Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268498 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1050 -: Октомври 07, 2015, 10:48:13 am »
Да Луната в Дева убива всичко ...

Айде стига бе, баща ми има съвпад на луна, марс и Сатурн в дева...няма да навлизам в подробности, но той не живее в града от повече от 30 години, а все още има жени, които като разберат на кого съм дъщеря и се размазват :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1051 -: Октомври 07, 2015, 11:04:05 am »
Тери, проблема е в емоциите на Грег, ясно че не всяка Луна в Дева ще има подобен проблем.
В случая на Грег, чичо Фройд би казал, проблем с майката, какъв точно той си знае. Може да е отхвърлен, неразбран от нея. /сори Грег, вероятно греша, само налучквам/
Съвпада Марс/Венера в Овен е импулсивен, той не мисли, усети ли страст ще си изгори без да са чуди, обаче се включва Луната: "Ето тя не ме харесва, ще ме отхвърли, не съм достатъчно добър", проблема е в психиката.

Луната е сама в долната хемисфара, ъглова и неаспектирана-откроява се, акцента е върху нея и докато не се решат нейните проблеми, Марс ще остане неефективен.
« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 11:07:16 am от Satin »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1052 -: Октомври 07, 2015, 11:07:16 am »
Сложна е твойта, Грег. Не знам. Скачай в дълбокото и това е. Ще стане като във вица за Василиса Прекрасна — ще те бият, ще те таковат, ама най-накрая ще ти се избистри нещо в главата за тия връзки-мръски. Изцапай си малко Луната, запуши ѝ устата, завържи ѝ ръцете зад гърба и… нататък по списъка.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1053 -: Октомври 07, 2015, 11:23:36 am »
Важното е, че след тази случка вчера започнах вътрешна промяна , надявам се да успея.

И по солара ми се дава тази година промяна за идеите на любовта, хубаво че се разбутаха нещата. Вчера все едно, че всички от миналото ми изплуваха... странен ден

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1054 -: Октомври 07, 2015, 11:32:18 am »
Ама на комплексарите им е по-лесно да си "купуват" жени и любов. Дори и в брака.

Малцина успяват и да купят. Жените така са вдигнали летвата с претенциите, че трудно могат да бъдат задоволени. Средностатистическият български мъж трудно би могъл да ги покрие.

Оттам идват и комплексите в това общество, според мен проблемът е двустранен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1055 -: Октомври 07, 2015, 12:18:57 pm »
Уф, лека-полека тръгнаха нещата най-сетне.

Току що се обади адвокатката - на 13 октомври ми е делото, от 15 часа. Баш по новолуние във Везни.  :017:

Това е само първо разглеждане, на което мисля да не се явявам. Изпитвам изключителна погнуса към ищеца и цялото  меркантилно сатурново семейство, срещата на живо никак не е желателна. Вече по-нататък, ако се наложи да се призовават и свидетели, ще трябва да се явя на някое от следващите съдебни заседания.
« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 12:22:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1056 -: Октомври 07, 2015, 12:36:14 pm »
Помня, че пак на някакво новолуние беше получила призовката, Лили. А това новолуние ти е в съвпад с възела, нали?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1057 -: Октомври 07, 2015, 12:38:55 pm »
Помня, че пак на някакво новолуние беше получила призовката, Лили. А това новолуние ти е в съвпад с възела, нали?

А, да, добре че ме подсети. Точно по пълнолуние дойде, на 1 юли. Сега първото заседание ще е по новолуние, и пак в кардинален знак.

Друго интересно съвпадение - двата ми хорара в тази връзка бяха с АС Козирог, делото на 13ти започва също с изгряващ Козирог, в последните градуси. И новолуние във Везни. Отново кардинален акцент.

Ищецът е с подчертан фикс акцент, само АС е кардинален, Рак. Адвокатката ми е с голям стелиум във Везни, пак кардиналка.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1058 -: Октомври 07, 2015, 12:51:13 pm »
АИщецът е с подчертан фикс акцент, само АС е кардинален, Рак.

Т.е. е пускал иска още когато Сатурн е бил в скорпион...да не вземе да си промени решението и да го оттегли ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1059 -: Октомври 07, 2015, 12:55:18 pm »
Т.е. е пускал иска още когато Сатурн е бил в скорпион...да не вземе да си промени решението и да го оттегли ::)

Не се сещам, може и в началото на Стрелец да е бил вече. Но мисля, че искът е пуснат по време на ретро Меркурий в Близнаци. Не знам след колко време идва призовката.

Абсурд е да си промени решението - става въпрос за сериозни материални интереси, а и доста злоба е насъбрал.

Но никой не ми предложи доброволно извънсъдебно споразумение, адвокатът им не се е свързал с мен.

И едно уточнение - адвокатът Им беше Наш адвокат, на майка ми и първия ѝ съпруг. В това дело много мръсно се играе, затова не съм склонна към никакви компромиси вече. Такива хора трябва да се смачкат поне веднъж в живота.



« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 02:18:56 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1060 -: Октомври 07, 2015, 02:16:05 pm »
Знам, че съм извън темата за ретро Меркурий, но във връзка с коментираното по-нагоре.

Опозицията Луна/Венера в мъжка карта ми е интересна. Ако чоплите проявления, с удоволствие бих почерпила от Вашия опит.

Иначе на ретро фазата ѝ се вижда вече краят. И на мен времето вече не ми стига. :012:

Мъжът ще е хванат малко като в капан, защото най-дълбоките му нужди от сигурност, привързаност, емоционални потребности ще са в конфликт с романтичните, чувствени подтици, с онова,което желае .В зависимост от това, какво преобладава по-силно в картата, дали Лунния или Венерин принцип, отразени от останалите планети, мъжът по-често като познато ще изразява и задоволява същия. Понеже и двата принципа, природа тук се конфротират, но опозицията все пак е Венерин аспект, е добре  да балансира между потребностите на Луна и Венера , ако иска да живее пълноценно. Повече опитност във връзките, дава тази възможност или не е желателно да се обвързва с брак с т.нар. "първа жена", иначе влиза в любовен триъгълник. Така или иначе дилемата между "съпруга " и "любовница" остава, няма как да се разреши, но това че е опитал да го направи, дава възможност на мъжа да разшири разбирането за себе си, защо е такъв. Така разбирайки противоречието вътре в себе с и в емоционално-чувствената сфера, може да приеме двете страни на същото и го надраства. На теория звучи много приятно и постижимо, но на практика се случва рядко, най-вече заради закостенели модели на мислене, традиции, семейна среда и др. неастрологични фактори.
Мирабела, аз привличам мъже с Луна и Венера в несъвместими елементи като отговор на моите Слънце и Марс в различни също елементи. Трудно им е да видят у мен и съпругата, и любовницата, и приятелката, и даже са ми казвали директно : " Не знам какво да правя с теб ?!? " ...и като не знаят, се хващат за познатото, за другата жена. За тях това е начинът да се справят с предизвикателството, в случая аз, но и  аз преди години това не съм го разбирала и естествено съм се бунтувала и тръгвала от връзката, без да знам , че и аз им пращам такива сигнали на неосъзнатост по отношение на същата дилема. Според мен се иска нещо като вид разбор на семейните порядки, ценности, с връщане назад във времето и тогава човек може да види защо компенсира със силно его -всяка несъвместимост и като стихии, и като аспекти по натал,  дава тази проява. Силно его трудно допуска някой друг да го докосва, гали по различен познат и утвърден от него начин. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1061 -: Октомври 07, 2015, 02:36:32 pm »
Да Луната в Дева убива всичко ...

Няма такова нещо. Луна в Дева просто реагира на всичко и всеки доста очевидно и нервно.От там и притежателите на тази Луна трудно приемате себе си, всичко при вас се върти около количеството и качеството на тип извършена полезна дейност, практичека работа и доколко успешно се адаптирате към живота като цяло.
Грег, когато си работил или учил, или си бил заангажирамн с нещо твърде вълнуващо, електрично или някой много различен от теб като природа, въобще минавали ли са ти помисли за астрология, разни Луни, Марсове и други подобни безалкохолни ? Луната показва и то автоматично  как реагираме на всяка ситуация, период, човек, но и какво да направим , за да се чувстваме добре в собствената си кожа. Just do it !. Не става само с анализи, теории и разум, иска се и малко гняв, ексцентричност, свобода в мислите (Меркурий е във Водолей ), волност иначе как ще осъвместиш Слънце Водолей с Луна в Дева ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1062 -: Октомври 07, 2015, 03:08:40 pm »
напр. асп. луна-венера, може да означава,че майката /Луна/ не харесва избора на партньор/ка/ Венера,не приема, не се разбира с него/нея,от различни планети са

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1063 -: Октомври 07, 2015, 07:16:18 pm »
Те, Венерата и Луната са в квадрат, крайно ми е непонятен този аспект между тях, но има време, ще го разуча. За сега нямам никакви проблясъци по темата :( По отделно ги разбирам, но с квадрата по между им ми е пълна мъгла  ???
до сега била ли си в  триъгълници, в ролята на венера или луна

В любовни триъгълници не съм участвала, все още. Много праволинейна съм била във връзките си, но имаше някои криввания в последната, по-скоро залитания, не трайни фигури :) За няколко месеца съпружието беше задраскано с голям кръст. Сега пробваме пак, ще видим :)
Над силата е само умението да я владеем!

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1064 -: Октомври 07, 2015, 08:05:33 pm »
Толкова съжалявам за всичко , което съм насътворил :( Ако можех да върна времето назад ... Предполагам , че все пак има някакви хора женени с тази Венера в Овен :( Вярно е , че съм доста умен и очаквам същото от отсрещната страна. Лили , направо съжалявам за всичко :(

С венера в овен съм и съм омъжена. Да, не пърхам с мигли и действам императивно и малко крайно.