Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268426 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #315 -: Юни 30, 2014, 03:03:33 pm »
Започва да се усеща стационарната фаза.
Току що ми се обадиха от непознат номер и се оказах един стар познат, още от края на 90те... Обажда се да ми предлага да правя екскурзии – не беше наясно, че отдавна съм се преквалифицирала и не се занимавам с това, а и няма как да се случи с фиксирано работно време. Много добро и свястно човече, макар и леко чалнат, навремето поддържахме приятелски отношения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #316 -: Юни 30, 2014, 07:19:34 pm »
Много неочакван сценарий!
До края на лятото се очакваше да закрият офиса и да ни съкратят, да идем на борсата. Но сега научавам, че шефът е предложил на един негов сънародник да купи фирмата и да наеме персонала. Пробно сме щели да изкараме три месеца, ще работим за новия шеф. Сега на всеки ще се направи портфолио за какво е пригоден и каква работа може да върши. За мен това е най-малкият проблем - с две различни специалности съм, зная езици и съм работила в много различни фирми и на различни длъжности - от търговия с метали до туризъм, преводи и в адв. кантора.

Да му мислят лаладжийките... Ама като гледам, не им пука много - имат си топли местенца вкъщи при съпрузите.

Много готино  :08:

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #317 -: Юни 30, 2014, 10:50:27 pm »
Вероятно сегашният (все още) шеф държи да пласира екипа като неделимо цяло. Но реалността е друга - звучи цинично, но ситуацията предполага всеки да се спасява сам и да се опита да "продаде" уменията си. Ако ги има и каквито има.

Ми продавайте се екипно, щом шефът така иска. Май беше Везни?
Обикновено всеки екип си има по един бай Иван, който върши работата на всички, та да видим новият ви шеф бързо ли ще открие кой е вашият бай Иван   :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #318 -: Юни 30, 2014, 10:56:55 pm »
Акцентиран Водолей с Луна в Овен и АС Скорпион - още се чудя на търпението му, за мен е загадка.  ;D

Каквото и да се случва оттук нататък, настроила съм се към положителни промени. Все повече усещах как се задушавам в това тресавище - да гледаш всеки божи ден инерция, нежелание за промяна, евтини тарикатлъци... А към края на отпуската осъзнах нежеланието си да се връщам в офиса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #319 -: Юли 01, 2014, 09:24:00 am »
Иде ми да почерпя  днес заради тоя Меркурий.  :012: :012:   :clap: Този път вървеше 'назад' през мой 10ти дом. Отбелязвам си, че ретроградна фаза през мои 7ми и 10ти бяха най-ужасните! Можи би е логично....  :012:

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #320 -: Юли 01, 2014, 09:47:35 am »
Тази фаза и в моя живот се отрази отчетливо.
Ежедневно имаше прояви на ретро меркурий,таквоз чудо не бях виждала до сега :012:
Не се изразяваше в скандали и борби за надмощие,а по скоро в документация,чупене на техника и т.н.
Слава Богу свършва!

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #321 -: Юли 01, 2014, 12:21:38 pm »
ретро Мерка свършва, но и аз приключих блога, който бях започнала октомври пак по ретро Мерк
 :) Следващия блог почвам при директен Мерк, че да ми върви писането, иначе трябва да чакам от ретро на ретро  :012:

Точно така.Човек се учи от грешките си.
Да попитам, не е ли от утре директното движение?

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #322 -: Юли 01, 2014, 12:48:18 pm »
ретро Мерка свършва, но и аз приключих блога, който бях започнала октомври пак по ретро Мерк
 :) Следващия блог почвам при директен Мерк, че да ми върви писането, иначе трябва да чакам от ретро на ретро  :012:

тази сутрин си мислех, че беше споделила във форума, че очакваш да завършиш някакъв проект, нещо, с което се представяш ... нещо такова беше .... но знам, че беше свързано с писане :) и се чудех, дали да те питам, какво е станало  :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #323 -: Юли 01, 2014, 02:27:07 pm »
Вчера ми изчезна костенурката. Едва днес като не излезе изпод леглото да ми намекне, че е време за закуска, забелязах, че я няма. Пуснах бърз хорар, последен апликиращ аспект на луната в 23гр лъв с ретро-меркруий на 24 близнаци. Почти не повярвах, че ще я намерим-проява на песимизъм. Слязохме зад блока, беше се окопала в тревите точно до краката ни. Паднала е от балкона, тя си щъка там и навсякъде. Не знам дали котка би я нападнала, месото й е крехко, казват.
Иначе, появи се мишка в тоалетната, сега правим "план" :d030:, кроим й шапка. Вчера гонихме оси от балкона, с напоен нафтен парцал. Увяхна ми подарено за РД цвете,  :d030: така-има разнообразие. Соларната луна ми е в 6 дом, това да е само.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #324 -: Юли 01, 2014, 03:40:44 pm »
Соларната луна ми е в 6 дом, това да е само.

 :012: а лунациите къде са ти - да не отваряш зоопарк?
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #325 -: Юли 01, 2014, 04:18:19 pm »
:012: а лунациите къде са ти - да не отваряш зоопарк?
Честно казано, досега не съм правила лунации, нямам опит там. ;) Казваш да проверя нещо там дали има?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #326 -: Юли 01, 2014, 04:24:37 pm »
Добре, че не си е пукнала черупката като е паднала от балкона, иначе котка няма как да я изяде, защото те се крият много добре в черупката, моя приятелка има котарак и го снима на видео как си играе с костенурката, която имаха навремето, после я пуснаха в едно езеро, че им беше мъчно да я гледат в аквариум, но дали е оцеляла зимата кой знае, че нали е от виетнамско море дошла, не е родна порода костенурка...
Мишка при майка есента хванах с обърната чиния, закрепена от едната страна на орех, а под чинията малка празна консервена кутия с парченце сирене- голямо дрънчене с кутията, като се беше захлупила под чинията, която е добре да е на някаква плоскост и така да се изнесе навън, че на мен ми избяга първия път, на втори опит майка ми я хванала успешно

Забранено е да се пускат червенобузите костенурки в нашите водоеми. Хищници са и изяждат рибата. Нахраних я и се покри под някое легло, друг път не прави така, стрес й е било явно. И нашата котка я тормозеше, возеше се на гърба й.
За оцеляването, те нали са студенокръвни-спят зимен сън, и без храна могат с месеци да изтраят. На горещо, обаче-повче от 30 гр. умират.
За мишката-има отвор под мръсния канал, ще го задъним, взехме размери и така.
Благодаря за съвета, може да потрябва друг път.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #327 -: Юли 01, 2014, 10:22:26 pm »
Мишката  се откри, убихме я. Малко не ми е комфортно, не знам с каква цел са сътворени тези създания. Бих предпочела да я пуснем на свобода, но трябваше да се реагира на момента.

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #328 -: Юли 02, 2014, 10:07:58 am »
Сега се сетих, че Плутон управлява 3 ми дом - явно затова и съседките ми такива, фекалистки  :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #329 -: Юли 02, 2014, 10:36:50 am »
Вчера 2 часа си търсих портмонето ... Добре, че тръгва напред тоя. ;D