Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 187760 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #435 -: Януари 07, 2017, 10:55:31 pm »
Уанче, ти как ги разглеждаш - питам, защото ведическата не ми е позната. А и щото ми предстои възврат края на май догодина :)))
Края на януари СЛВ влиза в 10д. Пу-пу, дано е за добро :) преди 18г беше.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #436 -: Януари 07, 2017, 11:06:15 pm »
С ведическата и аз не съм наясно. Знам няколко фрагментарни принципа, но как функционира цялата система - нямам представа.
До скоро гледах картата си с планетите до Плутон, както сме свикнали според западната астрология. Но сега мисля, че използването на планетите до Сатурн и специалното внимание за транзита на възлите дава есенцията - главните теми за периода и то по по-синтезиран начин.
Доколкото виждам wanesa24 е начинаеща и затова може би за нея ще е по-лесно да работи с по-малко на брой методи, но носещи по-концентрирана информация.
Но не мога да кажа, че някоя от системите не работи. И транзита на Плутон към Венера, и транзита на Уран към Луната ми много точно се проявиха. Само че в първия случай съм имала ЮЛВ на К5, а във втория - обрат на оста на възлите спрямо наталното им положение.
Възврата на възлите е нещо като рестарт. Според индийците човек плаща кармата си до втория възврат. След него е свободен. Близко е по аналогия със Сатурновия възврат. Яя, при теб СЛВ в 10 дом ще направи ли съвпад или опозиция с планети?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #437 -: Януари 07, 2017, 11:14:46 pm »
Прави много неща :) И по дирекции, и по пр Луна.
Преди 18г точно в този период в рамките на месец срещнах мъжа, с когото сега имам нещо като връзка и се разделих с първия си приятел. Смених средата - и по Юпитер, и по 11д при излизане на СЛВ от 11д...
Чакам да видя къде ще ме удари сега. Много ми е притеснено, ако трябва да съм честна.

Но темата е за Плутон, извинявам се за спама :) Папи, ако иска, да мести :)
« Последна редакция: Януари 08, 2017, 08:35:19 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #438 -: Януари 07, 2017, 11:27:35 pm »
О, ти имаш СЛВ в съвпад с Марс. При това картата е нощна и Марс е планетата, която описва мъжа ти, а и е У7. Нормално е движението на възлите при теб да е свързано най-вече с отношенията с партньора. Може да имаш промяна не само в средата, а и в професията, целите.
Марсът ти е интересно поставен, хем ретро, хем с възела, неаспектиран и почти анаретен. Как се проявява това? Има ли нещо необичайно във физическата ти активност? Или при партньорите да има спорт, свързан с трофеи, публичност, травми и недъзи?

Имам и един малко личен въпрос, ако не е уместно - не отговаряй. Задавам го, защото забелязвам сходно проявление, когато възлите са по оста 1-7 или 4-10 дом. Та, въпросът е: забелязала ли си връзките ти да се усложняват/влошават в момента, в който заживееш за постоянно с партньора?

П.П. Възлите са точки и нямат енергията на планети затова не знам дали се вземат предвид при дирекции. А и дирекциите са водени от движението на Слънцето, така че Луната като отправна точка за позицията на възлите също няма пряко отношение към тях. Затова не знам дали изобщо се вземат предвид. Само бих отчела смяната на знака. Но да ги гледам за събития по дирекции...по-скоро не.
« Последна редакция: Януари 07, 2017, 11:38:55 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #439 -: Януари 07, 2017, 11:47:16 pm »
Отговарям на лични, да не спамим темата.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #440 -: Януари 09, 2017, 11:33:33 pm »
В момента е последният точен квадрат на Плутон с Венерата ми. Различно е от първия - като от Небето до Земята. Спокойствието е абсолютно, няма го напрежението и всички неприятни емоции съпътствали другите точни аспекти. Все едно съм нов, друг човек. Плутон вече не съсипва Венерата ми :) Чувството е прекрасно!

На тригодишния ми, иначе ужасно непримирим и неподчиним син, му е активен третият точен квадрат на Плутон към  Венера. Невероятни пристъпи на нежност и финес, напълно непривични за него. Не мога да си представя в какво ще го превърне петият им контакт ;). Изобщо, прочетеното, че в първите седем години хората се настройват към картите си излиза вярно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #441 -: Януари 09, 2017, 11:42:51 pm »
Звучи обнадеждаващо, на мен също ми предстои такъв квадрат.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #442 -: Януари 10, 2017, 10:04:25 am »
Аз си мисля, че квадратът на тр. плутон към венера води и до парични проблеми.

При мен ще е от шести дом и си мисля, че може и здравето да засегне ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #443 -: Януари 10, 2017, 10:30:59 am »
При мен не донесе парични проблеми. Прави аспектите си от 5 дом и основната им тема са любов и деца.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #444 -: Януари 10, 2017, 10:34:19 am »
При мен не донесе парични проблеми. Прави аспектите си от 5 дом и основната им тема са любов и деца.

Венера 11ти дом ли управлява? Едновременно с квадратурата към венера плутон правил ли е хармонични аспекти към други планети в натала?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #445 -: Януари 10, 2017, 10:47:50 am »
Венера управлява 3 и 11 домове, а Плутон  няма други аспекти сега при квадратурата към нея. Имам Марс на 12*Телец, но той е далеч за действащ тригон.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #446 -: Януари 10, 2017, 11:01:21 am »
При мен сега се активира секстил на тр.Плутон към нат.Венера. За първи път. Венера е У2 в 8 дом. Не виждам от къде ще дойдат пари - наследство, мъж ... ама знае ли се :) Може и от работа да е - защото пък СД Веенра влиза в точен съвпад с нат.Слънце - У6 в 10 дом :)
Над силата е само умението да я владеем!

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #447 -: Януари 10, 2017, 11:04:33 am »
Въобще не ми пука от квадрата на Плутон-той е джудже и древните с право не го забелязват  ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #448 -: Януари 10, 2017, 11:10:03 am »
Беко, при тебе, както и при мен при квадратурата на плутон към венера плутон ще прави и секстил към слънцето.

Алена, хармоничните аспекти на плутон към дадена планета дават възможност ако към нея има напрегнат транзит от друга планета да минат по леко нещата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #449 -: Януари 10, 2017, 11:27:28 am »
Ами освен Невидимия да влезе в нова видима роля или сценарий 2-ставам вдовица на фантома от операта и си намирам нов бъдещ покоен съпруг .