Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200104 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #900 -: Август 11, 2017, 06:50:26 pm »
А в кой дом ти транзитира Сатурн?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #901 -: Август 11, 2017, 08:48:25 pm »
На 25гр Стрелец ми е К3
Но тук говоря за дирекционен - в 1д ми е
« Последна редакция: Август 11, 2017, 09:11:49 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #902 -: Август 27, 2017, 12:34:02 pm »
Преди време се чудих тук във форума, дали Дир Сатурн върху Ис ще ми донесе нещо имотно в чужбина или някаква промяна с чужбина. Натален Сатурн в 1ви, У9. Ами донесе  :clap: при точен съвпад под градус. Сатурн се оказа най-силната ми планета според У.Лили., нищо, че е в близнаци и имам само една тронова планета /Венера/. Натален Сатурн само с хармонични аспекти, в собствена троица, У на троицата в която са повече ми планети в 1ви/Сатурн/, 6ти/Уран, У10/, 10ти /Юпитер У8,СъУ7, Луна У3, СъУ2, Марс У12/. Всички изброени в голям тригон, завършващ в хвърчило с връх Меркурий в 12ти/У2/. В момента на съвпад на Дир Сатурн с натален Ис, започва и тригон Дир. Слънце с натален Уран /У10/ и съвпад Дир Сев възел с натални Луна и Марс, които са в точен съвпад. Сатурн, Марс, Меркурий в тройна рецепция по знак, Сатурн и Марс в рецепция по дом.
« Последна редакция: Август 27, 2017, 12:46:21 pm от bast »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #903 -: Август 27, 2017, 02:11:02 pm »
Да, ама не разбрах кво донесе-изгубих се в лабиринта на аспектите .

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #904 -: Август 27, 2017, 02:39:07 pm »
Купих си първи етаж на къща в най-артистичното градче в Гърция/Сатурн, У9/със заем /Юпитер, У8/. От етажа направих двустаен апартамент за живеене с галерия отпред/Уран У10, Слънце У5, Меркурий СъУ5/, защото съм художник по професия :) Поне така ги виждам аспектите, не знам...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #905 -: Август 27, 2017, 04:11:25 pm »
Това е супер, харесва ми, само да не почнеш възхвални оди за Сатурн  :012: Дорба идея за Сатурн през 4ти, стана случайно или използва умишлено транзита като преработка, аз при Сатурн през иц бих се шашнала предварително с мисли за вечния си дом  :012:

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #906 -: Август 27, 2017, 04:56:24 pm »
Това ми беше нещо като далечна мечта за пенсиониране, смятах да го правя след 10-15г, но някакси изведнъж се завъртяха нещата, с подходящо място, хора за консултации и помощ и така... голям риск, но каквото стане /имам предвид нататък с изплащане, продажби и т.н./ А иначе по-рано ги видях дирекциите/преди година/, имах притеснения за баба ми по бащина линия да не би да се отнася, ама другите дирекции, които идваха бяха хармонични и свързани повече с целите ми, та се питах преди година да не е нещо такова. Надявам се да е това, времето ще покаже :)
« Последна редакция: Август 27, 2017, 06:07:42 pm от bast »

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #907 -: Август 27, 2017, 06:13:26 pm »
След по малко от градус Дир.МЦ и съответно ИЦ сменят знака и преминават от Козирог във Водолей
Някой ще сподели ли какво му е донесъл ингреса на ИЦ и МЦ.Да очаквам ли смяна на работата или на дома ::)
В същото време дир.Юпитер съуправител на 1 и управител на 10 дом от 12 дом образува опозиция с натален Меркурий У на 4 и 7 дом.а дир.Венера е в съвпад с натално Слънце в 6 дом

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #908 -: Август 27, 2017, 07:15:41 pm »
След по малко от градус Дир.МЦ и съответно ИЦ сменят знака и преминават от Козирог във Водолей
Някой ще сподели ли какво му е донесъл ингреса на ИЦ и МЦ.Да очаквам ли смяна на работата или на дома ::)
В същото време дир.Юпитер съуправител на 1 и управител на 10 дом от 12 дом образува опозиция с натален Меркурий У на 4 и 7 дом.а дир.Венера е в съвпад с натално Слънце в 6 дом

