Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 214632 пъти)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1830 -: Юли 30, 2022, 09:12:48 am »
Да, красива актриса с фини черти - Венера в Дева - рекламно лице на Ланком дълго време <харчи пари за козметични процедури>,  обаче пълно преобразяване за оскаровия филм - по Нептун в Гоклен вероятно?< Лудост....>
Първото което видях е потвърждение, че слънце в 12д е типично за актьори, за Венера стана дума.

В 11 д Луна и Сатурн съвпад - ограничения,  интересува се от осиновяването още от дете.

Луна на к12 - трагедия в детството. < Някакви тайни.>
От 13 г. е  в интернат - <прибрани в чекмеджето емоции. Пред публика нищо не се показва, ролята се играе. Няма рев и драми пред чужди очи. Само насаме.>... < изолация, чужбина>...

Акрукс, това с  "новолунната <лъвица>" какво точно имаш предвид?

Цели 3 планети на кусп. Сафо, а как тълкувате планетите точно на к8 и к9?

Доколкото мога да преценя това за неподходящите мъже е абсолютно вярно <доминираща жена, може би няма успех в любовта и се забърква в сложни връзки без бъдеще>, а може да се окаже, че има и талант за писане или фотография освен танци и моделтсване, все пак нещо й предстои < може и в писането да е добра - на музика, на поезия, да танцува, да се снима> .

Ребека - нищо чудно, не съм й чела данъчната декларация, нищо ново под слънцето ако има и укрити доходи - колко звезди изгърмаха така... и смениха държавите дори по тази причина.

Стана анализ на цялата рождена карта, но според мен е трудно да се отдели и разбере професията и професионалния път от цялостната личност, заложбите, шансовете и ограниченията в детството. Методология :)

-

Това ми напомня за мъжката карта с цели два тау-квадрата, която пуснах вчера, какво ще кажете?

« Последна редакция: Юли 30, 2022, 09:16:48 am от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1831 -: Юли 30, 2022, 10:06:17 am »
Планетите на к8 и к9 в картата на Терон дават информация по темите, които управляват. Юпитер е упр. на 4ти дом, бащата и е на к8. Майката е убила бащата при самозащита. По 8ми дом са чуждите пари, инциденти, смърт, секс и т. н. На к9 е Марс. Тя е родена в Африка и владее езика. По 9 дом са далечните пътувания, Бог, философия, чужденци, и др.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1832 -: Юли 30, 2022, 07:17:22 pm »

Акрукс, това с  "новолунната <лъвица>" какво точно имаш предвид?

... а как тълкувате планетите точно на к8 и к9?

Доколкото мога да преценя това за неподходящите мъже е абсолютно вярно <доминираща жена, може би няма успех в любовта и се забърква в сложни връзки без бъдеще>, а може да се окаже, че има и талант за писане или фотография освен танци и моделтсване, все пак нещо й предстои < може и в писането да е добра - на музика, на поезия, да танцува, да се снима> .

не си ме цитирала точно, написала съм "тази почти новолунна лъвица" – почти, което означава, че Луната е в същия знак на Слънцето, но предстои да се съедини с него, т.е. Новолунието предстои...
Юпитер при нея е осмодомен, управлява 4д., също съм със Стрелец на К4 и Юпитер в 8д., майка ми не е убила баща ми, който почина в болница след операция на постоперативна херния  :(
Това пише в учебниците за У4 в 8д. :
Смъртта на някои хора може силно да ви впечатли, докато сте по-млад и да навлезете по-дълбоко в материята на живота, смъртта и преследването на щастието, отколкото другите хора и в по-ранна възраст от тях.
Може да притежавате убеденост във вашите качества и да навлезете в областта на окултното в по-напреднала възраст

В случая при нея, а и при мен, Юпитер е съУ7. , не само У4
...другите ще подкрепят вашите идеи и цели финансово и морално.Това разположение дава също способност да се борави с парите на другите хора; вие може да функционирате като финансов менажер в някои области и почти винаги ръководите семейния бюджет.
Марс на К9 е в 9-ти дом, гледа се като деветодомен, управлява 3-ти и 8-ми домове
У3 в 9д. – Пътуването ви интригува, както и философията и религията и вие с лекота обсъждате тези въпроси. Изучаването на чужди езици ще ви се отдава лесно.
У8 в 9д. – Това може да ви попречи да използвате всичките си способности в управление средствата на другите хора. От нашите клиенти имаме няколко примера на хора с това разположение, касиери в банка, вместо управители на банка и т.н. Някои от тези хора се връщат към училище в определен момент от техния живот, обикновено когато при прогресии1 имат благоприятни аспекти на Плутон, Уран или Сатурн с господаря на 8-ми дом.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1833 -: Юли 30, 2022, 09:13:38 pm »

Акрукс, това с  "новолунната <лъвица>" какво точно имаш предвид?

... а как тълкувате планетите точно на к8 и к9?

Доколкото мога да преценя това за неподходящите мъже е абсолютно вярно <доминираща жена, може би няма успех в любовта и се забърква в сложни връзки без бъдеще>, а може да се окаже, че има и талант за писане или фотография освен танци и моделтсване, все пак нещо й предстои < може и в писането да е добра - на музика, на поезия, да танцува, да се снима> .

не си ме цитирала точно, написала съм "тази почти новолунна лъвица" – почти, което означава, че Луната е в същия знак на Слънцето, но предстои да се съедини с него, т.е. Новолунието предстои...
Юпитер при нея е осмодомен, управлява 4д., също съм със Стрелец на К4 и Юпитер в 8д., майка ми не е убила баща ми, който почина в болница след операция на постоперативна херния  :(
Това пише в учебниците за У4 в 8д. :
Смъртта на някои хора може силно да ви впечатли, докато сте по-млад и да навлезете по-дълбоко в материята на живота, смъртта и преследването на щастието, отколкото другите хора и в по-ранна възраст от тях.
Може да притежавате убеденост във вашите качества и да навлезете в областта на окултното в по-напреднала възраст

В случая при нея, а и при мен, Юпитер е съУ7. , не само У4
...другите ще подкрепят вашите идеи и цели финансово и морално.Това разположение дава също способност да се борави с парите на другите хора; вие може да функционирате като финансов менажер в някои области и почти винаги ръководите семейния бюджет.
Марс на К9 е в 9-ти дом, гледа се като деветодомен, управлява 3-ти и 8-ми домове
У3 в 9д. – Пътуването ви интригува, както и философията и религията и вие с лекота обсъждате тези въпроси. Изучаването на чужди езици ще ви се отдава лесно.
У8 в 9д. – Това може да ви попречи да използвате всичките си способности в управление средствата на другите хора. От нашите клиенти имаме няколко примера на хора с това разположение, касиери в банка, вместо управители на банка и т.н. Някои от тези хора се връщат към училище в определен момент от техния живот, обикновено когато при прогресии1 имат благоприятни аспекти на Плутон, Уран или Сатурн с господаря на 8-ми дом.
Акрукс,на много хора,жени,бащите умират ,без упр.на 4ти дом да е в 8ми.При Терон има специфика-планетата е на куспида на дом,не е просто в 8ми,а диспозиторът-Марс е на к9,отново на куспида.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1834 -: Юли 31, 2022, 02:27:42 am »
Акрукс,на много хора,жени,бащите умират ,без упр.на 4ти дом да е в 8ми.При Терон има специфика-планетата е на куспида на дом,не е просто в 8ми,а диспозиторът-Марс е на к9,отново на куспида.
И каква е спецификата като е на куспидата на 8д. - това е нейния 8д., а не на баща ѝ...
Планетата е вътре в 8-ми дом и се отчита като осмодомна...
Имам Луна на К8, но е в 7-ми дом и се изявява като седмодомна.
Имам Сатурн на К6, но е в 5д и се изявява по 5д. (спорта е по 5д.)
И Плутон имам на К1 , но е в 12д, различен е от Плутон в 1-ви дом, какъвто е на мъжа ми (в същия знак Дева)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1835 -: Юли 31, 2022, 06:53:55 am »
Акрукс,на много хора,жени,бащите умират ,без упр.на 4ти дом да е в 8ми.При Терон има специфика-планетата е на куспида на дом,не е просто в 8ми,а диспозиторът-Марс е на к9,отново на куспида.
И каква е спецификата като е на куспидата на 8д. - това е нейния 8д., а не на баща ѝ...
Планетата е вътре в 8-ми дом и се отчита като осмодомна...
Имам Луна на К8, но е в 7-ми дом и се изявява като седмодомна.
Имам Сатурн на К6, но е в 5д и се изявява по 5д. (спорта е по 5д.)
И Плутон имам на К1 , но е в 12д, различен е от Плутон в 1-ви дом, какъвто е на мъжа ми (в същия знак Дева)
Акрукс,Луната ти на к8,ли е,или е в 7ми?При мен Марс е на к12.Има нещо по 12дом при мен,особеност.Не е нито в 11,нито в 12дом,а е точно на върха на дома.Марс на 15*овен,к12 -на 15*овен.Има нещо там,което зная само аз.Не е свързано с ММ,а лично с мен.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1836 -: Юли 31, 2022, 09:19:42 am »

не си ме цитирала точно, написала съм "тази почти новолунна лъвица" – почти, което означава, че Луната е в същия знак на Слънцето, но предстои да се съедини с него, т.е. Новолунието предстои...


Извинявай Акрукс, моя грешка.
Понеже става въпрос за балсамична луна и съм чела няколко интерпретации дотук,  ме заинтригува, че си отчела именно това като първа особеност на картата, <а ти ги "виждаш" нещата.>

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1837 -: Май 08, 2023, 10:45:52 am »
С какво се занимава тази жена?

Направи ми впечатление нейната рождена карта.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1838 -: Май 08, 2023, 05:23:25 pm »
С какво се занимава тази жена?

Направи ми впечатление нейната рождена карта.
Писателка , У3 и У10 в 4д, У4 в 12д - живее в изгнание и пише; Нептун заедно с Марс в 1д - може да се занимава и с изкуство, да е ръководител в университет или културна институция, като галерия, музей; Уран У6, У7 в 9д – ежедневието е свързано с нейния мъж, който е от чужд произход. Плутон У10 в 6д. за нейния мъж – човек с голяма власт, в здравословно отношение предпоставки за рак.
Жената е с Регул на Асц. – известност и популярност в ранните години
Алгол на МС - чест, слава и могъщество, просперитет в младостта в своя град, опасност от внезапна смърт, обезглавяване, в съвременния свят се приема повече като загуба в бизнеса – Тръмп е с Алгол на МС, Фрида Кало също, а тя е преживяла жестока катастрофа и ламарините на автобуса я разрязват

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1839 -: Май 08, 2023, 10:00:51 pm »
Акрукс, изключителни попадения имаш, включително диагнозата - доколкото разбрах тя е за съпруга?

Освен Регулус на Асцендента, Слънце съвпад Спика има тази дама.
Луна на трон в нощна карта (11Д). (в 11 д)

Изчаквам, ако още някой има желание да се включи.
« Последна редакция: Май 09, 2023, 07:13:27 am от terrarossa »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1840 -: Май 09, 2023, 12:04:05 am »
Първото нещо, което ми хрумна, е , че е жена, оградена и пропагандираща някаква кауза- например за домашно насилие. Намесени са 3-ти и 11- ти дом- комуникация, публика, писане .
Може да е автор на готварска или книга по психология, да има някакво откритие/ разработка.
Марс/ Нептун ме навеждат на мисъл за алкохол, депресия.
Известна актриса с възходи и падения.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1841 -: Май 09, 2023, 07:13:58 am »
С какво се занимава тази жена?

Направи ми впечатление нейната рождена карта.
Писателка , У3 и У10 в 4д, У4 в 12д - живее в изгнание и пише; Нептун заедно с Марс в 1д - може да се занимава и с изкуство, да е ръководител в университет или културна институция, като галерия, музей; Уран У6, У7 в 9д – ежедневието е свързано с нейния мъж, който е от чужд произход. Плутон У10 в 6д. за нейния мъж – човек с голяма власт, в здравословно отношение предпоставки за рак.
Жената е с Регул на Асц. – известност и популярност в ранните години
Алгол на МС - чест, слава и могъщество, просперитет в младостта в своя град, опасност от внезапна смърт, обезглавяване, в съвременния свят се приема повече като загуба в бизнеса – Тръмп е с Алгол на МС, Фрида Кало също, а тя е преживяла жестока катастрофа и ламарините на автобуса я разрязват

Акрукс, интересно ми е това за чуждестранния съпруг, защото Меркурий У6, У7 ми е в 9д :) , а пък моят си нашeнец.
Обаче У10 не е Плутон, а Венера, която е в 4д, Плутон е У4 в 12 д? Диагнозата променя ли се?


Всъщност може би не е добра идея да се ползват карти от датабанк, а на обикновени хора.
« Последна редакция: Май 10, 2023, 04:52:51 pm от terrarossa »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1842 -: Май 10, 2023, 01:35:52 pm »
Акрукс, интересно ми е това за чуждестранния съпруг, защото Меркурий У6, У7 ми е в 9д :) , а пък моят си нашанец.
Обаче У10 не е Плутон, а Венера, която е в 4д, Плутон е У4 в 12 д? Диагнозата променя ли се?
4д на жената е 10д на мъжа, написала съм Плутон У10 в 6д за нейния мъж... Освен това съм написала от чужд произход, а не от различни държави. Моят мъж има Юпитер съУ7 в 9д. (К7 му е в Риби), българка съм по националност и съм родена, отрасла и живяла в България, но майка ми е дошла през 43-та година от Македония, тогава част от Трето Българско Царство, но впоследствие Република на Югославия, а сега самостоятелна Република, та произходът ми има връзка с чужбина и това е отразено в картата на мъжа ми, с когото иначе сме от един град и завършили една гимназия, тогава техникум.

Тук сме разглеждали рождените карти и на обикновени хора, които не са световно известни, но са утвърдени в професията си или в попрището на това, с което се занимават, а не им е професия. Все пак темата е със 123 страници, които не са напълнени единствено с карти от астробанк  :)
« Последна редакция: Май 10, 2023, 01:37:32 pm от akruks »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1843 -: Май 10, 2023, 05:02:50 pm »
Така е Акрукс, има доста обикновени карти в темата.

Фара Диба Реза Пахлави, последната шахбану (титлата е съзадена специално за нея) на Иран. Императорски почести, богатство, покровителства изкуствата в Иран - доста подобно на Людмила Живкова, и броени години след коронацията й изгнание, опастност от обезглавяване, книга за брака й с шаха Мохамад Реза Пахлави, който почива от лимфом.

Сетих се за нея - това за мен е "няма такъв натал" или по-скоро ""натал един път".

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1844 -: Май 10, 2023, 08:03:22 pm »
Фара Диба Реза Пахлави, последната шахбану (титлата е съзадена специално за нея) на Иран. Императорски почести, богатство, покровителства изкуствата в Иран - доста подобно на Людмила Живкова, и броени години след коронацията й изгнание, опастност от обезглавяване, книга за брака й с шаха Мохамад Реза Пахлави, който почива от лимфом.

Сетих се за нея - това за мен е "няма такъв натал" или по-скоро ""натал един път".
Не съм чувала подобна титла "шахбану", нито я знам тази жена, но сега я издирих да видя в Уикипедия, много красива е била, сега също изглежда добре. Две от четирите деца са починали, тежка съдба е имала.
Спика е на 23 градуса, съвпада с нейния Меркурий, а не със Слънцето.