Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268706 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1380 -: Септември 13, 2016, 10:09:44 pm »
Явно е по-добре да изтрия споделеното.

защо

и надали е изтритото вече, понеже някой трябва да ти гледа картата ежедневно за сверка

нещо друго е

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1381 -: Септември 14, 2016, 09:42:25 am »
Аз съм доволна от този ретро Меркурий. Имах няколко дребни ремонта по колата и се организирах да ги поправя доброволно. Смених стартер, бензинови маркучи, въздушен филтър. След още няколко дена ще я оставя отново за оглед, ако има нещо за поправка, подмяна и т.н.
Никак не обичам нещо да не ми е наред. А ако усещам, че си заминава, по-добре да го поправя предварително.
Мислех си, че радиатора ми е заминал, защото скоро имах едни планински изпълнения и на косъм беше да падне на коремче и да се чудим как да я изкарваме от този път. Но се оказа, че нищо му няма. Което ме изненада много приятно. Като знам как заби муцунка на една стръмнина и как остъргах камъните... То това беше причината за огледа дали има нещо за поправка.
За следващата година си поръчвам проходима кола, нещо високо, джип. Аз си бях пожелала нещо спортно, но се отмятам от това си желание.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1382 -: Септември 14, 2016, 04:56:14 pm »
викам си аз: "хубаво, ще се присъединя към това събиране, кой знае, може да изскочат някакви нови приятни хора". всички "нови" от миналото, братче. :85:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1383 -: Септември 14, 2016, 08:47:39 pm »
По-скоро ситуацията прилича на проблеми с авторитети
А протезата (не знам за какво става въпрос) вече е била счупена веднъж, и ако не те е засегнало здравословно, не е кой знае какво събитие, освен евнтуално разход?
« Последна редакция: Септември 14, 2016, 10:09:43 pm от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1384 -: Септември 14, 2016, 08:56:11 pm »
При мен работата се удвои, с тенденция да се утрои. Повечето му ретро фази това носят, нали упражнявам меркуриева професия, не се оплаквам. Но само ако можеха не толкова хаотично да идват заявките - когато си най-натоварен, идват още и още, като всеки тропа да стане "за вчера". Но в ретро фаза се чувствам винаги в кондиция, не ми се разпилява мисълта, не забравям, не се разсейвам. Добре, че не съм коректор някъде, по тия фази щяха да ме сбъркват от поправяне на грешки.

Задават се и нови професионални контакти на хоризонта, да видим какво ще измъти ретро фазата и какъв ще е резултатът в директно движение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1385 -: Септември 14, 2016, 11:55:44 pm »
Не знам дали е от ретрото на Меркурий, но по едно и също време налитам на неадекватни люде. Отделно, че и аз не сварвам да реагирам докрай адекватно. Оня ден се разминахме с един джигит за бройка и половина, днес някаква пияна (твърдо) и/или луда (трудно е да се каже) жена обвинява всички наред за неволите си (най-различни, от големи до смешни). Мислех, че днес е затъмнението — не било. Колбаси и венериния възврат.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1386 -: Септември 15, 2016, 12:37:50 pm »
Преди време бях поръчала един сет от англ. сайт за акнеична кожа. Генерирали са си някак ....че се абонирам редовно да купувам нещо .... много странно и без да разбера изобщо. И преди дни получавам известие от пейпал  на мейла - че са ми бликрани 65 паунда, за да мога да заплатя нещо, което ще ми бъде изпратено. Веднага вдигнах джабала - писах до сайта - да анулират тези глупости, както и до пейпал. В стандартния си отговор, че са ми приели мейла имаше информация за този тип абонаменти, как се анулират и аз го анулирах.

След това - получавам известие на мейла от англ. куриерска фирма как успешно са ми доставили продукта, който не искам и дори не знам какво е и пак се възпалих. Снощи писах гневни мейли, ескалирах диспут в пейпал ... ако ми бяха пред очите - щях да ги запаля, без грам да ми мигне окото. Така не съм се вбесявала - не помня от кога  :-X

Сега чакам реакция от продавача през пейпал диспута .... сериозна фирма уж, а с какви долни работи се занимава :(
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1387 -: Септември 15, 2016, 12:47:56 pm »
Пък аз се чудя дали ретро Меркурий играе номера, дали хората лъжат или може би телефонът ми издава багажа.

Залагам на второто, което е най-разпространеният случай тук, но все пак ми се ще да дам шанс и на ретро Мерка да се прояви.  :043:

Миналата седмица като стартирах ремонта, бяхме се разбрали от първия ден да съм в готовност от 9 сутринта. Ставам в 8 /след заспиване в 1-2 през нощта/, чакам - до 09.45 никакво обаждане. И ми е неудобно да звънна на майсторката, може да има и някаква друга по-спешна задача през това време. Изведнъж ми звъни една приятелка и чувам крясъци "Ти защо не вдигаш, 10 пъти ти звъня! И майсторката също няколко пъти ти звъня настоятелно!". И това беше първото позвъняване за деня - телефонът ми беше зареден, досега не е давал сигнал за евентуална повреда, нито ми се губи обхватът тук.

