Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290849 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1275 -: Декември 03, 2016, 01:46:53 pm »
При мен тогава бяха най-щастливите и безгрижни години, когато минаваше през стелиума в 5 дом. Студентски живот, купони и забавления, много приятелства, запознанства, социални контакти. Но в любовен план беше суша – всички приятелки от компанията имаха гаджета, а аз все сама, все не се стигаше до връзка. И все се получаваше нещо несподелено, несинхронично с мъжете – или аз съм хлътнала, а той е несериозен, или той ме харесва, а на мен не ми допада за връзка. Първата ми по-сериозна връзка се случи, когато Сатурн беше в 29 гр. Овен, т.е. малко преди да излезе от знака на стелиума. Тези години минаха под знака на приятелството.
« Последна редакция: Декември 03, 2016, 01:48:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1276 -: Декември 03, 2016, 02:05:51 pm »
Изчетох с голям интерес последните страници и определено сатурновата тематика е жегнала форума напоследък  ;D ...
В ретроспекция като човек, в чиито радикс Сатурн играе ключова роля и аспектира ключови лични планети бих казал следното:
- Сатурн през IC и 4 дом /Близнаци/ - в този период грижи за тежкоболната ми баба от диабет, която почина в края на транзита през 4 дом  :(
- Сатурн през 5 дом /Рак/ - първи пълноценни любовни отношения, които завършиха с голямо разочарование/предателство/ след 8м.
- Сатурн през 6 дом /Рак-Лъв/ - започнах първата си работа, но не се сработих с екипа и напуснах след 3 месеца. След 6м. започнах на друга позиция със съвсем друга дейност, в голяма компания. Работата беше тежка, но колектива готин, което беше по-важното за мен. Тогава полагах изключително големи грижи за тялото си - тренировки, специфичен режим на хранене.
- Сатурн през ДСЦ и 7 дом /Дева-Везни/ - тогава напуснах въпросното място/неправомерни глоби/ и започнах да следвам /избрах да следвам втория си избор-рационалният/. След няколко месеца започнах нова работа, следването отиде на втори план и се забърках в любовна афера, която ми загуби цяла година и отново очакванията ми се разбиха на пух и прах /Сатурн кв Венера/, впоследствие захванах друга връзка, която бе далеч по-смислена и удовлетворяваща, но завърши подобно на предходната /Сатурн опозиция Луна/.
- Сатурн през 8 дом /Везни/ - огромен личностен срив, вследствие на минали разочароващи опитности - затворих се в себе си, не се хранех, не спях нормално. По-късно през този този период започнах връзка с 6 год. по-младо момиче от мен, за която винаги ще съм благодарен/в много отношения ми помогна да си отворя очите за себе си и това което представлявам като личност/. По това време започнах да печеля пари от фрийлансърство.
- Сатурн през 9 дом /Скорпион- Стрелец/ - наложи се да се справям със закъсалото си следване, което бях занемарил в гонене на имаджинерно щастие през предходните години. В много отношение промених и представата си светоусещане в този период /имах множество контакти с хора от други култури/. Започнах стаж по специалността и няколко месеца по-късно работа в същото място.
- Сатурн през МЦ и 10 дом /Стрелец/ - напуснах настоящата си работа и започнах нова такава в по-престижна компания и с по-добри перспективи и условия.
« Последна редакция: Декември 03, 2016, 02:08:19 pm от Santi »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1277 -: Декември 03, 2016, 03:35:36 pm »
Санти, ти като по учебник :)  :57:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1278 -: Декември 03, 2016, 05:22:39 pm »
С Бин имаме идентична домофикация, а Санти, като гледам - е малко пред нас :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1279 -: Декември 03, 2016, 06:20:52 pm »
Нищо не сбъдна при мен съвпада на тр. сатурн с нептун, а даже правеше тригон с асцедента. Нептун е и диспозитор на слънцето, освен, че осъзнах че не съм си развила талантите, когато е трябвало (съвпадът в пети дом).
а като осъзна сега развиваш ли ги,никога не е късно стига да искаш

