Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83308 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #75 -: Януари 28, 2014, 11:57:11 pm »
тогава би бил мрънкащ всезнайко ,от тихите водни "агресори " е. ;)

О ,а как изглежда този магьосник ?1?
Дай някакъв отличителен белег при този човек  ::)

вярно, затова го наричам "специфичен" Марс, но в крайна сметка си говорим за слаб или силен, и толкова :)

цитатът попада точно в десятката като част от спецификата, но това все още не отговаря на въпроса - силен или слаб?

1,95 метра висок, пълен, макар да успя да влезе във форма и да я задържи през последните 1-2 години
магьосник не бих казала, понеже много му личат лъжите :012:, но умее да продава добре себе си - в тая гурувщина се специализира перфектно в динамични дни, цветни времена :012:

и отново - силен или слаб?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #76 -: Януари 29, 2014, 12:03:29 am »
Запознай ме с него и ще ти кажа,аз не съм оракул . ;)

Силен в "рибното" ,слаб в типично "марсовото " -това задоволява ли те като отговор ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #77 -: Януари 29, 2014, 08:04:53 am »
В картата, представена от Аброад, Марс е много обилно аспектиран, освен че е ъглов, и то с квадрати. Тук има и квадрат с Юпитер, Луната - те са доста енергизиращи.

Докато при мен са само тругони, усещам силно липсата на негативни аспекти - липсва хъс за противопоставяне, компенсирам с вербално надмогване. Преди и това не можех - все мълчах и премълчавах. Имам навика да гълтам гняв и да го изживявам отново и отново, вътрешно. А скоро ми предстои да се изправя срещу две огнени Луни, които хич не си поплюват - едната е в съвпад с Марс в Овен, другата е в Лъв в опозиция с Марс и Сатурн.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #78 -: Януари 29, 2014, 08:50:10 am »
В картата, представена от Аброад, Марс е много обилно аспектиран, освен че е ъглов, и то с квадрати. Тук има и квадрат с Юпитер, Луната - те са доста енергизиращи.

Докато при мен са само тругони, усещам силно липсата на негативни аспекти - липсва хъс за противопоставяне, компенсирам с вербално надмогване. Преди и това не можех - все мълчах и премълчавах. Имам навика да гълтам гняв и да го изживявам отново и отново, вътрешно. А скоро ми предстои да се изправя срещу две огнени Луни, които хич не си поплюват - едната е в съвпад с Марс в Овен, другата е в Лъв в опозиция с Марс и Сатурн.

Лили ,към същите
Цитат
дната е в съвпад с Марс в Овен, другата е в Лъв в опозиция с Марс и Сатурн.
действай със стратегия,ти това го можеш-изтощи ги .Дай им възможност да се разгорещят,колко са "велики" и като им свърши горивото -си ти.Само не им противоречи -кимай им разбиращо и  като видиш ,че "огънчето " им догаря ,слагай "водата" -ние трудно се зареждаме на мига .Подходи към същите не като противник ,а като съмишленик . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #79 -: Януари 29, 2014, 08:54:29 am »
Рени, дотук това съм правила, но вече прекалиха. И започват все по-нагли да стават, защото си мислят, че аз въобще не си давам сметка за мотивите им. Утре ще искат да им преотстъпя и дупето си - и това ли да направя?  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #80 -: Януари 29, 2014, 10:56:14 am »
Рени, дотук това съм правила, но вече прекалиха. И започват все по-нагли да стават, защото си мислят, че аз въобще не си давам сметка за мотивите им. Утре ще искат да им преотстъпя и дупето си - и това ли да направя?  :)

Лили ,риторичният ти въпрос ме забавлява ,не в саркастична посока разбира се ;)
Това всичкото не е от една огнена Луна,но това е всичкото ,което я кара да се чувства специална и неотразима-да е лидер.Аз също не си отстъпвам "позициите" ,но при мен същите граничат с утопия,идеализъм ,относно честността . :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #81 -: Януари 29, 2014, 11:08:41 am »
В крайна сметка злото рано или късно трябва да бъде наказано и ще бъде наказано. Повтарям тази мантра всеки ден, ха да видим сега. Мисля, че там имаше достатъчно отсрочка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #82 -: Януари 29, 2014, 12:23:03 pm »
В крайна сметка злото рано или късно трябва да бъде наказано и ще бъде наказано. Повтарям тази мантра всеки ден, ха да видим сега. Мисля, че там имаше достатъчно отсрочка.