После приключвам разговора и виждам само 1 пропуснато позвъняване от майсторката, при това не "настоятелно звънене", а кликане.  Интересно ми е коя от двете е излъгала - само майсторката или и двете наведнъж.  :012: То верно, че понякога трябва да ме сритат изотзаде, за да се размърдам и мобилизирам, но не вярвам точно в първия ден на ремонта телефонът да направи за пръв път такава шега, а през следващите дни всичко да е наред.

Много ми е странен тоя манталитет - да лъжат на дребно като циганки, сякаш от това им зависи животът. И да те мислят за глупак, особено ако имате и общи познати, от които може да се разбере, без да питаш и да проявяваш любопитство.  :017:





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1388 -: Септември 15, 2016, 12:58:53 pm »
Много ми е интересно да наблюдавам какво се случва точно сега на тронов ретрограден Меркурий.  ::)
Нещо от сорта на - искам да кажа, казвам, ама не съм много сигурен дали всъщност искам да го кажа и дали точно това искам да кажа  :017:; я по-добре да си върна думите назад /да си изтрия мненията/; после пак същото отначало - казвам, ама не трябваше май да го казвам, обаче много искам да го кажа ..... и т.н. 
И още - ситуации на придаване на важност на маловажни неща и отричане или неразбиране на важните и верните, съпътствано от доста критика.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1389 -: Септември 15, 2016, 01:31:08 pm »
Днеска се чудя "ще се мре ли, няма ли да се мре?", много ми е натоварена програмата.  :o

Но поне с майсторите приключихме, от първия етап съм доволна. Правя кратка почивка за разчистване на всички поети ангажименти и продължавам нататък с ремонта.

Сега пуснах една пералня с насъбрано спално бельо и кърпи, и навън се задава гръмотевична буря.  :85:

И съм се чалнала тотално с това натоварване - излизам на терасата да сложа жито за птичките и им викам "пс...пс...пс...".   :72:
« Последна редакция: Септември 15, 2016, 01:36:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1390 -: Септември 15, 2016, 06:35:05 pm »
Голямата ми дъщеря е с Меркурий У1, У5 - вчера ми каза, че тези дни се е отрупала с поръчки за картини от тези, които рисува с молив на бяла хартия в размер А3
Акрукс,  :08: сътворили сте с мъж ти - уникат  и то от първия път,да ти е жива и здрава голямата има талант и дарба   ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1391 -: Септември 17, 2016, 05:34:01 pm »
И аз тотално съм изкукала от наплив на поръчки, такова чудо не е имало досега  :o

Обажда ми се един колега и пита дали напредвам с неговата поръчка. А за въпросната поръчка въобще нямах спомен да съм я получила. Оказа се, че автоматично съм я отворила и потвърдила, след това идват още двайсетина мейла от други хора и това съобщение се избутва по-назад. Добре, че е решил да ме прозвъни контролно и да ми напомни.  :banghead:

Грешки рядко допускам, но забравям от напрежение и преумора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1392 -: Септември 17, 2016, 10:02:05 pm »
Там е въпросът, че съм го приела като обработена заявка. И след това потъва в забрава. Изтеглям файла, запаметявам го някъде и после изключвам. От наплив на поръчки не се оплаквам, но много нахалстват с драстично съкратени срокове, пък не плащат за експресна и спешна услуга, ползват преференциални условия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1393 -: Септември 17, 2016, 10:58:24 pm »
Там е въпросът, че съм го приела като обработена заявка. И след това потъва в забрава. Изтеглям файла, запаметявам го някъде и после изключвам. От наплив на поръчки не се оплаквам, но много нахалстват с драстично съкратени срокове, пък не плащат за експресна и спешна услуга, ползват преференциални условия.

Цитат
но много нахалстват с драстично съкратени срокове, пък не плащат за експресна и спешна услуга, ползват преференциални условия.

Периодът 19-22.09. е подходящ да поправиш това с отношението и заплащането- Меркурий  е още ретро, а Венера/Марс се срещат в секстил, при теб тези планетни взаимоотношения повтарят натални един път и втори път са сигнификатори на споделеното. Ако пр. Луна е все още в Стрелец, Юпитер вече ще я окуражава от Везни да си "търсиш правата " без да се чувстваш виновна . Слънце-Юпитер във Везни стартира в 4* Везни, имаше нещо близо до този градус .Късмет! :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1394 -: Септември 17, 2016, 11:06:55 pm »
Рени, това са стари клиенти, с които да коригираш цената е мисия невъзможна вече.  :lol_hitting:
Тук при нас е така - както ги научиш, така ще карате години наред. А с някои работя още от 2008-2009 година, оттогава всичко неколкократно е поскъпнало, не и нашите хонорари. Но намерих друг, малко по-тактичен начин - постепенно започнах да отсявам нерентабилните и пипкави поръчки, давам приоритет на по-добре платените. Обаче започват да упражняват психологически натиск, все се оправдават с някакви обстоятелства и накрая омеквам и поемам поръчката, после ми излиза през носа.

На прогресивната Луна ѝ остават още 7 градуса в Стрелец, не ми се мисли какви ще ги натвори в Козирог.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui