Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268895 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #375 -: Октомври 01, 2014, 08:41:23 am »
При нас по ретро Меркурий се очертава обсъждане на нови идеи и нов проект - още отсега съм се хванала за главата, като ги знам как се държат по такива "кръгли маси" и по време на директна фаза.  :banghead:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #376 -: Октомври 01, 2014, 09:01:09 am »
Не се отразява добре при масовки, все всички всичко знаят и стават едни караници...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #377 -: Октомври 01, 2014, 09:08:59 am »
Веднъж бях на един симултантен превод - няколко преводача с различни езици трябваше да превеждат на международно жури. Всички говореха едновременно, никой никого не слушаше, едва ми издържаха нервите. Случвало се е да има и такива дразнещи ситуации по сделки, на които превеждам, когато се съберат повече хора в едно помещение. Ако ме извикат на такова мероприятие по ретрограден Меркурий, вече имам едно наум и се въоръжавам с търпение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #378 -: Октомври 01, 2014, 10:08:32 am »
При мен ще се върне в 12д. Утре отивам да се записвам в университета, за да изпреваря ретрофазата. То сега е в стационарна, та не знам кое е по-зле  :57:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #379 -: Октомври 01, 2014, 10:12:44 am »
Какво означава ако тр. Меркурий У1,2,10 през 3ти (нат. в 4ти) съвпада с нат. Плутон У4 в 3ти и от там започва да се обръща, преминавайки в един момент к3 и през част от 2ри? Аз си го тълкувам, като главна тема да е навлизане навътре и преосмисляне/отсяване/преобразуване/въвличане на значима информация/документи/пътувания (даване на заден ход, отдръпване) относно очаквана покупко-продажба на имот(дома на родителите ми), което ще се преоцени/обнови/отложи, рефлектирайки върху моя аз, моите ресурси и обществено лице (работа). Друго възможно, дано не, да е преместване при сестра ми от една квартира на друга. Смятам да изчета една книга за Плутон между другото  :012: :012:. Плутон е диспозитор на нат. Меркурий.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #380 -: Октомври 01, 2014, 11:32:34 am »
Според зависи от дома в който попада ретроградието, ще се изтупат от нафталина, изчистят и преподредят неговите теми свързани главно с някакви цели касаещи промяна на моментното статукво, възгледите и себеизразяването, а целта е постигане на някакъв консенсус, нов път във взаимоотношенията, връзките и обкръжението - директен във Везни. Целта на меркуриевото ретроградие са новите "дрехи" на Венера. Меркурий става директен в деня, в който Венера влиза в новия си синодичен цикъл.
Ретроградието започва от 3ти дом и завършва във втори. Сега ще е момента явно, да завърша една курсова работа по Астрология, която отлагам от много време. Това и после след изпит, ще ме 'измени'  на 2ри бакалавър. (1,10) :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #381 -: Октомври 03, 2014, 10:03:52 pm »
ТОЙ да не коледен пощальон,че да ти дуе джоба,на мен ми звучи като данъчен или ревизьор . ;D  Ама нали пишеш стихчета,може да получиш хонорар от Блиц или там,където публикуваш. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #382 -: Октомври 03, 2014, 10:06:22 pm »
Днес ги бъзикнах в офиса, че по ретро Меркурий стават още по-тъпи грешки. Сипя сол в раната.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #383 -: Октомври 03, 2014, 10:08:21 pm »
При мен пък се връща обратно към съвпад с натален АЦ в последните градуси на Везни. После минава в 12-ти, като там по някое време пак ще съвпадне с натален Плутон У2, (дали и аз да не очаквам пари?), като отново ще опозира Луна и наталната си позиция.

Не съм голям фен на транзитен Меркурий през АЦ, още по-малко пък когато е в опозиция към наталното си местенце, настъпва пълна лудница, едва смогвам да поддържам комуникациите, засипват ме отвсякъде! 
Иначе ретро фазата не ме тревожи кой знае колко, при все че при мен е директен в натала, ретро Мерк не ми влияе по някакъв по-особен или негативен начин.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #384 -: Октомври 04, 2014, 08:15:51 pm »
Иии...телефоните започнаха да се прецакват
Диана, купи си здрав кейс :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #385 -: Октомври 04, 2014, 08:40:51 pm »
Забелязах,че на ретрото клюкарките се активизират.Но особеното е,че се мъчат да бройкат дискретно,но уви езикът ги сърби. :012: ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #386 -: Октомври 04, 2014, 08:44:29 pm »
Днес на стационарно-ретрограден Меркурий най-сетне се видях с приятелка, с която от няколко месеца поддържаме само телефонен контакт. Успя да се домъкне към нашите селения. Поклюкарихме си, тя е със Слънце в Близнаци. :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #387 -: Октомври 04, 2014, 08:49:40 pm »
Ами близнаците изобразяват емблема на сладкарница 2те фукли-дъра бъра,клю-клю-клю,кууткудяк. :D
« Последна редакция: Октомври 04, 2014, 08:55:19 pm от Ребека »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #388 -: Октомври 04, 2014, 09:18:56 pm »
По ретро Мерк новини от сина ми ме накараха да полудея,меко казано...
Направо съм възмутена от хорската завист,алчност,злоба и т.н. Нямам думи-някои хора не търпят развитие-просто живеят,за да вгорчават живота на другите.Проклети паразити!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #389 -: Октомври 04, 2014, 10:22:43 pm »
Ретро меркурий транзитиращ над венера в карта на мъж, какво би му донесло?