Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268493 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #270 -: Юни 17, 2014, 01:28:38 pm »
Тъжно е за тях, но това е пазарната икономика. Никой шеф няма да търпи служители, които не му вършат работа, а му носят загуби. Ще ги подмени с други, надявам се, по-кадърни.
« Последна редакция: Юни 17, 2014, 01:51:36 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #271 -: Юни 17, 2014, 01:34:15 pm »
Ако смята да продължаваме да сме литературен кръжок, може да изкарат още няколко месеца.  :012:

Пишат, бришат и нищо не се случва в тия глави... направо съм втрещена от цялата тази инерция и безидейност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #272 -: Юни 17, 2014, 03:03:38 pm »
Честито! И успех в представянето!
 "working paper"- работна хартия  :012:
Ако написаното има връзка с хорари, които пускаше дай ов към тях

Благодаря много Акрукс! :58:
Working paper e нещо от рода на научна работа в процес на разработка, в незавършен вид, изследване, в което се очаква евентуална промяна в теза, хипотези, изследователски методи, които пък от своя страна ще дадат резултати, различни от първоначално предвидените.

По принцип е прекалено рано за мен за публикации от какъвто и да е вид, някои докторски степени, се придобиват именно чрез публикация в съответните среди. След миналогодишният неуспех с финансирането, преработих малко предложението си, като усещам че към момента, съм улучила "ниша", както се нарича, или вакуум в академичните изследвания по този въпрос, затова вероятно и големият интерес. В момента вече имам и статут на кандидат-доктор по Х науките, затова и могат да сложат името ми с титлата под статията.

Не съм пускала хорарна карта по въпроса, защото на този етап не съм мислила в тази насока. Всички хорарни въпроси свързани с обучението ми досега, касаеха пълно финансиране, но до този момент за жалост, няма промяна. Очаквам договор за започване на преподавателска дейност и съответно приходи от нея, но пари накуп във форма на стипендия, до този момент не съм получила.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #273 -: Юни 17, 2014, 06:36:12 pm »
За мен настъпи голям гърч, моята работа е по Меркурий. Сега в последния момент всички се сещат, че им трябва нещо "за вчера". Стигнах до фаза, в която вече отказвам поръчки, при това на редовни възложители, което през цялата ми практика почти не се беше случвало. Днес отказах една поръчка, после ми се обадиха с контра оферта - ако я преведе друг преводач, после да правя аз рекакция. А аз, както вече съм споменавала, чужди задници не бърша и след никой не мета, предпочитам сама да свърша цялата работа. В крайна сметка ме изнудиха да поема тази поръчка и в по-кратък срок. Срокът, който първоначално им бях съобщила, не ги устройваше. Тъй че до края на седмицата ще се мре бавно и мъчително, но пък последната седмица на юни съм пуснала отпуска - малко ще му поотпусна края.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #274 -: Юни 17, 2014, 09:18:09 pm »

Днес получих изневиделица предложение за публикация на научната ми работа!


Мей,  :08:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #275 -: Юни 17, 2014, 09:59:26 pm »
Поздравления, MayFlower  :08:, проработиха транзитите и при теб  ;)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #276 -: Юни 17, 2014, 11:57:39 pm »
Стреличка, Флора, благодаря и на двете! :58:

Сега погледнах темата за предстоящото Новолуние в Рак и се сетих, че то пък е върху натален Юпитер в 9-ти! Силно акцентиран стана този дом напоследък, дай Боже да е все така положителна тенденцията!

Тъкмо си мислех че ретро Меркурий не ме засегна, но съм прибързала с изводите. Цял следобед имаше проблем с интернет връзката на работа, тъкмо мислех че като се прибера ще си пратя всички важни имейли от личния лаптоп, но какво става- в нас същият проблем, едва сега взе да се пооправя връзката.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #277 -: Юни 18, 2014, 02:22:31 pm »
Ех, най-сетне!
Днес шефското тяло ни събра на сериозен разговор. Най-сетне да изплюе камъчето, че нещата в този екип не вървят. И отново беше изключително търпелив и толерантен, не спира да ме изумява този човек. Тактично предложи да помислим къде и какво не върви в нашата работа, какво евенвтуално можем да оптимизираме, за да излезем поне на минимална печалба и да започнем да покриваме текущите разходи за издръжка на офиса и персонала. Колежките пак се разкудкудякаха, но и този път не можаха да измислят нищо смислено. За голяма тяхна радост отново ни беше дадена отсрочка (не очаквах!), но този път с ясен и категоричен тон – продължаваме до септември, а оттам нататък, ако нещата продължават да не вървят, следва закриваване на бизнеса и съкращаване на персонала. Здравей, борса за безработни!

И, което много ми хареса, във вид на препоръка им отправи забележка да спрат да смесват работата с личния живот и да водят безкрайни лични телефонни разговори в офиса и постоянно излизайки извън него. Откога го чакам да прогледне какви овце е наел! Оттук нататък искрено се надявам двете латерни да се кротнат и да влязат в час.

