Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290792 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1290 -: Декември 12, 2016, 09:55:13 pm »
Сатурн ми приближава У5 - Нептун. Съвпадът предстои в края на 2д. Обаче усещам, че пустата ми гордост не може да преглътне някои неща. Точно този съвпад си мислех, че ще доведе до раздяла и е напът да се реализира.
(като цяло, това е за темата "Събития и транзити", но при всички тежки съвпади с У5 съм имала събития - съвпад с Юпитер преди години си хванах първото гадже; при съвпад с Плутон се загаджих с мъжа ми, Скорпион, и се разведох - тогава Плутон беше и ретрограден, че и квадратира Слънцето ми; сега при съвпад със Сатурн освен раздяла отново, друго не виждам)
И започва да ме тресе една депресия....
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1291 -: Декември 12, 2016, 10:13:44 pm »
Има ли с кой да се разделяш?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1292 -: Декември 12, 2016, 10:37:16 pm »
Да, нали съм ти казвала за онази дълга връзка. Последната година доста се задълбочи, но днес влязох в някаква фаза. Пълнолунието ми е в точна опозиция на Нептун У5 във 2д ип в квадрат със Сатурн
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1293 -: Декември 12, 2016, 10:46:22 pm »
Каквото си казвала, е останало там - тук са много четящи .
Щом има, буквалния смисъл нали е изтребването в областта на дома. Помисли си. Не мисля, че е гордостта. По-скоро ... Не всичко ти се полага - понякога трябва и да се изпотим.
Ще се справиш .... При мен беше в 5 дом. Не беше леко, но съм доволна.

Без карта само толкоз мога ☺

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1294 -: Декември 12, 2016, 10:50:09 pm »
Съвпад на тр.Сатурн с У5, да, но не е само това.

1. Започва нов цикъл Слънце -Сатурн върху У5
2. Нодалната ос е точно на К5/К11 и в съвпад с нат.ретро.Меркурий. А Меркурий мунданно е в сянка и когато ретрограието му започне - на К5 върху нат.ретро Мерк се скупчват и тр.Марс и Нептун.

Сатурн-Слънце върху У5 - изискват да си отвориш очите, да прогледнеш, да изтрезнееш. Докато стелиума на К5 ще те теглят в обратна посока - ще искаш да се вкошчвашв миналото, в илюзиите. Такава ще е дилемата - ако ти искаш да сложиш край, той ще ти припомня хубавите моменти и ще надува балона на илюзиите. Не съм чела за какво иде реч, но първосигнално - така изглежда.

Прогр. Луна ще застане всеки момент на нат.Юпитер и ще обсеби К11, надявам се да се противопоставиш  :)

По дирекции Сатурн ще направи ингрес от Везни в Скорпион след 6 месеца. Предполагам това ще е критичният период  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1295 -: Декември 12, 2016, 11:11:20 pm »
Алена, н 10ката си.
Проблемът е, че Имам много аспекти на Луна и Юпитер в момента във всякакъв вид. Дир Нептун ми е анаретен, дир Сатурн също...
Тази история със Сатурн върху У5 и после в квадрат със Слънцето ще се прояви 3 пъти при ретроградието. Да, третият път няма да стигне Нептун, но пак ще има влияние. По това време и Уран ще е върху Луната, а Уран и Сатурн ги гледам почти заедно.

Не знам какво ще се случи, просто днес изведнъж се предадох. Не мисля, че ще чакам Сатурн в Скорпион, в момента едвам си сдържам Луната да не направя някоя глупост в яда си!!! Утре трябва да се видим служебно, а Луната се приближава към пълнолунието.
Имам теория, че ако натално имаш хубав аспект, при тежък муданен или дирекционен, прогресивен, се активира тежкият аспект. Аз имам тригон Луна-Нептун 7-10, а вдругиден имам опозиция 8-2. Гордостта ще ми размести ценностите и ще повлияе на 7-10д. Така го тълкувам.
Да не забравяме и възвратът, който води и до раздели.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1296 -: Декември 12, 2016, 11:50:57 pm »
Животът ти поднася възможности - да се учиш да се владееш :)  :38:

Иначе - Пълнолунието квадратира нат.Сатурн до тао, а тр.Марс - У4 - ще квадратира нат.Уран. Възможно е звеното да се скъса и да прехвърчат искри рязко.

