в чужбина, за което после ще се пише в местния печат и тя ще се закичи с поредни лаври. За мен остават голите обещания, как ще ме водят в чужбина на срещите на сдружението, и милите обяснения колко ме харесва и обича. :)
« Последна редакция: Юни 03, 2015, 10:09:51 am от akruks »

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Синастрии
« Отговор #527 -: Юни 03, 2015, 10:10:43 am »
а какви аспекти сключва този съвпад тогава с твоите планети, че да се проявява в тази светлина?

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #528 -: Юни 03, 2015, 10:11:06 am »
в който е моят или нейният слв?
напоследък ме търси за съвети и имам чувството, че иска да вземам решения вместо нея. мен това ме натоварва, а и не е редно. станах по-рязка. а не искам да си разваляме отношенията.

нейните дадености предизвикват твоите - един вид ти я учиш на нейния чрез твоя, а ако тя проявява своя (демек, учи се от теб) ти можеш да проявяваш по положителен начин мястото от твоята карта, където попада нейния СЛВ.

Дай инфо за знака и домовете, да опитаме да навържем ....

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #529 -: Юни 03, 2015, 10:25:12 am »
а какви аспекти сключва този съвпад тогава с твоите планети, че да се проявява в тази светлина?
Те не са в съвпад помежду си- Нептун е на 18гр. везни, което съвпада точно с моята Венера, Слънцето ѝ е на 7гр и нещо везни, което сега констатирах, че попада в самия край на моя 1д, в съвпад с К2 и моето Слънце във 2д, опозиция на моята Луна У11
 Луната ѝ може да е 5гр везни, но може и да е 18гр везни, като нямам час на раждане няма как да знам, което също може да я поставя в моя 1-ви или 2-ри дом, съответно да е в съвпад с моето Слънце, опозиция на моята Луна или съвпад с моята Венера, опозиция на моя Юпитер
Като споменах Юпитер- нейният Юпитер е също ретро и овен, както при мен, и съвпада с моята Луна У11, и с моя прогр. Юпитер в момента, с наталния ми Юпитер в 8д е на 6гр орбис

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Синастрии
« Отговор #530 -: Юни 03, 2015, 10:33:41 am »
нейните дадености предизвикват твоите - един вид ти я учиш на нейния чрез твоя, а ако тя проявява своя (демек, учи се от теб) ти можеш да проявяваш по положителен начин мястото от твоята карта, където попада нейния СЛВ.

Дай инфо за знака и домовете, да опитаме да навържем ....
слагам тази част от картата. аз съм със синьо
мога да кажа, че темите се въртят около отношенията с другите като цяло /не само любовни/, както и за начинът, по който ние приемаме и себе си, и другите.  виждам, че си има обосновка за това астрологична по замесените домове и везните... обаче аз какво трябва да науча от това не ми е ясно.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #531 -: Юни 03, 2015, 11:03:33 am »
слагам тази част от картата. аз съм със синьо
мога да кажа, че темите се въртят около отношенията с другите като цяло /не само любовни/, както и за начинът, по който ние приемаме и себе си, и другите.  виждам, че си има обосновка за това астрологична по замесените домове и везните... обаче аз какво трябва да науча от това не ми е ясно.

ааа, то тук има и Юпитер, и Плутон .... всичко е накуп :) ... нека да опитам да помисля :)

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #532 -: Юни 03, 2015, 11:10:10 am »
слагам тази част от картата. аз съм със синьо
мога да кажа, че темите се въртят около отношенията с другите като цяло /не само любовни/, както и за начинът, по който ние приемаме и себе си, и другите.  виждам, че си има обосновка за това астрологична по замесените домове и везните... обаче аз какво трябва да науча от това не ми е ясно.

Ти нямаш да учиш :) - ако тя научи от теб и прилага СЛВ-то си, нейната енергия ще ти помага да проявяваш положителните качества на Асц Везни, сатурн в 1 дом и Везни (това се отнася и за Юпитер)

Пример от моята връзка (аз съм със СЛВ-то) - на човека му е трудно да поема ангажимент, отговорност - поне спрямо мен. Докато не осъзнавах СЛВ-то си (не знаех за него), той си правеше каквото иска. Но в момента, в който аз започнах да активирам моя СЛВ, се наложи да му насочвам вниманието към неговия си сатурн .... и странното е, че някакси той започна да го проявява - не знам дали е само към мен или и към другите. Но поне към мен се прояви. Вчера имахме с него един разговор и аз по инерция включих ЮЛВ - е познай, дали той прояви неговия си сатурн :) - и аз естествено страдах (е, на ежедневно ниво де), защото без да се усетя се подхлъзнах по ЮЛВ, а не трябваше.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Синастрии
« Отговор #533 -: Юни 03, 2015, 11:16:23 am »
ами аз имам чувството, че се очаква от мен да поема отговорност за решенията на друг...да казвам какво е правилно или неправилно.. а това нито искам да правя, нито пък имам претенциите, че знам кое е правилно и кое не. резултаът е , че се отдръпвам. в партньорски отношения предполагам, че би се чувствал неглежиран този със слв, необгрижен и даже би смятал другия за безотговорен. ::)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Синастрии
« Отговор #534 -: Юни 03, 2015, 11:16:37 am »
интересно ми е на какво може да ме научи един СЛВ в мой 2-ри дом- би ли могъл да ми промени ценностната система, то нали този дом освен пари и отговаря за ценностите?  :)

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #535 -: Юни 03, 2015, 11:23:33 am »
ами аз имам чувството, че се очаква от мен да поема отговорност за решенията на друг...да казвам какво е правилно или неправилно.. а това нито искам да правя, нито пък имам претенциите, че знам кое е правилно и кое не. резултаът е , че се отдръпвам. в партньорски отношения предполагам, че би се чувствал неглежиран този със слв, необгрижен и даже би смятал другия за безотговорен. ::)

предполагам, че се чувстваш така заради съвпада на СЛв с Плутон. Много е комплексна цялата конструкция и ми е трудно толкова бързо да ти дам мнение. Но по принцип, теоретично, СЛВ активира твоя Сатурн - демек, да бъдеш отговорна за поведението си към другия (поне към този със СЛВ). Допълнително, Юпитер е там - съветника. Може би, като  съвпад Сатурн/Юпитер, ще се изтълкува, че трябва да си отговорна, когато даваш съвет на другия. И само дотам - какво ще реши другия, си е негова работа. Ако не можеш да дадеш съвет, зад който не можеш да застанеш отговорно, по-добре е да го кажеш - поне аз така го усещам.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #536 -: Юни 03, 2015, 11:24:26 am »
интересно ми е на какво може да ме научи един СЛВ в мой 2-ри дом- би ли могъл да ми промени ценностната система, то нали този дом освен пари и отговаря за ценностите?  :)

Да, може, но не той ще ги променя, а ще ти помага сама да го направиш.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрии
« Отговор #537 -: Юни 03, 2015, 12:36:26 pm »
Някой имал ли е синастрия, при която луният възел на единия да попада в негов 5ти дом и как се усеща  това според вас .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #538 -: Юни 05, 2015, 03:02:46 pm »
моят сатурн и ац са в съвпад съв слв на позната.
имате ли наблюдения от личен опит за такъв съвпад?
От няма 2 години имам приятелка,чийто Сатурн/стелиум Кзр/ съвпада с моя СЛВ и квадратира моя стелиум в Овен.Много скорошна ни е връзката,но до този момент не сме имали неразбирателства.Понякога ми е обсебваща(стелиумът и е в 5нат дом) и я режа.Мисля,че ако не се налага да се виждаме няма да поддържам връзка с нея Слънцето и е във Водолей,но е много зависима от чуждо присъствие.Освен това е обидчива по лъвски и се цупи за дребни неща,а на мен ми е смешно и и се подигравам   :d030:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрии
« Отговор #539 -: Юни 07, 2015, 09:50:00 am »
Някой може ли да сподели наблюдения от съвпад на слънце с асцендент .