Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268585 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1395 -: Септември 17, 2016, 11:45:41 pm »
Лили, ти си прецени, но дай малко шанс на ЛЗ в Риби с Марс Стрелец , да пренасочиш "благотворителността" си по Марс Риби- Луна Рак в друга сфера- няма да ги заболи твоите  стари клиенти. Какво ще загубиш ?!? Аз го направих( преди месец и половина) и който разбра, разбра, който -не, има и други, които работят в моята сфера, свободни са да ползват техните услуги. Не ме разбирай погрешно, не го казвам от позицията на човек, който не е зависим от доходите си, но  се научих да съм повече зависима от "времето за себе си " и Луната си. :)

Аз съм от една година с пр. Луна в Козирог във 2-ри дом, със Сатурн в 1-ви дом, е толкова много "земя", никога не ми се случвало накуп и при ингреса й естествено реагирах както се полага- гневно, раздразнително и по болест. Може би защото съм с Луна/Сатурн по натал, следващите месеци започнах да схващам защо, как и какво някои "земни препоръки". Но след 6 месеца ми подхваща стелиума в Овен, заедно транзитни Уран и Юпитер- ще е весело предполагам. Аз не съм много подходяща за споделяне как действа пр.Луна в Козирог, но започнах да ценя труда си и другите да го оценяват. Не харча просто ей така, открих че има и други цветове освен червеният, не реагирам толкова експресивно, лично, нямам нужда да се откроявам, напротив- това дотук мога да споделя, ако ти е полезно. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1396 -: Септември 17, 2016, 11:52:36 pm »
Интересно как при смяна на знака на пр. АС или пр. Луна хората си променят модните и цветови предпочитания. При мен няма толкова буквални проявления и промени в личния стил, остава си същият, не обичам такива експерименти. Но и дотук имам голям напредък - вече смятам, че мога да нося рокли и поли над коляното и в това отношение нямам какво да крия, не гоня перфектни мерки като преди, започнах да възприемам някои визуални несъвършенства като нещо естествено.  ;D
« Последна редакция: Септември 17, 2016, 11:54:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1397 -: Септември 17, 2016, 11:59:15 pm »
Аз казах как- тр. Сатурн е в 1-ви дом, върху Марс и тригон пр. Венера. Моята Луна е в Овен, която е в компанията на Венера и Сатурн, а сега прогресивната е в дом на Венера -няма как това да не повлияе и върху стила, маниера и външния ми вид. Нещата са свързани. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1398 -: Септември 18, 2016, 12:28:30 am »
Пиши до админите - може да е хакната и дано да не е :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1399 -: Септември 18, 2016, 04:53:37 pm »
С нетърпение чакам 23 септември  :d030: :d030: :d030: - от миналата седмица този малкия ме прави на ей такова  :d030:
« Последна редакция: Септември 18, 2016, 04:58:04 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1400 -: Септември 18, 2016, 04:56:53 pm »
Хепи, кой е този "малкия" и какво очакваш да се случи на 23-ти септ.?

не тръгва ли на 23 директен - малкия е Меркурий :) - така съм го кръстила :)

аааа, на 22 септември било ... браво :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1401 -: Септември 18, 2016, 05:15:36 pm »
Прави на два пъти тригон с транзитния плутон, веднъж като е ретро и веднъж директен, в рамките на 2-3 дни :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1402 -: Септември 18, 2016, 05:27:23 pm »
В деня на есенното равноденствие. Има някаква символика в това.
Когато нощта става по-дълга и е време за себеанализ, да потънеш в себе си.
Когато се мисли за 'реколтата', какво си постигнал. Когато трябва да пестиш енергия.
Тогава Меркурий тръгва директен... След времето, в което е бил ретрограден и също е правил равносметки.

в много готина конфигурация тръгва в директен ход. в точно каре с Луната в Близнаци. В каре със Сатурн и опозиция с Нептун. Нодалната ос даже не я споменавам, че се е крепнала и тя там.  :57:
Всичко ми се вижда значимо за следващите месеци, заради равноденствието. Е, не ми звучи много хармонично Меркурий и Луна да са част от голям кръст. Но кой знае, понякога израстването е в трудното.  :08:

Поне Слънцето ще е в съвпад с Юпитер. В картата за софия ми се вижда и в секстил към Мц, ако не греша.
Венера тогава е анаретна... като диспозитор на Слънце и Юпитер.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1403 -: Септември 18, 2016, 05:29:41 pm »
Прави на два пъти тригон с транзитния плутон, веднъж като е ретро и веднъж директен, в рамките на 2-3 дни :)

