Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239212 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #765 -: Април 25, 2017, 10:23:04 pm »
Нали прогресията на Луната е тригер на събития? Тери беше казала, че аспект на пр Луна с диспозитора й ще даде със сигурност събития - предстои точна опозиция, вероятно ще съм пред избор в професията, знам ли.
Участието й в натални квадратури или в прогресивни?

На моята прогресна Луна в риби диспозитор са Нептун и Юпитер, с натален Нептун е извършила точен тригон през декември- събитието беше секс като за последно с мъжа ми, че на сутринта трябваше да се връщам насам, Нептун е У7 в 3д, преди това вечерта си правихме снимки из центъра на Мадрид с новата елха и коледна украса.
Като премине в овен ще има тригон с прогр. Марс, но това ще е 2019-та, като гледам разположението им в прогресната карта - Луната съУ9 в 6д, а Марс У2, У6, 7 във 2д- ще изкарвам пари като се потя край печката в ресторант в чужбина.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #766 -: Април 25, 2017, 11:51:23 pm »
Акрукс, за секса не трябваше ли и Марс да е аспектиран  :012:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #767 -: Април 26, 2017, 05:53:21 pm »
Акрукс, за секса не трябваше ли и Марс да е аспектиран  :012:
ами то при мен натален Нептун У7 е в точен съвпад с Марс У8, така че пр. Луна като е аспектирала диспозитора си Нептун е имала точен тригон и с Марс

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #768 -: Април 26, 2017, 10:15:46 pm »
Здравейте, предстои ми до месец прогресивно новолуние във 6 дом Водолей, което ще е в опозиция с нат. Юпитер У 5. Какво ли би могло да е новото начало нещо в работата ли но не мога да го навържа с тази опозиция. Луната ми е У 12 а Слънцето У 1 . Ако го гледам само по прогресивна карта се пада в 5 дом....Това ли е по-важно или наталния дом?Някой има ли идея?
« Последна редакция: Април 26, 2017, 10:27:37 pm от poli_z »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #769 -: Април 29, 2017, 09:53:40 am »
Нали прогресията на Луната е тригер на събития? Тери беше казала, че аспект на пр Луна с диспозитора й ще даде със сигурност събития - предстои точна опозиция, вероятно ще съм пред избор в професията, знам ли.



Не -  бях казала, че се гледа диспозитора на знака на пр. луна какви аспекти прави по транзит и прогресия. Това е от книгата за прогресии на София Мейсън.

Моята пр. луна е в близнаци, тр. меркурий тези дни беше в съвпад с венерата ми в девети дом. Посетих един музей в чужбина, за което отдавна мечтаех и много, много ми хареса.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #770 -: Април 29, 2017, 03:28:30 pm »
Тери, и аз наблюдавам диспозитора на пр. Луна и наистина това оказва влияние върху това как ще се случват делата по дома, в който е същата даже и да няма точни аспекти с натални планети. При мен в периода пр.Луна е в Козирог и сега докато Сатурн е в Стрелец до декември, не толкова тягостно е проявлението й въпреки това че е в знак на заточение, квадрат към натална Луна с напрегнати аспекти от Плутон, Уран и Юпитер, но е под патронажа на Юпитер,  а аз съм се чувствам добре с неговите природа  и принципи.
Благодаря за споделеното.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #771 -: Април 29, 2017, 05:39:19 pm »
Не -  бях казала, че се гледа диспозитора на знака на пр. луна какви аспекти прави по транзит и прогресия. Това е от книгата за прогресии на София Мейсън.

Моята пр. луна е в близнаци, тр. меркурий тези дни беше в съвпад с венерата ми в девети дом. Посетих един музей в чужбина, за което отдавна мечтаех и много, много ми хареса.
А-а, ами пр. Луна в риби -  пр. Нептун в квадрат с пр. Сатурн , тр. Нептун на ДСЦ в тригон с нат. Нептун/Марс
пп Кой музей посети? През декември не пропуснах Prado, в който всеки ден ходех през лятото на 2013-та, в други известни не съм ходила, иска ми се някой път да посетя Ермитаж и Лувър, но има време.  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #772 -: Април 29, 2017, 07:34:10 pm »
Един от музеите Гугенхайм :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #773 -: Април 29, 2017, 07:47:12 pm »
Един от музеите Гугенхайм :)
интересни са като архитектура, виждала съм този в Билбао от колата  :)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #774 -: Април 29, 2017, 08:05:47 pm »
Завиждам ви за възможностите за досег със световно изкуство! :72:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #775 -: Април 29, 2017, 09:52:02 pm »
Завиждам ви за възможностите за досег със световно изкуство!
Млада си още, има време да видиш много и още по-хубави места.
Този в Билбало видях на 40г, а Прадо на 50г. - в него всяка вечер от 18ч до 20ч пускат безплатно и при положение, че квартирата ни е близо (до музея Рейна София) не е проблем посещението.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #776 -: Май 12, 2017, 10:55:33 pm »
Моята про Луна У1,2 в момента е на К 8 , съвпад с Меркурий У4, У12 и опозиция с диспозитора си Сатурн У7,8.
Проявления има по всички фронтове, като основното е, че сексът има голямо значение за мен напоследък, да не говорим, че е примесен с ревност и т. н.
Очертават се сериозни имотни разправии с едни съседи, вероятно до съд ще се стигне.
Отделно ми е някакъв тревожен период, притеснено и паникьосано ми е за доста неща.
Тук мога да включа и открит кариес- поне 15-20 години не съм имала и вече обострен хроничен цистит.
А, и две домашни животинки отидоха на по- добро място.
« Последна редакция: Май 12, 2017, 11:02:38 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #777 -: Май 14, 2017, 10:14:53 am »
Нали прогресията на Луната е тригер на събития? Тери беше казала, че аспект на пр Луна с диспозитора й ще даде със сигурност събития -

 
Не -  бях казала, че се гледа диспозитора на знака на пр. луна какви аспекти прави по транзит и прогресия. Това е от книгата за прогресии на София Мейсън.

Моята пр. луна е в близнаци, тр. меркурий тези дни беше в съвпад с венерата ми в девети дом. Посетих един музей в чужбина, за което отдавна мечтаех и много, много ми хареса.
 

Венера е диспозитор на прогр.Луна везни,тр.Венера е в овен в  8 дом опозе на прогр.Луна точен на 27 .05.2017


 СД Венера съвпад Меркурий в 4 дом,новолуние = МП Венера/Меркурий на 25 май в 9 дом  близо до МС,
 + прогр. съвпад Венера-Меркурий на К5 тригон Уран/асц. -У 2/9 + У 1/10-колко буквално за бабетка
« Последна редакция: Май 14, 2017, 10:18:51 am от strelicka »

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #778 -: Май 15, 2017, 01:24:31 am »
Strelichka, Честито внуче (ако правилно разбирам)!  :engel016:
Да е живо и здраво и нека имате само радостни мигове с него!  :-*

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #779 -: Май 15, 2017, 11:50:09 am »
Strelichka, Честито внуче (ако правилно разбирам)!  :engel016:
Да е живо и здраво и нека имате само радостни мигове с него!  :-*

още очакваме ,ще видя  дали работи техниката прогр. луна + тр.диспозитор в асп.към нея за тригер на раждане