Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290773 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1305 -: Декември 13, 2016, 01:56:28 pm »
ми не , заради майка ми е , по-скоро е Уран , защото Уран ми е диспозитор на Меркурий управител 4-ти ... Майка ми избяга от болницата, каза на лекарите , че са тъпаци при положение , че много и помогнаха и има доста голям напредък ... аз много се разстроих молих я заради мен да не прави глупости , но ми отговори с обиди и заплахи ... вътрешно знаех, че ще направи точно това , след тази случка се освободих от фактора родители за моето щастие ...

Просто щастието , пътя идва само от нас , не знам усетих го в себе си. Ако някой трябва да ни е другар в живота то това трябва да е човек , който ни обича по начина ние обичаме самите себе си иначе ... други форми на любов са деструктивни към самите нас

ааа, то си имало някаква конкретна причина .... че така, както първоначално го описа, звучеше друго :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1306 -: Декември 13, 2016, 02:26:12 pm »
Беше ме срам да разказвам случката :(

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1307 -: Декември 13, 2016, 02:33:35 pm »
Беше ме срам да разказвам случката :(

е, ти пък .... няма нищо срамно - все пак сме в астрологичен форум

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1308 -: Декември 13, 2016, 07:34:00 pm »
Грег, това усещане да не е И по тр Юпитер в 4 дом тригон Слънце в 9-ти ...

Наслаждавай му се  :08:

И моя транз.Юпитер е в 4, но дори при секстила с Луната не усещах някакви приливи на щастие чак. Очаквах наистина някаква безпричинна радост да носи транзита му, ама нъц. Да не би защото по натал е в Дева, където май е слаб...даже очаквах събития по него да станат,но пак нищо.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1309 -: Декември 13, 2016, 09:04:41 pm »
Юпитер тригон Слънце е по-друго. Секстила дава възможност, а с Луна си е съвсем друго.  Догодина ще докладвам за квадрат.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1310 -: Декември 13, 2016, 11:36:09 pm »
Макар темата да не е за Юпитер, ще споделя за точния съвпад на прогресивна Луна с пр Юпитер - неземно щастие :)))
Сега чакам пр Луна да мине над наталния, че да ме поотпусне въпросният съвпад на Сатурн към У5
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1311 -: Декември 13, 2016, 11:53:06 pm »
Яя, обсъждали сме тези твои притеснения тази година. Един аспект само не може да се тълкува - знаеш, че всичко е навързано. Сатурн ти върви през 2 дом - успя ли да обърнеш внимание през това време на собствените си ценности? Нептун тук си дава заблуди, а в Стрелец те са доста големи. Мисля, че този транзит на Сатурн ще подготви почвата за навлизането на Уран в 7 дом и секстила на тр Нептун с Венера в 7 дом - ако гледаме темата за отношенията конкретно.

Хепи, точно за това навлизане на Уран в 7д мисля, че Сатурн ще доведе до раздяла. К4 ми е въм Водолей, косвено го свързвам с края на нещо по У5.
Колкото до ценностите - Сатурн ми повлия върху финансите, имам пари, но ги влагам във важни и макабни проекти, не ме е лишил от постъпления, но лично не ги ползвам. Относно преносния смисъл - аз съм доста реалин човек с твърда и тладиционна ценностна система. Не мисля, че Сатурн ще я промени. Най-много да я затвърди.
Но да, както е отбелязала Стреличка, изсрозитор на Нептун е другият У5, който,  сроред мен е доста добре поставен макар и в Дева. Ползва активно Меркурия и от рецепцията, и от 3тия дом..
Но Сатурна...
Точно когато Сатурн (сУ3 и вори на 4д) съвпадне с Нептун (У5) във 2д, Юпитер ще съвпадне в 12д с Плутон У2, а Уран У4 ще е на К7 върху Луната (у9 и муданен на 4). А транзитни Нептун и Марс ще са в точен съвпад върху Меркурий в 5д. А пр Луна ще е върху нат Юпитер
От съвпадите очаквам неочакваното.
Активира се почти цялата карта със сатурново-Юритеров нюанс. Е такива аспекти не знам да съм имала...
И то в кардинални знаци.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1312 -: Януари 04, 2017, 03:00:21 pm »
Сатурн да ви се разхожда в 3 дом или да цели управителя му? :)

Да,от 2 год. е във 3 дом.През 2017 г. ще прави квадратура към Плутон Г3.

Как се проявява при теб?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1313 -: Януари 05, 2017, 01:33:19 am »
Delphin, на мен ми е в 3 дом също. Сега вече е на върха на 4ти. Сега си направих справка от кога е влязъл в 3ти. Точно когато прекъснах връзка с родителите ми след скандал Сатурн е бил на градус и малко преди да влезе в дома. След тази случка и със сестра ми почти не съм се чувала. Тя е изключително студена и дистанцирана от мен. А точно покрай отминалите празници осъзнах окончателно, че не мога да очаквам от нея искрени и топли отношения. Покрай тези събития и с бабите и дядо ми имахме доста изясняващи разговори, на моменти дистанция и студенина. С едната ми баба се чувах много рядко и дори се скарах няколко пъти с нея (което преди това не се беше случвало никога). Изобщо този период ми е на тотално разчистване на отношенията с роднините.
Та сега съм ужасена от навлизането на Сатурн в 4 дом - ако и там се задейства по същия начин....Още повече, че сега имам и Сатурнов възврат.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1314 -: Януари 05, 2017, 12:29:03 pm »
Интересно, а за теб отношенията с близки и роднини, със семейството наистина са важни. Виж какъв стелиум имаш в 4 дом. Но може би се чувстваш неразбрана от близките си и липсва усещане за топла емоционална връзка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1315 -: Януари 05, 2017, 01:45:06 pm »
irko_birko, и при мен Сатурн, минавайки през 3 дом, окастри доста отношения и връзки. Остави само най-стойностните и полезните. По времето, когато транзитираше през него се запознах и с хора със сходни интереси и заедно обменяхме информация по хобито си.

Сега минава през 4 дом, в третата третина е вече, но не ми е нанесъл щети. Имаше отрязване на роднински връзки, дошло като назряла необходимост и не донесе никакъв дискомфорт.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1316 -: Януари 05, 2017, 02:42:18 pm »
Дали въздействието на транзитирания дом не се влияе от наталното положение на Сатурн? Ако е силен в картата, транзитите ще носят израстване, ако е слаб и неследван от натива, ще носи уроци и лишения.

Когато ми влизаше във 2д, се притеснявах, че ще изгубя доходите си. Е, не стана - започнах да влагам парите в трайни неща. Не се лишавам, но и не разполагам с тях. Сатурн ми е съУ на 3 и втори У на 4д - повечето ми пари отидоха в образование и ремонти на дома. И това го виждам от ретроспекция на времето. Надявам се в 3д да не удари роднинските отношения, защото за момента няма с кого какво да деля или да се карам. По-скоро ми трябва упорството му в ученето.

Та, проследете транзитите и уроците, които са ви донесли, във връзка с наталното му положение. Аз имам опозиция на Сатурн със Слънце от 11д към 5д. Удоволствията винаги се е налагало да почакат ;) ако дочакат...
« Последна редакция: Януари 05, 2017, 02:54:53 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1317 -: Януари 05, 2017, 02:51:47 pm »
Където мине сатурн заздравява, сухар е, но е справедлив. Това се вижда понякога след години. Когато ми мина през 3 дом осъзнах,че мълчанието е злато в много ситуации, а бях приказлива. Сега почти излиза от 4 дом, стабилност ми даде -вътрешна, психическа, в дома ми също, там се зареждам в уединение, няма  мегдан за страхове и самосъжаления, не са нужни. Издръжжливост дава, където и да минава, дисциплина,стоицизъм.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1318 -: Януари 05, 2017, 05:18:41 pm »
Тр. Сатурн ми наближава 5 дом и взех да се замислям за второ дете.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1319 -: Януари 05, 2017, 05:48:40 pm »
Интересно, а за теб отношенията с близки и роднини, със семейството наистина са важни. Виж какъв стелиум имаш в 4 дом. Но може би се чувстваш неразбрана от близките си и липсва усещане за топла емоционална връзка.
Точно така Лила - много точно си го написала! Винаги съм мечтала за сплотено и голямо семейство - имам в предвид близки отношения с цялата рода. Само че с майка, която ми спретва интриги с всички няма как да стане. Не чувствам никаква връзка с тях, изобщо не се чувствам част от тяхното семейство, което ми е много неприятно. Ето защо меко казано не обичам Коледа и Нова Година, защото ги няма тези големи семейни сбирки и усещането за принадлежност към семейството... Преди ми беше болно, но вече ми е безразлично, приела съм го. Не знам дали съвпад на Луна и Нептун в радикса не показват моите илюзии и мечти за тези неща. Единственият верен човек до мен е мъжът ми. Затова и сега с този Сатурн на върха на 4 дом - ще видим какво ще е. Enigma, дано както на теб и на мен да ми донесе стабилност в къщи - да заздрави семейните отношения (с мъжа ми), защото от известно време има напрежение. Гадничко е, че заради стелиума там ще ми отъпче доста планети.

Delphin, между другото при мен окастри абсолютно всичко, и роднини и една семейна позната. Но никой стойностен не се появи  :) Пълна чистка, но съм доволна от това, колкото и да е неприятно и разочароващо.
« Последна редакция: Януари 05, 2017, 11:20:03 pm от irko_birko »