да се надявам, че тези тригони ще успокоят нещата :) - по-скоро, да ги вкарат в окончателен ред :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1404 -: Септември 18, 2016, 06:14:44 pm »
Това ретро е много злорадо, дали щото е в дева та проявленията по неговите сфери са с минус на квадрат, но и  мен ме пощури -всеки ден ,всеки час изскача ново 20 и ме мята на въртележката в обратна посока  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1405 -: Септември 18, 2016, 06:19:34 pm »
И аз съм така със служебните ангажименти, Беки... И напоследък много ме пресират, всеки иска неговата поръчка да е приоритетна за изпълнение и хич не се съобразяват, че преди тяхната съм поела други, че има някакъв ред на последователност. Обясняваш бавно и разбираемо, сричка по сричка - пак се правят на невръстни деца и тропат с крак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1406 -: Септември 20, 2016, 09:31:44 pm »
не тръгва ли на 23 директен - малкия е Меркурий :) - така съм го кръстила :)

аааа, на 22 септември било ... браво :)
Баш на мое IC се обръща.
За тогава бях запланувала пребоядисване на стая, че сума време чакам желания цвят шафран  :012:, обаче ако вали и е студено , ще го отработя като си напиша дневника .
Тия дни ми квадратира нат. Марс, бясна съм, сложили са ме вчера без мое знание начело на една комисия, чиято дейност все още е недостатъчно ясна и е нещо от рода " аз ще ви оправям бакиите, вие ще вземате парите".
Донякъде аз съм си виновна, защото не пожелах да съм от облажените, ама пък в мое отсъствие да ме номинират не ми се струва редно.
Днес,  както бях подпалила, се отбих първо при шефката, за неин или мой късмет я нямаше.
Утре вече ще ми е минало.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1407 -: Септември 20, 2016, 11:09:00 pm »
От затъмнението насам, съм ежедневно в цирка на Меркурий. Имам чувството, че е малъш чут, който се забавлява да танцува назад  ;D



Публикация на Весела Димитрова в Астрожурнала във ФБ:

"МЕРКУРИЙ ЗАБАВЯ ХОД И СТАВА СТАЦИОНАРЕН
До 22 Септември 2016
22 е денят на промяната! Чисто ново Слънце във Везни, чисто нов сезон и Равноденствие и триумфиращ Директен Меркурий в Дева!
В дните до 22 Септември Меркурий се движи по ретроградна инерция, при която скоростта му спада до нулева стойност, за да може спокойно да извърши маневрата за директно движение. Характерното колебание, несигурност, неустановеност, многото "ако" за периода идват от навлизането на Слънцето в последните нестабилни градуси на Девата и от готвещия се да смени посоката си на движение Меркурий. Каквито и обещания да са ви дадени, каквито и очаквания да имате за развитието на нещата, те ще претърпят промяна, тъй като рязко ще се промени динамиката на процесите, в резултат на ингресията на Слънцето и смяната на посоката на движение на Меркурий.
Ако около вас всичко не се развива толкова динамично, колкото ви се иска, имайте още малко търпение. А ако около вас кипи от промени, пригответе се за още такива.
Дните на бавния и стационарен Меркурий са подходящи за дооглеждане на последните изменения по предстоящите проекти, внасяне на окончателни корекции в графици и списъци. Много вероятно е да промените окончателно решението се по даден проблем, особено ако досега сте направили доста компромиси и са злоупотребили с търпението ви.
Нека да ви донесат късмет и положителна промяна дните след 21 Септември.
Време е да се сбогуване с лятото. Да си пожелаем една спокойна и щастлива есен!"
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1408 -: Септември 21, 2016, 01:46:41 pm »
Този ретро Меркурий ме кефи.
Въпреки неудобствата. На моето седмодомие колата му е за ремонт. Хе-хе. Подозирам, че г-н Съско има отношение към повредата, защото изтича бензин от някой маркуч. Да не забравяме, че един такъв Съско си беше направил дом миналата есен под капака. Даже орехи/ядки си беше пренесло това животно. И изгриза маса кабели и маркучи.

Но най-много ме кефи това, че открих човек, с който имахме много близки приятелски отношения в пубертета. И някак... ами милно ми е, готино ми е. Загубихме връзка, пръснахме се по различни краища на света. И сега ми е усмихнато и приповдигнато. С някои хора има какво да си кажеш, дори да са минали десетки години.  :clap: :clap: :clap:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1409 -: Септември 22, 2016, 10:59:04 am »
ретро Меркурий  14,50 Дева се обръща директен точно МП уран/плутон на асц.- правя за втори път тази година 12 дневна диета,заради тр.Юпитер на асц.,купените по рано дрехи за сватбата са опасно близо до ръба да се пръснат по мен за ужас на бутониерата на ревера :29:започнах я 3 дни след Лунно затъмнение,с тайния замисъл ,станал явен,щото ми е в 7 дом затъмнението,да се откажа от вреден навик да преяждам ,сладичко  ;)
започнах и дълго отлагана заради продължителността на посещения процедура, свързана със седене на зъболекарсия стол ;)
« Последна редакция: Септември 23, 2016, 09:42:25 am от strelicka »