Аз винаги предпочитам - емоциите в такива моменти да не са водещи, при възможност за въздържание  да се премълчи, обмисли и да се говори в спокоен момент. Ясно е, че ескалиралите емоции - обръщат колата, но нека е вътре в теб. Обърни палачинката в себе си, но говори, когато си в самообладание, на себе си, обмислила, силна ... Иначе - яростта е просто проявена слабост. И така изглежда - уязвимо. На мен години ми е отнело - да го проумея, да се погледна отстрани, да се науча. Иначе - ръсех гръмотевици на всяка втора крачка и ми беше добре  ;D :29:
Над силата е само умението да я владеем!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1297 -: Декември 13, 2016, 09:45:04 am »
Животът ти поднася възможности - да се учиш да се владееш :)  :38:

Иначе - Пълнолунието квадратира нат.Сатурн до тао, а тр.Марс - У4 - ще квадратира нат.Уран. Възможно е звеното да се скъса и да прехвърчат искри рязко.

Аз винаги предпочитам - емоциите в такива моменти да не са водещи, при възможност за въздържание  да се премълчи, обмисли и да се говори в спокоен момент. Ясно е, че ескалиралите емоции - обръщат колата, но нека е вътре в теб. Обърни палачинката в себе си, но говори, когато си в самообладание, на себе си, обмислила, силна ... Иначе - яростта е просто проявена слабост. И така изглежда - уязвимо. На мен години ми е отнело - да го проумея, да се погледна отстрани, да се науча. Иначе - ръсех гръмотевици на всяка втора крачка и ми беше добре  ;D :29:

 :)

Ако имаш необходимите неща под ръка... Дали ще е слабост проявената ярост? Слaбост е,ако нямаш под ръка необходимото и само се гневиш.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1298 -: Декември 13, 2016, 10:38:34 am »
Сатурн ми приближава У5 - Нептун. Съвпадът предстои в края на 2д. Обаче усещам, че пустата ми гордост не може да преглътне някои неща. Точно този съвпад си мислех, че ще доведе до раздяла и е напът да се реализира.
(като цяло, това е за темата "Събития и транзити", но при всички тежки съвпади с У5 съм имала събития - съвпад с Юпитер преди години си хванах първото гадже; при съвпад с Плутон се загаджих с мъжа ми, Скорпион, и се разведох - тогава Плутон беше и ретрограден, че и квадратира Слънцето ми; сега при съвпад със Сатурн освен раздяла отново, друго не виждам)
И започва да ме тресе една депресия....

Яя, сатурн ни вкарва страхове,съмнения,въпроси "да бъде или да не бъде" ::),ще бъде ако е стойностен човек до теб и не ако не ти е нужен за развитието вече,чисти хора около теб ако са-фалшиви,лицемери,двулични ,непочтени,двойствени,измамни -всичко скрито-покрито,става явно...и болезнено като осъзнаване,но положителното в сатурновия кратък разказ е ,че внася яснота в отношенията-кой-какъв е реално  ;)
ако си идеализирала образа на любимият човек,сатурн те сблъсква челно  :-\ с реалния образ,ако го приемеш такъв сатурнов,не нептунов то ще си ок -ще го бъде
сигурност и стабилност сигнифицира сатурн,нептун е над тези неща живее в безкрайна приказка,на която е разказвача,идва сатурн  с неочакван край заради песимистичната нагласа
сатурн мине ли през планета,чрез събитията показва какво е важно за теб,кара те да осъзнаеш свой самозаблуди  и да не ги повтаряш,грешките и неща ,които си неглежирал,бягал от тях,поради нелюбими,корегира с  двойно повече отговорности,слага граници и ред,който нептун не признава,създава яснота,градира приоритети и значимост
всичко е в начина на възприемане на взаимовръзките ти с околния свят и на очакванията,прогр.луна съвпад юпитер,/др.У5  и диспозитор на нептун /е с нагласа ....и морето до колене,антидот на песимизма
« Последна редакция: Декември 13, 2016, 11:01:33 am от strelicka »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1299 -: Декември 13, 2016, 10:57:43 am »
Да, нали съм ти казвала за онази дълга връзка. Последната година доста се задълбочи, но днес влязох в някаква фаза. Пълнолунието ми е в точна опозиция на Нептун У5 във 2д ип в квадрат със Сатурн

Каквото си казвала, е останало там - тук са много четящи .
Щом има, буквалния смисъл нали е изтребването в областта на дома. Помисли си. Не мисля, че е гордостта. По-скоро ... Не всичко ти се полага - понякога трябва и да се изпотим.
Ще се справиш .... При мен беше в 5 дом. Не беше леко, но съм доволна.

Без карта само толкоз мога ☺

Объркала съм подателя ..... до вчера четях и пишех само от телефона (сега си виждам и грешките  :57:) .... и мислех, че това писане е от Тери :) ... днес 1 час се опитвам да намеря из рс-то си данни за нея  :57: .... чак сега виждам, че това е Яя :)

ще разгледам наново, но предполагам, че няма а кажа нещо по-различно от алена и стреличка

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1300 -: Декември 13, 2016, 12:03:09 pm »
Яя, обсъждали сме тези твои притеснения тази година. Един аспект само не може да се тълкува - знаеш, че всичко е навързано. Сатурн ти върви през 2 дом - успя ли да обърнеш внимание през това време на собствените си ценности? Нептун тук си дава заблуди, а в Стрелец те са доста големи. Мисля, че този транзит на Сатурн ще подготви почвата за навлизането на Уран в 7 дом и секстила на тр Нептун с Венера в 7 дом - ако гледаме темата за отношенията конкретно.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1301 -: Декември 13, 2016, 12:42:55 pm »
Сатурн ( управител 8-ми в 6-ти) направи съвпада си Уран ( управител 9-ти в 6-ти) , мога да кажа се чувство за освобождаване , облекчение , поглед към себе си , дори щастие със самия себе си. Не мога да го опиша вътрешно, но адски съм щаслив със самия себе си в момента , за това ,че ме има като човек просто ... странно усещане ...

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1302 -: Декември 13, 2016, 12:49:58 pm »
Сатурн ( управител 8-ми в 6-ти) направи съвпада си Уран ( управител 9-ти в 6-ти) , мога да кажа се чувство за освобождаване , облекчение , поглед към себе си , дори щастие със самия себе си. Не мога да го опиша вътрешно, но адски съм щаслив със самия себе си в момента , за това ,че ме има като човек просто ... странно усещане ...

Грег, това усещане да не е И по тр Юпитер в 4 дом тригон Слънце в 9-ти ...

Наслаждавай му се  :08:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1303 -: Декември 13, 2016, 01:01:19 pm »
Яя, обсъждали сме тези твои притеснения тази година. Един аспект само не може да се тълкува - знаеш, че всичко е навързано. Сатурн ти върви през 2 дом - успя ли да обърнеш внимание през това време на собствените си ценности? Нептун тук си дава заблуди, а в Стрелец те са доста големи. Мисля, че този транзит на Сатурн ще подготви почвата за навлизането на Уран в 7 дом и секстила на тр Нептун с Венера в 7 дом - ако гледаме темата за отношенията конкретно.

Да, тази година, която следва, предстоят много промени по темата.
Аз вече ги виждам и усещам. Чисто сантиментално не искам да скъсам с миналото, но както казах, гордостта ми напира да избие.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1304 -: Декември 13, 2016, 01:05:11 pm »
ми не , заради майка ми е , по-скоро е Уран , защото Уран ми е диспозитор на Меркурий управител 4-ти ... Майка ми избяга от болницата, каза на лекарите , че са тъпаци при положение , че много и помогнаха и има доста голям напредък ... аз много се разстроих молих я заради мен да не прави глупости , но ми отговори с обиди и заплахи ... вътрешно знаех, че ще направи точно това , след тази случка се освободих от фактора родители за моето щастие ...

Просто щастието , пътя идва само от нас , не знам усетих го в себе си. Ако някой трябва да ни е другар в живота то това трябва да е човек , който ни обича по начина ние обичаме самите себе си иначе ... други форми на любов са деструктивни към самите нас