Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268525 пъти)

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1455 -: Декември 19, 2016, 09:13:23 pm »
Еййй, не искам да съм предубедена с този ретро Меркурий, обаче. Тази вечер си взех една доставка. Всичко точно, както съм го поръчала. Обаче от офиса ми писаха, че след НГ ще получат по-различен модел и ако искам, можем да направим смяна... :lol_hitting:

Това ще го преживея. Искам от ретро Мерка да ми върне нещо важно, иначе Коледата ще е невъзможна (почти). ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1456 -: Декември 19, 2016, 09:20:02 pm »
Иначе забелязвам, че за изчистване на стари задължения ретроградието е доста подходящ период. Днес получих банков превод от агенция, към която от лятото имам неплатени поръчки. Надявам се предпразнично да не ме налазят стари клиенти със спешни поръчки – и на мен ми се почива, и аз съм човек, а не робот.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1457 -: Декември 19, 2016, 09:21:00 pm »
.....
Това ще го преживея. Искам от ретро Мерка да ми върне нещо важно, иначе Коледата ще е невъзможна (почти). ;D

Не е хлебопекарна или уред за разкрасяване, май  :38:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1458 -: Декември 19, 2016, 09:28:10 pm »
Не е хлебопекарна или уред за разкрасяване, май  :38:

Ами... не. O:-)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1459 -: Декември 19, 2016, 09:51:41 pm »
При мен точно на първия ден от ретрото установявам онова оглупяване, причина за неуредици. Забравих си пина, но картата била безконтактна и стана покупката в магазина. Лошото е, че и сега не мога да си го спомня, ще го измисля. Аз си имам едни рождени квадрати от дева и помня цифри и не си записвам. Това обаче помнене явно е свързано с някакъв вид стрес и тревожност /дева/, като дойде лежерното време на ретрото, ми се изтрива стреса, и информацията изчезва. Имам сега точен тригон на нептун и луна, мислех че се е разпаднал, а той сега се образува. Но това с първия ден на ретрото  си е класика при мен, веднъж банкоматът ми задържа картата, друг път два пъти отчете една транзакция, както и блокира касовия апарат на Лидл при мен, беше нетипично и за служителите, отне 40 минути..... Неудобство е, но свикнах. Ако се притесня от ситуацията става още по-объркано.
Меркурий ми държи много нещо в картата, малък пикльо, манекен пис. :85:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1460 -: Декември 19, 2016, 10:45:49 pm »
Днес не можах да вляза във форума, само сега се случва , даде ми грешки, не съм била аз, хайде бе, била съм с голяма буква енигма не с малка, Не се учудвам и на вашите неуспехи.Опитът ми е ,че на другия ден след левия бряг на този меркурий  ,си тръгват нещата нормално ретроградно, поне без шокови изненади, Бавят ми едни пари, каква скука все едно и също всеки път, няма фантазия, творчество, аз съм нужна там, не те на мен, но няма да дам, докат не получа, не и този път. :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1461 -: Декември 19, 2016, 11:35:54 pm »
Плашите ме с тези неуредици.  :( Чакам си нещо важно. И единствените ми притеснения бяха, че ще съм в движение по-често и да не си изпусна пратката. Но намерих решение, друг ще ми я вземе. То пък ретро меркурий.  :( :( :( Дано си я получа читава.

А иначе отлагат се разни работни срещи. От миналата седмица се говорят. Уж за понеделник, та за вторник. Последно остана за сряда. С това темпо ще дойдат празниците. Ще ми се отровят нервите. Всичко на педал и в последния момент. Но това е положението, то не е от ретрото.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1462 -: Декември 19, 2016, 11:58:31 pm »
Мерка си показа рогцата днес, още от първия ден- два часа загубих да превеждам пожелание на нидерландски, надписах старателно картичката и адреса на нея, с намерение да я пратя без плик, а накрая се оказа, че съм писала не на гърба на картичката, а върху другата половина от нея, която бях изрязала, тъй като беше сгъваема, та после преписвах отново  :012:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1463 -: Декември 20, 2016, 09:27:29 am »
При мен точно на първия ден от ретрото установявам онова оглупяване, причина за неуредици. Забравих си пина, но картата била безконтактна и стана покупката в магазина. Лошото е, че и сега не мога да си го спомня, ще го измисля. Аз си имам едни рождени квадрати от дева и помня цифри и не си записвам. Това обаче помнене явно е свързано с някакъв вид стрес и тревожност /дева/, като дойде лежерното време на ретрото, ми се изтрива стреса, и информацията изчезва. Имам сега точен тригон на нептун и луна, мислех че се е разпаднал, а той сега се образува. Но това с първия ден на ретрото  си е класика при мен, веднъж банкоматът ми задържа картата, друг път два пъти отчете една транзакция, както и блокира касовия апарат на Лидл при мен, беше нетипично и за служителите, отне 40 минути..... Неудобство е, но свикнах. Ако се притесня от ситуацията става още по-объркано.
Меркурий ми държи много нещо в картата, малък пикльо, манекен пис. :85:

нептун в риби ни мъти главите на нас с акцент /асц дева ,оглупяването се засилва и от марс в риби и ретро мерка,тройно наслагване

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1464 -: Декември 20, 2016, 09:31:16 am »
Днес за кратко ще се разходя до две държавни институции, да видим там какво е. Но те там целогодишно са тъй, не се влияят от ретро фази.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1465 -: Декември 20, 2016, 09:32:46 am »
А свързвате ли случките ви по ретро Мерк с дома, в който се разхожда в момента в натала ви?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1466 -: Декември 20, 2016, 09:38:49 am »
На мен ми е съуправител на 4-ти дом, то почти цял 4 дом ми е в Близнаци. И обикновено по ретро периодите пералнята ми се прави на интересна.
И в домовете го усещам, когато преминава, не само като е ретро. Сега ми е в 12 дом в каре към стелиума.
Засега много сънувам.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1467 -: Декември 20, 2016, 11:05:13 am »
А свързвате ли случките ви по ретро Мерк с дома, в който се разхожда в момента в натала ви?
АбсИлютно, в 6 дом в козирог, свивам се, дисциплина,търпението ми е силна черта, държелива съм, сатурнова съм.
В работата ме карат да върша и съседна дейност за същите пари, за да не обеднее ръководството. Ясно заявих, че не влиза в длъжностната ми характеристика, чела съм я, временен компромис от моя страна, но лешоядът е търпелива птица, да........Живи и здрави да са, сложих желязната маска и засвирих на другия инструмент. Засега алтернативата за ново е далеч, няма проблем, работното време е същото, както и малкото заплащане, мога и да се преквалифицирам,може и новото умение някога да ми е полезно някъде. Пак в толкова часа отивам и си тръгвам оттам.Колко да си гъвкав и дипломатичен е въпросът.

Иначе, по-важно при мен е, че транзитен сатурн напредва към опозиция слънце, още не е в орбис, но заяви темите, където ще се бачка яко.


А действително първите хора ,които срещнах са от службата дето подсигуряват на пенсионери храна по домовете, не е лоша поличба.
« Последна редакция: Декември 20, 2016, 11:27:02 am от enigma »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1468 -: Декември 20, 2016, 12:02:38 pm »
Днес ми се обадиха от 2 клиники да отменят часове за 22.12 и 29.12  за  догодина. Сега погледнах - новите дати - 09.01 и 12.01 се падат точно след ретроградието  :engel016:
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1469 -: Декември 20, 2016, 09:47:53 pm »
А свързвате ли случките ви по ретро Мерк с дома, в който се разхожда в момента в натала ви?
Ами... станал е ретро на К5- картичките, които вчера надписвах и изпратих са за седмодомията на дъщерите- една на испански, друга на холандски, уважавам си зетьовете, че да ми уважават децата  :)