При мен Дирекционния десцедент съвпадна с Юпитер управител 7 ми и не даде никакво събитие. Дирекционния Мц съвпад натална венера купих си апартамента в София. Венера управител 5 ти апартамента е по скоро инвестиция не живея в него. Така че може и да даде нещо а може и нищо. Аз се учудих от десцедента нищо ама нищо като събитие

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #909 -: Август 27, 2017, 07:20:07 pm »
След по малко от градус Дир.МЦ и съответно ИЦ сменят знака и преминават от Козирог във Водолей
Някой ще сподели ли какво му е донесъл ингреса на ИЦ и МЦ.Да очаквам ли смяна на работата или на дома ::)
В същото време дир.Юпитер съуправител на 1 и управител на 10 дом от 12 дом образува опозиция с натален Меркурий У на 4 и 7 дом.а дир.Венера е в съвпад с натално Слънце в 6 дом
с Дирекционната венера съвпад слънце е голяма любов или ако си имаш такава бебе 😊

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #910 -: Август 27, 2017, 07:21:52 pm »
Тази година ще имам тригон на дир. Марс с нат. Луна и тригон на дир. Луна с нат. Меркурий. Какво да очаквам - може би ще ми дойде идея и да напиша книга.  ::)
Притеснително ми е по-скоро, че след три години ще имам точен съвпад на дир. Плутон с нат. Уран У1, точен съвпад на дир. Марс върху нат. Сатурн У12 и точен съвпад на дир. Сатурн с нат. Юпитер У10 и У11.

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #911 -: Август 27, 2017, 07:27:17 pm »
При мен Дирекционния десцедент съвпадна с Юпитер управител 7 ми и не даде никакво събитие. Дирекционния Мц съвпад натална венера купих си апартамента в София. Венера управител 5 ти апартамента е по скоро инвестиция не живея в него. Така че може и да даде нещо а може и нищо. Аз се учудих от десцедента нищо ама нищо като събитие
При мен при съвпада да дир ДЦ с натален Плутон даде развод.После имах съвпад на ДЦ с натална Луна ,но не даде никакво събитие,сега дир ДЦ е в съвпад с натален Уран в 7 дом.Засега не отчитам някакво събитие.

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #912 -: Август 27, 2017, 07:32:43 pm »
с Дирекционната венера съвпад слънце е голяма любов или ако си имаш такава бебе 😊
Дете нямам ,но и годините ми напреднаха за такова.
Пропуснах да отбележа ,че куспидата на 5 дом също ми е съвпад с натално Слънце,защото в натала Венерата ми е на куспидата на 5 дом

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #913 -: Август 27, 2017, 11:32:34 pm »
След по малко от градус Дир.МЦ и съответно ИЦ сменят знака и преминават от Козирог във Водолей
Някой ще сподели ли какво му е донесъл ингреса на ИЦ и МЦ.Да очаквам ли смяна на работата или на дома ::)
В същото време дир.Юпитер съуправител на 1 и управител на 10 дом от 12 дом образува опозиция с натален Меркурий У на 4 и 7 дом.а дир.Венера е в съвпад с натално Слънце в 6 дом

При мен в същата ситуация - рязка промяна в работата. Внезапно.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #914 -: Август 27, 2017, 11:47:08 pm »
Сега погледнах. Когато дир. МС е било в последния градус на знака, в разходящ тригон с нат. Юпитер в 7 дом – завършвам първото си висше. Срещнах сериозни затруднения да намеря работа по специалността. След безуспешно търсене започнах друга работа. Под влияние на тази дирекция започвам и първата си сериозна работа, на много неприятно място, в напрегната среда. Година по-късно, когато МС вече е в друг знак, внезапно оставам без работа. Впоследствие имах и съдебно дело срещу този работодател, което спечелих. Тогава получих и сериозна парична компенсация, все пак Юпитер при мен е и финансова планета. След този ингрес за пръв път започвам работа по специалността, след две години несполучливи опити да намеря такава, без никакъв опит. Година по-рано, т.е. непосредствено след ингреса на МС, съм приета да уча второ висше.

Сега гледам, че през 2018 дирекционният АС минава в края на знака и после прави ингрес, към средата на годината. Има и двойно подчертаване на Меркурий по дирекции – дир. Меркурий в съвпад с нат. Юпитер и дир. МС/IC върху нат. Меркурий. Все още ще е действащ и секстилът на дир. Юпитер към нат. МС. По Меркурий-Юпитер и сега имам изяви, да видим какво ще е догодина.

« Последна редакция: Август 27, 2017, 11:51:23 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui