Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239228 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #675 -: Септември 26, 2016, 09:45:40 am »
Прогресивна Луна на 29*59`Близнаци  :012: Утре ще съм вече с нова Луна, която ще ми наквадрати светилата, но пък ще подкрепя АСЦ/ДСЦ :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #676 -: Септември 26, 2016, 09:55:44 am »
Снощи пак си препрочитах Ръшман за прогресивната Луна. Според нея нито едно събитие не минава без участието на Луната по прогресии. Вие как сте забелязали, че действа? Преди, по време или малко след градуса на аспекта? И забелязали ли сте дали събитията не се забавят при пр Луна във фиксиран знак?
Че при мен в момента ми е в съвпад със стелиума в 10д, но е в Лъв. И макар да активира почти цялата карта, събития нямам!!!!! Пък там си имам един хубав огнен тригон и си искам събитието по него :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #677 -: Септември 26, 2016, 09:59:09 am »
При мен само аспектите към ъглова планета действат като по часовник. Аспектите към други планети могат да минат без събитие или да донесат събитие след точния аспект.
При мен има тригон към ъглова Луна на К7, ама нъцки........
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #678 -: Септември 26, 2016, 10:23:53 am »
Снощи пак си препрочитах Ръшман за прогресивната Луна. Според нея нито едно събитие не минава без участието на Луната по прогресии. Вие как сте забелязали, че действа? Преди, по време или малко след градуса на аспекта? И забелязали ли сте дали събитията не се забавят при пр Луна във фиксиран знак?
Че при мен в момента ми е в съвпад със стелиума в 10д, но е в Лъв. И макар да активира почти цялата карта, събития нямам!!!!! Пък там си имам един хубав огнен тригон и си искам събитието по него :)

Около 6 месеца по-рано започвам да усещам новото, което предстои, като настроение, нагласа, дори бих казала - проглеждане. В началото забелязваш някаква неясна мъглявина и с времето лека-полека се избистря ....
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #679 -: Септември 26, 2016, 10:32:40 am »
На мен тука ми е любопитно да признаете без бой, наистина ли пр. луна влияе с аспекта си чаааааааааааааак до следващия апликиращ. При мен планетите са половината в 4-ти, 5-ти  гр. на знаците, останалите-от 25-ти до 29-ти гр. Някак теоретично не ми е издържано, че извън орбисите за аспектите пр. й влияние ще продължи да действа. :-\

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #680 -: Септември 26, 2016, 10:38:15 am »
На мен тука ми е любопитно да признаете без бой, наистина ли пр. луна влияе с аспекта си чаааааааааааааак до следващия апликиращ.

Пише го при Ръшман, но не съм го проследявала на практика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #681 -: Септември 26, 2016, 10:58:45 am »
Пише го при Ръшман, но не съм го проследявала на практика.
И аз така. Не см го проследявала, още повече, че моите планети са около 21-28 градус и към момента на точен аспект не виждам проявление. Нещо тая Луна прекалено прехвалена ми изглежда. Като единствената бърза прогресивна планета, й вменяват качества, които по-скоро са присъщи на усещането й по знак, а после по дом.
При мен положението й в натален дом изпрварва това по прогресивен.
Сега ми излиза от 10 натален, а е в 9 поргресивен и като си тълкувам цялоството настроение в момента, възможно е събития от 9пр дом да водят до резултат в 10 натален, ама засега това са ми само бегли наблюдения.
Възможно е, като влезе в 11 натален и 10 прогресивен, да имам събития по статуса, ама знам ли...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #682 -: Септември 26, 2016, 11:01:18 am »
Хич не е прехвалена прогресивната луна, само, че се гледа по друг начин, писала съм го неведнъж във форума. Не се гледат нейните аспекти, а аспектите от и към диспозитора на знака, в който тя се намира.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #683 -: Септември 26, 2016, 11:17:13 am »
Хич не е прехвалена прогресивната луна, само, че се гледа по друг начин, писала съм го неведнъж във форума. Не се гледат нейните аспекти, а аспектите от и към диспозитора на знака, в който тя се намира.
Кои аспекти? Към прогресивния диспозитор или към наталния? Транзитни, прогресивни или дирекционни? Признавам, не съм чела какво си писала, ще помоля отново да напишеш, ако ти се занимава :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #684 -: Септември 26, 2016, 11:27:31 am »
Аспекти към планетата в натала или аспекти от нея по транзит и прогресия, не по дирекция, това е друга предиктивна техника.

Например - пр. луна в овен, гледат се аспекти към наталния марс по транзит и прогресия, и аспекти на транзитен и прогресивен марс към другите натални планети.
Така може да се обясни защо се случват различни събития при един и същи знак на прогресивната луна - транзитите и прогресиите са различни в периода от 28 години.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #685 -: Септември 26, 2016, 11:30:44 am »
 :38:
Господ здраве да ти дава! :) Точно се чудих как да си обясня догодина опозицията на пр Луна откъм 11д Дева с наталния ми Меркурий в 5д. Че се случва точно върху прогресивен МЦ, както казах.

Аспекти към планетата в натала или аспекти от нея по транзит и прогресия, не по дирекция, това е друга предиктивна техника.

Например - пр. луна в овен, гледат се аспекти към наталния марс по транзит и прогресия, и аспекти на транзитен и прогресивен марс към другите натални планети.
Така може да се обясни защо се случват различни събития при един и същи знак на прогресивната луна - транзитите и прогресиите са различни в периода от 28 години.
« Последна редакция: Септември 26, 2016, 02:01:21 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #686 -: Септември 26, 2016, 11:59:49 am »
Аспекти към планетата в натала или аспекти от нея по транзит и прогресия, не по дирекция, това е друга предиктивна техника.

Например - пр. луна в овен, гледат се аспекти към наталния марс по транзит и прогресия, и аспекти на транзитен и прогресивен марс към другите натални планети.
Така може да се обясни защо се случват различни събития при един и същи знак на прогресивната луна - транзитите и прогресиите са различни в периода от 28 години.

Хм, тогава - ще бъде интересно новолунието на 30 октомври - при мен ще бъде в съвпад с нат.Уран, който е диспозитор на прогресивние ми светила :) Точно 1 година преди това на 31 окт. имах и прогресивно новолуние във Водолей  :29: което усетих много ясно по дом и знак :) Сега новолунието в съвпад с Уран ще е в 8 дом в точен секстил с пр. Венера.

Едва ли ще ми се размине без събития, защото новолунието е в съвпад с тр. Меркурий, който при мен държи два ъгъла, а тр. Юпитер прави опозиция на наталния и съвпада с нат.Плутон.

Калабалък от аспекти има - Венера и сатурн започват нов цикъл в зенит и като връх на наталния ми огнен тригон  :012: :29:

Ще има сладолед на клечка  :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #687 -: Септември 26, 2016, 12:38:20 pm »
Тери, благодаря за обяснението  :58:
Значи при мен става наистина интересно - Луната е диспозитор на прогресивна Луна - пр.Луна минава в Рак. А предстоящото новолуние е в точен до минути съвпад с натална Луна във втори дом. В деня на новолунието транзитен Марс от К5 прави тао квадратура към наталната опозиция Луна/Уран - Слънце/Меркурий.

Първият аспект, който ще направи пр.Луна е квадрат към Слънце и Меркурий, после ще дойде и този към Луна/Уран. Междувременно ще са хармоничните аспекти към АСЦ/ДСЦ и натални Марс/Сатурн.

Този път ще има събития, няма да е като ретро-периода на Меркурий  ;D

Прогресивна Луна на 29*59`Близнаци  :012: Утре ще съм вече с нова Луна, която ще ми наквадрати светилата, но пък ще подкрепя АСЦ/ДСЦ :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #688 -: Септември 26, 2016, 10:15:02 pm »
Чудя се на прогресивната луна в Скорпион...

Когато беше във Везни , получавах и давах много любов, въпреки трудностите.Сега когато е в Скопион , се дразня и страхувам от всичко възможно... Тази прогресивна луна в Скорпион не е ли тест да проявя , любовта научена при Прогресивната Луна във Везни?

Как мислите?
« Последна редакция: Септември 27, 2016, 09:55:20 am от greg07 »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #689 -: Септември 27, 2016, 01:39:17 pm »
Забелязах случайно че при мен при паметни събития прЛуна е била съвпад с тежки транзитни планети-Уран,Нептун ,ще проверя и по-назад .