Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 156619 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #465 -: Януари 14, 2017, 12:51:16 pm »
Мен Уран връз Венера не можа да ме събори, разчитам на Плутон по-нататък.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #466 -: Януари 14, 2017, 01:38:48 pm »
Мен Уран връз Венера не можа да ме събори, разчитам на Плутон по-нататък.  ;D

Не пречи Уран да е прекалибрирал 'вкусовите ти рецептори' и възприятия относно отношенията с останалите... /К7/
Не ти ли се е случвало напоследък да преоткриеш отношенията си с някого - да ги виждаш в различна перспектива /да не си ги оценявала досега дори/?

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #467 -: Януари 14, 2017, 01:55:21 pm »
Мен Уран връз Венера не можа да ме събори, разчитам на Плутон по-нататък.  ;D
По-добре като видиш да се задава Плутон -залегни доброволно. Според мен  клекни на Плутончо да не те оноди после Сатурн  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #468 -: Януари 14, 2017, 02:02:20 pm »
Поредната квадратура на тр. Плутон с нат Луна /у5,6/ промени изцяло ежедневната ми среда и режим.
Макар, че всичко е толкова различно за мен, не се чувствам притиснат от обстоятелствата, а точно обратното - готов.
Предполагах, че ще се забъркам в някаква блудкава и разрушителна връзка в този период, но Сатурн държеше ситуацията под контрол.

В кои домове са Луната и Плутон? Или да качиш карта? За трети път ли я квадратира? Предните пъти как го усети? Готовността може да е по нещо друго, което в момента е активно - Марс как е поставен?



Мен Уран връз Венера не можа да ме събори, разчитам на Плутон по-нататък.  ;D

Най-болезнени и преобръщащи за мен са били аспектите на Плутон. Нямам обяснение защо - нали е далечен, външен ... но там от където мине, все едно прави дълбока оран - обръща всичко наопаки - на 180 градуса, пречиства, изравнява, изглажда и всичко започва наново. Най-тежките катаклизми, емоционално и физически са ми по Плутон. Особено транзита през МС, през Слънцето ми в 10 дом, Меркурий на К11, преди това и през Венера.

А когато нечий Плутон ми засегне с голяма точност лична планета - уравнението е тъждествено на лудост. И сега го наблюдавам един такъв Плутон върху Венерата ми с няколко минути орбис, но там не е само това, участват и Марс и Нептун и по последния съвсем се губят мяра и контрол :(

Иначе за Уран - много отчетливо усещам доближането до точен секстил към нат.Марс, както и отдалечаването. Като прииждаща буря, която святка, гърми, трещи и отминава. Сега май е за последно. Гледах при следващото ретроградие до къде ще се върне :) И тр. Плутон ми секстилира Венерата сега, предполагам това доналива масло в огъне :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #469 -: Януари 14, 2017, 02:25:29 pm »
Не ти ли се е случвало напоследък да преоткриеш отношенията си с някого - да ги виждаш в различна перспектива /да не си ги оценявала досега дори/?

При мен този процес върви непрекъснато, никога не е спирал. Не бих казала, че някой изолиран транзит или прогресия го е активирал.

В отношенията със стари познайници и приятели все откривам по нещо ново. Но като цяло това са отношения, поставени върху една позната плоскост, която не се променя, т.е. моделът, по който функционират. А ако става въпрос за стари приятелства, обикновено още след първите 2-3 години ти става ясно какво може да се очаква от тях и какво не може. През последните няколко години работех много усилено да нямам специални очаквания от хората, на които държа или които чувствам по-близки.

Но наистина си преразгледах отношенията и всички токсични и безплодни приятелства гледам да режа вече. И ставам все по-малко толерантна към хора, които се опитват да ми натрапват своя начин на мислене и да ми казват как трябва "правилно" да си живея живота. Току що имах обаждане от приятелка с поредните самовнушения колко неправилно съм си подреждала приоритетите в живота. И все се опитва да ме натика в среда, която изобщо не ми импонира и не ми е на нивото. Да съм си търсила нови контакти. Този път наистина бях категорична и отрязах, че нямам време за губене в безплодни контакти, а преводаческото ми време е пари. Тя си прави манджите и ми виси на телефона, за да ми казва как да живея, а аз през това време трябва да работя, през уикендите имам поръчки. Пък и не може да ми дава акъл жена, която живее с мъж с очевидни психични отклонения. Щом не е прогледнала за това обстоятелство, няма право да ми дава на мене акъл. Има и още нещо, което ме изумява – върли материалисти да тръгнат да философстват за това колко материални и бездуховни били хората. И да не осъзнават те самите на какво стъпало стоят в пирамидата на потребностите. Кварталният манталитет наистина е много токсичен, едва издържам вече.

Хората реагират много настървено срещу всеки, който се е осмелил да си надигне главата от блатото. Веднага трябва да бъде натикан обратно и категорично да му се покаже, че няма право да има по-различни възгледи за живота от техните.

Не пречи Уран да е прекалибрирал 'вкусовите ти рецептори' и възприятия относно отношенията с останалите... /К7/

През първата половина на изминалата вече година прекъснах 13-годишно приятелство. С жена, от която нищо друго не видях освен егоцентризъм, елементаризъм и явно използвачество. Към края на годината със съжаление установих, че е на път да бъде съсипано още едно близко приятелство, на което много държах. Там причините са други – поява на трети човек, който негативно ѝ влияе /манипулира/ и прави преценката ѝ неадекватна. Но всекиму според акъла. За мен привидното щастие на приятелка е по-важно, отколкото да ѝ кажа в прав текст или да намекна в каква самозаблуда живее. Защото после ставаш враг №1, а и коя съм аз, че да руша фалшиви образи?



« Последна редакция: Януари 14, 2017, 03:34:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #470 -: Януари 15, 2017, 10:22:14 am »
Не обичам да давам съвети, главно защото моите съвети са приложими основно за мен. Но ако бях на твое място, Лили, щях да разкарам манипулативния магьосник и жертвата му. Щом са се намерили един друг, имало е за какво. Нещата привидно изглеждат по един начин, но понякога в такива двойки не се знае кой каква игра играе и кой ще излезе жертвата в крайна сметка. Понякога, казвам. Понякога нещата са ясни от самото начало. Тия хора са ти много под нивото. Едно нещо научих по трудния начин - да не се занимавам с хора, които не са на нивото ми (колкото и арогантно да звучи).

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #471 -: Януари 15, 2017, 10:22:00 pm »
В кои домове са Луната и Плутон? Или да качиш карта? За трети път ли я квадратира? Предните пъти как го усети? Готовността може да е по нещо друго, което в момента е активно - Марс как е поставен?

При първия квадрат загубих голяма сума пари и бях изпаднал за месец в голям емоционален срив.
При втория квадрат окончателно преустанових дейност, с която се издържах доста време.
При трития квадрат вече споменах.

В момента тр. Плутон /от 11 дом/ опозира друга съществена точка от радиска ми - съвпада Меркурий/Марс.

При мен този процес върви непрекъснато, никога не е спирал. Не бих казала, че някой изолиран транзит или прогресия го е активирал.

Идеята ми беше дали е имало някакви чудатости - примерно да си погледнала на някого по начин по който не си допускала, че ще го направиш досега?
Например приятелство с човек, с който не би си и помислила доскоро, че можеш да имаш или пък някой приятел, към който не си имала никакви очаквания да е направил някакъв неочакван жест към теб и да се е променил по някакъв начин в очите ти?

Цитат
Хората реагират много настървено срещу всеки, който се е осмелил да си надигне главата от блатото. Веднага трябва да бъде натикан обратно и категорично да му се покаже, че няма право да има по-различни възгледи за живота от техните.

Съвсем нормално е безперспективните и закърнели в мирогледа си хорица да реагират по този начин - техен инстинкт за ''самосъхранение'' е бих казал.
В момента един такъв безперспективен мързеливец, свикнал просто денят да му минава, заплатата да му тече и да живей света мята кал по мен, всекидневно дебне да изпадна в някаква компрометираща ситуация, в която бих се злепоставил и бих изглеждал некомпетентно, но си губи времето само.
Нека кучетата си лаят, керванът си върви напред.  ;D

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #472 -: Февруари 26, 2017, 01:10:35 am »
Сега през февруари - Плутон за първи път направи точен секстил към нат. Венера. В натала ми са във взаимна рецепция по заточение. Венера съвпада със СЛВ. На фона на транзита на Плутон към Венера разглеждам няколко предстоящи лунации.

1. пълнолунието в Скорпион - в съвпад с нодалната ос и нат.Венера.
2. пълнолунието в Стрелц - в съвпад с оста МС/ИЦ и опозиция на нат.Марс
3. новолунието в Лъв - засяга най-много места в натала - новолунието е в съвпад с тр.Марс и с моя нат.Сатурн. Тр.Венера е в точен съвпад с нат.Марс на ИС - опонират тр.Сатурн на МС.

Прилагам и трите карти. Бих се радвала, ако някой има време и желание да сподели как ги вижда нещата. На мен в момента ми е замъглено от мисли за смяна на работата. И в къщи е свръх напрегнато - на ръба съм да хвана гората.

Днес гледах, че ми предстои секстил на Венера и Луната по прогресии - в началото на идната година, когато и Сатурн ще ми мине през Слънцето в 10 дом. Толкова ме е стегнало всичко, че съм готова да тръгна, накъдето ми видят очите :(

Аз утре ще продължа да оглеждам. Сега малко случайно порових и съм още в мъгла, сглобявам. И гледам субективно. Търся си сламки :)
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #473 -: Февруари 26, 2017, 01:37:13 am »
Юли ми се вижда най-тегаво

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #474 -: Февруари 26, 2017, 01:44:45 am »
Алена, лунациите преди всичко действат на наталните планети , после на прогресиите.
При това , ако няма "мъжка" планета , която да активира лунацията , може и да нямат проява.
За Плутон /аз го имам в съвпад с Венера в скорпион / при мен действат само съвпади.
Секстилите са мижава работа.
Първото пълнолуние несъмнено ще донесе събития по темите на Венера , които управлява и домовете които управлява и онзи , който заема. Ще те засегне лично , но тъй като е пълнолуние ,но ще те разкраси и зареди с венерина енергия.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #475 -: Февруари 26, 2017, 09:37:37 am »
Благодаря Ви :) Погледнах пак - малко след първото пълнолуние ще имам и Марсов възврат. При възврата имам точен съвпад на тр.Венера в Овен с нат. Юпитер - У1, У9, У10. От там Венера влиза в големия огнен тригон с двата У1 _Юпитер и Нептун и Луната - У5 в 6 дом. Доста енергия ще има, заради влизането на Венера в големия огнен тригон, тригона й с Луната, с която по натал са в точен квадрат и заради Марсовия възврат.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #476 -: Февруари 26, 2017, 02:20:02 pm »
Сега през февруари - Плутон за първи път направи точен секстил към нат. Венера. В натала ми са във взаимна рецепция по заточение. Венера съвпада със СЛВ. На фона на транзита на Плутон към Венера разглеждам няколко предстоящи лунации.
Плутон е най-бавна планета, транзитен аспект от нейна страна се усеща и действа много по-рано преди да стане точен, така че ако очакваш днес и утре да има някакво значимо събитие- забрави, каквото е имало да трансформира по венерините теми се е случило през последните 2-3г.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #477 -: Февруари 26, 2017, 02:46:21 pm »
Аз тригон към Венера не усетих преди 2-3г, ти за секстил говориш - едвам забележимо ще е.
Като цяло аспектите на Плутон към Венера се свързват предимно с финанси. Най-много да имаш повече възможности за опаричване. При силен Плутон в картата дори няма да отдадеш възможностите на този аспект.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #478 -: Февруари 26, 2017, 04:37:41 pm »
Аз тригон към Венера не усетих преди 2-3г, ти за секстил говориш - едвам забележимо ще е.
Като цяло аспектите на Плутон към Венера се свързват предимно с финанси. Най-много да имаш повече възможности за опаричване. При силен Плутон в картата дори няма да отдадеш възможностите на този аспект.

Щото сатурн ти е правел опозиция към венера - ако не е бил плутон дали нямаше да са по-зле нещата?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #479 -: Март 04, 2017, 08:01:59 pm »
Плутон направи квадрат към Луната ми. Може би вече съм му свикнала. Не го усещам въобще. След като тази гад съвпадна с Марса ми, мина през Асцендента и направи съвпад с неговия управител - Сатурн, а накрая ми измъчи Венерата с квадрат, явно съм развила имунитет. Пък толкова му треперех на този аспект...  ::)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.