Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239178 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #840 -: Юли 31, 2017, 09:13:16 pm »
Днес ми хрумна нещо.
Винаги съм имала доверие на предчувствията си, но откакто съм с Уранова Луна в 8-ми дом още в зародиш надушвам престъпника в книга или филм. Някак си детайл около този човек ме навежда на мисълта , че е именно той. Отделно зарязах романтиките и съм на крими и трилър вълна.
Не, че е крлепир, но може да се окаже полезно в реалността ми.

Корея, аз по рождение съм с уранова Луна - съвпад на Уран с Луна и не ми е нужно много време, за да прозра кой стои насреща ми. Не ме заблуждават нито захаросани думи, нито усмивки - ако човекът е гнил, го надушвам на мига. Помага ми и Плутон в аспект със Слънцето и Меркурий :)

И, за да не е спам, :) прогресивна Луна заедно с МЦ са ми в квадрат към натална, върху която е прогресивен АСЦ. Прогресивна Луна е и в секстил към натални Марс и Сатурн. Има фоново напрежение, но по-важното е, че предприех действия по разкриване на причините за него, както и за разрешаването и туширането му. :)
« Последна редакция: Юли 31, 2017, 09:20:02 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #841 -: Юли 31, 2017, 10:25:50 pm »
Акрукс, комбинацията Везни+ Дева в картата ти, много ме забавлява и винаги откликваш със същата на мунданните същи конфигурации- харесва ми.  :012:
Рени, девата е повече от везните при мен. Понеже темата е за прогр. Луна- моята е в Риби, заедно с прогр. Марс и нат. Меркурий е в тау-квадрат

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #842 -: Юли 31, 2017, 10:49:25 pm »
Не че нещо...ама как си доказвате колко сте печени? То нали като сте изработени качествено, никога не разбирате

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #843 -: Август 01, 2017, 12:20:38 pm »
Корея, аз по рождение съм с уранова Луна - съвпад на Уран с Луна и не ми е нужно много време, за да прозра кой стои насреща ми. Не ме заблуждават нито захаросани думи, нито усмивки - ако човекът е гнил, го надушвам на мига. Помага ми и Плутон в аспект със Слънцето и Меркурий :)

И, за да не е спам, :) прогресивна Луна заедно с МЦ са ми в квадрат към натална, върху която е прогресивен АСЦ. Прогресивна Луна е и в секстил към натални Марс и Сатурн. Има фоново напрежение, но по-важното е, че предприех действия по разкриване на причините за него, както и за разрешаването и туширането му. :)
Аз за хората често се заблуждавам, въпреки тригона й с Уран и квадрата с Плутон.
Но сега някак сензитивността ми е  обострена, и почти всеки ден ме спохождат" просветления".
« Последна редакция: Август 01, 2017, 04:29:01 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #844 -: Август 02, 2017, 08:44:40 am »
Аз за хората често се заблуждавам, въпреки тригона й с Уран и квадрата с Плутон.
Но сега някак сензитивността ми е  обострена, и почти всеки ден ме спохождат" просветления".

записваи си,може да имат невидима връзка

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #845 -: Август 02, 2017, 11:08:35 am »
Аз за хората често се заблуждавам

Слънце има ли твърди аспекти с външните планети, ъглово, Юпитер/Марс към Светилата, силно поставени, акцент върху 1-5-9 -ти домове, Венера  не добре поставена, в твърд аспект с Луна, оста 1-7-ми ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #846 -: Август 02, 2017, 12:38:45 pm »
Някои от тези аспекти ги имам, други не.
Малко ми е утопично- идеалистично мисленето и отношението към света, но в момента, в който някой или нещо ми покаже лошата си страна, неблагодарност , подмолност, не се поколебавам да го отрежа, забравя, често даже и да му го върна тъпкано- тия екстри ще са по Луна вероятно.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #847 -: Август 02, 2017, 01:50:19 pm »
Корея, благодаря за споделената карта.  :08:
Трудно е да се осъвместят  свободата и човещината по Водолей/Юпитер с Лунната природа ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #848 -: Август 02, 2017, 01:54:00 pm »
Тук имаме Луна на Асцендента, затисната между два малефика. И в дневна карта при това. Според античните астролози в нощна карта в изгряващия знак влиянието ѝ е по–благоприятно, в дневна е по–променливо. Но има и силен Юпитер в кулминиращия знак, дневна карта – той компенсира, в доста точен секстил с водещото светило.
« Последна редакция: Август 02, 2017, 01:56:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #849 -: Август 02, 2017, 02:38:33 pm »
Корея, благодаря за споделената карта.  :08:
Трудно е да се осъвместят  свободата и човещината по Водолей/Юпитер с Лунната природа ?
Мноооого трудно, коства ми страшно много енергия.
Не мога да се идентифицирам с тоя Рак,неуспешни опити за бягство от Лунната същност, чак имам резерви към хора с такива светила .
Но.. съдба, дал Господ разхвърляни из почти всеки дом и знак планети.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #850 -: Август 02, 2017, 03:08:03 pm »
Щом е дал, ползвай колкото можеш от даденото с настройката, че не е възможно да се материализира на 100% същото, тогава няма така настойчиво да търсиш инициативата,  ти да си правата и първата, промяната на всяка цена. Разгледай си периода на първото Прогресивно пълнолуние, както и периода, когато пр. Луна е направила точна опозиция със Слънце- на 2 г или по-рано, какво ще ти каже мама за периода. Картите тип пръска, не позволяват  някак на натива да се концентрира конкретно в една посока и да я следва неотклонно, само силно поставен Марс мотивира/ помага тук. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #851 -: Август 09, 2017, 05:28:34 pm »
Идеи за тълкуване на пр Луна съвпад натален Сатурн?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #852 -: Август 09, 2017, 05:37:06 pm »
Може да се проявят по-скоро като У на домовете които управляват, отколкото по класическите теми на планетите и после да си кажеш, че шубето е голям страх  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #853 -: Август 09, 2017, 07:03:21 pm »
Идеи за тълкуване на пр Луна съвпад натален Сатурн?

Кой или какво е най-важно в периода за теб ?
"Капан"- свръхчуствителност към  всичко, приемат се нещата твърде лично и обикновено ги възприемаш погрешно- съвпадът придава субективност.
Засегнатите сфери търсят някакъв тип признание, вътрешна сигурност, нужда от поставяне на срок.


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #854 -: Август 10, 2017, 12:33:32 am »
Идеи за тълкуване на пр Луна съвпад натален Сатурн?
ами два пъти се бракувахме с моя козел при този аспект