Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268466 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1650 -: Август 01, 2017, 01:46:35 pm »
akruks,
12-ти дом празен ли е? В моя 12-ти е Луна 2 и 8-ми, Венерката. Ще наблюзавам да видя дали ще има такива прояви. И мен това би ме отвратило.
  Уран и Плутон са в него, като Мерка се обръща над Плутон

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1651 -: Август 01, 2017, 03:15:37 pm »
при мен е същото положение, което е описала rodopis, но както си отбелязала- вчера получих внимание по 12д от място, където най-малко съм очаквала- женен по-млад от мене съсед, зодия скорпион, който дълги години ползва под наем гаража на татко. Приказките му- недвусмислени намеци, както и жеста му- да ми гали кожата по ръката под рамото, ме обидиха- все пак Мерка освен АСЦ управлява и МС- репутацията

пп Бях написала "омъжен по-млад съсед" , хахаха, ретроградната сянка на Меркурий

аха, Мерка е бил в секстил с К3 в Скорпион :). Утре ще е в съвпад с У6 .....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1652 -: Август 09, 2017, 02:58:23 pm »
Меркурий Дева  прави обратен завой точно между двете затъмнения тази година, в последна четвърт на Луната -интересно за тълкуване? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1653 -: Август 09, 2017, 05:27:59 pm »
Меркурий Дева  прави обратен завой точно между двете затъмнения тази година, в последна четвърт на Луната -интересно за тълкуване? :)

Освен, че събитията по СЗ ще се отложат във времето, друго не виждам като проекция. Ще тръгне директен на следващото Пълнолуние
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1654 -: Август 09, 2017, 05:36:08 pm »
Нищо не ми се отлага, даже напротив
Кърпих на две задни гуми дупки от пирони

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1655 -: Август 09, 2017, 05:39:14 pm »
Защо да се отлага-напротив ,Марс тъкмо отива да забърка, квото има през градуса .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1656 -: Август 09, 2017, 07:28:25 pm »
Освен, че събитията по СЗ ще се отложат във времето, друго не виждам като проекция. Ще тръгне директен на следващото Пълнолуние
Според мен няма как събитията по СЗ да се отложат, само защото Меркурий е ретрограден, че то тогава са ретроградни Сатурн, Уран, Нептун, Плутон, Хирон...
Самото СЗ е в точен тригон с Уран, а Меркурий е неаспектиран, затъмнението може да осветли като мълния затлачени назад във времето въпроси, свързани с ядрена анергетика и научни открития. 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1657 -: Август 10, 2017, 02:21:52 pm »
Меркурий е посредник и между Слънце и Луна или между разумното /съзнателно и емоционалното/инстинктивно. Той действа по периферията, но поставя новините в центъра. Няма  как да боравим рационално, смислено с навлизащата, освободена, съществена информация в периода, след като "информатора' тепърва  ще  тръгва към Земята/ нас със същата. А , докато отстрани дефектите, преработи, настрои ,за да ни я поднесе съвършено чиста,  дилемата сърце- разум, алтернатива- позиция/център,  остава да виси във въздуха. Според мен, сега Меркурий може да намери синхрон  с лунната фаза, защото и той започва да намалява, Дева и Водолей са аналитични знаци, което е бонус  в периода 14-26.08. , като възвърне добрата ни памет в активираните сфери, домове и ни кара да се погрижим да сме по-организирани в ума и мислите си.
За родените в последна четвърт, с Меркурий  близо до лунация, Меркурий съвпад с възлите, би трябвало да има какво да споделят в след 23 .08. ? :)
« Последна редакция: Август 26, 2017, 02:29:34 pm от wind »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1658 -: Август 25, 2017, 08:29:01 am »
имате ли наблюдения за хора родени с директен,но с ретро прогресивен Меркурий как им действат ретроградията на транзитния,дали им върви в такива периоди като на тези с натален ретро Меркурий ::)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1659 -: Август 25, 2017, 12:40:01 pm »
Аз съм родена с директен Меркурий и по прогресии страдам от ретроградието му. Още малко остава да стискам зъби  ;D Може би вече е стационарен.  Записала съм си кога точно се обръща, но не помня, мисля беше март 2019г.