Обаче колко емблематично, хахаxa, не спирам да се хиля.
Излизам за малко от офиса и долу на портала се разминавам с двама души, служители от офис сградата. Мъжът заговаря девойката “Как е, върви ли работата?“, на което тя отвръща “И да не върви, пак ще я бутаме“. По-точно описание на една често срещана нагласа не може да се намери!  :043: :72:



« Последна редакция: Юни 18, 2014, 02:50:53 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #278 -: Юни 18, 2014, 03:10:17 pm »
Лила, нещо се бъркаш-това не е толерантен и внимателен шеф, а супер смотан

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #279 -: Юни 18, 2014, 03:15:08 pm »
Всички ви ли възнамерява да праща на борсата? Теб и колегата да остави, да прати само латерните. Аз съм питала вече, сигурна съм, но не помня. Шефът да не би да има Марс във Везни, защото е прекалено мек като мен. :) И аз все се стремя да избягвам конфронтации, скандали и др. на работното място, но така не става.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #280 -: Юни 18, 2014, 03:17:55 pm »
В тази връзка щях да кажа, че две години са предостатъчно, за да прецениш качествата на наетия персонал и дали хората стават за тази работа. Чак такава толерантност и на мен ми е непонятна. Не ми изглежда да е мухльо, може би няма добра преценка за хората, особено при подбор на служители. Според мен доста ги е надценил. Но не знам на негово място аз как щях да подходя, ако реша да правя бизнес в чужда държава и сред хора, които малко познавам. От 21 години живея тук - на мен всичко ми е пределно ясно. Той е тук от 2006, още хвърчи в облаците и не е забелязал някои особености.  ;D

Нямам предснава, Мира. Имаме още отсрочка. Но с тоя екип не вярвам за борени месеци положението да се оправи, щом за две години нищо не се е случило. Липсва хъс и заинтересованост - за тях е важно да си вземат редовно заплатата и да си карат по инерция, да не се претоварват. Що се отнася до мен и колегата, нашите услуги могат да се ползват и дистанционно. За латерните е ясно, че са се хванали за тази работа като удавник за сламка. Всъщност едната (тежкият случай) все някъде ще се уреди пак, използвайки връзките на мъжа си. И на предишната си работа при "познати" е била. Но си мисля, че тази протекция свише няма да е вечна - все ще дойде момент, в който ще трябва да разчита на собствените си възможности и способности.


« Последна редакция: Юни 18, 2014, 03:22:56 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #281 -: Юни 18, 2014, 03:20:56 pm »
Или защото Сатурнът му не афликтира лични планети?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #282 -: Юни 18, 2014, 03:25:20 pm »
Или защото Сатурнът му не афликтира лични планети?

Да, при него Сатурн хем няма никакви есенциални достойства, хем не аспектира лични планети, няма мажорен аспект с нито една от тях. Аз с моя тригон Слънце/Сатурн отдавна да съм извадила голямата брадва, ако видя, че хората не са подходящи и, което е не по-малко важно, не желаят да се развиват и да се променят, устройва ги статуквото и се опитват максимално да го задържат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #283 -: Юни 18, 2014, 04:25:28 pm »
Днеска крилатия говедарник ми спретна два много хубави номера, направо думи нямам. Първо, прецака ми се тотално операционната система на компютъра, който най-често използвам в къщи. Повече не иска да се пусне, за нищо не става, изгубих си цялата информация, кяото беше записана на диск C - документи, снимки, какво ли не ... ще трябва и преинсталация, естествено  :breakcomp: :breakcomp: :breakcomp: :breakcomp:

Другия номер - тръгнах към кварталния магазин да си купя маркери. Той ми е на 2 минути път. Влизам в магазина и установявам, че портомонето ми го няма, изпаднало е от джоба. Минавам 1 път ... два пъти ... три пъти по пътя и го няма и няма. Никакви хора не минаваха по пътя и си викам, би трябвало да го намеря. На 5тия или 6тия път, малко преди да ревна вече, ахахха, се сетих да вляза в къщи - и го гледам си седи там портомоненцето ми и ме чака - докато съм си обувала обувките е паднало вътре.  :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #284 -: Юни 18, 2014, 04:29:22 pm »
Днеска крилатия говедарник ми спретна два много хубави номера, направо думи нямам. Първо, прецака ми се тотално операционната система на компютъра, който най-често използвам в къщи. Повече не иска да се пусне, за нищо не става, изгубих си цялата информация, кяото беше записана на диск C - документи, снимки, какво ли не ... ще трябва и преинсталация, естествено  :breakcomp: :breakcomp: :breakcomp: :breakcomp:

Другия номер - тръгнах към кварталния магазин да си купя маркери. Той ми е на 2 минути път. Влизам в магазина и установявам, че портомонето ми го няма, изпаднало е от джоба. Минавам 1 път ... два пъти ... три пъти по пътя и го няма и няма. Никакви хора не минаваха по пътя и си викам, би трябвало да го намеря. На 5тия или 6тия път, малко преди да ревна вече, ахахха, се сетих да вляза в къщи - и го гледам си седи там портомоненцето ми и ме чака - докато съм си обувала обувките е паднало вътре.  :012:

Тъндъре, а Нептуня къде ти е? Щото това (втората случка де) намирисва на заплесия, а не на ретро Мерк  :043:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн