Автор Тема: Приятелството  (Прочетена 43214 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Приятелството
« Отговор #180 -: Юли 26, 2014, 02:30:00 am »
папи, шефка ли работиш, или се стремиш, това с идеята за мазнене е смешно. на сатурн миришеш, не на уранов водолей.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Приятелството
« Отговор #181 -: Юли 26, 2014, 03:55:42 am »
папи, шефка ли работиш, или се стремиш, това с идеята за мазнене е смешно. на сатурн миришеш, не на уранов водолей.

Естествено, че шефка работя
На водопад :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Приятелството
« Отговор #182 -: Октомври 27, 2014, 08:07:43 pm »
Имам много добри приятели,но ей сега си помечтах да имам приятел съвсем като мен.  :012: Иначе си мисля,че съм много добър приятел на себе си и на другите,дори когато те не мислят така.  :) :08:
« Последна редакция: Октомври 27, 2014, 08:09:28 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Приятелството
« Отговор #183 -: Октомври 27, 2014, 09:52:28 pm »
Елементът  земя не мисли лошо за себе си - точно обратното,но както и да е.Да не надвиша въображаемия си лимит за  спам.

Елементите и качествата на знаците там е твоята специализация.  :29:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Приятелството
« Отговор #184 -: Октомври 28, 2014, 04:51:36 pm »
Не вярвам в приятелството макар и да съм Слънчев Водолей. Не го ценя и не го търся. Приятелството за мен е временно съдружие между хора, които имат общи интереси. Това е в добрия му вариант. А иначе временно съдружие между хора, които имат взаимна изгода помежду си.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #185 -: Октомври 28, 2014, 06:05:19 pm »
Истинско приятелство се гради на духовна основа, тогава разликите нямат никакво значение. Но ако приятелството не идва от сърцето, разликата в произхода, възпитанието, манталитета и социалната среда може да се яви сериозна пречка, в един момент хората да се дистанцират един от друг. В това неведнъж съм се убеждавала вече, а ми се искаше да съм идеалист. И, което също е вярно, хора със сходен манталитет се събират и привличат, има по-голяма вероятност да се зароди трайно приятелство меду тях.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Приятелството
« Отговор #186 -: Октомври 28, 2014, 06:46:12 pm »
Не вярвам в приятелството макар и да съм Слънчев Водолей. Не го ценя и не го търся. Приятелството за мен е временно съдружие между хора, които имат общи интереси. Това е в добрия му вариант. А иначе временно съдружие между хора, които имат взаимна изгода помежду си.  :)

А съпругът ти приятел ли ти е :)?

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Приятелството
« Отговор #187 -: Октомври 29, 2014, 10:02:42 am »
А съпругът ти приятел ли ти е :)?
Той ми е много повече от това. Той ми е и приятел и съпруг. Но това е различно. Ние сме семейство. Не вярвам в  приятелството. Вярвам в семейството  :58:

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Приятелството
« Отговор #188 -: Август 19, 2016, 01:30:45 am »
Една стара тема... :)

Как сте с приятелствата днес, 2г. по-късно?
Останаха ли истинските? Или под напора на действителността, като въздушните кули се срутиха безпаметно?


При мен с Нептун на К11 в Козирог и в кв. и половина с наталния Марс - трудна тема ;D

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Приятелството
« Отговор #189 -: Август 19, 2016, 10:04:12 am »
Моите приятелства не са се увеличили. Не са намалели.
Ще чакам Сатурн в 11 дом да прави промени, но има още доста време.
Увеличили са се познанствата ми. Но е далече от приятелство това да имаш интересни теми за разговор с някой.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Приятелството
« Отговор #190 -: Август 19, 2016, 10:06:40 am »
Аз винаги съм имала близки по момичешки приятелки и такива, на които зная, че мога наистина да разчитам. Примерно 2-3, не много. С времето, при смяна на средата и близките приятелки са се сменяли, но със старите сме си оставали силно свързани и може след години да се видим и да се чувстваме, като преди. Може би, заради Меркурий на К11 в Козирог, който е У3, У4 и У7. в Козирог, вероятно дава устойчивост във времето. У11 - Сатурн ми е в 5 дом.
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Приятелството
« Отговор #191 -: Август 19, 2016, 10:31:03 am »
Една стара тема... :)

Как сте с приятелствата днес, 2г. по-късно?
Останаха ли истинските? Или под напора на действителността, като въздушните кули се срутиха безпаметно?


При мен с Нептун на К11 в Козирог и в кв. и половина с наталния Марс - трудна тема ;D

що 2г по-късно? ... да не е имало някакъв аспект преди 2 години в небето  ???

иначе, ако си нямаш текущо нещо по 11 дом или водолейско, едва ли ще се случи кой знае какво :)

но на мен се случи, защото имах точно такива неща - дир Юпитер беше точно върху У11 + У5, в 3 дом. Сега пък пр Марс застава там. Наистина комуникацията беше много засилена през последните 2 години, участието ми във форума, започнах и нумерологичните консултации, много четене ....
Другото в картата беше съвпада на прогр Венера у11 с ЮЛв, после Нептун,У9+10 ...

Никога не съм имала такова състояние в живота си .... прекарвала съм по 4-5 часа на телефон/скайп ... главата ми беше гръмнала. Сега се успокоиха нещата, защото Юпитер мръдна вече оттам ... но пък застъпва Уран, У8 ... да го видим.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #192 -: Август 19, 2016, 10:50:01 am »
В по-старите си приятелства промяна не отчитам - там съм наясно на каква основа са поставени нещата, не живея в илюзии нито относно тези хора, нито относно тези отношения. През последните две години с други двама души се сближих, не са от типа приятелки за излизане или за кафе. Те са ми и най-близки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Приятелството
« Отговор #193 -: Август 19, 2016, 12:27:54 pm »
Нептун минава през 11д, а Сатурн през 7-ми, Плутон чегърта стелиума ми между у11/у1,2,5 и у9, за няколко години изпопадаха като круши и малкото хора, в които съм инвестирала време, внимание и грижа. у11 е нептун в 8д и това ми се случва периодично, на около 2 години сменям съзнание и среда, някак много бързо успявам да се гмурна в дълбокото на хората,  които (искам) да общувам, ставам им най-близкия човек, който са имали, показвам им какво е (за мен приятелство) - повече от любов и семейство, уча ги да се приемат и обичат такива, каквито са, "поправям", каквото мога да поправя, и идва време, в което вече не съм нужна и всеки си продължава по пътя. в  момента съм много смирена, но всяка раздяла я чувствам като смърт, отнема ми години да се възстановя и отърся и никога не се получава, винаги се намирам недостойна, незначима, безмислена и затова се изграждам наново - по-добра версия на себе си, ъпгрейдвам се с нови интереси и умения, направо се превръщам в нов човек. и всеки следващ път държа все по-зорко нептун под око, да не се заблудя и излъжа, но дали е илюзия или виждам дълбокото у всеки, зад завесите и останалите привидности, зависи от настроението, в което съм, докато разглеждам ситуацията.:Д

в заключение - харесва ми, че оставям значим отпечатък в живота на хората, с които избирам да общувам. не харесвам познанствата, не ценя малките, незначителни неща (с близнаци на асц и тригона на венера към него привличам хора), всичко или нищо е от моя страна във взаимоотношенията ми с хората. и все пак гледам да рефлектирам, спрямо нуждите на другите, оставям ги те да водят, докъдето искат да стигнат.

//имам устойчиви синастрии с няколко души - някои от тях трайно емигрираха при предишен мой такъв период; най-дългото ми приятелство ми е от детските години и ми е страшно ценно, там е нещо друго.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #194 -: Август 19, 2016, 12:40:44 pm »
И аз като се замисля, нямам нито едно полезно познанство. И никога не съм се стремяла да създавам такива, за да можеш да вземеш от всекиго по нещо или в някой момент да ти бъде с нещо полезен. Най ме забавляват хора, които се бият в гърдите за всеотдайност и алтруизъм, а фактически за тях са важни полезните контакти. Научила съм се и да ги усещам, разпознавам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui