Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268819 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #360 -: Юли 10, 2014, 02:07:26 pm »
По ретро Меркурий участвах в една игра - въртене на колелото на късмета, организирана от оптика на Карл Цайс. Спечелих ваучер на стойност 200лв. (беше най-голямата от възможните - разхладителна напитка, химикалка, чаша, ваучер от 50лв.)

Днес се сетих за него, и след голям зор успях да го намеря и реших да отида да го използвам, поне за нови слънчеви очила или за работа с компютър. Но изобщо не се зачетох дали има някакви ограничения. Та, в крайна сметка се оказа, че мога да използвам само за определен модел, където едно стъкло е от мин. 300лв. Следователно се отказах :57:

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #361 -: Юли 10, 2014, 02:09:59 pm »
По ретро Меркурий участвах в една игра - въртене на колелото на късмета, организирана от оптика на Карл Цайс. Спечелих ваучер на стойност 200лв. (беше най-голямата от възможните - разхладителна напитка, химикалка, чаша, ваучер от 50лв.)

Днес се сетих за него, и след голям зор успях да го намеря и реших да отида да го използвам, поне за нови слънчеви очила или за работа с компютър. Но изобщо не се зачетох дали има някакви ограничения. Та, в крайна сметка се оказа, че мога да използвам само за определен модел, където едно стъкло е от мин. 300лв. Следователно се отказах :57:

е това е гаден номер ...  :cheer: :cheer: :cheer:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #362 -: Юли 10, 2014, 03:42:47 pm »
По ретро Меркурий участвах в една игра - въртене на колелото на късмета, организирана от оптика на Карл Цайс. Спечелих ваучер на стойност 200лв. (беше най-голямата от възможните - разхладителна напитка, химикалка, чаша, ваучер от 50лв.)

Днес се сетих за него, и след голям зор успях да го намеря и реших да отида да го използвам, поне за нови слънчеви очила или за работа с компютър. Но изобщо не се зачетох дали има някакви ограничения. Та, в крайна сметка се оказа, че мога да използвам само за определен модел, където едно стъкло е от мин. 300лв. Следователно се отказах :57:

....а по Юпитер/Уран какво се е случвало в периода/момента към от/към натала ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #363 -: Юли 10, 2014, 04:28:21 pm »
тр. Уран в 1-ви дом, в разходящи съвпад със Слънцето/У6, Юпитер/У10 и СЛВ;
тр. Юпитер в 5-ти дом, секстил Марс/У2;

А между другото, ден по-рано пред дрогерия Лили намерих 20 лв. и веднага ги "обмених" за боди миста на Виктория сикрет, но очакванията ми бяха разбити от към дълготрайност... иначе има приятни аромати и за жегата стават общо взето, особено ако се извадят от хладилника :012:
« Последна редакция: Юли 10, 2014, 04:34:10 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #364 -: Юли 10, 2014, 05:06:03 pm »
Меркурий нали още е в следретроградна сянка? Обади ми се един близък днес, да изясняваме отношения. Беше с нагласа да подновим отношения, сякаш държеше на това, но изрично му заявих, че не желая компромис. Имаше момент, в който се замислих дали правилно постъпвам и не е ли по-добре да подам ръка и да простя, но от тия хора не съзирам никаква полезност за моето развитие, нито подкрепа, само консуматорска и интересчийска нагласа. Дадох си сметка, че някой ден може би ще съжалявам за това си решение, но в живота има моменти, когато човек трябва да спази принципна позиция, моята беше такава. Но след като му го казах в прав текст и какво мисля за тях, усетих такава лекота, чувството е невероятно!  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #365 -: Юли 11, 2014, 10:11:14 pm »
По време на ретроградната фаза на Меркурий ми се струваше, че времето тече по-бавно от обичайното. Сега отново усещам как не успявам да изпълня задачите си и 24 часа не ми стигат. Някой има ли подобни наблюдения или това няма нищо общо с Меркурий (теоретично)?


Браво, Лили!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #366 -: Юли 11, 2014, 11:16:40 pm »
В офиса пак започна да кипи някаква активност и тъкмо се зарадвах - помислих, че документално подготвят сключване на голяма сделка. Днес не се сдържах и питах колегата, който движи тия проекти, и той ми секна енсусиазма (АС Козирог!), оказа се поредната симулация на заетост.  :(

Започнахме всички работа в офиса по ретро Меркурий в края на юли 2012 и все назадничаво ни върви, не можем да счупим каръка!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #367 -: Юли 12, 2014, 02:08:33 pm »
Акрукс, шефът се интересува от астрология и навремето му е правен хороскоп. Но тогава явно е бързал, първоначално уговорката беше да се почва от 1 август 2012, а ни извика по-рано в офиса, започнахме на 23 юли. В средата на юли бяха интервютата. Казах му тогава за ретро Меркурий, но трябваше да се изчака повече, а и според мен факторите са били комплексни, при неподходящ тайминг го е започнал - тр. Сатурн в точен квадрат към неговите Слънце/Венера (а ставаше въпрос за мащабен проект, чиято цел е разширяване навън, експанзия - по Юпитер, не по Сатурн). Мисля, че тогава и прогресивната му Луна още не беше влязла в Козирог, вероятно е била в последните градуси на Стрелец. А сега резултатът е налице - няма резултат.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #368 -: Август 27, 2014, 04:26:02 pm »
Кога става ретрограден миличкия? ???
Май скоро?
При мен ще транзитира през 3ти дом,ако е така....

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #369 -: Август 27, 2014, 04:28:23 pm »
Октомври май.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #370 -: Август 27, 2014, 04:49:54 pm »
Октомври май.

ot 4 октомври в 19:02 ч.  до 25 октомври – 21:16 ч.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #371 -: Август 27, 2014, 04:55:04 pm »
Мерси Грег.
Ще транзитира през плутона ми У5 и уран У и 8. :017:

Кой знае какви ядове ме чакат....

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #372 -: Септември 30, 2014, 07:46:25 pm »
Аз винаги повтарям на хората при ретро фаза-внимавайте с документи
Сякаш по-засегнати са тези, на които мерк им управлява асц или водещото светило
Аз съм с ретро в натала и нямам грам оплакване от фазата, даже мааалко се забавлявам на разни дребни неуредици при околните

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #373 -: Септември 30, 2014, 08:08:40 pm »
И на мен не ми се отразяват негативно неговите ретроградни фази, но често хващам допуснати грешки или в резултат на чужда грешка може да се отложи или провали някой мой ангажимент. Общо взето става въпрос за дребни неща - неправилно подадена или несъгласувана информация, грешки в документи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #374 -: Октомври 01, 2014, 08:35:06 am »
По ретро Меркурий се завършват разни неща, нали? Така ми се получи, че ще приключвам евентуално зъбната конструкция този месец - надявам се да се прояви именно по този начин, а не да се налага после поправяне.

При мен Меркурий е краен диспозитор в картата (ако смятаме и тримата големи), но досега не съм забелязала нещо специално. Да видим този път - ще наблюдавам осторожно :)