Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268637 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #240 -: Юни 14, 2014, 11:34:47 pm »
Че на мен нищо ми няма
Даже мисля да си купя машина за хляб тия дни
Но моят меркурий е ретро

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #241 -: Юни 14, 2014, 11:35:28 pm »
Ноуп, даже на р-Меркурийте принципно им връви в р-периодите. Навсякъде, където крилатия е силен в нечии натал и назобан, обърне ли се транзитния назад, настъпва какафония.  :57: :57: :57:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #242 -: Юни 14, 2014, 11:36:01 pm »
Обаче мен ме избива на агресия от безсилие,за да се успокоя бих убила някой.Явно овенските ми марс ,Венера не са добре.Не ретрото е коварен за всички.Ще ми се пръсне процесора вече,съвсем се бъгнах.

Ако не става със сила, пробвай с хитрост, но първо пий една ракия

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #243 -: Юни 14, 2014, 11:41:12 pm »
Как ще пия ракия-тя е калорична,пък и по-зле става.Нали Меркурий управлява ръцете-влече ме към ръчна саморазправа! :012:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #244 -: Юни 15, 2014, 12:22:17 am »
Обаче мен ме избива на агресия от безсилие,за да се успокоя бих убила някой.Явно овенските ми марс ,Венера не са добре.Не ретрото е коварен за всички.Ще ми се пръсне процесора вече,съвсем се бъгнах.
Браво бе и ти с Марс в овен като мен.  :012:

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #245 -: Юни 15, 2014, 10:12:00 am »
Браво бе и ти с Марс в овен като мен.  :012:
Аз не съм с марс в овен,но се чувствам като Ребека :012:
Детето ми е близнаци с марс овен....горкото, около него се случват доста лоши събития,дано издържи ???

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #246 -: Юни 15, 2014, 11:51:47 am »
Аз не съм с марс в овен,но се чувствам като Ребека :012:
Детето ми е близнаци с марс овен....горкото, около него се случват доста лоши събития,дано издържи ???

Милки, направо ти се чудя на търпението... Това ли е най-голямата благодетел на Луна, Венера и Марс в Телец?  :)

И все пак мисля, че до края на престоя си в отсрещния знак Сатурн ще  свърши някоя полезна работа, стига да се почувстваш готова. Мисли и за здравето си, в перспектива - какво е по-важно - да останеш със здрава психика, за да можеш да се гриижиш за детето си, или да запазиш едно агонизиращо съжителство?

Ако нещо те притеснява в поста ми, ще го изтрия.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #247 -: Юни 15, 2014, 09:21:59 pm »
Забелязвате ли, че на ретромеркуриевата фаза във форума настанаха едни вълнения, излязоха едни нерви? Така е, на ретрото излиза критото, или-какво излиза според вас на ретромеркуриевите фази?
"Мълчанието е злато" за мен. :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #248 -: Юни 15, 2014, 09:30:30 pm »
Да, да на ретро летящото и старата карма се опитват да ни върнат  :57: :57: :57:... Аз съм против пък!
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #249 -: Юни 15, 2014, 09:44:26 pm »
Те младите по се палят. Нали са по мерка :), но пък понеже е ретро, забелязвам, че един казва едно, друг криво го разбира.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #250 -: Юни 15, 2014, 09:48:38 pm »
Тоя ретро Мерк...заради преинсталирането ми се изтриха хорарите-просто не съобразих да ги преместя.После за капак ми прекъсна нета заради недоразумения с доставчика и то доста глупави.Единственото положително проявление,че започнах да си комуникирам с човек,на който държа много!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #251 -: Юни 15, 2014, 10:01:15 pm »
А може би пък казват едно и също, но не се чуват един друг.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #252 -: Юни 15, 2014, 10:33:20 pm »
Какво му е бмв-то? :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #253 -: Юни 15, 2014, 10:49:36 pm »
 ;D

Не мога да го подмина, просто красота. Биг Бос на скромната ни фирмица мъдри да се оттегля от активно оперативно управление и да стане нещо там почетен шеф на борда или някаква такава синекурна длъжност без управленски функции. Това го мъдри от година. В петък синът ми беше болен и се разправяхме с него с болници и аптеки и в залисията си бях зарязала телефона някъде по чанти. Едва днес видях, че ме е търсила - искала към дневния ред за насрочен вече управителен съвте да подпъхва точката за смяната й. И се присетила да попита да направя карта дали моментът е подходящ :-\ . Тя е Рак с водолейски асц. и стрелешка луна - човек на точните науки и установените навици. Сега, шокът от този интерес към астрологията се допълни от картата към часа на обаждането й. Ами, на асц.МС последни градуси на Близнаци, на МС АСЦ. - последни градуси на Дева. Луна в Стрелец. Те ти булка, ретроМерк.

 :d030:
« Последна редакция: Юни 16, 2014, 12:26:27 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #254 -: Юни 16, 2014, 04:16:01 pm »
Обръща се ретро в 3-ти градус на Рак, точно върху наталния ми Юпитер в 9-ти дом. По някое време ще се върне назад в 8-ми дом. Като цяло, не съм забелязала драстични промени при мен по време на ретро фазите му. Имала съм меркуриеви недоразумения, неуспешни покупки и развалена техника и при директния му ход, както и успешни дела при ретро състояние. В натала Меркурий е директен.
По-скоро забелязвам негативни случки при аспекти на транзитен Меркурий към натален Сатурн, затова и винаги следя за такива аспекти във времето.

Днес получих изневиделица предложение за публикация на научната ми работа! Всъщност, тя е още в суров вид, тепърва започвам да изследвам в докторат темата от есента. Още не мога да повярвам, съгласни са да я публикуват и като "working paper" (съжалявам, не зная на български какъв е термина).

Освен това, съм поканена да представя идеята на конференция в края на лятото.

Това което малко ме притеснява, е че предложенията идват в ретро фазата на Меркурий. Освен да изчакам с окончателния отговор, докато Меркурий не се върне отново в градуса на натален Юпитер. Точно в този момент, най-малко ми трябва да взимам погрешно решение, че втора година се опитвам да пробия в тамошните академични среди :17: