Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290919 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #150 -: Юли 15, 2014, 07:55:40 pm »
Сатин, аз имам 5 планети в 8 дом. Имаше много събития, когато транзитираше там. Но той направи съвпади с управителите на половината ми хороскоп. Имах и сатурнов възврат тогава.  ;D
Много тежко време. Но и много поучително. Бях на върха, бях на ръба, бях с много пари, после с никакви, с мъж, след това без мъж, с дом, без дом - време, в което имах по много от всичо, а след това се разпадаше и оставах с празни ръце. Имаше няколко дела, които се подновяваха ненадейно, а бях свидетел. Всичко беше на ръба.  ;D По-динамичен период в живота си не съм имала. Но това не мисля, че е от транзита в 8 дом. А по-скоро от съвпадите с планетите там(Меркурий, Венера, Слънце, Сатурн и Плутон). Не съм обичаен пример за сравнение, нека не се плашат четящите излишно.
Но все пак това време е едно от най-хубавите ми, даде ми много като израстване, научих се на невероятно търпение и смирение. Посмачках егото. Аз съм склонна да искам нещата да се случват по мой вкус, сатурново и плутоново влияние. Не ми е за хвалене. А тогава Сатурн ми тегли един шут в задника и ме научи на смирение.  ;D
При съвпада с Плутон всичко утихна и някак ми просветна, голяма промяна, нов път в живота. Много полезно време, дори с цената на изпитания.

Веще, аз пък не усетих нищо, когато ми квадратираше Луна, Асц/Дсц. Станах малко по-рационална, но то си имам нужда, че с тази лъвска луна...
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #151 -: Юли 15, 2014, 11:44:14 pm »
Искам да те  попитам ,понеже ти си слънчева Риби ,когато тр. Сатурн активира Юпитер,негов дом,тригон в картата ти ,какво е проявлението и обратно ,когато тр. Юпитер активира Сатурн   ,негов дом,квадратура ,какво е усещането?!?

Разгледах по твоя въпрос и установих следното:

Слънце и Луна+У/АС са почти през 30 градуса. Затова, когато има тригон към едното, има и квадрат към другото (както и другите варианти положителен+отрицателен аспект). Сатурн и Юпитер също са в съседни знаци и натално аспектите са:
- Юпитер тригон Слънце, кведрат Луна+У/АС.
- Сатурн няма аспекти към тях.
Така че, когато Сатурн аспектира Юпитер, винаги аспектира и Слънцето, и Луната, едното по неприятен начин, депресия и проблеми имам.

Когато Юпитер аспектира Сатурн, независимо от аспектите, винаги стават положителни неща, дори на квадрати, опозиции, съвпади. Обикновено имам късмет, положителни преживявания, добри предложения, признание.

Това ли те интересуваше?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #152 -: Юли 15, 2014, 11:47:50 pm »
Почти това ме интересуваше ,благодаря за споделеното,Смарта. :)

Щом при теб има такава локализация на планетите,следи какво прави тр, Уран на всеки 30* . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #153 -: Юли 16, 2014, 12:32:33 am »
А защо точно Уран?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #154 -: Юли 16, 2014, 06:08:52 am »
А защо точно Уран?

Защото той  реагира най-осезаемо на тази градусова дъга и съответно пробужда всяка засегната от него точка . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #155 -: Юли 16, 2014, 03:33:33 pm »
Защото той  реагира най-осезаемо на тази градусова дъга и съответно пробужда всяка засегната от него точка . :)
Извинявай Рени, не те разбрах. Защо Уран реагира през 30° и в кои точки/дъга да го гледам?

Уран направи тригон към себе си и малко след това прогресивното новолуние стана в точен тригон към наталния Уран. Това беше преди една година. Като добавя още една преди това сходящ аспект, това беше времето, когато проявих интерес към астрологията. Прогр.новолуние нямаше други аспекти. Уран е У6, тогава се появиха възможности за работа. Уран ми управлява по знак Луната и управителя на АС. Аспектира ги със секстил, Слънцето с квадрат. Така че е много силно акцентиран. Да не се отклонявам повече. Развалила съм си девешката самодисциплина.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #156 -: Юли 16, 2014, 03:48:42 pm »
Извинявай Рени, не те разбрах. Защо Уран реагира през 30° и в кои точки/дъга да го гледам?

Уран направи тригон към себе си и малко след това прогресивното новолуние стана в точен тригон към наталния Уран. Това беше преди една година. Като добавя още една преди това сходящ аспект, това беше времето, когато проявих интерес към астрологията. Прогр.новолуние нямаше други аспекти. Уран е У6, тогава се появиха възможности за работа. Уран ми управлява по знак Луната и управителя на АС. Аспектира ги със секстил, Слънцето с квадрат. Така че е много силно акцентиран. Да не се отклонявам повече. Развалила съм си девешката самодисциплина.

Всеки транзит на Уран към натала ти ,кратен на 30 * го наблюдавай .По натал полусекстилът по-скоро е дразнещ аспект Огън/Земя -Огън/Вода ,докато при транзит от Уран се ускорява всяка една следваща сфера/дом пробуждайки я за риск,експеримент,там където не е доволна.

Ти си Риби ,но с доста планети във Водолей ,същите събуждат   фантазиите ти в посока реализация по един иновационен начин ,изпреварил времето си -сега разбра ли за какво ти говоря ?!?
По натал ,това се случва ,чрез бунт в тялото и психиката ,а по транзит,чрез възможности в съответните сфери-това е . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #157 -: Юли 16, 2014, 04:28:01 pm »
Всеки транзит на Уран към натала ти ,кратен на 30 * го наблюдавай .По натал полусекстилът по-скоро е дразнещ аспект Огън/Земя -Огън/Вода ,докато при транзит от Уран се ускорява всяка една следваща сфера/дом пробуждайки я за риск,експеримент,там където не е доволна.

Ти си Риби ,но с доста планети във Водолей ,същите събуждат   фантазиите ти в посока реализация по един иновационен начин ,изпреварил времето си -сега разбра ли за какво ти говоря ?!?
По натал ,това се случва ,чрез бунт в тялото и психиката ,а по транзит,чрез възможности в съответните сфери-това е . :)
Много си права за последните думи - бунт и възможности. Трябва да помисля за това, което ми казваш.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #158 -: Юли 16, 2014, 07:05:06 pm »
Сатурн кога става директен? :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #159 -: Юли 17, 2014, 01:01:19 am »
В неделя, от 16-я градус на Скорпион.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #160 -: Юли 17, 2014, 01:04:13 am »
Не ми харесва тази новина някак. ;D

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #161 -: Юли 17, 2014, 08:19:57 am »
Не ми харесва тази новина някак. ;D

И на мен, но ще е за последен път.
Само един път стана точна опозицията с венерата ми,сега щом се обръща на 16ти градус няма как да я засегне втори път/тя е на 13 гр/.

Но лошото е ще ще загене при директното движение отново опозиция с луна и марс,а това беше тежък период.Ако не се лъжа беше през декември 2013та.Сега май пак по това време декември се очертава да се случи,дано не е със същата сила,защото празниците ми отидоха на кино.Беше доста тежко....но както казвам ще е за последен път.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #162 -: Юли 17, 2014, 08:43:19 am »
И на мен, но ще е за последен път.
Само един път стана точна опозицията с венерата ми,сега щом се обръща на 16ти градус няма как да я засегне втори път/тя е на 13 гр/.

Но лошото е ще ще загене при директното движение отново опозиция с луна и марс,а това беше тежък период.Ако не се лъжа беше през декември 2013та.Сега май пак по това време декември се очертава да се случи,дано не е със същата сила,защото празниците ми отидоха на кино.Беше доста тежко....но както казвам ще е за последен път.

Бейби, втория транзит не би трябвало да е тежък, все пак един път вече енергията е минала оттам. По-скоро да си спомниш, какви точно проблеми е имало тогава и този път да опиташ да намериш по-реалистично решение, вместо да се оставиш на емоциите (или на съдбата).

Liliq

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #163 -: Юли 17, 2014, 09:48:28 am »
В картата на дъщеря ми Сатурн преминава през 1 дом. Промените са огромни, като започнем от начин на мислене, начин на правене на нещата, осъзнаване на стари грешки и постъпки, че пътя по който вървиш не е правилния, събития и случайности,поднесени  по доста неприятен начин. Сега предстои Сатурн да премине и през Плутон. Какво още ни чака? :017:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #164 -: Юли 17, 2014, 09:56:45 am »
Лиля, това ли е единственият транзитен аспект на сатурн-съвпад с плутон?