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1280 -: Декември 03, 2016, 07:26:53 pm »
Някой може ли да каже поне три положителни неща за транзит Сатурн през пети дом. За негативите не искам да чета.   :-*
+ превърнах интересите/"хобитата" си в професия.
т.е. свободното ми време стана цялото ми време))
сякаш Сатурн искаше да се чувствам добре и да правя само неща, които ми доставят удоволствие.
+ нови приятели.
+ не ми е липсвала любов, изобилствах от творческа енергия и я използвах по предназначение:Д
 
//при излизане - също като при Санти, по учебник - първа работа по специалността.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1281 -: Декември 03, 2016, 07:50:44 pm »
а като осъзна сега развиваш ли ги,никога не е късно стига да искаш

Голямо клише е това, късно е на 40 тепърва да започнеш да свириш на пиано, примерно
Frankly, my dear, I don't give a damn.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1282 -: Декември 03, 2016, 08:05:22 pm »
Голямо клише е това, късно е на 40 тепърва да започнеш да свириш на пиано, примерно

хаха, мислех, че не е възможно някой да ме мине по песимизъм и хард прояви на Сатурн като външен израз ;D ;D

п.п. впрочем имам приятел, който на 38 тепърва започна свири на пиано и взема уроци по пеене

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1283 -: Декември 03, 2016, 08:08:18 pm »
Голямо клише е това, късно е на 40 тепърва да започнеш да свириш на пиано, примерно
ЗАЩО, Terry? Брамс е "постигнал" на 51 години, а след него всички се съобразяват и пишат както той,  не го е търсил, но си е творил съдбата. Сатурн, но и уран. Ма,малко уран де , на 40 и нагоре вече си се поизплатил със роднини, кариери там, ако е важно. Имаш време малко и за себе  си, интереси.
На тази възраст започнах да правя асани, йога практики, заради болки в гърба ,да ,но сега мога и лотос и шпагат, в детството ходих за малко на гимнастика и бях много по-дървена. По-важно е, че ходя изправена. Но моето е от уранова проклетия, това с гърба и врата беше отишло към слабо инвалидизиране.
Най-голямото ми клише е някой да ми казва какво кога ще да мога. :08: Трябва ли да свиря на пиано така, че да ме признаят, а ако ми е гот просто?
« Последна редакция: Декември 03, 2016, 08:19:46 pm от enigma »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1284 -: Декември 03, 2016, 10:19:47 pm »
хаха, мислех, че не е възможно някой да ме мине по песимизъм и хард прояви на Сатурн като външен израз ;D ;D

п.п. впрочем имам приятел, който на 38 тепърва започна свири на пиано и взема уроци по пеене

Точно така, сатурн може да бъде надминат по песимизъм само от изгубил илюзиите си нептун.


Енигма, йогата е проява на въздушен марс, при теб такъв ли е? Грижата за тялото като цяло е шестодомна, девешка тема, няма общо с талантите и креативността.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1285 -: Декември 03, 2016, 10:49:46 pm »
Точно така, сатурн може да бъде надминат по песимизъм само от изгубил илюзиите си нептун.


Енигма, йогата е проява на въздушен марс, при теб такъв ли е? Грижата за тялото като цяло е шестодомна, девешка тема, няма общо с талантите и креативността.
Слънцето  ми е въздушно,  пък 6 дом не винаги е в земен знак, девата може да има и други лица.
Виждаш ли, ние с теб имаме нещо еднакво и в същото време-наобратно по подвижната модалност.
За мен не е креативност с тези "упражнения", а търсене на да речем нетрадиционен начин на лечение. Склонна съм към хроничност в болестите, ако слушах традиционната медицина сега щях да съм по-зле, от опит.  Няма талант, търсех р а з л и ч е н    начин на лечение, без химията на лекарствата, дето ще  увредят с времето целия организъм, не са ми сила бъбреци и черен дроб, затова избягвам да  пия хапове. Хих, Тази година имах 2-3 инфекции и пих дори антибиотик, после си оправях други проблеми месеци.
И си  направих асаните част от ежедневния режим от 5 години, както си мия зъбите.  С времето се огъвкавяваш, това е, целта е-здраве, не постижения.Постоянството, да на К6 имам козирог си казва думата. Цял живот си ходя леко прегърбена и само така не ме болеше врат и гръб, последните години съм в комфорт, не бих повярвала че може изправен без болки. Източните практики и философии са много.....дзен. :29:
За всеки е различно, не пропагандирам някакви панацеи. Като редактирах, видях колко много " време и съответно-сатурн" има в писаното.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1286 -: Декември 04, 2016, 10:23:10 am »
Тери,точно на входа на ураново опозе и клишета,ако чакаш само на нептун да засвириш ,в  мечти и надежди напразни неизминно стигаш до съжаление и огорчение от пропуснатото,вместо да впрегнеш сатурна+ марса и да докажеш на себе си,че удоволствието от реализирания талант няма времева граница,то ти носи удоволетворение и комфорт сама с таланта ти
какво е казал Сократ на учениците си:по памет цитирам "а дали това да научим не означава просто да си припомним...."
таланта е точно това ....просто да си припомним... ;)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1287 -: Декември 05, 2016, 08:38:07 pm »
Стреличке, и аз мисля, че трябва да усетя момента. За сега още не е дошъл.

Тери, ще наблюдавам за твоята гледна точка, дали и какво показва нейната карта.

Лина, тези аспекти са в детската карта (освен Нептун/Сатурн). Квадратът към АС мина при мен и ще бъде при нея догодина. Но нищо, аз те разбрах какво имаш предвид.

Благодаря на всички за включването!
Темата е много интересна, чета я в обратен ред и ми се изясняват някои неща от вашите постове. Поне се успокоявам, че не съм толкова професионално и обществено безполезна, защото просто картата сега ми е такава. Даже си мисля, че после ще жадувам сегашните времена... ама пусто чувство за малоценност.


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1288 -: Декември 07, 2016, 08:13:54 am »
Осъзнах онзи ден, че откакто Сатурн навлезе в знака на петия ми дом (още преди да влезе в дома) покрай мен голямо раждане на бебета. Забременяват и жени на възраст, и с продължителни опити инвитро и т.н.
И малко ми беше тъжно, защото все ми се е искало още едно дете. Обаче при последната новина за предстоящо раждане на моя роднина осъзнах, че въобще не съм на такава вълна - да гледам бебе.

Което го свързвам и с наближаващия обрат на нодалната ос от времето, когато родих дъщеря ми.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1289 -: Декември 08, 2016, 02:16:11 pm »
...И малко ми беше тъжно, защото все ми се е искало още едно дете. Обаче при последната новина за предстоящо раждане на моя роднина осъзнах, че въобще не съм на такава вълна - да гледам бебе.
...

Обичайно искаме нещо да се случи, когато сме готови за него. Добре, че не малко неща се случват извън нагласите и прогнозите ни, че иначе бихме изпуснали не малко  :29:



За сега приятно усещам секстила Сатурн/Юпитер - правят хармонични аспекти с Лъвската ми Луна. Цялата седмица се изпълни с мероприятия, които ме зареждат. По-неприятно очаквам опозицията на Сатурн към наталния ми Марс и се натъквам на интересна проработка - ще бъде на 15.12, а тогава съм планирала една антиейдж процедура с интензивна енергия. Интересното е, че предната процедура беше при опозицията на Венера към натален Марс :) А датите и за двете - не са избирани целенасочено :)
Над силата е само умението да я владеем!