При ретро фазите по транзити - не ми е някакъв голям късмен, но и отчитам големи проблеми и недоразумения.

Изключение прави само ретро фазата през януари 2016г., когато тр.ретро Меркурий беше в съвпад с тр.Плутон и заедно застанаха на върха на моя Т квадрат в съвпад с нат. Меркурий и в квадрат с нат.Юпитер и нат.Плутон. След това вече нищо не беше същото и имаше голяма ескалация на проблеми. Голям урок - да се науча да се справям и с това, което се случи.

Но ... напрежението идва от цялата констелация - съвпада с Плутон на върха на таото и квадратите към големите ...
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1660 -: Август 25, 2017, 01:17:47 pm »
имате ли наблюдения за хора родени с директен,но с ретро прогресивен Меркурий как им действат ретроградията на транзитния,дали им върви в такива периоди като на тези с натален ретро Меркурий ::)

Стреличке, нямам оплаквания от ретроградните му фази. Моят е директен, видим в хороскопа. Три дни преди раждането тъкмо се е показал в небето. Ретроградните му фази за мен са доста продуктивни, използвам ги по предназначение. Изявени щети не съм наблюдавала. Недоразумения си спестявам, когато огранича до санитарен минимум контактите с хора, на които ретроградието им влияе и ги разстройва, обърква по някакъв начин. Тоест сама си налагам ограничения в общуването, за да няма развален телефон отсреща и опити да ми се изопачават думите и мислите.

Когато Меркурий се обърна ретроградно по прогресия, започнах да изучавам астрология. В момента продължава да бъде ретрограден в прогресивната карта. Нямам оплаквания по негов адрес. А дали ти "върви" или "не върви" е много относително понятие.  :)



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1661 -: Август 25, 2017, 04:23:16 pm »
имате ли наблюдения за хора родени с директен,но с ретро прогресивен Меркурий как им действат ретроградията на транзитния,дали им върви в такива периоди като на тези с натален ретро Меркурий ::)
А откъде се е наложило мнението, че на тези с ретрограден Меркурий по натал им върви когато транзитният е ретрограден, през останалото време да не би да са с вързани ръце?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1662 -: Август 25, 2017, 05:03:16 pm »
На принципа на сходното, познатото, че са в синхрон с периода. Родените с ретро планети са в синхрон с периода, в който са се родили, очаквайки следващия такъв, за да не се чувстват като аутсайдери. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1663 -: Август 26, 2017, 08:34:27 am »
не мисля, че има подобна закономерност, вероятно е част от модерното звучене на астрологията
пр. Меркурий е ретрограден от 5 години - нито отличавам годината събитийно, нито вървеж/невървеж при смяна на фазите сами по себе си
същото и за натална ретроградна Венера - в годината на обръщането и по прогресии - нищо, но виж мунданно ретроградните и фази са винаги с кофти оттенък, без изключение до сега

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1664 -: Август 26, 2017, 09:30:25 am »
А откъде се е наложило мнението, че на тези с ретрограден Меркурий по натал им върви когато транзитният е ретрограден, през останалото време да не би да са с вързани ръце?

клише и като всяко такова подлежи на проверка и доказване/опровергаване чрез  случки от живота

всеки си наблюдава и си прави лични заключения, когато фактите събитийно го доказват,коя съм аз да го оспорвам
върви им в меркуриеви сфери ,на който на директните натални -не в този период ,ефекта на разваления телефон ,те самите са такъв за околните, как да подейства на тях :017:
договаряне,документи,комуникация,срещи,поща,пътувания,транспортни средства,учене,изпити,търговия-продават лесно непродаваеми стоки,покупка на битова техника,компютър,телефон,кола

ако ти имаш други наблюдения сподели, в какво е  разликата между директен и ретрограден освен скоростта на движение,ако от тази скорост не произлизат различни проявления
« Последна редакция: Август 27, 2017, 10:05:09 am от strelicka »