 :08:
Аз ги оставям вече" сами" да се наказват -толкова могат хората !
В противен случай ,аз се ядосвам ,а това ще набръчка гладкото ми личице  :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #83 -: Януари 29, 2014, 12:27:50 pm »
Никога не съм предприемала действия във вреда на някой. Предпочитам да “накажа“ чрез бездействие – просто не им осигуряваш това, което искат/претендират, и после ги оставяш сами да се оправят. Урокът на ретро Венера е такъв – не искай от отсрещния това, което ти самият не си склонен и не можеш да дадеш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #84 -: Януари 29, 2014, 01:23:23 pm »
Това за "даването" ,мисля важи за всички ,как можеш да дадеш нещо ,ако го нямаш ?!? А хората масово се напъват да имитират "даване", за да изглеждат добри в очите на другите  :57:
Съдейки по мен ,мисля че ,по-скоро ретро Венера (по натал ) трупа ,трупа "скъпоценни дарове и желания" и когато реши ,че може вече да ги "подари" някому,същите му/й идват в повече или не вярва ,че ги заслужава ,не ги оценява ....
И аз като "малка " го правих този номер с "даването от никъде " ,но след 30 -та година рязко спрях и настана голяма веселба откъм отношение на другите към мен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #85 -: Януари 29, 2014, 01:46:52 pm »
Това за "даването" ,мисля важи за всички ,как можеш да дадеш нещо ,ако го нямаш ?!? А хората масово се напъват да имитират "даване", за да изглеждат добри в очите на другите  :57:

Моля ти се, редовно получавам предложения от сорта "Обади ми се спешно!", за да се проведе един 30-40-минутен разговор за моя сметка и да ми поискат поредната услуга.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #86 -: Януари 29, 2014, 02:06:14 pm »
Ха ,ха  при мен вече това се случва все по-рядко ,защото съм станала "Злата Рибка " ,но това си има и своите предимства-тълпите от хора около мен изчезнаха,имам време само за себе си,появи се и тишината,разбрах че има и други цветове ,освен червеното,започнах да "чувам " и "виждам" ,даже и да мисля.... :72:
Сега ще ти кажа кога това стартира ,когато по прогресия Венера тръгна директно ,Уран съвпад Слънце,Сатурн съвпад ЮЛВ/Юпитер/Уран ,Юпитер съвпад У7 и тримата мунданно в знаци ,където Венера е на трон и екзалтация  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #87 -: Януари 29, 2014, 02:10:28 pm »
Не знам какъв стелиумен Овен съм, шаран съм аз, рибешкият Марс много ми мъти водата. В следващата инкарнация си поръчвам огнена Луна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #88 -: Януари 29, 2014, 02:28:32 pm »
Ти си с адекватен стелиум в Овен ,защото към него има отдушник,т.е. цялата ти енергия не е концентрирана там и когато ти трябва повече хъс,мотивация ,веднага му се обаждаш.И после много е важно кой участва в този стелиум,къде се 'случва" ,има ли към него аспекти и от кой ,какво друго се случва в картата-ти имаш и два големи тригона,тао,така че не ти е "скучно",но трябва това всичкото да го изразиш,затова си родена със Слънце в Овен ,но Марс в Риби не му стига вътъка да го "заяви " този целия потенциали оттам идва това недоволство ,може би трябва да смениш малко посоката ,знам ли  ;)
Но със сигурност не си "шаран" даже и да не те познавам,а аз познавам достатъчно "шарани" ,нали все такива около мен плуват. :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #89 -: Януари 29, 2014, 03:22:11 pm »
Но със сигурност не си "шаран" даже и да не те познавам,а аз познавам достатъчно "шарани" ,нали все такива около мен плуват. :72:

Не знам дали съм шаран или не съм, но редовно се случва хора, които вибрират на доста по-ниско ниво от мен, да се опитват да ме изкарат или по-глупава и елементарна, отколкото съм, или да ми припишат несъществуващи негативни черти и пороци. Привличам негативни проекции като магнит, не знам това на какво се дължи в хороскопа.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui