Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268859 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #615 -: Февруари 06, 2015, 09:25:19 pm »
То ще трием,ама да те питам онези двете от асансьора имаха ли ...

Не съм ги засичала по етажите, може да са се удавили във ваните си с листенца от рози.  :'(

Амин! Толкова силикон си отиде!  ???
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #616 -: Февруари 06, 2015, 09:28:13 pm »
хич даже не се забавлява и не ѝ е добре, ама ... както и да е .... :57: :57:

То е едно такова смесено състояние - плавно преминаващо от отвратено отегчение през лека усмивка до веселяшки смях.

Това означава, че вампирът вече се е наситил.  ;D

А в интерес на истината сега го правя и за спорта. В нашия отдел все сме "най-умни" - не минава ден, в който да не оплюят поне няколко колеги от други отдели. Пък аз им отмъщават като ги плюя тях.  ;D

Напук на злобарките тихомълком помагам на скайпа на една колежка, която не спряха да плюят. Добро дете е, има още какво да учи, но не е някоя селска пръчка. Налага се да замества секретарката, сега огън й гори на главата и я правят луда калинка, а паралелно трябва да върши задачките и за отдела, в който работи. Напоследък я виждам направо с изгаснал поглед и черни кръгове под очите - за две седмици успяха да я съсипят психически. Затова пък аз ще им натривам носа и ще им показвам ясно и недвусмислено, че не са най-умните и компетентните.

И знаете ли кого най-много плюят? Най-красивите колежки, не е като да няма много привлекателни жени в други отдели. А тия и с по-високите си доходи красота и стил не могат да си купят... тц.







« Последна редакция: Февруари 06, 2015, 09:44:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #617 -: Февруари 06, 2015, 09:43:14 pm »
Това с изпростяването е вярно,аз също наблюдавам дразнеща приходяща селяния в града-движат се по средата на улицата,както по селски мегдан,пресичат където им скимне,запазват ред на опашка в магазин като поставят празна кошница ,парашутисти идиоти по обществените служби и тн. ,за успокоение ще кажа,че всички балкански народи са същите ,другите славянски-също .При криза,стрес,борба за оцеляване първо отпадат фините настройки,по принцип за да има духовно развитие,първо материалното трябва да е задоволено .Защо да се засягаме от истината? :72:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #618 -: Февруари 06, 2015, 09:51:04 pm »
При криза,стрес,борба за оцеляване първо отпадат фините настройки,по принцип за да има духовно развитие,първо материалното трябва да е задоволено .Защо да се засягаме от истината? :72:

Духовността не е приоритет на богатите, но от друга страна, когато човек непрекъснато мисли за оцеляване, в един момент закърняват или отпадат някои от по-фините настройки. Или преминават в капсулирано състояние - до по-добри времена. Моите фини настройки напоследък умишлено ги капсулирам, за да не бъдат смляни в тази масова простотия.

А иначе не ме е грижа какво правят селяните по улиците, важното е да не са ми на главата. За жалост точно в нашия отдел има най-голяма концентрация на жени от село и с недотам добър маниер на общуване. Те и в предишната служба бяха същите, макар и градски.  :012:



« Последна редакция: Февруари 06, 2015, 09:55:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #619 -: Февруари 06, 2015, 11:38:46 pm »
Масово мои образовани познати, с квалификация и опит са без работа или на неподходяща такава, а на подходящата за тях са назначени "наши" хора, които дори не се стараят малко от малко да изпълняват това, за което са наети.

За съжаление и това е много разпространено явление.

На неподходящо за теб място и длъжност, колкото и да си способен по принцип, няма да си ефективен. А когато освен това си и принуден да работиш нещо, което въобще не ти допада, мотивацията в един момент ще стигне до нулево ниво, след като вече си доказал на висшестоящите и на колегите, че и с това можеш да се справиш. На мен като ми е неприятна някаква работа, единственият мотив е да покажа, че мога да се справя и с това, да усвоя и такива навици. Другият мотив е доброто заплащане, особено когато съм притисната от обстоятелствата.

В нашата фирма на подходящите за мен места отдавна работят други колежки и трябва някоя да умре или внезапно да я уволнят, че да се освободи длъжността. И пак ще вкарат някой по-приближен, по свое усмотрение.



« Последна редакция: Февруари 06, 2015, 11:40:33 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #620 -: Февруари 07, 2015, 09:30:11 pm »
помислих че прецаках компа на детето  :-X опитах се да го преинсталирам даде грешка .и така 5 пъти  :-X не ми е за пръв път да го преинсталирам и до днес не бях имала проблем

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #621 -: Февруари 09, 2015, 10:08:58 am »
Продължавам упорито да закъснявам за работа... В колкото и часа да стана, колкото и да бързам-пак си закъснявам. Досега обаче не са ме сгащвали на местопрестъплението. Игра на котка и мишка  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #622 -: Февруари 09, 2015, 10:32:13 am »
При нас толерансът е 10 минути. Ако се домъкнеш между 9.00 и 9.10, няма да те гледат с лошо око. Но обикновено се закъснява повече - колегите, които живеят в центъра, тия от кварталите са по-стриктни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #623 -: Февруари 09, 2015, 10:35:12 am »
Е, аз съм по-скромна. Закъснявам само с 5 минутки  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #624 -: Февруари 09, 2015, 11:49:35 am »
Изгряваща Дева  ;D

Тук голяма каша настъпи с едни документи. Едната ми колежка, в последния си работен ден преди да излезе в отпуска, ми пусна една спешна задача и претупа нещата. Сега звънят клиентите и искат да се свържат с мен /аз съм изготвяла документите и съм ги пращала/, а аз се чувствам като в небрано лозе, не ми беше предоставена никаква информация. Сега се оказа, че преди да се изготвят тия документи, трябваше да се уточнят повече детайли. И  сега щяха да заверят нотариално документи с несъгласувано съдържание и впоследствие да изникне някакъв проблем. Аман! Питаш нещо, молиш за по-детайлна информация и ти се репчат насреща! Накрая и моето търпение ще свърши и ще им създам проблем - никаква екипност няма тук, само злоба.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #625 -: Февруари 09, 2015, 01:20:13 pm »
помислих че прецаках компа на детето  :-X опитах се да го преинсталирам даде грешка .и така 5 пъти  :-X не ми е за пръв път да го преинсталирам и до днес не бях имала проблем

Същата работа и при мен. Опитвах се да махна един вирус, но програмите, с които го махах, също се държаха като вирус.
После банкомат ми глътна картата без причина.
В събота няколко пъти се уговарях с едни приятели и се оказа, че всеки е забравял по нещо и се е връщал на средата на пътя.
Но също станаха ясни и редица стари проблеми. Изчистиха се обвинения и виновният лъсна в хода на една дискусия.
Толкова проявления не съм имала никога при ретро Мерк.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #626 -: Февруари 09, 2015, 01:22:55 pm »
а, за банковите карти забравих. този месец все вися в банката, защото системата им прави някакви бъгове с моя клиентски профил  :banghead:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #627 -: Февруари 09, 2015, 01:31:21 pm »
И при мен този ретро Мерк се отчете доста. Мислех, че е защото ретроградието е в знака на наталния. Но може би при всички се е проявил по-осезаемо, защото във Водолей е силен, а и с леко сатурнов отенък, което допринася за връщане на стари теми и разчистване.
Като застане стационарен преди да се обърне очаквам поредното прозрение да тупне върху главата ми  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #628 -: Февруари 09, 2015, 01:40:08 pm »
Меркурий кога се обръща?
Чакам един проект за превод /анализ/ от бившия колега, но първо трябва да го напише. Обеща да ми го подава на части уж, но знае ли човек, каквито са организирани.... Но може този път да е по-бърз, защото вече няма да го прави на заплата, а срещу хонорар.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #629 -: Февруари 09, 2015, 01:40:58 pm »
На 11-ти се обръща.