Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 234253 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1050 -: Декември 17, 2019, 04:29:12 pm »
Забелязали ли сте работещи аспекти и взаимодействие между прогресивни и дирекционни планети?
Пр Луна ми е върху дир. Марс и СЛВ в 12д за 2 месеца, но в същото време имам и други аспекти и не знам как да отсея този, за да разбера дали има влияние.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1051 -: Декември 17, 2019, 11:11:29 pm »
Рени, благодаря за насоката!

Проблем ти е съвпадът на екзалтирано Слънце с Юпитер натално, квадратирани от Нептун и скоро тр Юпитер заедно със СЗ ще активират тези квадратури, и ще ти държи влага няколко месеца. Гледай да използваш периода, като обърнеш поглед в себе си, замисли се, че на теб ти е била гадна година, но има много хора с много гадни години, на които им се налага да живеят, въпреки всичко, в името на деца, внуци и т.н. и да търпят всякакви несгоди на работното място или вкъщи.

Акрукс, благодаря ти! Уф, дано да не се забъркам в някакви илюзии и рибешки истории...
За другото си права, както прочетох преди малко - "Аз имах успешна година... Нито се омъжих, нито теглих кредит..." ;D

Калия

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1052 -: Януари 12, 2020, 06:36:05 pm »
Здравейте отново от мен! За много години! Пожелавам на всички здраве, много щастие, любов и късмет  :)
За мен 2019 беше трудна година. Загубих бременност, последваха месеци в изолация, мой чичо почина, прекъснахме връзка с част от приятелите, приятелят ми остана без работа и в момента само аз работя, до момента не съм забременяла отново и мислим да се ориентираме към клиника по стерилитет. Обиколихме почти всички храмове в страната с една и съща молба към Бог.
Бих се радвала на коментари върху тази карта за 2020

« Последна редакция: Януари 13, 2020, 06:39:49 am от treio »

Калия

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1053 -: Януари 15, 2020, 05:15:23 pm »
Влизам да ви уведомя, че днес видях втора бледа чертичка на тест и.. Силно се надявам този път всичко да е наред и Бог да е с нас. Леле, не е за вярване. Дано тази огледална година ни донесе успех. Силно се моля
Промених си ника за късмет :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7267
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1054 -: Януари 16, 2020, 01:06:05 pm »
Калия,възможна е бременност,Юпитер у5,у8 дом транзитира през 5 ти дом и активира всичко там.Уран по транзити ще аспектира със съвпад натален Юпитер,който е у5,у8 домове.Дирекция Слънце е на МЦ,а про Луна е в 7 дом.Нептун е на к8 .Ако искаш пусни солар+натал в другата тема .
Дирекция Луна ще направи тригон с натална Венера.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1055 -: Януари 16, 2020, 10:07:17 pm »
Влизам да ви уведомя, че днес видях втора бледа чертичка на тест и.. Силно се надявам този път всичко да е наред и Бог да е с нас. Леле, не е за вярване. Дано тази огледална година ни донесе успех. Силно се моля
Промених си ника за късмет :)
Дано всичко е наред с тази бременност и се сдобиеш с рожба! СЗ от 26 дек. 2019 в 5д, ЛЗ от 10 януари 2020 попада в 11ти дом, силен показател за подобно събитие, особено при хармоничен аспект- СЗ в тригон с Юпитер У5

Калия

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1056 -: Януари 18, 2020, 09:48:06 am »
Благодаря ви от сърце за отговорите, akruks и Сафо! Нито веднъж не сте ми подминали пост. Искрено оценявам това, че отделяте време и енергия за мен  :) Благодаря! Бъдете живи и здрави! Дано този път всичко е наред, моля се от сърце.

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1057 -: Април 04, 2020, 05:28:28 pm »
Тази година за рождения си ден ще имам съвпад на прогресивна луна с прогресивно слънце в 23 градус на зодиакалния знак дева и ако часът ми на раждане е верен, това ще е в секстил с АС, а транзитен Плутон (У5) ще бъде точно на ДС в тригон с новолунието. Предишния път, когато съм имала прогресивно новолуние съм била ученичка и нищо не помня. Зная, че зависи от много неща, това как ще се прояви този аспект, но ще се радвам, ако споделите опит!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1058 -: Април 04, 2020, 09:31:29 pm »
Тази година за рождения си ден ще имам съвпад на прогресивна луна с прогресивно слънце в 23 градус на зодиакалния знак дева и ако часът ми на раждане е верен, това ще е в секстил с АС, а транзитен Плутон (У5) ще бъде точно на ДС в тригон с новолунието. Предишния път, когато съм имала прогресивно новолуние съм била ученичка и нищо не помня. Зная, че зависи от много неща, това как ще се прояви този аспект, но ще се радвам, ако споделите опит!
От значение е в кой дом попада, това са моите наблюдения за про Новолуния, които съм имала две досега, първото във Везни във 2д като ученичка- имах много дейности, свързани с таланти, последното от преди 12г в 3д- засилена комуникация, срещи, писане, писане...

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1059 -: Април 06, 2020, 06:30:38 pm »

От значение е в кой дом попада, това са моите наблюдения за про Новолуния, които съм имала две досега, първото във Везни във 2д като ученичка- имах много дейности, свързани с таланти, последното от преди 12г в 3д- засилена комуникация, срещи, писане, писане...

Благодаря за споделеното!При мен ще бъде в трети натален и втори прогресивен. Не ми се отдава нито комуникацията, нито писането, затворена съм и по природа. Тази година имам в солара новолуние съвпад с Венера в трети соларен дом. Проявлението е, че сестра ми забременя и след това загуби бебето.
« Последна редакция: Април 06, 2020, 06:32:38 pm от Рада »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1060 -: Април 06, 2020, 08:22:28 pm »
Солара започна ли вече? Меркурий натално и прогресивно къде е?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1061 -: Април 06, 2020, 10:20:45 pm »
при мен прогресивната Луна отскоро е в девети натален дом. Интересно, че докато беше в осми дом имах наистина голяма подкрепа от други хора.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1062 -: Април 06, 2020, 10:24:48 pm »
Рада, след като започва нещо ново, значи едновременно и нещо приключва. Поне 10-15 месеца, докато Луната се отдели от Слънце, и тогава инициативата по делата в дома да се посее. Дотогава може да усещаш объркване, хаос, занижена жизненост, субективност  в преценките, да се чудиш коя е вярната  и новата посока.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1063 -: Април 07, 2020, 08:40:27 am »
Солара започна ли вече? Меркурий натално и прогресивно къде е?
Terry имам още три месеца и половина от този солар. Меркурий натално е в рак в 12 дом на градус от АС, ако е верен часът ми и управлява 3 и 12 дом. По прогресия е в четвърти дом, вече разходящ квадрат с Венера, но на градус от квадрат с Луната.
Рада, след като започва нещо ново, значи едновременно и нещо приключва. Поне 10-15 месеца, докато Луната се отдели от Слънце, и тогава инициативата по делата в дома да се посее. Дотогава може да усещаш объркване, хаос, занижена жизненост, субективност  в преценките, да се чудиш коя е вярната  и новата посока.

Благодаря за включването Рени! Описаното състояние е постоянно за мен. Притеснява ме, това че ще бъде активирано от Плутон и Венера едновременно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1064 -: Април 07, 2020, 03:01:59 pm »
Тр. Плутон на ъгъл е силна позиция и в аспект  с точка усилва темата за годината по нея. А там, където е Плутон, поне в началото нещата не вървяр леко и плавно, защото човек се вкопчва, вманиачен е по делата на дома.
Ако ПР Новолуние е  в 3-ти дом, може да предизвика промени в окръжаващата среда, да има нарастване на сензитивността, силни желания , свързани с 3-ти-обучения, квалифиакция, пътувания, налвизане във външния свят по нов начин, чрез кореспонденции, пътувания, писане, реклама, на по-задълбочено ниво. Съществуващи връзки подлежат на "хигиена", чистота , като се избягва взирането в подробностите, някак по-здравословно и интелектуално звучене добиват, подмладява се смисъла на връзките или влизаш в такива , с по-млади хора, интелектуалци, с добър вкус, с вроден усет за здравословен начин на живот, като сега предварително ще проучваш обекта на желание. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“